Sowa
Members-
Posts
5053 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
5
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Sowa
-
Jaaga, większość ludzi wierzy, że pies sam z siebie rozumie ludzkie słowa, a kiedy sika w domu, to na złość... Więc te trudniejsze mają większe "szanse" na powrót z adopcyjnego domu. To koszmarnie trudny wybór - za łatwymi przemawia także to, że szybciej będzie mniej zatłoczonych kojców w schronach. Żal tych sponiewieranych, udręczonych - ale te łatwe też po jakimś czasie będą udręczone. Natomiast skandaliczne i niedopuszczalne - dla mnie - jest wydawanie ze schronów psów naprawdę niebezpiecznych, także przetrzymywanie ich w schronach do naturalnego końca życia. Niebezpieczne - moim zdaniem- to nie takie, które przerażone chwycą zębami czy skaleczą, ale takie, które już udowodniły, że potrafią bardzo poważnie poranić lub zabić człowieka.
-
Owszem, konieczna jest zmiana prawa. Tylko zmiana prawa nie może na dzień dobry obejmować wszystkich zwierząt - bezdomności psów można zapobiegać łatwiej niż wprowadzić zakaz uboju rytualnego, tuczu przemysłowego, miażdżenia żywych kurcząt (chyba tylko Szwajcaria wprowadziła zakaz - ale nie ma zakazu importu karmy z kurczaków dla psów). Wprowadzenie obowiązkowego chipowania z przypisaniem psa do właściciela i zmian w opodatkowaniu (zwolnienie wysterylizowanych, opodatkowanie masowych hodowli psów) byłoby nie takie trudne do przeprowadzenia. I byłyby argumenty ekonomiczne - można udowodnić, że taniej jest wprowadzić na dwa lata przed opodatkowaniem bezpłatną sterylkę niż utrzymywać wszystkie miejskie schroniska. Argumenty ekonomiczne łatwiej trafią do przekonania niż apele do tzw. uczuć wyższych.
-
Elik, lata temu opracowano w Krakowie obywatelski projekt zmiany ustawy o ochronie zwierząt. Były tam m.in sprawy chipowania, opodatkowania niewysterylizowanych, przeznaczenia jednej godziny lekcyjnej w szkole podstawowej problemom zwierząt domowych. Najpierw Krakowskie TOZ nie wyraziło zgody na zbiórkę podpisów w swoim lokalu; potem działacze społecznych organizacji nie mogli się dogadać, kto wręczy petycję prezydentowi. I sprawa upadła. Więc nie trzeba szukać aż sejmowego lobby - gdyby wszystkie organizacje prozwierzęce zgodnie działały, dałoby się ograniczyć niekontrolowany rozród psów i kotów. Bez tego nie zrobi się nic.
-
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Czy taki dywan trzeba czymś przycisnąć - przymocować na górze i na dole, żeby nie zjechał razem z psem? -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Co w tej sytuacji sugerują wetki? -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Mari, w jaki sposób Twoje wetki walczą z tym upiornym świerzbowcem? Kiedyś były tylko płukanki, dziś i zastrzyki i podobno tabletki Bravecto niektórzy weci stosują. Z tym, że Bravecto tylko dla młodszych i silniejszych psów. Sunia znajomych bała się bardzo takiej drewnianej rampy dostosowanej do bagażnika samochodu - pomogło, kiedy parę razy przeprowadzono ją po rampie położonej na ziemi - za smakołykiem jasne. -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
I ten świerzbowiec zżera go żywcem, czy wydaje mi się, że on ma wzdęty brzuch? Żeby już bodaj ograniczyć ból. -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Czy są jakieś bezpieczne dla tak schorowanego psa przeciwbólowce o przedłużonym działaniu? Żeby choć trochę odpoczął od bólu. -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Też myślałam o tych odpadach sklepowych - tym bardziej trzeba zawiadomić schronisko. -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Mnie przeraża informacja o tym, co Duży zwymiotował, czy coś jeszcze nie zostało. -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Która z Pań może o tym zawiadomić schronisko? Czy w tym schronisku są dni-godziny, kiedy można zobaczyć zwierzaki, czy Feniks w ostatnich dniach mial kontakt z kimś oprócz pracowników, to łatwo sprawdzić. -
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Sowa replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Nie wiem, na ile Grześ jest psem pilnującym tego, co swoje, ale na wszelki wypadek poprosiłabym DS o zabieranie miski z niezjedzonym żarełkiem. Miska z woda może stać zawsze, z jedzeniem lepiej nie - z kilku powodów. Jeśli jedzenie jest cały czas dostępne, trudniej psa nagradzać smakolami, to raz, zawsze dostępnego jedzenia pies może zacząć pilnować - to dwa, wreszcie przy zawsze pełnej misce nie wiadomo, czy pies nie zjadł kolejnej porcji, bo nie ma ochoty, czy też coś mu dolega i dlatego nie je. -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Nadziejko, tak zwani ludzie rzucają obok wybiegów dla psów kawałki kiełbasy naszpikowane połamanymi żyletkami - w schronisku też może pracowac psychopata lub niewiarygodny dureń. -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Jeśli to samo schronisko, to tym bardziej trzeba zawiadomić!!! -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Na fotkach kojca jednego ze schronisk, nie pamiętam gdzie, był napis - nie drażnić psów -. To trzeba dopisać - nie karmić!!! -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
No i przez jelita mogłoby nie przejść. Uważam, ze trzeba zawiadomić schronisko - albo ktoś z obsługi, albo ktoś z przychodzących zobaczyć psy jest skrajnie głupi - bo tego nie da się inaczej nazwać. -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Jak to dobrze, że zwymiotował! -
Ile lat ma Fiszka?
-
Mój pies specjalnie wstrzymuje żeby nie sikać na podwórku tylko w domu
Sowa replied to Milena29's topic in Nauka czystosci
Baw się ze szczeniakiem na podwórku - uciekaj, niech biegnie za Tobą, szybki ruch przyspiesza załatwianie się. Wyprowadzaj po każdym jedzeniu, po przebudzeniu - taki szczeniak może sikać bardzo często, co dwie godziny także.Samo podanie smakołyka jeszcze niczego nie tłumaczy - maluch musi najpierw poznać słowo pochwały, wypowiadane kiedy sika. Ale to słowa - np "dobrze" trzeba wypowiadać PRZED każdym podaniem smakola. Bo tak, to psiak może zrozumieć, że smakola dostaje za podejście do Ciebie lub dlatego, że Ty podchodzisz. Prawidłowa kolejność - wychodzisz z malcem - bawisz się, szczeniak się załatwia - mówisz "dobrze, robisz, dobrze" - skończy - dostaje smakol. Oczywiście brzmienie słowa jest obojętne - możesz mówić "robisz", "siusiu" albo "banan", byle zawsze to samo słowo, po jakimś czasie skojarzy słowo z czynnością i nauczy sie nawet załatwiać się na hasło. Za załatwianie się w domu nie może być w żaden sposób karcony - nawet słownie. Żeby pies skojarzył, że słowo "dobrze" lub jakiekolwiek inne, byle zawsze tak samo brzmiące, jest pochwałą i zapowiada nagrodę - musi być chwalony więcej jak 40 razy dziennie, i nieregularnie natychmiast po tym słowie nagradzany, np pochwała zawsze, smakołyk co drugi, co trzeci, co dziesiąty raz, i znowu co drugi czy piąty. -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Na stronie schroniska znalazłam taki wpis o Kubusiu z dnia 16 stycznia: "ten malutki psi dziadziuś do schroniska trafił niedawno. Miał na sobie czarną obrożę z przyczepionymi czerwonymi tasiemkami. Może ktoś go szuka??? " Ale to i tak teraz już bez znaczenia - jedno, co ważne, że był psem właścicielskim, skoro znaleziono go w obroży. Biedaka Dużego pasożyty zżerają po prostu. -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
Sowa replied to agat21's topic in Już w nowym domu
To jakby pod drybed dać podkłady? Z czym będzie mniej roboty, bo roboty to Mari nie brakuje....