Jump to content
Dogomania

konfirm31

Members
  • Posts

    12543
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    5

Everything posted by konfirm31

  1. Ale ten szczekacz, jak zrozumiałam, waży niewiele więcej niż 4 kg i jest najmniejszy w schronisku
  2. Piesek na filmie, który wstawiła Tola. W przeciwieństwie do suni, która jest wycofana, on wręcz przeciwnie. Lata i szczeka. Co nie oznacza, że nie jest pełen lęku.
  3. Tak, Pokerku, ale ona waży +/- 10 kg, czyli mała, ale nie te 4 kg. Po prostu, z dwóch psów ( a właściwie psa i suki), zrobił nam się jeden.....
  4. Teraz widzę. Myślę, że on sam się prosi o guza od większego kolegi :(. Z drugiej strony, tej wycofanej suni, też żal, ale może ona ma jednak większą szansę na przetrwanie? Większa i nie będzie prowokować silniejszych suk? Też nie wiem.....
  5. Mnie się wydaje, że trzeba wybrać tego, który ma mniejszą szansę przetrwać w schronisku zimę. Może Tola tu coś podpowie? Ona widziała te psy i rozmawiała z pracownikiem schroniska. Bo wiadomo, że wszystkim nie pomożemy :(.
  6. Ale się porobiło... Ja też cały czas myślałam, że to ta sunia, którą pokazała Janka, jest gryzącym pinczerkiem o wadze ok 4 kg, a to są zupełnie różne psiaki. I oba w potrzebie....:(
  7. Nie pozostaje nam nic innego, niż wierzyć, że burasek dobrze trafił. Też jestem za malizną i nie wycofuję deklaracji. Malizna zimy w schronisku nie przetrwa
  8. Też udostępniłam. Śliczna sunia, ale widać że słabiutka. Jak to dobrze, że trafiła na dobrych ludzi. Oby udało się jej pomóc. Szkoda, że z tymi telefonami się nie udało :(.
  9. Dziękuję, Janko, że założyłaś maluchowi wątek. Mnie też on chwycił za serce, ale rozsądek mówił - nie! No bo i wiek ( mój) i wydatki związane z chorobą Bliss... Deklaruję 30 zł miesięcznie. Super, że będzie u Murków!
  10. Dog Rescue Shelter Mladenovac (Serbia), ale otwarte dopiero jutro od 9 tel +318643631353
  11. ProtectMe Albania, Wlora, tel +355696290449 od 18 do 19. Ale ja bym się kontaktowała z Serbią.
  12. Dog Rescue Serbia Belgrad tel +381648210200 czynne do 22. Info z netu. Inne już zamknięte
  13. No, to nieciekawie :(. Oby ten cud się wydarzył.....
  14. Też oglądałam ten film. Straszny. To chyba było w cyklu Ewa Ewart poleca. Tam widać całe okrucieństwo uboju rytualnego. I w dodatku, poprzedzone koszmarem transportu do śmierci. Dlatego kolejnym krokiem, i to nie tylko w Polsce, ale we wszystkich państwach Unii, powinien być zakaz transportu żywych zwierząt. Wszystkich i wszędzie. Jedyna droga dla tych zwierząt to droga do najbliższej krajowej rzeźni. I tak będzie, dopóki ludzie będą jedli mięso. Nie możemy popierać zła tłumacząc, że robimy to żeby zapobiec innemu złu i w dodatku, biorąc za to krwawe pieniądze.
  15. Tu nie chodzi o zwierzęta futerkowe, bo futrzarze, to nie rolnicy, no i margines w gospodarce ( zarówno jako dochód dla państwa, jak i zatrudnienie, chociaż wykorzystanie jako karmy odpadów poubojowych, powoduje niższe koszty własne hodowców innych zwierząt rzeźnych), ale o ubój rytualny ( wołowiny, baraniny i drobiu) na eksport. Bo na tym hodowcy rolnicy dużo zarabiają i jest to korzystne ekonomicznie dla gospodarki. Ale, czy pieniądze równoważą okrucieństwo zabijania ssaków i ptaków bez ogłuszenia? I wykrwawianie ich poniekąd na żywca? Ja, jako omc wege, zdecydowanie jestem za zakazem takiego uboju. A co będzie dalej, to zobaczymy.
  16. Ale przyjechał zupełny dzikus i straszek, a teraz, dzięki Wam to już prawie pies :). Szkoda tylko, że ten czas tak szybko leci i że to koniec lata, a nie początek. Myślę, że Lilek w mądrym domu, dał by sobie radę. Oby tylko, ten dom się pojawił.
  17. Czyli lepiej, żeby ds to był dom z ogrodem, a nie mieszkanie w bloku. Chociaż z drugiej strony, ja bardzo wierzę w zdolności przystosowawcze psów. W sumie, to dzięki nim jest ich dzisiaj ponad miliard na całym Świecie :)
  18. Druk 378 na stronie Sejmu
  19. Doczytałam. To nie łańcuch, a "uwięź". Nawet jest wyjaśnienie, że jako uwięź, nie może być stosowany łańcuch
  20. https://oko.press/historyczny-moment-sejm-przeglosowal-zakaz-hodowli-futerkowej-partia-ziobry-byla-przeciw/
  21. Zakaz kolczatki przy trzymaniu ( czasowym) na uwięzi na tym nieszczęsnym 6 metrowym łańcuchu. Też jestem ZA kolczatką w czasie mądrego szkolenia.
  22. Też się cieszę i traktuję to jako początek. Od czegoś, trzeba zacząć. Czekam na obligatoryjne czipowanie, kastrację psów i kotów niehodowlanych i całkowity zakaz łańcuchów.
×
×
  • Create New...