xxxx52
Members-
Posts
11985 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by xxxx52
-
[quote name='Saint']Aniu - właśnie problem w tym, że dostała wiadomość, bo nawet mi na nią odpisała - że dowie się, kiedy mogę tą watę przywieźć i da mi znać. No no i nie dała do tej pory... Romo - mam nadal tą watę, prawdopodobnie zawiozę ją albo do Przyborówka, albo do Buku, skoro w Mosinie się już nie przyda.[/QUOTE] jezeli im nie zalezy na ociepleniu bud,masz dobry pomysl z Przyborowkiem ,gdyz tam budy nie sa osloniete od wiatru
-
[quote name='ewa01']Ciekawe,komu ten wątek forum.gazeta...odn kliniki grzegorza wasiatycza przeszkadzal,ze aż został zamkniety.Widze,że psy mozna traktować tam jak króliki doswiadczalne!!! A [B]ja naiwnie myslalam,ze na dogomani mozna pisac prawdę.Czyli lepiej zamknąć wątek niż ostrzegać innych przed takim miejscem.Gdzie się nie obrócę tam same takie przykre historie. Psy dziwnie szybko padają,a dzielna załoga wymyśla co rusz to nowe choroby i przyczyny padnięcia.Oczywiscie także uprzejmie proponują utylizację .Jest to niesłychanie uprzejme takżeze strony kliniki. [/B][/QUOTE] czy wiesz dlaczego proponuja utylizacje? Bo sie boja ,ze sie wykona sekcje zwlok i wyjda wszystkie bledy w sztuce medycznej na swiatlo dzienne! Nastepny aspekt to utylizycja ,jest bardzo lukratywnym interesem ,wiem na czym polega ,ale nie napisze,moge tylko uprzedzic ,zeby nikt nie zostawial swego niezywego psa u weterynarzy ,bo za tym pieknym slowem" utylizacja" kryje sie makabra. Czy kliniki otrzymuja od firmy utylizycyjne-przerobkowej pieniadze za niezywe zwierze to nie wiem,musze sie popytac.
-
[quote name='jola_li']Jamor najwyraźniej nie podziela tej opinii, bo u niego Samsung siedział 2 lata sam w kojcu.[/QUOTE] ach Jamor?wiesz to jest wygodnie psa wsadzic do izolataki Kojec z buda),bo juz sprawdzenie kosztuje duzo czasu ,a tak pies do kojca do budy ,podanie misku z zarciem ,moze wypuszczenie psow na wybieg i to wsio! Zadne zwierze nie znosi (z malymi wyjatkami)samotnosci.Szczegolnie Samsung ,ktory jest zakwalifikowany jako pies lekliwy powinien miec towarzysza niedoli bardzo socjalnego.Poprzez ten kontakt i on sie osmieli w stosunku do czlowieka ,nabedzie lepszych manier.Tak jest zawsze.Moze i zle maniezy posiac ,wszystko zalezy z jakim psem bedzie przebywal. Tak wiec Maciek dobrze uczynil ,ze w pomieszczeniu sa 2 psy,moze i pozniej Samsung trafi na lono rodziny
-
[quote name='Saint']Niemalże równe dwa miesiące temu (06.10.2012) pisałem na fb do Marty, że mam do wydania kilka arkuszy waty mineralnej - takiej, jakiej używa się do ocieplania budynków. Do ocieplenia bud jak znalazł - powiedziałbym nawet, że luksus. Pytałem, kiedy mogę je przywieźć. Do dziś nie doczekałem się odpowiedzi.. :shake:[/QUOTE] Tego to nie rozumiem,sie w glowie nie miesci! A masz jeszcze ta wate,jeszcze nie jest za pozno na ocieplenie bud Moze skontaktuj sie z kierownictwem tego schroniska
-
Iga uciekła z DT! Pomocy-Suchy Bór, Opole ratujcie!
xxxx52 replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
wspanialy plakat,oby piesek zyl , ktos ja widzial i sie zglosil Plakaty czy ulotki warto nawet porozwieszac w okregu do 30km na dworcach PKP i autobusowych ,sklepach -
[quote name='ania z poznania']A kiedy tam byłaś?[/QUOTE] bylam tam kilka lat temu,kilka razy ,kiedy bylo kilka malych kojcow i klatki jak dla krolikow w ktorych siedzily ,bez ruchu psy, znajdowaly sie na terenie komunalki .psy karmil dziadek ktorego pies byl na tym terenie zakuty lancuchem i mieszkal w budzie .poznalam milego burmistrza ,juz wtedy sie przygotowywal do zbudowania nowych boksow,ale .........................ach to dluga historia.przychodzila pani z puszczykowa ,ktora psy dokarmiala. najwazniejsze ,ze teraz psom jest lepiej
-
[quote name='retmed500']Kaganiec zakupiłam dzisiaj, zanim pani w zoologicznym zdązyła sobie herbatę zrobić :) Jestem w pełni świadoma, że odpowiadam za swojego psa ZAWSZE i WSZĘDZIE. Nie mam tylko zielonego pojęcia, co w mojej chodzącej oazie spokoju spowodowało takie zachowanie :( Pies nie kastrowany.[/QUOTE] Pies jest tylko psem i czasami nie mozna przewidziec co w jego glowie siedzi najlepiej to zawsze zakladaj dobrze dopasowany kaganiec juz w domu,a nie przed domem ,zapnij linke,nie pozwol nikomu glaskac psa,bo mpoze on nie lubi. chodz do psiej szkoly ,albo tam gdzie psy pod okiem szkoleniowca moga sobie pochasac. kaganiec musi byc taki ,zeby mogl pies pic i pobierac smakolyki.zrobioný z bardzo lekkiego metalu(te belgijskie sa najlepsze bo najlzejsze)
-
[quote name='lilk_a']xxxx52 co to znaczy że pies staje się agresywny kiedy nie ma z nikim kontaktu ? to nieprawda , agresja to instynkt , atak na drugą istotę , czy to psa , człowieka , czy zwierzę innego gatunku to działanie czysto instynktowne i nie dotyczy wszystkich psów bez wyjątku , nie każdy pies pozostawiony sam sobie zaatakuje w sytuacji kiedy czuje się zagrożony , reakcją na takie sytuacje jest również ucieczka , uległośc wobec zagrażającego, są również różne rodzaje agresji , to temat dość rozległy i ja bym tak nie uogulniała[/QUOTE] Pies tylko siedzacy sam moze stac sie agresywny ,lekliwy gryzacy ze strachu ,lekliwy ,.zupelnie niesocjalny ,bo czego sie on ma nauczyc siedzac w kojcu sam.Dziczeje i ma zabuzenia w psychice.Po to sie ma psa zeby byl izolowany?Dziwne? np.odebralam kilka lat temu rodzinie psa ,co przebywal tylko w domu i ogrodzie bez kontaktu z innymi psa ,otoczeniem zewnetrznym ,bo nie chodzil na spacery.Zostal adoptowany do domu bez ogrodu ,ale do kobiet co maja konie i codziennie ujezdzaja i zabieraja pieska na dalekie spacery.Teraz dopiero stal sie socjalny ,pozbyl sie lekow . Izolacja psy psa jest przestepstwem na zwierzetach i nie jest to zgodne z potrzebami zwierzat w tym przypadku psow. U nas w schronisku zaden pies nawet niesocjalny nie siedzi sam ,tylko sie obserwuje i dopasowuje odpowiedniego kumpla niedoli.Izoluje sie psy ktore pogryzly ,bo musza byc na obserwacji. Stad sie ogromnie ciesze ,ze Samsung ma czteronozna przyjaciolke w swim pomieszczeniu,to moze przyspieszy socjalizacje
-
[quote name='Wiktor z Warszawy']Zachęcam!!!! Czytaj!!!!! I co Ty na to?????? [URL="http://srem.naszemiasto.pl/forum/watek/148227,4325,fwid,fkid.html"][SIZE=2]http://srem.naszemiasto.pl/forum/watek/148227,4325,fwid,fkid.html[/SIZE][/URL] [URL="http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,27083462,27117621,Re_Lecznica_na_Mieszka_skadal_.htmldr-grzegorza-wasiatycza,id,t.html"][SIZE=2]http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,27083462,27117621,Re_Lecznica_na_Mieszka_skadal_.htmldr-grzegorza-wasiatycza,id,t.html[/SIZE][/URL][/QUOTE] straszne, czy oni nie powinni byc oskarzeni i stawic sie przed sadem , z uwagi na brak odpowiedzialnosci ,luki we wiedzy medycznej ? Czy te biedne zwierzeta nie mogace sie bronic ,a opiekunowie je powiezyli,zaufali ,nie sa w rekach tych " weterynarzy" jako "kroliki doswiadczalne"?
-
kot z katarem potrzebuje cieplych pomieszczen ,nie moze za dlugo przybywac na dworze podczas zimy a otrzymuje medykamenty p/katarowi np.antybiotyk?
-
[quote name='magdyska25'][I]Pies sie staje agresywny jak nie ma z nikim kontaktu[/I] tutaj jak najbardziej mogę się zgodzić. [I]trzymaja je same z wygodnictwa ,bo nie chca zobaczyc i dac i szansy zeby sprawdzic.[/I] Sprawdzić kosztem zdrowia i życia innego psa? Tak właśnie w schronisku skończyło się "sprawdzanie" jak "mój" podopieczny zareaguje na innego psa w jego kojcu (tego drugiego nie mieli gdzie wsadzić). Skończyło się tak, że ten drugi ledwo uszedł z życiem. Takie to sprawdzanie w schroniskowych warunkach. Tam nie ma czasu, żeby jakiegoś psa przekonać, żeby tolerował na swoim terenie innych. Marzenia-marzeniami. Rzeczywistość jest inna.[/QUOTE] a jak chcesz przygotowac psy do adopcji ,nie sprawdzajac je i nie obserwujac. sprawdza sie na kotach na dzieciach itd,a le nalezy wiedziec jak sie sprawdza ,a nie tak jak robia niektore schroniska wrzucaja nowego psa do juz zadomowionych psow dotego nie wszystkie sa kastrowane,lub w tym sa suczki. Nalezy sprawdzic. Juz pierwsze sprawdzenie moze sie odbyc na spacerze A jak myslisz pracuje sie w psiej szkole w ktorej moze byc w grupie tylko 1-2 agresywnych duzych psow i mezczyzna silny jako opiekun,bez uzycia kolczatki ,ale pies musi miec kaganiec zalozony specjalny do cwiczen? Problem jest ten ,ze idzie sie czesto w org.prozwierzecych na latwizne kosztem zwierzat,to powinno byc karalne!Juz nie wsponwe o prywatnych domach i ich przydomowych klatkach z buda i pies do" strozowania"-to juz smierdzi epoka kamienia lupanego Widzialam ostatnio program w telewizji WDR w ktorym na CITO ,SOS szukano DS stalego dla psa ktory siedzial 2lata w kojcu sam i mowiono o przestepstwie i znecaniu na tym zwierzeciem.Ciekawy program.To byl duzy pies powyzej 70cm do grzbietu bernardynowaty. Do domu nie mial wstepu. Juz widze jak adoptujesz psa co siedzi iles czasu sam w kojcu albo w budzie do rodziny z ionnymi psami kotami dziecmi. ach ,to nie dziwota ,ze taka duzy zwrot jest z DT lub psy uciekaja. Dlatego Dt ,ktore maja psy w domu ,mieszkaja razem pod jednym dachem ,sa zsocjlizowane i Dt moze dobry opis skonstruowac np Czy zgadza sie z kotami czy zgadza sie z dziecmi od ilu lat czy zgadza sie z gryzoniami czy zgadza sie z psami/suczkami itd Co mozna powiedziec o psie siedzacym samym w kojcu czy budzie????????????????Nic Ps nie moge juz slyszec o tej rzeczywistosci ,bo jaka jest to widac,ale nie nalezy narzekac i sie ta rzeczywistoscia zaslaniac, bo to jest najwygodniej.Ta rzeczywistosc nalezy zmieniac i zaczac od siebie np.zabierac psa niesocjalnego do swgo domu i go socjalizowac i adoptowac wspolnie z org.
-
[quote name='Maciek777']Nie wiem dlaczego. Może tak jest wygodniej lub to psy nie lubiące innych. Jest jeszcze możliwość, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Tylko jak się to wszystko ma do mojego poprzedniego wpisu?[/QUOTE] Pies sie staje agresywny jak nie ma z nikim kontaktu,glupiejea trzymaja je same z wygodnictwa ,bo nie chca zobaczyc i dac i szansy zeby sprawdzic.tak profilaktycznie. te osoby co trzymaja psy same ,sama bym odizolowala bez kontaktu z innymi ,zeby patrzyly przez dzurki w kracie . Trzymanie psow pojedynczo wg.mnie podchodzi pod znecanie sie nad zwierzetami.Oczywiscie jak sie wsadza do psa nie kastrowanego, nie kastrowana suczke to tez glupota ,bezmyslonosc.Znam takie schroniska co tak praktykuja,lub praktykowaly(to tak dla swietego spokoju) Dlatego sie uwaza ,ze psy Europy poludniowej sa socjalne ,bo one trzymane sa w grupach w schroniskach prywatnych ,albo bezpanskie biegaja tez grupami .Te psy sa chetnie adoptowane.Lancuch ,kojec ,budy, to powinny byc tabu w naszych nowoczesnych czasach.to przezytek glupoty i zacowfania ,jezeli chodzi o stosunek czlowieka do zwierzat.stad u nas jest tyle agresywnych niesocjalnych psow(dzikich ,tylko szczekajacych ,nie zgodnych z innymi psami poprostu nieadopcyjnymi)bo juz od szczeniaka sie je izoluje.
-
nie pozwol ,zeby wszyscy glaskali twojego psa. odwiedz sasiadke (dobrze by bylo zebys jak najszybciej odwiedzila z kawka) na spacerach psy powinny byc zabezpieczone linka i kagancem dobra szkola bez przemocy ,tylko na bazie nagrod bardzo wskazana,no i konsultacje z kompetentna osoba znajaca sie na tej rasie
-
[quote name='Maciek777']Mam takiego:) Mimo, że przyszedł jako ostatni (z czterech) to przypomina mi nauczyciela pilnującego porządku na przerwie:) Jeśli jeszcze ktoś te szkolne czasy pamięta;)[/QUOTE] To dlaczego psy siedza latami same?Znam schronisko co tylko pojedynczo psy siedza ,przeciez to musi byc horor dla tego psa tak byc wyizolowanym.To ze sa jeszcze normalne i nie skacza do gardla czlowieka to dziwo,ja bym takch to pozarla.
-
[quote name='Maciek777']Do Samiego wprowadziła się terapeutka Niunia:) Link do jej wątku: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229289-Niunia-po-wypadku-przebywa-w-hoteliku-Prosimy-o-wsparcie![/URL] Muszę powiedzieć, że działa z nim cuda! Normalnie gdy wchodziłem do jego boksu (przy zamkniętym wybiegu) to on siedział na legowisku i obserwował "czy będę go wyzywał czy bił", a teraz Niunia do mnie podlatuje, a on za nią! Obwącha mnie i wycofuje się na dobry metr. I to zaledwie po niepełnej dobie ich wspólnego mieszkania:)[/QUOTE] Super tak sie zawsze czyni,gdyz socjalny piesek odmienia strachulca tylko pozytywnie.Szkoda ,ze czekal na przyjaciolke kilka lat i musial sam zawsze byc w kojcu.Tego sie nigdy nie czyni.Dlaczego w schroniskach mnie znanych tez same psy musia odsiadywac kary, to nie moge pojac?
-
w jakim wieku jest pies? ma nadwage?
-
[quote name='Kubamax']Psiak się trzyma, ładnie je wszystko co mu dam i najważniejsze - zostaje :) Myślę, że mu się spodobało, jak trzeba to jest uwiązany, bo np. jak będzie moja mam gdzieś jedzie rowerem, to ucieka przez otwartą furtkę. Na noce i większość dnia, kiedy tata jest w domu jest spuszczony, wczoraj przecisnął się gdzieś pod siatką, ale wrócił gdy chwilę pogwizdałem :)[/QUOTE] a gdzie spi?gdzie ma swoj kacik? nie pozwalajcie zeby biegal po wsi ,bo jak zagryzie jkies zwierzatko sasiad to bedzie tragedia dla psa!Najlepiekj pilnowac ,zeby ogrod byl zamkniety ,a tylko chodzil na dalekie spacery,bo samo bieganie w ogrodzie to psa oglupia.
-
Tak wiec zjawilismy sie punktualnie o godzinie 12 w Klinice. Okazala sie ,ze nasza pacjenka ma nie tylko lasmanioze ale i slaba postac choroby pokleszczowej -borrieloise.Tak wiec na dzien dobry otrzymala zastrzyk. Po tygodniu zacznie kuracje lekiem Milteforan 20mg/(ml firmy Virbac.tzn poniewaz wazy 7,4kg otrzyma 2x dziennie po jedzeniu 0,3ml tego lekarstwa do pyszczka.Bedzie brala tak jak dotad Allupurinol 100mg ,pol tabletki (efekty sa widoczne,wloski wyeosly ,przybrala na wadze,i oczki nie lzawieja.) Przez 30 dni musi brac ten lek a pozniej za pol roku nalezy zbadac mocz.Specjalne badanie moczu dla psow chorych na lasmanioze.Nie wykonuje sie juz biopsji czy badania krwi.
-
Iga uciekła z DT! Pomocy-Suchy Bór, Opole ratujcie!
xxxx52 replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Telefonowalam do radia-Oplole ,ale mnie, powiedzieli ,ze nie maja miejsca na takie informacje,ale dali mnie namiary na Nowa Trybuna-Opole 774432500i powiedzieli ,ze postaraja sie ogloszenie umiescic ,ale nie obiecuje.Osoby kontaktowe podalam schronisko w Oplolu. Moze sprobujecie na miejscz jeszcze raz ,czy sie informacja o zagininej dzikiej suczce ukaze. -
[quote name='UlaFeta']A Klembow dalej przyjmuje psy.Dzis z Zabek Straz Miejska zawiozla do nich sunie. Zabki maja z nimi podpisana umowe.Ciekawe co?[/QUOTE] gdzie sa org.prozwierzece ,jak mozna pozwolic zeby to miejsce zabieralo psy nie majac jedzenia ,pomieszczen ,one tam ida na smierc ,i to teraz na zime,czy gminy o tym wiedza?czy gminy tylko nie chca miec u siebie wylesajacych psow ,a z nimi sie stanie im jest wszystko jedno? to skandal
-
Maciek tak sie zastanawiam ,ze czy przy tak duzej ilosci pensjonariuszy psich jak zanjdujesz czas dla Samsuga? Tak z ciekawosci ile godzina pracujesz z nim,czy ilosc psow i remont domu nie sa bariera uniemozliwiajaca efektowna socjalizacje psa? Moje pytania wynikly gdyz zajrzalam na watki na ktorych sie wypowiadasz i ukazujesz psy z zolta linka do cwiczen. Ja moge tylko z jednym strachliwym pracowac ,a Ty? Mozesz uczciwie napisac jakie cwiczenia wykonujesz codziennie ze Samsungiem.Bo jest dosc dlugo u ciebie i jakie postepy juz sa widoczne(ale tylko dzieki twojej pracy)