-
Posts
11041 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Rybc!a
-
Miniaturowy,szorstkowłosy dalmatyńczyk! Już w nowym domu.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='bea_m']Oj niech się interesują. Zobaczycie! Niedługo kolejka się po Mike ustawi :)[/QUOTE] Ja też tak myślę- to świetna sunia.. A jak mnie 'soczyście' obudziła w dzień, który spędziła ze mną.. :) -
Miniaturowy,szorstkowłosy dalmatyńczyk! Już w nowym domu.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='bea_m']To moja wina :( bo taki wspanialy dom tymczasowy dla kropistych znalazłam. Psiaki stamtąd isc nie chcą :placz: trzeba jakies czary odczynic chyba :mad: Mika noooo.... miej litośc dla swoch wspolbratymców!!!! Tam tłok sie juz zrobił!!!! Pozdrowinia dla Centa :loveu:[/QUOTE] Słyszałam w radio, że gdzieś koło ciebie ptasia grypa? -
Abi- była taka smutna...a teraz SZALEJE W NOWYM DOMU, W WARSZAWIE!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[QUOTE]Ryba, czy Ty aby nie jesteś "złotą rybką" co to za wspaniałe wieści czytam dzisiaj, gratulacje z całego serca za wytrwałość :multi::multi::multi:[/QUOTE] Oj.. do złotej rybki dużo, dużo mi brakuje. Pożyłabyś ze mną miesiąc i miałabyś mnie dość :) -
Miniaturowy,szorstkowłosy dalmatyńczyk! Już w nowym domu.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Mikulec uciekaj już z tego domku tymczasowego, mam nadzieję, że w poniedziałek się uda :) -
[quote name='bellatriks']Prawdopodobnie skutek będzie taki, że połowa osób, które mnie usłyszą, pomyśli, że jestem wariatką, jedna czwarta ucieknie, a reszta mnie oleje:evil_lol: Ale co tam - spróbować nie zaszkodzi. Szkoda, że nie mam żadnej koszulki z wielką psią mordą, to bym dopiero byłą atrakcją :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] A ja mam - z dalmatyńczykiem. Zbiórki narazie w nowej szkole organizować nie chcę, ale myślę, że w przyszłym roku jak najbardziej. Teraz wpadłam na pomysł, żeby przy głównym wyjściu rozwiesić kilka plakatów z psami szukającymi domów... Nie wiadomo, może poskutkuje... Podam swój numer i zobaczymy.
-
Może to zabrzmi bardzo oschle, ale jak to się mówi, są "ludzie, ludziska i taborety". Ci , co pozwalają na męczarnię i bezdomność zaliczają się według mnie do ostatniej podgrupy. To są niestety realia polskich schronisk..
-
Co jest złego w psach nierodowodych?
Rybc!a replied to Rumcajsowa's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
[quote name='monita']Ja również uważam, że dobry hodowca nie zarabia na hodowli :shake: A Ci, który kryją suki kilka razy w roku, to są naciągacze i chcą żerować na zwierzętach :cool1:[/QUOTE] Oj z całym szacunkiem, ale nie zgodzę się. Gdyby rzeczywiście nie zarabiali, nie podejmowaliby się takiej pracy. Jakiś zysk muszą z tego czerpać... -
Malamutka z ciężką dysplazją- Ma wspaniały dom ! :-)
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Masieńko, a twój avek przypadkiem nie wygrał w konkursie na najładniejsze zdjęcie w czasopiśmie Mój Pies ? -
[quote][I][CENTER][B]Dobro zaklęte w owczarkowych oczach. Dabi.[/B][/CENTER] [CENTER]Co to jest? 4 łapki, donośne "hau, hau", wydobywające się z pyszczka, merdający ogon...i...i...? Banalne pytanie, by nie powiedzieć, durne. Istotnie, [B]to pies[/B]. [B]Wielu z nas tak, aż tak i tylko tak go postrzega.[/B] Łańcuch, buda (jeśli w ogóle), miska nie zawsze pełna i wieczna służba człowiekowi...po grób chciałoby się rzec, a tak naprawdę, po ziemię uklepaną szpadlem. [B]Dla ilu ludzi jest on czymś/ kimś[/B] [B]więcej? [/B]Są na szczęście tacy, którzy dostrzegają w psie istotę żywą, myślącą, czującą m.in. strach, ból, miłość. Nie jest prawdą, że na upartego, przypisujemy jej nasze własne atrybuty. [B]Te stworzenia mają [/B][B]uczucia. Nie wolno ich lekceważyć, udawać, że są mitem, wymysłem, złudą.[/B] Ludziom, którzy poszli tropem uwrażliwienia na zwierzęta, zapadła w serce [B]zdrowa, piękna, [/B] [B]2 letnia sunia, mix owczarka o wdzięcznym imieniu Dabi.[/B] 1,5 roku to cudne stworzenie gasło w elbląskim schronisku. [B]Spojrzenie, powleczonych smutkiem oczu suni, paliło. [/B] [B]Nie sposób było przejść obok jej klatki obojętnie. Wyróżniała się[/B] [B]poddaniem losowi i rezygnacją.[/B] Zbiorowym wysiłkiem i wspólnotą decyzji, przy niemałym nakładzie środków finansowych, została wyrwana z piekła niemocy i zamieszkała w hoteliku dla zwierząt. W nim, krok po kroku odbudowywano w Dabi wiarę w człowieka. Ten przecież zawiódł. Za jego to przyczyną znalazła się w schroniskowej rzeczywistości. Udało się. Sunieczka okazała się wspaniałą czterołapną towarzyszką zarówno innych psów, jak i rzecz jasna ludzi. [B]Otwarta na nowości,[/B] [B]inteligentna, posłuszna, zapatrzona w opiekuna, stara się zaskarbiać jego łaski. Ubóstwia zabawę i jazdę samochodem. Z każdym spacerem coraz lepiej wychodzi jej chodzenie na smyczy. Bezapelacyjnie to typ psa, który da z siebie wszystko za przytulenie, delikatność dotyku, łaskawe słowo, wypowiedziane miękkim głosem.[/B] [B]Dlaczego łaska bliskości z człowiekiem wciąż omija Dabi?[/B] [B]Ma swoich aniołów, stojących na straży jej bezpieczeństwa ale nie ma jednego, jedynego serca, które zechciałoby zabić dla niej. [/B] Błagamy o odmianę losu suni! [B]Błagamy o dom, taki z prawdziwego zdarzenia, pierwszy i ostatni, [/B] [B]w którym u ukochanego boku dopełni swoich dni, a tym, co zapamięta odchodząc, będzie gorąca, ludzka łza tęsknoty.[/B][/CENTER] [LEFT][B]Osoby zainteresowane adopcją suni proszone są o kontakt pod numerem 0 - 691364660 lub drogą mailową, pisząc na adres [/B][EMAIL="[email protected]"][B][email protected][/B][/EMAIL][B].[/B] [/LEFT] [/I] [/quote]W hoteliku: [B]TAK JEST TERAZ . [/B] [quote]Ogon kręci się ciągle:smile: Śpi, a czasem ogląda telewizję.. z wielkim zdziwieniem. Ma dużo ranek. chyba po pogryzieniach:-( Coś nie tak jest też z oczkiem. Całe czerwone i zaropiałe. Chyba też ma tam w środku jakąś rankę. Jutro rano idziemy do weta. Próba wykąpania skończyła się paniką i wielką ucieczką. Jak zobaczyła wąż prysznicowy i lecącą wodę.. masakra. Więc skończyło się na szamponie na sucho:smile:[/quote][quote]Dziś Dabiszon biegała po trawce jak szalona!!:smile: na wszystkich skakała, cieszyła się, szalała po prostu. Ma manię włażenia na stół:smile: Sunia już prawie nie boi się innych psów. Z każdym dniem jest coraz lepiej.[/quote][quote]Dziś kochana Dabinka biegała jak wariatka w deszczu:-D Wszystkich umorusała błotkiem ;-)[/quote][quote][SIZE=3][B]U Dabi wszystko w porzadku.[/B][/SIZE] [SIZE=3][B]Jest teraz innym psem- zmienia się kompletnie. Jest śmiała, niczego się nie boi, tylko by się bawiła z innymi psiakami.[/B][/SIZE] [SIZE=3][B]Powinniście zobaczyć jak biega po wielkim terenie w podskokach z prędkością wiatru, szczęśliwa i beztroska- łezka się w oku kręci. poważnie.[/B][/SIZE][/quote][IMG]http://img169.imageshack.us/img169/3143/dabiszonnastole1lv3.jpg[/IMG] [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/7287/dabiszonnastole2um2.jpg[/IMG] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img299.imageshack.us/img299/7097/pr7ia5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img172.imageshack.us/img172/6329/pr8jz7.jpg[/IMG][/URL] [IMG]http://img515.imageshack.us/img515/676/zdjcie000dabicu6.jpg[/IMG] [IMG]http://img515.imageshack.us/img515/7762/zdjcie001dabibm4.jpg[/IMG] [IMG]http://img178.imageshack.us/img178/3607/p1040874ov0.jpg[/IMG] [IMG]http://img178.imageshack.us/img178/5595/p1040879dh2.jpg[/IMG] [IMG]http://img213.imageshack.us/img213/3448/p1040880ya5.jpg[/IMG] [IMG]http://img508.imageshack.us/img508/3332/p1040883qs3.jpg[/IMG] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Ten obrazek został przeskalowany. Kliknij tutaj, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalne wymiary obrazka 500x666.[IMG]http://img178.imageshack.us/img178/3461/p1040885eq7.jpg[/IMG] [IMG]http://img213.imageshack.us/img213/1575/p1040886vy8.jpg[/IMG] W schronisku: [COLOR=#ff0000][URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images25.fotosik.pl/195/5bb516ce5f953a7b.jpg[/IMG][/URL][/COLOR] [COLOR=#ff0000][URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images30.fotosik.pl/196/d0f366beb528b000.jpg[/IMG][/URL][/COLOR] [COLOR=#ff0000][URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images28.fotosik.pl/196/1b266e26029cf1de.jpg[/IMG][/URL][/COLOR] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images26.fotosik.pl/170/c46f35bafad1d31b.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images23.fotosik.pl/169/e3e4e730778c868b.jpg[/IMG][/URL] [B]TAK BYŁO KIEDYŚ: Dabi to dosyć młoda suczka. Oceniono ją na mniej więcej 2 lata. Wcześniej miała wątek z sunią Abi- ale ta znalazła już dom. Jest raczej spokojna, ma bardzo ładną szatę, chociaż tego nie widać, wszystkie psy wydają się tam takie szarobure. Zamieszkuje boks w którym jest 20 innych , dorosłych dużych suk. Ona należy do jednej z najmniejszych, sięga zaledwie do kolana. Kontakt do osoby zajmującej się adopcją: Rybc!a GG: 5722414 kom: 691364660 email: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images34.fotosik.pl/248/b623755ec001ae35.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images26.fotosik.pl/211/80adf3101f30a1c7.jpg[/IMG][/URL]
-
Abi- była taka smutna...a teraz SZALEJE W NOWYM DOMU, W WARSZAWIE!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Wiecie , co ja zrobię ? To będzie tylko wątek Abi, a Dabi przeniosę do nowego. Nowy wątek Dabiszona: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9003636#post9003636[/URL] -
Mam 5 łapek:(niepelnosprawny szczeniak już w DS:)
Rybc!a replied to Aga_Mazury's topic in Już w nowym domu
Będą zdjęcia z podróży- czekam na przyjazd aparatu... i taty oczywiście :) -
Mam 5 łapek:(niepelnosprawny szczeniak już w DS:)
Rybc!a replied to Aga_Mazury's topic in Już w nowym domu
No i Morisek już grzeje doopkę w Łodzi. Tato już wraca. Szczeniaczek dwa razy puścił pawika na przedni fotel :) -
Nareszcie jesteś :multi:
-
Abi- była taka smutna...a teraz SZALEJE W NOWYM DOMU, W WARSZAWIE!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Teśka']Abi jest słodka :) na początku bała się nas, ale powoli oswoiliśmy ją z nami. To taki kochany pieszczoch :loveu: Wczoraj dopiero była kąpana - nie chciałam jej dodatkowo stresować. Wczoraj położyła mi, pierwszy raz, główkę na nogach i zasnęła :lol: Teraz sobie smacznie śpi. Zdjęcia będą na forum w poniedziałek. Pozdrawiam wszystkich.[/QUOTE] O witamy, witamy na forum. Ja ze swojej strony obiecuję zdjęcia dzisiaj wieczorem, chwilowo nie mam aparatu w domu :) -
Malamutka z ciężką dysplazją- Ma wspaniały dom ! :-)
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Dodam zdjęcia jak tato wróci z Łodzi- wiózł Centa i Moriska i wziął aparat. Jak kochacie to poczekacie :) -
Dalmatyńczyk CENT- znów szuka domu ... i ZNALAZŁ !!! :)
Rybc!a replied to sisia0's topic in Już w nowym domu
Tak, wszystko już dograne: jutro o ósmej rano tato przyjedzie po Centa i Moriska i wspólnie pojadą do lecznicy Buni. Koszty tak jak mówiłam: 320zł. Pozdrawiam. -
Mam 5 łapek:(niepelnosprawny szczeniak już w DS:)
Rybc!a replied to Aga_Mazury's topic in Już w nowym domu
Tak, jutro zawieziemy malucha do Łodzi . Mój tato pierwszy raz jedzie sam- ja nie mogę, przez transporty zawaliłam już jeden egzamin, a fizyki uczyć się muszę - poradzi sobie sam doskonale, ale szkoda, że nie będę mogła malucha miziać po drodze :) Widziałam go- uroczy. -
O nie :( Jak to? Dlaczego ?
-
Suczka ma ok. 2 lat, ma kości i zabawki, a na drugiego psa nie ma warunków.
-
[quote name='KWL']Rozmawiałem dziś z Przyjaciel Koni i ustaliliśmy że: Moniko, sprawa Shilli jest zamknieta. Sunia ma wspaniały domek i bardzo się przywiązała do nowych opiekunów. Uważamy też że po tym co zrobiłaś nie byłoby właściwe abyś wpłacała jakiekolwiek pieniądze na nią. Jeśli jednak chcesz nam pomóc to proszę wpłać pieniądze które zamierzałaś przeznaczyć na Shillę na konto AFN chorego Klarneta. Numer konta: 78213000042001038801430001 VWBank ALARMOWY FUNDUSZ NADZIEI NA ŻYCIE UL.JAGIEŁŁY 5 M 19 14-100 OSTRÓDA NIP 7412025929 KRS 0000264523 nr konta dla przelewów z zagranicy INGBPLPW78213000042001038801430001 opłata za przewalutowanie 40zl :/ Z dopiskiem Klarnet[/quote] Albo na konto MRÓWY z Dogomanii, której jesteśmy winni aż...400zł :(
-
Malamutka z ciężką dysplazją- Ma wspaniały dom ! :-)
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='masienka']Jakby co to zawsze mozesz podrzucic mi na maila:cool3:[/QUOTE] Masieńko, proszę poczekaj do jutra- ja ich nawet nie zrzuciłam na kompa- wróciłam przed chwilą z imprezy, muszę się jeszcze pouczyć, jutro mam ważny egzamin, jeden już przez ten transport zawaliłam- muszę nad tym posiedzieć, pozatym muszę dograć sprawę jutrzejszego i pojutrzejszego transportu...