Jump to content
Dogomania

Isiak

Members
  • Posts

    11533
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    6

Everything posted by Isiak

  1. Pięknota z niej teraz i pieknotą pozostanie, tyle że większą :loveu: Ach, gdybym tylko miała odpowiednie warunki :razz: Już ja bym umiała zrobić właściwy użytek z chałupy i ogródka :evil_lol:
  2. Cudna kasztanka, nie wyobrażam sobie, żebym mogła oddać swojego psa :shake: I to po tylu latach, w dodatku takiego uczuciowego jak seter. Domku, znajdź sie szybciutko...
  3. O kurcze, nie dalej jak w sobotę jedna babka pytała w nowootwartym zoologu o tablicę z ogłoszeniami. Chce ON-ka bez papierów, żeby był niedrogo. Ja i sprzedawczyni zgodnym chórem wysłałyśmy ją na dogomanię - ale wątpię, czy tu zajrzy... Pewnie znów jakiś pseudohodowca zarobi :angryy: a tu takie skarby, że nie wiadomo, którego wziąc, bo wszystkie by się chciało :roll: Maja jest boska, jak nasza Aza :loveu:
  4. Ależ piękne kundlisko z tego Barta! Wydawało mi się, że on jest mniejszy, a to całkiem spory kawał psa - wielkości rotka! Jakże się cieszę, że teraz jest taki szczęśliwy! A jego poprzedniego właściciela to bym :mad: :mad: :mad:
  5. Kasa z mojego bazarku pójdzie na Barta. Grosik do grosika, i zbierzemy brakującą kwotę :evil_lol: Żeby na SGGW nie krzywili się na niewypłacalych schroniskowców ;) i chcieli leczyć kolejne bidy.
  6. [quote name='Magdalenkl']Czymy czasem nie rozmawialismyo psie Kmita ?czy to jakas pomylka[/quote] Nie :shake:
  7. Zapomniałam napisać, że to był program amerykański :oops: Kiedyś próbowano cos takiego zrobić w którymś z polskich poprawczaków ale chyba nie wypaliło, nie wiem dlaczego... A jeśli będziecie mieć możliwośc obejrzenia filmu prod. amerykańskiej pt. "W tych murach", to gorąco polecam. To film fabularny, ale na faktach, o początkach tego przedsięwzięcia, o schodach o bojach z władzami i przepisami, jakie musiała pokonać pomysłodawczyni - zakonnica zresztą. Oglądałam go jakiś czas temu na kanale Hallmark, oni często powtarzają filmy, może się załapiecie ;)
  8. W takim razie kasę z mojego bazarku przeznaczę na Barta. ;)
  9. Szczęściarz Bart! Teraz czeka go już tylko szczęśliwe życie bez cierpienia :lol: Widziałam, że dla Barta są bazarki, czy potrzeba jeszcze pieniędzy na spłatę jego leczenia? Pytam, bo też założyłam bazarek, ale "mój" pies ma już dom, więc muszę wybrać inną mordeczkę.
  10. Jakże się cieszę!!!! :multi: :multi: :multi: Kochany miś ma kochany domek!!! :multi: :multi: :multi: W związku z tym co z bazarkiem? ;) Bo na Gorana juz nie zbieramy?
  11. [quote name='coztego']Na stronach Fundacji Dogtor można przeczytać o suczce wyciągniętej ze schronu, przeszkolonej i przekazanej do pracy z niepełnosprawnymi. Wydaje mi się, że wśród organizacji zajmujących się pracą z psami i wśród zwykłych szkół dla psów, nie brakowałoby chętnych do podjęcia takiej inicjatywy, tylko trzeba im podsunąć pomysł. :cool3:[/quote] Widziałam w tv taki program, psy mają w schronach robione takie podstawowe testy psychologiczne, czy nadają sie do szkolenia, i te które się nadają są szkolone w więzieniach przez więźniów. To podobno jest jeden z najskuteczniejszych programów resocjalizacyjnych dla osadzonych. Oczywiście nie wszyscy dostają psy, tylko więźniowie nadający się do takiego zajęcia, i uprzednio przeszkoleni. Trenują psy pod kierunkiem zawodowego szkoleniowca, mieszkają z nimi w celi, szczotkują je, karmią, wychodzą na spacerki (dla nich to też dodatkowy spacerek :evil_lol: ). Takie psy są potem przekazywane osobom niepełnosprawnym. Acha, zapomniałam dodać, że psy szkolone są na opiekunów ludzi na wózkach "Assistance dog", ale także te mniej zdolne, które nauczą się tylko zwykłego posłuszeństwa i podstawowych komend, łatwo znajdują potem stałe domy. Korzystają i więźniowie, i niepełnosprawni, i psy, którym często w ten sposób ratuje się życie i daje nową przyszłość.
  12. Biedactwo, jak wiele innych haszczaków jest ofiarą własnej urody :shake: Co ja się już nawybijałam ludziom z głów pomysłów wzięcia haszczaka! Aż już mi ręce opadają! To byli sami tacy "od koloru oczu", szukający ślicznej ozdoby ogródka do kojca albo zabawki dla dziecka "modnej" rasy :angryy:
  13. To zbieg okoliczności, taki nomen-omen :evil_lol: Jestem z Pszczyny, a tamta Alba już nie żyje :-( rak wątroby :-(
  14. Koło nas mieszkała dalmatynka Alba, schroniskowa :loveu:
  15. :multi: :multi: :multi: Jego nie można nie pokochać! Trzymam kciuki :evil_lol:
  16. [quote name='Dea'] Pieniądze zbierajmy dalej - trzeba uzbierać żeby wystarczyło i na tą obrożę Preventic, 40 złotych kosztuje.[/quote] Będą z bazarku :multi:
  17. Wydaje mi się, że jeżeli już ktoś świadomie podejmuje się wziąć bernardyna, to musi być świadom ponoszenia kosztów. Przecież już samo jedzonko dla takiego wielgachnego misia kosztuje :evil_lol: nie mówiąc o leczeniu.
  18. A ja sama robię, oprócz głosników komputerowych, które dostałam :eviltong:
  19. Jakże się cieszę, że cukiereczek będzie miał domek :multi: :multi: :multi:
  20. Caruso, kalendarz z pewnością nie jest tylko dla wybranych. Moja suka nie jest żadną gwiazdą wystaw, wystawiałam ją tylko raz i dostała bdb, jest zwykłym kanapowcem domowym, ja nie jestem hodowcą tylko zwykłą właścicielką cavisia, i mimo to moja Isla została do tego kalendarza przyjęta bez żadnych ceregieli. Wystarczyło tylko wyrazić taką chęć. Po prostu póki są wolne miejsca, można psy zgłaszać. Problem może być wtedy, kiedy zabraknie już miejsc w kalendarzu (chyba, że dołożymy mu parę tygodni i zrobi się "ruski rok" :evil_lol: ) A w cavalierowym forum też zbyt gorliwie nie uczestniczę, o kalendarzu dowiedziałam się w tym wątku, na dogo.
  21. Gacusiowa, a czy Ty czasem nie bywasz na forum kaan? Bo ten abisyńczyk (chyba?:oops: ) to jest mi znajomy jakby z widzenia.:loveu:
  22. Kochanego Goranka ode mnie też proszę wyczochrać - on jest jak moja cavalierka w rozmiarze XXL :loveu:
  23. Wygląda na spore, napewno coś wielkości dalmatyńczyka.
  24. Gotowaną dostawała z ryżem, ale teraz już zakaz wątróbki i chleba. Dla niej to straszne, bo ona uwielbiała skórki z chlebka. Ale teraz już nie może niczego, co za bardzo fermentuje w żoładku. Dietka :shake:
  25. Przeciw koronawirozie szczepi się tylko małe szczonki, i to głównie w większych hodowlach, tam gdzie jest dużo psów i mogą się maluchy zarazić. Dorosły pies normalnie przechodzi zakażenie koronawirusem tak łagodnie, że prawie niezauważenie, co najwyżej jakaś krótkotrwała biegunka. Poza tym koronawirus bardzo szybko ginie w środowisku. Moja psinia musiała się zetknąć ze świeżą koopą chorego psa - co u nas na zasr...ej psiej łączce wielce prawdopodobne.
×
×
  • Create New...