xxxx52
Members-
Posts
11985 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by xxxx52
-
[quote name='Pysia']Zamiast się pieklić od razu to przeczytaj uważnie. Pies nie jest 4 lata tylko od jakiegoś czasu i jest wziety ze schroniska.... Tak jak wszyscy- smycz w miejscach publicznych a na gesto zaludnionych ulicach do tego kaganiec.[/QUOTE] czy to pies ze schroniska czy nie ,nie ma znaczenia,jak jest w naszych rekach to jestesma za niego odpowiedzialni ,a nie schronisko.Nalezy z nim pracowac ,socjalizowac ,a przede wszystkim psu zakladamy wychodzac z domu kaganiec i zapinamy smycz ,mozna specialna dodatkowa specjalna linke opasujaca talie dla psow ciagnacych smycz. Jak mozna sie nie pieklic jak pies ugryzl kilka razy i do tego grozi mu morbital!!dziwne podejscie do sprawy.
-
Bardzo zaniedbany owczarek kaukazki - bez szans na adopcję? Pilnie DT
xxxx52 replied to Paulina87's topic in Już w nowym domu
zeby podac silne leki p/nuzencowi ,ktore nie sa obojetne na inne organy psa,nalezy miec czarno na bialym ,ze pies ma ta chorobe,bo na oko mozna sie pomylic.Moze miec grzybice,swierzbowca,alergie,czy lasmaniose.Wszystkie te choroby nalezy wykluczyc. W przypadku nuzenca dobre skutki przynosi kapanie psa w ziolach Neem,ale pies musi lezec na wygotowanych przescieradlach i mieszakc tylko w cieplym pomieszczeniu.Podobnie jest w grzybicy,swiezbowcu( przy tych chorobach dobre efekty przynosi Advocats) Podawanie lekow (o ile wyszla w zeskrobinie nuzyca)czy strydow ,zimna buda czy sloma to nie ma sensu takie leczenie! A ten DT to co ofiaruje psu? -
[quote name='raf092']Witam. Mam od jakiegoś czasu psa. W domu jest miła dla domowników, gości, jest grzeczna. Jednak na dworze potrafi BEZ ŻADNEGO ZNAKU jakie zwykle psy przed atakiem dają pogryźć losowego człowieka, który nawet psa nie zauważył, nie zawołał, nic. Suczka poprostu zrywa się i jak poparzona leci do swojej "ofiary". Ugryzie raz i odbiega. Ale jak ugryzie to już niestety do krwi. Potem w ogóle nie jest agresywna do tej samej osoby, poprostu ją mija. Suczka jest ze schroniska, znaleziona była w lesie. Jest to mieszaniec stafforda z jamnikiem i ma 4 lata.[/QUOTE] Jak mozna byc tak nieodpowiedzilnam i bezmyslnym.Tym sposobem suczka moze tobie pdziekowac jak dostanie morbital i skonczy sie jej zywot. dlaczego nie prowadzisz ja na lince w kagancu,przeciez to zadna jest tragedia dla psa? A teraz?????????????Takie osoby ja ty nie powinny miec zadnego psa w swoich rekach! nastepna sprawa jest jej agresja,jezeli taka jest dlaczego nie chodzilas przez 4 lata do psiej szkoly,nie bralas konsultacji z psim psychologiem i ja nie socjalizowalas? Nie rozumiem przez 4 lata beztrosko patrzylas na jej zachowanie ,a teraz rozpaczasz .Pies nie ponosi winy tylko ty za to co sie stalo i moze sie stac!!!!!!!!!!!!
-
w jakim wieku byla ta zmarla mama szczeniat? Czy ja zle przeczytalam ,ze "17dniowe szczeniaki zaszczepilas?
-
Iga uciekła z DT! Pomocy-Suchy Bór, Opole ratujcie!
xxxx52 replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Jezeli piesek byl dziki ,to po" zaciagnieciu jezyka"dowiedzialam sie ,ze taki pies bedac w szoku , bedzie biegl przed siebie bez mozliwosci powrotu,bedzie jak w transie stressowym.Stad jezeli tak statystycznie zrobila by w ciagu jednego dnia np.1-2 km,to w ciagu 2 miesiecy mogla , o ile znajdzie cos do jedzenia ,bedzie silna,nic sie jej nie przydazy przebiedz ca.60km .To nalezaloby szukac w srednicy 60km od miejsca ucieczki. Moze by porozwieszac na dworcach autobusowych ,PKP ,tam skad ludzie sie przemieszczaja.Powiadomic policje z w tych okregach itd.Mysle ,ze pies nie wrocil ,gdyz jak mial wrocic ,gdyz nie chodzil nigdy na spacery i nie zna tych okolic.Piesek bedzie ciagle biegl przed siebie ,pragnac dotrzec do ´gostynskiego schroniska,ale czy dotrze?Moga sie jej kierunki pomylic -
Iga uciekła z DT! Pomocy-Suchy Bór, Opole ratujcie!
xxxx52 replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Moze ktos by spenetrowal okolice rzezni? -
[quote name='LadyS']To właśnie bardzo dobrze, bo taka rasa nawet nie jest w FCI, wiec to byłaby pseudo.[/QUOTE] Pseudo czy nie pseudo w ksiazce Kosmos -Hundeführer jest ujeta ta rasa pomiedzy 338 FCI ras i 100 dodatkowych. Ja jestem zwoleniczka angielskiej rasy ,mnie jest wszystko jedno czy jest zarejestrowana w FCI czy nie.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Bardzo zaniedbany owczarek kaukazki - bez szans na adopcję? Pilnie DT
xxxx52 replied to Paulina87's topic in Już w nowym domu
[quote name='izabelka_70']od kiedy psy z nużycą powinny się kontaktować z innymi psami? skoro nie miała badań i nie była przez dłuższy czas u weta nie mozna wykluczyc, że jej choroby skórne są zaraźliwe dla innych :-( co to za kolejny nieodpowiedzialny dom, który chorego psa wpuszcza do innych swoich....[/QUOTE] jezeli nie widzial jej weterynarz i nie zrobil zeskrobiny to skad wiadomo ze ma nuzenca? Poza tym wszystkie choroby skorne daja tylko dobre efekty ,jezeli czworonozni pacjenci przebywaja w cieplych czystych pomieszczeniach ,a nie w budzie ze sloma na dworze -
[quote name='evel']Tak.[COLOR=#ffffff] + 10 znaków[/COLOR][/QUOTE] to wielka szkoda ,gdyz te wlasnie angielskie sa pojetniejsze,spokojniejsze mniej wymagajace niz australijskie,a jednoczesnie sa tak samo sliczne.U nas sa czarno -bialo- rude,albo i rudo -biale
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Jacek Poznań']Zachęcam kliknąć na poniższy link, kilka ciekawostek na temat tej pseudo kliniki. [URL]http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,27083462,27117621,Re_Lecznica_na_Mieszka_skadal_.htmldr-grzegorza-wasiatycza,id,t.html[/URL][/QUOTE] Tak mysle czytajac wszystkie wypowiedzi w gazecie ,ze Klinika powinna zglosic swoj patent do Urzedu patentowego w warszwie o uznanie jej za klinike specajalizujaca sie w usmiercaniu zwierzat za duze pieniadze i przewodnictwo w wykonywaniu bledow w sztuce med.
-
[quote name='evel']Fajniusio, ale czy w PL mamy coś takiego jak "angielski shepherd"?[/QUOTE] jakie sa w PL,tylko autralijskie?
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Moja sasiadka ma angielskiego shepherda,nie ma plotu ,ale jej roczny pies ma dokladne rozeznanie terytorialne i oszczekajac nie wpusci nikogo na teran dzialki i domu.tak poza tym pies bardzo intelelgentny dobrze ulozony i szybko uczacy sie pies.Nie jest przechodowany ,nie w modzie bez widocznych bledow genetycznych tj maja goldeny czy labradotry (HD i raki ukladu trawienia)Czesto te psy nie dozywaja 8 lat.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Iga uciekła z DT! Pomocy-Suchy Bór, Opole ratujcie!
xxxx52 replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
[quote name='dexterka']dziewczyny nie jadę dzisiaj.... ale JADĘ jutro:) coś mi wyskoczyło do załatwienia w pon w opolu także przy okazji tam podjadę. Zresztą mój Tż twierdzi,że lepiej podjechać tam w tygodniu niż w niedzielę, bo zapewne nikogo na wsi nie zastaniemy. Wszyscy będą siedzieć w domach jeść obiad i oglądać familiadę . Sklepy zapewne też będą zamknięte. Mam nadzieję, że danavas dzisiaj pojedzie i już trochę info nam przekaże. Poza tym to straszny mróz u nas.....Iguniu jak ty sobie radzisz??[/QUOTE] Czy w tych lasach sa porozkladane sidla ?Moze lesniczy cos wie na ten temat? -
Iga uciekła z DT! Pomocy-Suchy Bór, Opole ratujcie!
xxxx52 replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
[quote name='Paula95']Dziewczyny, teraz każdy z nas wie, że Igunia nie powinna była opuszczać schroniska, a ja mam ogromne wyrzuty sumienia, których nigdy się nie pozbędę... :placz: Tylko dlaczego nikt nie mówił o tych podejrzeniach, że coś jest nie tak wcześniej... Zanim Igunia pojechała do DT... :( Ja boję się tego ogromnie, że Iguni już nie ma... Ponad miesiąc błąka się gdzieś bez jedzenia,wody w chłodzie... :placz:[/QUOTE] Wiesz dlaczego nikt nigdy nie pisze nie mowi ,bo po pierwsze nikt nie jezdzi na kontrole, -kazdy wierzy kazdemu co pisza ,a niektorzy maja naprawde fantazje -kazdy sobie masli podbijajac watki -pomysl bo niektorym reklama jest bardzo wskazana ,gdyz reklama jest dzwignia handlu -nalezy samemu zawsze psa zawozic i sprawdzac kazdy DT,czy hotel ,czy PDT,podobnie jest przy adopcjach.Tak naprawde nie powierza sie nikomu zywej istoty osobie ,obojetnie jaka sobie reklame robi -patrzyc nalezy wszedzie czy do komorki szopki ,weszyc nalezy jak pies,przeciez nam chodzi o dobo tych biedakow ,a nie pozbycie sie psa ,czy reklame na dogomani,lub statystyke Kontrola ,zdjecie rozowych okularow,ograniczone zaufanie bardzo pomaga w ratowaniu zwierzat -
[quote name='Rinuś'][I][B]post z jamnikiem to już w ogóle mnie rozbawił :evil_lol::evil_lol: [/B][/I] [I][B]jeszcze zależy jaki terier :diabloti: bo może xxxxxxxxxxxx52 chodziło o bullteriera albo staffordshire bull terrier[/B][/I][B][I]a[/I][/B] :evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] a co nie moze na kanapke?co masz alergie????????????????????????
-
Mieszkanie i przeprowadzka z psem - pomocy !!
xxxx52 replied to trueStory's topic in Lęk seperacyjny
[quote name='trueStory']Witam, jestem nowa na forum i potrzebuje pomocy. 2,5 roku temu kupiliśmy z narzeczonym suczkę Setera Irlandzkiego, zamieszkalismy razem i wszystko było okej. Muszę przyznać, że pies jest rozpieszczony, ale tylko dlatego że go bezgranicznie kocham :) Tak więc sunia ma wszystko o czym marzy, spanie na kanapie, w łożku, pyszne jedzonko, zabaweczki i spacerki. Problem się zaczął 2 tygodnie temu, kiedy zmarła mama mojego narzeczonego, a ojciec narzeczonego został sam w żałobie w wielkim domu z ogromnym ogrodem z dwoma psami, które od szczeniaka mieszkają tam, ale na dworze. Teraz narzeczony chce sie tam przeprowadzić, wiadomo, żeby pomagac ojcu i żeby ten nie został sam, nalega tez żebym ja się tam wprowadziła, żebysmy mogli jak dotychczas mieszkać razem natomiast ojciec nie zyczy sobie w domu psa, a ja nie zgadzam się żeby pies mieszkał na dworze, mojego narzeczonemu to nie przeszkadza i mamy duży problem. Proszę poradźcie mi, czy w ogóle mam rację buntując się przeciwko "wywaleniu" 3letniego psa na dwór, który mieszkał w domu od szczeniaka... Albo dajcie mi jakieś argumenty, które zadziałają na narzeczonego. On twierdzi, że ja zachowuje się idiotycznie nie chcąc się do niego przeprowadzić tylko ze względu na psa, który "jest tylko psem i przeżyje na dworze". Ja sie stanowczo nie zgadzam, żeby mój pies mieszkał gdzie indziej niż ze mną w domu. Tymbardziej, że ona uwielbia zabawy i na zimnie i w sniegu, ale po 3 godzinach ma dosyc i chce do domu do ciepełka. Już nie wiem czy to ja oszalałam czy on :) Pozdrawiam![/QUOTE] Czy nie mozecie zrobic drugiego wejscia do domu?przeciez wasze zycie wasze decyzje wasze sa zwierzeta ,co ma do wtracania sie tesc.jak moze wam rozkazywac,nakazywac,wam jako osobom doroslym?przeciez jezeli przejmuje ciebie pod dach ,to i przyjmuje tez z twoim czlonkiem rodziny jakim jest Twoj kochany pies! jezeli tak egoistyczny dominujacy tesc bedzie decydowal o waszym zyciu to wspolczuje. Psa w zadnym przypadku nie wyrzucaj na dwor,lepiej poszukaj mu jak nie da sie udobruchac egoistycznego tescia ,nowych opiekunow ,u ktorych pies moglby mieszkac jak mieszka w cieplym domu.Moze masz takich w zasiegu reki? A tak na uszko Tobie powiem ,ze jezeli twoj partner mysli tak jak jego ojciec (bo widzi zysk z otrzymania domu)to nie wiem czy bym nie zrezygnowala z takiego partnera. "Pomysl wiecej matek ma fajnych synow" Jezeli twoj partener nie stoi za toba ,to juz sie powinno u ciebie czerwone swiatlo zapalic. Teraz jest pies ,a pozniej???????????? -
Mieszkanie i przeprowadzka z psem - pomocy !!
xxxx52 replied to trueStory's topic in Lęk seperacyjny
[quote name='niemiec90']Zgadzam się z wątkiem, psy nie są jak ludzie, jeśli od małego mieszkał na dworze to nie powinien być zainteresowany wchodzeniem do domu. Ja mam owczarka niemieckiego który po 2 miesiącach mieszkania z nami w domu jednak został przeniesiony do kojca, z początku było źle ale teraz juz sam chętnie wchodzi tam gdzie jego miejsce, co ciekawe do domu nadal wchodzi jak tylko jest spuszczony, jako że jest duży to sam otwiera drzwi i "ładuje" sie na pietra, szczególnie w leci kiedy temp. sięga 30 stopni. Co do twojego psa to ucz go posłuszeństwa jeśli nie chcesz aby wchodził do danego pomieszczenia to za każdym razem pokazuj mu całą swoja osobą i zachowaniem ze sobie tego nie życzysz.[/QUOTE] co za bzdury,co ma na celu porownywanie psow do ludzi? Psy sa czlonkami rodzin,a czlonkow rodzin nie wyrzucamy na dwor i nie wkladamy do bud czy do tych obrzydliwych kojcow.Zastanawiam sie po no co wam sa psy? Brawo ,wpierw macie szczeniaka w domu ,a potem na zime wyrzucacie go na dwor?Jak to rozumiec "spuszczony pies" ,tzn dosyc ,ze jest w kojcu ,to jeszcze jest zakuty do budy?Ciekawi jaki duzy jest ten kojec?Ile razy na dzien idzie pies na spacer?I czy psa uczycie dobrych manier czy jego zadaniem jest tylko oszczekiwanie na wszystko co sie porusza? -
Mieszkanie i przeprowadzka z psem - pomocy !!
xxxx52 replied to trueStory's topic in Lęk seperacyjny
[quote name='ilonasz22']u mnie pies nie ma wstępu do domu ma swoją budę i ju ______________________ [TABLE="width: 481"] [TR] [TD][URL="http://www.between.pl"]kurs języka angielskiego Wrocław[/URL] [/TD] [/TR] [TR] [TD][URL="http://www.between.pl"]kurs języka francuskiego Wrocław[/URL] [/TD] [/TR] [/TABLE] [/QUOTE] dlaczego nie moze twoj pies mieszkac w domu? Pomysl pies osoby zakladajacej watek ,mieszkal przez 3 lata w cieplym domu ,razem z domownikami ,a teraz ma isc do garazu czy do budy? Poza tym seter z ta sierscia jedwabista bez podszewka na dwor? Poza tym pies caly czas byl przy opiekunach ,a teraz ma jak smiec znalesc sie na dworze sam ze soba? -
[quote name='ewa01']No właśnie.Ludzcy lekarze muszą bardziej liczyć się z pacjentem,gdyż chocby był biedny moze zawsze chocby napisac do gazet,itd,a na psie w zasadzie można się bezkarnie wyżywać,bo jak opowie co przeszedl?[/QUOTE] Wlasnie moze zglosic do mediow ,ale do redakcj czy redaktora przyjazdnego zwierzetom.
-
Kto przeprowadza kontrole w klinikach weterynaryjnych i ich rozlicza z pracy ?
-
co moge poradzic osobie nie znajacych sie na rasach polarnych ,zeby udala sie do sklepow ZOO, ksiegarni i kupila ksiazke na ich temat. Tym psom bieganie po ogrodku to za malo. Te psy wychowac jak owczarki niem.jest niemozliwe. Zwalnianie z linki tylko jest mozliwe po latach ciezkiej pracy z psem. Co ty na to?
-
Iga uciekła z DT! Pomocy-Suchy Bór, Opole ratujcie!
xxxx52 replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
Opole,opole, a czy moze nie w tym kierunku szukacie.Moze nalezy zaiteresowac sie jeszcze innymi kierunkami tak do 50km od miejsca ucieczki psa? Poza tym nalezy sie tez popytac wladz porzadkowych,do ktorych zglasza sie o niezywych psach znalezionych np.na ulicach -
Bardzo zaniedbany owczarek kaukazki - bez szans na adopcję? Pilnie DT
xxxx52 replied to Paulina87's topic in Już w nowym domu
[quote name='mloda']Konie są moje. Nigdy nie były tej pani. To ja do nich chodzę i zbieram kontuzje, hobbystycznie wywalając obornik. Ta pani, niestety, należy do ludzi pokrętnych, które uwielbiają mataczyć i ściemniać, po prostu. Z jednej strony się nie dziwię, z drugiej jednak wytykam błędy. Z racji, że konie są moje i stoją na ziemi mojej babci to psa widziałam codziennie i zaczęłam reagować, ale żeby doprowadzić mnie do tego stopnia, abym musiała sprawę upublicznić to mnie coś strzela... Mniejsza, dobro psa się liczy. EDIT. Pies pojechał już do ludzi, którzy zajmą się suką i poświęcą jej maksimum uwagi. Bardzo dziękuję za zaangażowanie mussimusk.[/QUOTE] Kto psa u tych ludzi skontroluje? -
tylko nie border colli-blok to nie sa odpowiednie warunki dla tego psa.Jezeli chcesz aktywnego psa to moze zastanow sie nad terrierami ,sznaucerami czy shepherd angielskim