Jump to content
Dogomania

agastaffbull

Members
  • Posts

    488
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by agastaffbull

  1. Wiem, że temat dotyczy pomocy w Gdańsku, ale gdyby się dało przyjechać do Wrocławia, to okulistą jest dr n.med. Zdzisław Kiełbowicz-przyjmuje prywatnie i na UP we Wrocławiu, albo w Warszawie-dr Jacek Garncarz: [url]http://www.garncarz.pl/[/url]
  2. [URL]http://cdvet.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=57&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=1[/URL] W ekozwierzaku (którego gorąco polecam jako stała klientka) masz ten preparat w różnych gramaturach: [url]http://ekozwierzak.pl/search/senior,2/[/url]
  3. Mój pierwszy staffik wychował się z kotką (byli w jednym wieku), a później przygarniałam inne koty kiedy pies był dorosły-miał wtedy odpowiednio 2 i 6 lat. Żył z nimi (było to 6 kotów) w niewyobrażalnej, ogromnej przyjaźni, pozwalał im na wszystko i to koty rządziły nim. Obecny staffik, 9-cio miesięczny, przyjechał do mnie jak miał 2 miesiące i zastał dom z ośmioma kotami. Jest nimi okropnie pobudzony, gania je, i choć nie ma w tym agresji-to jest wobec nich bardzo niedelikatny. Nie może przejść spokojnie koło kota, bo mało ze skóry nie wylezie, byle tylko chociaż go szturchnąć nosem!
  4. Jesli chcesz karmić go suchym, to może podpasuje mu Fish4Dogs dla szczeniąt, z tym, że to duży wydatek (260 zł za 12 kg i chyba 45 zł za 1,5 kg) i głupie gramatury-albo 1,5 kg, albo 12 kg. Możesz, a nawet powinnaś wspomóc go jakimś suplementem na skórę, wybór jest ogromny-drożdże browarnicze (np. Luderland), Sanal z drożdżami, któryś z olejów (z dorsza, łososia, egipski z czarnego kminku, z wiesiołka, arganowy...), Laveta z Beaphara... I pamiętaj, że co pies, to inna, INDYWIDUALNA reakcja na dany pokarm-jednemu posłuży, drugiemu zaszkodzi...
  5. [URL]http://www.sekret-akkem.pl/PL/porady/obliczamy-wspolczynnik-inbredu[/URL] [URL]http://www.sekret-akkem.pl/PL/porady/obliczamy-wspolczynnik-pokrewienstwa[/URL] [URL]http://www.psy24.pl/2353-Wspolczynnik-inbredu.html[/URL] [URL]http://www.sharpei-world.pl/knowledge/kb_show.php?id=19[/URL] A tu materiały m.in. doktora Strabla, mojego dawnego wykładowcy ze studiów (na dole macie link do jego dalszych publikacji), więc bardziej fachowo już nie można: [URL="http://jay.up.poznan.pl/%7Eawolc/Materialy09.pdf"]http://jay.up.poznan.pl/~awolc/Materialy09.pdf[/URL] Takie informacje znajdziecie zresztą w większości literatury zootechnicznej, ponadto na pewno będzie o tym w książce Świtońskiego i Charon i w książce Malcolma Willisa. Zainteresowanym mogę podać później konkretne tytuły, tylko muszę przekopać swoje zbiory w domu.
  6. Na pewno we Wrocławiu przyjmuje wet ze specjalizacją w neurologii-powinnaś tam zgłosić się na konsultację. Moim skromnym zdaniem bez rezonansu będziecie dreptać w miejscu z diagnozą.
  7. agastaffbull

    Fish4dogs

    Ciekawe, gdyby tak każdy z nas napisał do producenta w tej sprawie- w jednym mniej więcej czasie, czy dałoby jednak radę go jakoś przekonać? Ale z tego co mówi Motylek raczej nie ma z kim i o czym gadać :(
  8. agastaffbull

    Fish4dogs

    Ooooo, ale nieładnie sobie pogrywają! Ja już też podjęłam decyzję o tej karmie, klamka zapadła, skład bardzo mi odpowiada, i pod koniec stycznia zamawiam 12 kg. Ale nie podoba mi się sposób, w jaki traktują swoich klientów! Zalatuje mi tu brakiem chęci dostosowania się do konsumenta i brakiem szacunku do niego!
  9. agastaffbull

    Fish4dogs

    Jestem tym bardzo zawiedziona, liczyłam, że uwzględnią prośby klientów, a tu taki zonk...Przykre, żeby firmie oferującej dobry produkt, tak nie zależało na opiniach klientów, dla których przecież go robią...
  10. agastaffbull

    Fish4dogs

    Uuuuuu, czyli producent nie ma zamiaru wyjść do klienta...A szkoda, bo wielu ludzi wolałoby mieć większy wybór w wielkościach opakowań!!! Bo mi też zupełnie nie opłaci się kupować po 1,5 kg, a z kolei 12 kg na raz to za dużo, bo u mnie dominuje domowe, więc wolałabym mniejsze gramatury, idealnie byłoby dla mnie 6-8 kg... Szkoda, naprawdę szkoda, że nie chcą tego zmienić, wtedy pewnie więcej osób by kupiło, mimo, że to droga karma...
  11. agastaffbull

    Fish4dogs

    Mój pies nie jest niejadkiem, domowe wciąga bez żadnego ale, problem jest z samym suchym, które zjada, ale dopiero z wkładką-i wtedy je naprawdę chętnie, więc taki problem to żaden problem, zwłaszcza, że i tak u nas dominuje domowe. Decyzja już zapadła, pod koniec stycznia kupuję Fish4Dogs, szkoda tylko, że ma takie nieludzkie gramatury...Powinni wymyślić jakieś pośrednie, np. 4, 6 czy 8 kg...Może kiedyś się doczekamy...
  12. Ziemniaki powinno się podawać dobrze rozgniecione na puree i ciepłe (oczywiście nie gorące!), gdyż wtedy pies najłatwiej poradzi sobie ze skrobią (zresztą-z tych samych względów trzodzie chlewnej podaje się ziemniaki parowane, a więc poddane działaniu temperatury). W wielu obecnych suchych karmach też są ziemniaki i spotyka się je coraz częściej, np. Forza10. Ja nie demonizuję ziemniaków, mój pies bardzo chętnie je je, nic się mu po nich nie dzieje, zatem są u nas alternatywą dla ryżu czy makaronu. Ponadto ziemniaki dobrze sprawdzą się u psów podatnych ba biegunki, gdyż skrobia ziemniaczana działa osłaniająco na jelita.
  13. Są specjalne badania z krwi określające stan trzustki, specjalnie na psie enzymy. Wysyła się próbkę krwi do laboklinu lub ideexu. Można też zrobić test kliszowy z kału, ale nie każda lecznica go wykonuje.
  14. Miałam identyczną sytuację z moim staffikiem. Po przyjeździe do mnie jadł RC Medium Junior jak oszalały, a po paru dniach stop i wielki foch. Ale jemu generalnie żadne suche nie pasuje i żadnego nie tknie bez dosmaczania. Z RC zrezygnowałam, bo nie jest to jakaś szczególna rewelacja, teraz zmęczył wór Forza10, a obecnie przechodzimy na ryby, bo okazało się, że ma alergię na kurczaka. Ale i tak podstawą diety u niego jest jedzenie domowe, które pałaszuje bardzo chętnie, do tego wtedy algolith i irish cal. Skoro masz tylko jednego psa i troszkę czasu, to może próbuj mu coś gotować, to wcale nie jest takie uciążliwe jakby się wydawało. A z suchego wybrałam obecnie Fish4Dogs Puppy.
  15. Mieszkasz we Wrocławiu, masz możliwość wykonania rezonansu weterynaryjnego (Niedzielski, ul. Malinowa)-może to by coś wyjaśniło? (ja mam głęboką traumę związaną z rezonansem, mój poprzedni pies w styczniu odszedł podczas tego badania-dostał wstrząsu anafilaktycznego po podaniu kontrastu, ale to strasznie rzadkie powikłanie, którego w zasadzie nie bierze się pod uwagę, a samo badanie wykazało bardzo agresywny, rozległy nowotwór). Przedyskutuj w wetem prowadzącym to badanie... Objawy Twojej suczki są podobne do epilepsji, ale od diagnozowania jest lek.wet. A tężyczka owszem-zdarza się najczęsciej po porodzie, jako wynik zaburzeń w gospodarce wapniowej.
  16. Ja właśnie kupiłam na próbę mojemu psu 2 kg NDFC puppy z łososiem i brązowym ryżem. Oczywiście żadna sucha karma nie przypada mu do gustu, więc i na tą ma focha i bez dosmaczenia nie ruszy...Ale ponieważ mój pies ma alergię na kurczaka, a akurat ta karma zawiera tłuszcz z kurczaka, więc i tak już jej więcej nie kupię.
  17. Ja miałam taką: [url]http://allegro.pl/adresowka-dwustronna-identyfikator-ze-zdjeciem-i2003051364.html[/url] Piękne wykonanie, super sprawa, ale niestety, to oferta dla statecznych psów, a nie dla szalonych komandosów. Mój pies, który gania, skacze i tarza się gdzie popadnie, tak sponiewierał tą adresówkę, że całą ją porysował, powyginał, a na dodatek rozdzieliła się na trzy części (składa się ona z połączonych 3 elementów-dwóch blaszek połączonych gumą i u nas te trzy części oddzieliły się od siebie).
  18. agastaffbull

    Fish4dogs

    A mojemu psu nie dogodziła jeszcze absolutnie żadna sucha karma, próbki Fish4Dogs nie rzuciły go na kolana, ale nie ma wyjścia-jest alergia na kurczaka, zatem przechodzimy na ryby i wybór padł zdecydowanie na Fish4Dogs, na zmianę z domowym na bazie ryby.
  19. Nabieranie ostatecznych staffikowych kształtów będzie trwało tak naprawdę do 2-3 lat a czasem nawet więcej. Wzywż rosną plus minus do pół roku, a potem następuje wchodzenie w masę i rozbudowa reszty, z głową na czele, co trwać będzie 2-3 lata-a czasem i więcej.
  20. Ja bym w takim razie spróbowała zmienić karmę. TOTW to dobra karma, ale nie każdym psom musi służyć, reakcja jest zawsze indywidualna. Może spróbuj jakąś karmę z rybą lub jagnięciną?
  21. Musisz od małego przyzwyczajać sunię do zostawania podczas Twojej nieobecności w kojcu lub kennel klatce. Ma być ona dla psa bezpiecznym azylem, dzięki któremu bezpiecznie dla siebie i dla otoczenia będzie mógł przebywać w czasie nieobecności właściciela. Mój obecnie 8 miesięczny staffik-dewastator, który nie chce zmądrzeć, zostawał do tej pory w kojcu z przęseł o wymiarach 1 m x 1m, wysokość 80 cm i o wadze 6 kg. Dokładnie taki jak ten: [url]http://zdrowyzwierzak.pl/product-pol-10-Wysoki-4-ro-elementowy-kojec-dla-psa-szczeniaka-gryzoni-101-x-80-cm.html[/url] Niestety, kojec ten-choć komfortowy pod względem powierzchni, jest bardzo wiotki, jak pies stanie na dwóch łapach-to go przewraca, ostatnio wyskoczył z niego od góry i zdemolował łazienkę, no a ponieważ kojec nie ma podłogi-więc jeździł z nim po całym pomieszczeniu. Dlatego przed wyjściem z domu musiałam go dodatkowo barykadować, a z dodatkowych przęseł, które można w każdej chwili dokupić-zrobiłam okratowanie od góry. Ponieważ miałam dość codziennego cyrku z barykadowaniem, zamówiłam kennel-klatkę, o największym rozmiarze, żeby pies miał wygodnie: [url]http://allegro.pl/srebrna-klatka-dla-psa-xxl-118-x-78-x-85cm-gratis-i1961685027.html[/url] Klatka ta waży 20 kg, polecają ją moi znajomi hodowcy rottweilerów, gdzie każdy z nich ma taką i sobie chwalą. Mam nadzieję, że dzięki niej skończą się poranne barykady!
  22. Można też zrobić badania kału na strawność.
  23. Śluz w kale zazwyczaj oznacza podrażnienie jelita grubego, choć wiadomo-może być to wynikiem zarobaczenia. Badania parazytologiczne należy wykonywać kilkakrotnie w różnych odstępach czasu, bo wysiew ewentualnych jaj pasożytów nie występuje codziennie i trzeba mieć wiele szczęścia, żeby w niego trafić, spróbuj zrobić też antygen lamblii-ale właśnie badanie antygenu, a nie to standardowe, bo antygen jest bardziej czuły. Gdyby oprócz śluzu była jeszcze nawracająca biegunka, a leczenie nie przynosiłoby efektów, to wtedy warto zrobić badanie profilu biegunkowego TLI-robi się je z krwi, którą kurierem trzeba wysłać do idexxu lub laboklinu, a badanie kosztuje około 150 zł. Powodzenia!
  24. Aaaa, jak tak to spoko...Po prostu kiedyś ja wysłałam im maila z zapytaniem o produkty-i nie dostałam odpowiedzi...Stąd też wysnułam wniosek jak w poprzedniej mojej wypowiedzi.
  25. Ta strona od lat nie jest aktualizowana i z tego, co wiem, nie można kupować za jej pośrednictwem. Wyroby Pana Jarząbka można kupić na jego stoisku na większości wystaw międzynarodowych lub na niektórych krajówkach w okolicy Dolnego Śląska.
×
×
  • Create New...