-
Posts
13010 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ronja
-
Kotka Plotka - czyli kot wśród gryzoni - ma już dom na stałe :)
ronja replied to pucka69's topic in Już w nowym domu
fajowe są koty od Neigh:) gratulacje Pucko -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
[COLOR=White]....................................[/COLOR] [IMG]http://img402.imageshack.us/img402/6958/m19.jpg[/IMG] [IMG]http://img62.imageshack.us/img62/53/m20n.jpg[/IMG] [IMG]http://img402.imageshack.us/img402/2038/m21f.jpg[/IMG] [IMG]http://img402.imageshack.us/img402/4346/m22s.jpg[/IMG] -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
Byłyśmy z Mają na długim, 1,5 godzinnym spacerze w lesie. Dobrze ją wymordowałam, bo teraz śpi. Ćwiczyłyśmy chodzenie na luźnej smyczy. Maja była bardzo zainteresowana zapachami, odgłosami. Na mnie reagowała raczej dobrze - nie zawsze przychodziła na zawołanie. Maja umie zrobić siad- moim zdaniem kiedyś była czyjaś - pięknie jeździ samochodem, aż pali się do wsiadania, w domu jest grzeczna, załatwia się tylko na spacerach. W siadzie też nie wytrzymuje długo, skacze, ale generalnie reaguje na komendę. mam filmik, wstawię wieczorem. kupy nadal luźne, o nieładnym kolorze i strasznie śmierdzące. na razie pozostaniemy na suchym, gotowane zacznę wprowadzać stopniowo jak kupy będą zwarte. [IMG]http://img121.imageshack.us/img121/9172/m15t.jpg[/IMG] [IMG]http://img718.imageshack.us/img718/2703/m16.jpg[/IMG] [IMG]http://img442.imageshack.us/img442/9523/m17i.jpg[/IMG] [IMG]http://img109.imageshack.us/img109/2923/m18p.jpg[/IMG] -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
Gusia, weci nie chcieli jej mordować wczoraj, bo bała się, skakała na drzwi. a ja o tej sterylce powiedziałam już po badaniu. przy następnej wizycie ją obejrzą, czy była wysterylizowana -
Simonka- dzięki dogomaniakom udało się!!! Pojechała do domu do Bydgoszczy
ronja replied to Evelin's topic in Już w nowym domu
do adopcji Simbi jeszcze daleka droga - za 6 tygodni jest kolejna konsultacja i ustalenie terminu wyjmowania drutów. aktualnie Simbi ma cieczkę, więc też trzeba odczekać. zdjęcia mam ja, ale w innym komputerze, do którego nie mam dostępu teraz. a jakie warunki pani oferuje? bo ja bym chciała, by Simbi była domowym psem, nie chcę, by mieszkała w kojcu z dala od człowieka. -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
Maja grzecznie siedzi w swoim boksiku, od rana trochę popiskuje tak jak wczoraj. Mój wet powiedział, że ta tłusta łojotokowa sierść to również objaw przechodzonego świerzbowca. Zobaczymy co wet powie w poniedziałek, leczenie w takim przypadku będzie długotrwałe, nie będzie szybkich efektów kuracji. -
z Polusiem dziś w lesie spotkaliśmy sarenkę - Poluś był bardzo zainteresowany i chciał popędzić równie szybko jak ona, zapomniał tylko, że ja byłam uczepiona po drugiej stronie sznurka... [IMG]http://img99.imageshack.us/img99/64/90703576.jpg[/IMG] [IMG]http://img94.imageshack.us/img94/8735/69071893.jpg[/IMG] [IMG]http://img203.imageshack.us/img203/7973/58757382.jpg[/IMG]
-
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
Asia, ostrożności nigdy za wiele:) ja bym odkurzyła samochód;) -
Simonka- dzięki dogomaniakom udało się!!! Pojechała do domu do Bydgoszczy
ronja replied to Evelin's topic in Już w nowym domu
na konto Simbi wpłynęło 280zł od cioci Isiak za jej boski bazarek - ogromnie dziękujemy:loveu::loveu::loveu: nie mogę zrobić zestawienia, bo urwała mi się wtyczka w laptopie, a tam mam wszystko. kupiłam Simbi leki od dr Janickiego, fakturę mam na Vivę, około 14zł -
Karmelek - pojechał do domu:-) Ale miny mamy pokerowe...;-)
ronja replied to Neigh's topic in Już w nowym domu
ja wpłacę jeszcze swoją deklarację za luty:) -
Pucek (Frędzelek)- to niemozliwe,ale..wrócił do swojego domu!!!!
ronja replied to Evelin's topic in Już w nowym domu
Pucek super i jaką ma extra adresówkę:loveu: -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
są wyniki zeskrobiny - nie ma ani świerzbowca ani nużeńca, co nie znaczy, że na skórze nie ma. być może to powikłania po bakteryjnym zapaleniu skóry, być może świerzbowiec, bo objawowo to wetom tak wygląda. być może to że go nie było w zeskrobinie to wynik leczenia schroniskowego. wetka zaleciła ostrożnośc i odseparowanie Mai od reszty, czego oczywiście przestrzegamy. mamy za jakiś czas powtórzyć zeskrobinę -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
zapomniałam, Maję weci ocenili na 4-5 lat. ma ładne białe ząbki. -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
Gusia, Asia, ja na nikogo się nie gniewam, szczerze mówiąc brałam pod uwagę, że to może być coś innego niż nużeniec (bałam się tylko grzyba). Didi z noskiem też przyszła do nas ze świerzbowcem i my się nie zaraziliśmy (a śpimy w jednym łóżku), nasze psy dostały zapobiegawczo kropelki - nie pamiętam już jakie. nikt nie zachorował. wszystkie psy, które u mnie są, są zdrowe, odpasione, uodpornione, więc być może nie złapią nic - tak mnie pocieszyła wetka. nie panikujmy, jakoś będzie - najwyżej pomożecie mi odśnieżać parking;) -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
Gusia, poczekajmy z nr konta, bo mamy otwarty dług, który może trochę powisieć. Możemy Maję leczyć na krechę na razie, póki nie zbiorą się pieniądze Świerzb jest zaawansowany, tzn, że leczenie będzie niestety długotrwałe co do zarażenia innych psów, to jest taka możliwośc, nawet przy odseparowaniu Mai. będziemy zachowywać wszelkie środki ostrożności, by tak się nie stało. gdyby ktoś jednak się zaraził z moich własnych psów czy pozostałych tymczasowiczów, to już umówiłam się z wetami, że leczenie całej gromady będę odpracowywać odśnieżając im parking dla pacjentów;) spokojnie Gusia, damy radę:) żal mi Mai bardzo [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/9968/m13r.jpg[/IMG] [IMG]http://img27.imageshack.us/img27/8665/m14dh.jpg[/IMG] -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
wklejam fotki - niezbyt widać te łyse miejsca. to jej popiskiwanie może być spowodowane swędzeniem, szczególnie po nocy [IMG]http://img191.imageshack.us/img191/889/14727972.jpg[/IMG] łapki są łysawe [IMG]http://img192.imageshack.us/img192/5203/m10d.jpg[/IMG] łysy placek, stąd była brana zeskrobina [IMG]http://img526.imageshack.us/img526/9523/m11n.jpg[/IMG] łyse na uszach [IMG]http://img18.imageshack.us/img18/6628/m12dw.jpg[/IMG] -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
wróciłyśmy od weta. wieści są takie sobie... Maja miała pobraną zeskrobinę, na wyniki czekam. Dla naszych wetów to wygląda na świerzb, nie na nużeńca. na starego świerzba, który już sporą robotę zrobił. ze schronu nie dostałam dokładnej wypiski z datami podawania iwermektyny, to źle, bo trzeba trzymać się dat przy podawaniu tego leku. dziś Maja dostała iwermektynę, antybiotyk i przeciwświądowy lek. mam też antybiotyk w zastrzyku, który sami damy w piątek. pokazać się mamy w poniedziałek. wzięłam jeszcze dla Mai cestal na robale. za wszystko wyszło 77zł - jest otwarty dług. Maja pięknie jeździ samochodem, cieszyła się, sama wskakuje do samochodu i ślicznie zasłania tylną szybę;) Fatalnie za to chodzi na smyczy. Jak nikogo nie ma w lesie w miarę można ją utrzymać, ale jak dochodziłyśmy do domu i zobaczyła Bartka, to ledwo ją utrzymałam (ale się nie wywaliłam, bo u nas ogromne zaspy i w takiej zaspie się zakopałam:evil_lol: ). Asia z Łodzi mówiła, że Maja woli facetów. -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
Maja rano, fotki takie sobie, bo strasznie się kręciła na smyczy [IMG]http://img686.imageshack.us/img686/7112/99738130.jpg[/IMG] [IMG]http://img534.imageshack.us/img534/4008/56570993.jpg[/IMG] [IMG]http://img198.imageshack.us/img198/6103/30638374.jpg[/IMG] [IMG]http://img695.imageshack.us/img695/5059/64972207.jpg[/IMG] [IMG]http://img534.imageshack.us/img534/1940/72916841.jpg[/IMG] -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
marudzi, jak jej mówię, by się uspokoiła, idzie się położyć. mam fotki z rana. zaraz wstawię. za jakieś 2 godz jedziemy do weta, bo łapki są łyse, w świetle dziennym gorzej wygląda -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
ronja replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
ja zaglądam:) Maja ma się dobrze, ładnie załatwia się na zewnątrz (kupa taka sobie), jest grzeczna, choć trochę popiskuje. -
link nie działa:(
-
JuryŚ juŻ u ronji!!!!szukamy domu i prosimy o ogŁoszenia!!!
ronja replied to stonka1125's topic in Już w nowym domu
Juryś był dziś u weta, został zaszczepiony na wściekliznę i miał obcinane pazury. Waży 25,35kg - przytył, co nawet zauważyła nasza wetka. wcześniej ważył 23,05kg. w samochodzie grzeczny jak aniołek. wystraszył się tylko podniesienia na stół i ułożenia go na boczku przy obcinaniu pazurów, aż popuścił siku, bidulek. zestawiliśmy go na podłogę i już było ok. nasza wetka policzyła tylko za szczepienie. -
Pucek (Frędzelek)- to niemozliwe,ale..wrócił do swojego domu!!!!
ronja replied to Evelin's topic in Już w nowym domu
cieszę się, że Pucuś vel Frędzelek ma się dobrze Randa, jeżeli brakuje Ci wszczynacza alarmów, to proponuję Pola:diabloti: -
mieszkali przez chwilę razem, ale cały czas się kotłowali-nie wiem czy to zdrowo tak się kotłować cały dzień. mieszkając osobno,mają choć trochę przerwy;)
-
Karmelek - pojechał do domu:-) Ale miny mamy pokerowe...;-)
ronja replied to Neigh's topic in Już w nowym domu
trzymam kciuki za Karmelka!!!!