xxxx52
Members-
Posts
11985 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by xxxx52
-
tym malchom si juz zycia nie zwroci ,ale na przyszlosc ,jezeli biezecie zbierane szczeniaki to juz na dzien dobry nalezy podac im surowice,bo jak maja juz pierwsze objawy to moze byc za pozno. Poza tym jak psy maja pierwsze podejrzane objawy to podaje sie surowice codziennie,az do ustapienia objawow tzn.wymotow ,smierdzacych stolcow. uwazam ,ze gdyby schroniska na dzien dobry wpierw podawaly surowice ,a pozniej po 2 tygodniach kiedy maja szczeniaki np.8 tygodni dostaly by imunizacje ,to zaden pies by nie umarl.Szczeniak bez mamy powinien dostac wpierw surowice profilaktycznie,pozniej imunizacje ,pozniej szczepionke 5
-
i co powiedzial inny wet?
-
[quote name='EVA2406']Do kolejnej wywózki psów.....:( Jeśli Klembów działa nielegalnie, to dlaczego Ząbki nadal mają z nimi podpisaną umowę?[/QUOTE] jakiej wywozki? No to szukaj dom ow dla tych 20 i pilnuj ,zeby do tego nielegalnego schroniska psow nie przywozono. Psy ktore pojechaly do Niemiec maja szczescie ,w porownaniu z tymi co zostaly w tych skrzyniach ,sie rozmnazaja lub zamarzaja zima,choruja i umieraja.Psy sa w Niemczech sacjalizowane,leczone i mieszkaja tylko w domach. Psy nie wyjechalby nigdzie zeby nie o pomoc HHP.I Fundacje MRunio proszono tzn.o adopcje,jak rowniez o pomoc finasowa ,zakup karmy ,zorganizowanie kastracji. Przeciez dla przypomnienia odswieze niektorym pamiec ,HHP,powiedzaialo ,ze cyt"TYLKO POMOZE PSOM POD JEDNYM WARUNKIEM ,ZE NIE BEDA PSY PRZYJMOWANE I SCHRONISKO BEDZIE ZLIKWIDOWANE. Wiec nie rozumiem , po co placzesz.Wez sie do roboty i szukaj domow dla tych 20 psiakow bo zaraz zrobi sie 40 lub 100 psow.I pilnuj ,zeby zaden pies nie trafil do skrzyn!
-
a macie je na stronie schroniska czy psy bardzo agresywne ,do ktorych czlowiek nie podejdzie ,a ktore zmuszone sa wegetowac do konca zycia w skrzyniach bez mozliwosci otrzymania stalego opiekuina ,nie lepiej humanitanie uspic?Wczesniej musza sie wypowiedziec niezalezny trener i 2 weterynarzy. Bo psy lekliwe mozna dac do Dt i z nimi pracowac,socjalizowac ,a co zrobic jak sie rzucaja na ludzi,chociaz sa przypadki ,ze psy w domach okazaly sie wlasnie te z latka agresywne bardzo kochane.
-
[quote name='Linka']Sama mam sporo negatywnych wspomnień związanych z kliniką pana Wąsiatycza, bo osobiście nawet po głupim szczepieniu potrafię jechać do innego weterynarza żeby podał furosemid i ściągnął obrzęk z połowy psa, ale a propos nie wydawania przez nich dokumentacji.. Nie wiem na ile macie tego świadomość, ale jest to niezgodne z prawem :-) Dz.U.2008.220.1433 USTAWA z dnia 18 grudnia 2003 r. o zakładach leczniczych dla zwierząt Zakładam że nie jeden zostawił tam równowartość własnej pensji więc może czasem warto się pokłócić o wydanie głupiej karty leczenia.[/QUOTE] Widze ,ze i ty omijasz ta klinke duzym lukiem? Co do wydawania dokumentacji swiadczen uslug weterynaryjnych ,to skandal ,ze ich nie wydaja w dniu po zdiagnozowaniu choroby psa i zastosowanego leczenia.Czy to nie swiadczy o matactwach?
-
[quote name='Faustus']xxxx52 o nastolatce akurat nie było do Ciebie. A na pytanie po co mieć psa na pustej działce.... Pytanie kompletnie idiotyczne. Ani mnie, ani Tobie wnikać po co ktoś ma psa, o ile go nie krzywdzi.[/QUOTE] to sie grubo mylisz,i to nie sa pytania idotyczne.Nie chodzi o Ciebie czy o czlowieka co go umiescicl w tym zielsku tylko o psa co dziczeje No ale juz tyle czasu minelo ,moze zamarzl ,z glodu umarl ,albo go uspiono?
-
[quote name='docha']jamor na wątku był aktywny, aż do momentu gdy się wyprowadził z dogomanii. Założył swoje forum na które wprowadził swoich podopiecznych, z tym że nie każdy z nas zalogował się tam i stąd okrojone wieści. Poza tym uznaliśmy, że warunki jakie miał Sami u jamora były warunkami odpowiednimi. Jamor nie ukrywał, że pies jest strachliwy co do obcych ludzi. Wielokrotnie pisał, iż Sami chował się do budy, gdy przychodzili na obiekt ludzie szukający psa do adopcji. Z tego wynikało, że pies jest nieadopcyjny. Między innymi dlatego został Sami zabrany aby spróbować przełamać w nim lęk do obcych, nad czym Jamor z psem nie pracował. my o tym wiedzieliśmy, że nie prowadzi takich socjalizacji.[/QUOTE] ale to bylo minelo ,to juz jest historia ,psu nic to nie da ,i nie przyniesie korzysci. Zobaczymy Samsunga za kilka miesiecy,moze juz bedzie na swoim poslanku, w swoim domu ,przy swoich opiekunach lezal.To jest napewno marzeniem nas wszystkich.
-
elak-dopiero teraz dotarlam do domu i psiej lodowki ,a wiec plyn do czyszczenia uszu to.HexoClean producent :alfavet,stosuje sie o ile wet.nie zaleci inaczej 1-3 x w tygodniu.
-
Napisz na watku bydgoskim czy ktos zna dobra klinke wet? Ale jest sliczny i skoczny.Moze nadawac sie do psich zawodow sportowych,albo do biegania przy rowerze.ale masz cudownego sportowego psa.mysle ze na spacerach fruniesz? Tylko musi miec wyleczone te urocze uszeta!
-
[quote name='Mazowszanka']Bo niektórzy na dogo są na specjalnych prawach, tylko od chwalenia.[/QUOTE] to nic nie da chwalenie ,gdyz fakty i postepy socjalizacji sa wazne dla tego psa. Chwalic i dawac mozna tylko smakolyki za dobre uczynki i czynnosci jakie pies wykonuje,ale o trenerach czy o psich psychologach mozna powiedziec ,albo jest kompetentna osoba z dlugoletnia praktyka i z oczekiwanymi efektami w pracy z psami , albo nie tylko ma papier -dyplom oprawiony w ramke i powieszony na scianie.Mozna porownac tj do prawa jazdy .Mozna je miec ,ale zle jezdzic ,albo wcale nie jezdzic autem.
-
[quote name='jola_li']Tak z czystej ciekawości - co sprawiło że Jamor przez 2 lata uniknął dociekań ;)?[/QUOTE] Bo pmysl w Polsce w tym czasie nie bylo innych dobrych psich psychologow w tym czasie jak ja Samsunga tam zglaszalam .W ogole dobrych treserow jest na lekarstwo ,a 2 lata temu slyszalam tylko o Jamorze ,ktory trenowal owczarki Jezeli Jamor pisal tak i tak ,to bylo to samo jak w tym psezudohoteliku w garazu.Wszyscy zawsze sa happy i kazda informacja o psie podnosi poziom adrenaliny. Teraz jest Maciek i jego hotelik, a wnim jest Samsung,to mozna juz wiecej oczekiwac o postepach ,niz np. polizanie po rekach czy spacer na lince po placu. weirze tak jak Jamorowi wierzylam ,ze nastapi moze nie pelna socjalizacja psa ,ale taka na tyle ,ze mozna zaczac poszukiwac S odpowiednich opiekunow. Mam taka nadzieje ,wiec zadaje pytania,a kto pyta "ten nie bladzi "i nic nie kosztuje.
-
[quote name='sss']Założyłem tu profil nie po to by się wykłócać, obrażać kogoś, czy też denerwować. Jeżeli chcecie coś powiedzieć włodarzom SONZ to zróbcie to im w twarz. Ja tak zrobiłem i po dłuuuugiej wymianie zdań osiągnęliśmy jakieś kompromisy. Laki nie jest zamknięty w skrzyni, to po pierwsze, po drugie to xxx52 i mala_czarna nie mają nic wspólnego z tym co się tam dzieje, rozpisuje się na Dogo TYLKO na podstawie informacji od osób trzecich. Na FB jest wszystko na bierząco pisane, jeżeli ktoś nie ma FB to niech założy. Nie widzę problemu. Mnie ani ludzi, którzy realnie działają na rzecz zwierzaków z Klembowa nie rusza opinia ludzi z Dogo. Dogomania to forum, na którym każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, ale samymi słowami się nie pomaga.[/QUOTE] A gdzie oni teraz trzymaja psy?Maja kojce z wybiegami dla kazdego psa Ponoc mialo byc 20 duzych psow? Co czynia realnie Ty i inni w tym nielegalnym schronisku? Co czyniliscie przez lata? Juz lepeij sie nie wglebie w tragedie tych psow bo brak slow.To w takim razie po co pomagala HHP i Fundacja Mrunio,jak tak psy mialy wkolo takich ludzie jak ty i innych?
-
faustus-to okresu nastolatek nie chcialbym sie cofnac. Poza tym po co miec psa nawet " azjata "na pustej dzialce w duzym zielsku .Mam on pilnowac tych chwastow czy tej budy?
-
[quote name='Rinuś'][I][B]Przyszłam się dalej pośmiać z wszechwiedzącej wiedzy xxxxxxxxxxxxx52 :evil_lol:[/B][/I] [I][B] A co do EDsona - nie zamykaj psa w kojcu nie zapewniając mu spacerów, szkolenia,spotykania z innymi psami itd bo będziesz miał/a psychopatę na podwórku a nie normalnego psa to raz, a dwa ten pies będzie nieszczesśliwy. Swoją drogą ciekawe co wybierzesz za rasę...[/B][/I][/QUOTE] dziwene powtarzasz moje zalecenia do EDsona i jeszcze sie z tego smiejsesz ,czy to objawy sa starosci? rin............................us:stupid:
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='asiak_kasia']Buda, kolec i łańcuch to zupełnie rożne kwestie. Także jeżeli ktoś wrzuca do jednego wora ludzi, którzy mają rasy typowo "podwórkowe" i psycholi trzymających psy na łańcuchu, to nic tylko pogratulować. :roll: co do pytania o psa, nie stwierdziłam, że to grzech, tylko, że dziwne pytanie. I psy nie chorują na HD- Huntington's disease- to inaczej pląsawica. Psy chorują na dysplazję. To takie małe sprostowanie, bo nie każdy jest znawcą wszelakich skrótów. i serio muszę Ci tłumaczyć czym jest miłość właściciela w stosunku do swojego psa? Myślę, że dość oczywiste to jest? I od kiedy trzymanie psa w budzie to polska tradycja? Nigdzie na świecie się tego nie praktykuje? Pogrzeb sobie odnośnie rasy Cane Corso, zobacz jak one żyją do dzisiaj we Włoszech, do czego są wykorzystywane i gdzie mieszkają :diabloti: Albo dogi argentyńskie, które do dziś świetnie polują na dziki, toż to bestialstwo niesamowite. Ze nie wspomnę, o wszelkich kaukazach, owczarkach, które przemierzają stepy, pilnują stad owiec i nie widziały szczotki nigdy w swoim życiu. :evil_lol: Są psy stworzone do zalegania na kanapię i są psy, które potrzebują pracy, zajęcia i warunków możliwe najbliższych tego w jakich powstawały. I po to mamy taka ilość ras, żeby wybrać psa zgodnego z naszymi oczekiwaniami, i tym co możemy psu zaoferować. I super, że pada pytanie jaki pies się do tej budy nadaje, bo dzięki temu EDson, nie wsadzi do niej amstafa czy innego pekińczyka.[/QUOTE] To tak male sprostowanie ,bo nie kazdy jest specjalista skrotow np.jak HD co oznacza HÜftdysplasie,lub Hüftgelenkedysplasie Widze ,ze u ciebie dysplazja miesza sie z plasawica,albo zamiast na angielski chodzilas za czesto na blauki?
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='omry']asiak_kasia, nawet się nie produkuj, bo xxxx52 jest niereformowalna i wciąż nie przestaje zadziwiać ogromem swojej wiedzy na temat psów :evil_lol: EDson, mój rottweiler od zawsze mieszka w budzie, dziś ma 12 lat. Za kilka miesięcy dopiero zamieszka z nami w mieszkaniu. Nie wyobrażam sobie nic z nim nie robić, naprawdę. Pies w budzie praktycznie ciągle siedzi sam, a żeby nie był sflustrowany i nabuzowany, to trzeba trochę pary z niego spuścić. Szczególnie, jeśli wybierzesz młodego osobnika, to naprawdę bardzo ważne. Ja od siebie polecam kundelka z DT, czy ze schroniska, który dobrze czuje się na dworze. Wcale nie rzadko można spotkać ogłoszenie o psie, który może zostać wydany tylko do mieszkania w budzie, bo w domu zwyczajnie źle się czuje. Rottweilera mimo wszystko do budy nie polecam zdecydowanie :)[/QUOTE] Moze myslisz o sobie:siara:
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
a co to za grzech pytac co stalo sie z psem,czy ja ciebie sie pytam ,ajak??????????????Czesto psy np.ON choruja na HD i sa uspyiane Co ty z tymi budami ,dlaczego walczysz o zachowanie zacofania i polskiej tradycji -buda ,lancuch i kojec? Nie oceniaj co pisze po sobie. Milosc wlasciciela co to takiego?
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='EDson']Tak na dworze jakoś u mnie nie wyobrażam sobie mieszkania w domu hehe:razz: Pilnowanie to piorytet. Może jakieś spacery i zabawa :) ON'a już miałem[/QUOTE] A co sie z ON stalo ,ze go nie masz. Poza tym czy pomyslales ,ze psy potrzebuja zajecia i dobrego wychowania,spacerow i kontaktow z innymi psami i ludzmi.Pies MUSI codziennie "czytac uliczna gazete"ON tym bardziej, jako najbardziej inteligentny pies z wszystkich psow ma tyko jak glupi psychicznie chory pies szczekac i biegac wzdluz plotu.To hanba ,szkoda psa.! Moja mama zawsze miala ON i zawsze z kazdym 2x w tygodniu chodzila do psiej szkoly,a tez ma dom i ogrod.teraz pies ma 13 lat ,a mama 80 lat i juz od zeszlego roku nie chodza na zajecia.Pies ten z 3 pozostalych mieszkaja w domu.Bud nigdzie nie ma,tylko sa budki dla ptaszkow.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='mala_czarna']Na FB jest tylko informacja, że pan, który zainteresowany był adopcją rozmyslił sie, i pies nadal czeka w Klembowie, bo Klembów nie oddaje psów na DT. Oj, i jeszcze jest info, że pies powoli przybiera na wadze. No tom się teraz uśmiała. Zajadów zaraz dostanę.[/QUOTE] To ci krzepiaca wiadomosc,ojej (powoli przybiera na wadze")No tak jak siedzi caly czas bez ruchu w skrzyni.
-
[quote name='pola321']moim zdaniem przesadzacie już . Psy mają schronienie, są leczone, zaszczepione dostają jeść a wy się ludzi czepiacie. I to ma być okrucieństwo>?Niektórzy są przewrażliwieni...[/QUOTE] czy pies jest samotnikiem ,potrzebuje izolacji od ludzi i swoich psich kumpli?
-
[quote name='elak']Nie, wszystko robił weterynarz i już uznał pasa za wyleczonego. Ostatni ruch to było powtórzenie advocate. Jakoś mętnie mówił, że tak czasem bywa. Że może to być alergiczne, albo ze złej diety, albo z zapchania gruczołów okołoodbytowych. Nie mam w tym doświadczenia więc robiliśmy to co lekarz radził. A on wyznaczał kolejne kontrole. Advocate podał mu po mojej sugestii/pytaniu czy nie jest to świerzbowiec.[/QUOTE] Zmien prosze tego niedouczonego wet, Poszukaj w okolicy dobra klinike i zglos sie tam z pieskiem bardzo szybko,bo zle ,albo niedoleczone uszy psa prowadza do chronicznych stanow i do gluchoty Ps moze napisz gdzie mieszkasz ,to dogomanianki Tobie pomoga w odszukaniu dobrej kliniki. Poza tym diagnozowanie na odleglosc i leczenie jest nieskazane.Musi psa dobrze zdiagnozowac dobry wet. Jest specjalny plyn do wkraplania uszu ,ktory ulatwia czyszczenie ich ,nie doprowadza do podraznien i do latwego czyszczenia (zmiekcza wydzieline w uszach ,ktora bez mechanicznej przemocy wychodzi) Ps teraz wyjrzalam twa sliczna psinke,mysle ,ze mieszka ta slicznosc w domu i wygrzewa uszko przy piecyku?
-
[quote name='Tascha']Baski maja cos w rodzaju szóstego zmyslu albo zdolnosci telepatyczne albo dokładnie nie wiadomo co- to wiekszośc osób bardzo związanych z psami i mających basenji Ci powie ;) większośc psów nawiązuje silny kontakt z włascicelem, czesto jest to kontakt bardzo wyjatkowy-ale baski pod tym wzgledem sa niesamowite i rozpoznaja uczucia i nastawienie innych osób Kiedys przyjechala do nas Pani z Corką, obie zajmuja sie końmi (prowadza warsztaty "konie ucza ludzi" ) , maja tez psy, szczurki i wogóle kochaja zwierzeta i je rozumieja. Od pierwszej chwili wspaniale sie nam rozmawiało ,tak przyjaxnie.Moje baski takze od pierwszej chwili wyczuły w obu Paniach bratnie dusze-przywitały sie z ogromna radoscią, jak dawno nie widzianego przyjaciela ;)[/QUOTE] Telepatyczne zdolnosci maja wszystkie psy czy to rasowe czy wielorasowe.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='EDson']Witam. Poszukuje jakieiś dobrej rasy psa. Pole do biegania jest dość spore i ogrodzone. Kojec jest buda jest ocieplana wszystko git. Wiadomo chodzi o pilnowanie terytorium :) Czekam na jakąś odp. dzięki wielkie :angryy:[/QUOTE] Poszukujesz jak zrozumialam "dobrej rasy "do pilnowania,zeby szczekal i biegal? Dobra rasa ,a coz to za nowosc? Do biegania i pilnowania to nawet jamnik sie nadaje ,no ale buda i kojec?hmm Jaki duzy jest ten kojec? Czy pies bedzie tylko cale psie zycie spedzal w ogrodzie? Ps na tym watku wyczytalam o kaukazach i psach podchalanskich ,ktore ponoc nadaja sie do pilnowania terytorium,ale jaka ta Twoja buda ocieplona jest duza,czy psy ponad 70 cm do grzbietu moga z takiej budy korzystac?
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
czy ty mu zakraplasz uszy lekarstwem? czy czascisz uszy przed zakroplemniem? co stwierdzil lekarz,czy zapalenie uszu,czy swiezbowca?