-
Posts
13288 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ulvhedinn
-
Maniek po operacji!!!!Pomózcie mu spłacic dług!!!
ulvhedinn replied to stonka1125's topic in Już w nowym domu
No więc dopytałam i połowa kasy ze fakture jest do zwrotu, tak działa skarbonka sterylkowa ;) -
Nas wczoraj z Kraksą wyniosło w okolice Sobótki :) Najpierw polatałyśmy dookoła górki, a potem postanowiłyśmy sobie połazić pod górę, a żeby nie było nudno- wybrałam szlak niebieski (takie więcej wesoły, głaziki, kamycki i coś-w-rodzaju-stopni, plus błoto. Wszystko razem w dużej części dość fajnie pod górkę ;) Niestety na szczycie była okropna mgła, a może chmury (albo i jedno i drugie), więc z widoków nici, ledwo było widać wieżę i drzewa dookoła.... A że na dodatek na wycieczkę wybrałyśmy się dość późno, to zaczęło się ściemniać, więc postanowiłam nie kombinować, tylko wracać tą samą drogą. Oczywiście Kraksa z górki pędziła jak torpeda- to ulubione zajęcie szalonej paskudy, a ja z tyłu usiłowałam nie zlecieć na dziób, łapiąc się drzewek, gałęzi i co tam pod ręką było.... Na dół dotarłysmy jak już było niemal całkiem ciemno, o dziwo całe, wyganiane i zadowolone. Niezbicie stwierdziłam, że po pierwsze Kra ma coraz lepszą kondycje z wycieczki na wycieczkę, po drugie- ja nie mam, po trzecie, świadomość swojego ciała i wózka jest u Kry wręcz nieprawdopodobna... To trzeba zobaczyć, jak w dzikim tempie Kra pokonuje trudny szlak, idealnie wybierając sobie drogę i manewrując między przeszkodami, czy nierównościami. Ja muszę jej tylko nie przeszkadzać w wyborze i pomagać, kiedy trzeba z wózkiem.
-
Maniek po operacji!!!!Pomózcie mu spłacic dług!!!
ulvhedinn replied to stonka1125's topic in Już w nowym domu
To czekaj, mam nie zwracać im połowy? ?? Idę zapytać. I zaraz sprawdzę co i ile wpłynęło :) -
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
ulvhedinn replied to monika083's topic in Już w nowym domu
Zaginęła 4 miesięczna suczka owczarka staroniemieckiego - Jaszkotle k/ Wrocławia [INDENT]20.10 wieczorem w Jaszkotlu w okolicach cmentarza zaginęła 4 miesięczna suczka owczarka staroniemieckiego, czarna, długowłosa. Suczka pobiegła za labradorką na cmentarz, labradorka wróciła sama. Sunia ma na sobie czerwoną obrożę, z diodami, ma chipa. Porozwieszane są już po okolicy ogłoszenia, od wczoraj jej szukają, wołają, ale jak kamień w wodę, nigdzie jej nie ma. Sunia rozpoczęła szkolenie na psa ratownczego w naszej Fundacji, bardzo się martwimy o malucha!!! Bardzo prosimy o wszelkie informacje na numer telefonu właścicielki 601385114. [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images47.fotosik.pl/1165/e7cca52632db4a01.jpg[/IMG][/URL] [/INDENT] -
Dolnośląskie schronisko-nadzieja umiera ostatnia.
ulvhedinn replied to michelle04's topic in Już w nowym domu
Wiem, że to dość daleko, ale... Zaginęła 4 miesięczna suczka owczarka staroniemieckiego - Jaszkotle k/ Wrocławia 20.10 wieczorem w Jaszkotlu w okolicach cmentarza zaginęła 4 miesięczna suczka owczarka staroniemieckiego, czarna, długowłosa. Suczka pobiegła za labradorką na cmentarz, labradorka wróciła sama. Sunia ma na sobie czerwoną obrożę, z diodami, ma chipa. Porozwieszane są już po okolicy ogłoszenia, od wczoraj jej szukają, wołają, ale jak kamień w wodę, nigdzie jej nie ma. Sunia rozpoczęła szkolenie na psa ratownczego w naszej Fundacji, bardzo się martwimy o malucha!!! Bardzo prosimy o wszelkie informacje na numer telefonu właścicielki 601385114. [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images47.fotosik.pl/1165/e7cca52632db4a01.jpg[/IMG][/URL] -
Wiem, że Krotoszyn jest w drugą stronę od Wrocka, ale im wiecej osób wie, tym lepiej: Zaginęła 4 miesięczna suczka owczarka staroniemieckiego - Jaszkotle k/ Wrocławia [INDENT]20.10 wieczorem w Jaszkotlu w okolicach cmentarza zaginęła 4 miesięczna suczka owczarka staroniemieckiego, czarna, długowłosa. Suczka pobiegła za labradorką na cmentarz, labradorka wróciła sama. Sunia ma na sobie czerwoną obrożę, z diodami, ma chipa. Porozwieszane są już po okolicy ogłoszenia, od wczoraj jej szukają, wołają, ale jak kamień w wodę, nigdzie jej nie ma. Sunia rozpoczęła szkolenie na psa ratownczego w naszej Fundacji, bardzo się martwimy o malucha!!! Bardzo prosimy o wszelkie informacje na numer telefonu właścicielki 601385114. [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images47.fotosik.pl/1165/e7cca52632db4a01.jpg[/IMG][/URL] [/INDENT]
-
My też chętnie i dość często odwiedzamy park tysiąclecia, tylko ja nie wiem, czy psica Anki11 na widok Kry nie zwieje z okrzykiem "o nie!!!! znowu!!!!!!"
-
No ja już ide spać zaraz, czyli bardzo wcześnie ;) Zdjęcia mi róznie powychodziły, co sie da to jutro wkleję- liczę na Brosikową. Aha, [B]WAŻNE- PRZEKLEJAM ZA PSIMI RATOWNIKAMI: [/B]Zaginęła 4 miesięczna suczka owczarka staroniemieckiego - Jaszkotle k/ Wrocławia [INDENT]20.10 wieczorem w Jaszkotlu w okolicach cmentarza zaginęła 4 miesięczna suczka owczarka staroniemieckiego, czarna, długowłosa. Suczka pobiegła za labradorką na cmentarz, labradorka wróciła sama. Sunia ma na sobie czerwoną obrożę, z diodami, ma chipa. Porozwieszane są już po okolicy ogłoszenia, od wczoraj jej szukają, wołają, ale jak kamień w wodę, nigdzie jej nie ma. Sunia rozpoczęła szkolenie na psa ratownczego w naszej Fundacji, bardzo się martwimy o malucha!!! Bardzo prosimy o wszelkie informacje na numer telefonu właścicielki 601385114. [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images47.fotosik.pl/1165/e7cca52632db4a01.jpg[/IMG][/URL][/INDENT]
-
No.... moje wypłoszki po powrocie zakopały się w kołdrę, starannie czyszcząc futerko i łapki po terenowym szaleństwie (Piku i Żubr czyszczą się i wylizują jak koty). ;)
-
[B]WAŻNE- PRZEKLEJAM ZA PSIMI RATOWNIKAMI:[/B] Zaginęła 4 miesięczna suczka owczarka staroniemieckiego - Jaszkotle k/ Wrocławia [INDENT]20.10 wieczorem w Jaszkotlu w okolicach cmentarza zaginęła 4 miesięczna suczka owczarka staroniemieckiego, czarna, długowłosa. Suczka pobiegła za labradorką na cmentarz, labradorka wróciła sama. Sunia ma na sobie czerwoną obrożę, z diodami, ma chipa. Porozwieszane są już po okolicy ogłoszenia, od wczoraj jej szukają, wołają, ale jak kamień w wodę, nigdzie jej nie ma. Sunia rozpoczęła szkolenie na psa ratownczego w naszej Fundacji, bardzo się martwimy o malucha!!! Bardzo prosimy o wszelkie informacje na numer telefonu właścicielki 601385114. [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images47.fotosik.pl/1165/e7cca52632db4a01.jpg[/IMG][/URL] [/INDENT]
-
Hera ma dom, no żartujesz???? :)
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
ulvhedinn replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
Pomysł z drożdżami - pięęękne.... zrób tak na wiosnę, pliss.... -
Pytałaś o dr Niedzielskiego. Mi operował sucz w bardzo skomplikwanym i trudnym przypadku i poskładał ją bardzo dobrze, ratując małej życie. Doktor ma też taką zaletę, że wciąż sie uczy i dokształca, no i dysponuje bardzo dobrym zapleczem diagnostycznym. Poytywne doświadczenie mam też z innym wrocławskim lekarzem- dr Szczypką, z tym, ze on nie wszystkiego się podejmie. Natomiast paskudnie się sparzyłam na dr Bieżyńskim, mimo, że jest on często polecany jako ortopeda....
-
Komornik juz sie zbliza,juz puka do Kseni drzwi...............
ulvhedinn replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
Moim zdaniem tak. Tyle, że to powinien być dom doświadczony. A przede wszystkim- bez dzieci, bez małych zwierząt i psów. Ewentualnie z dużym, silnym psychicznie i fizycznie psem- Ksenia ewidentnie czuła ogromny respekt wobec np moich dużych psic, tzn Kraksy i bernardynki. I takiem psu będzie okazywał uległość. I jak napisałam, ja bym jej szkolenie prowadziła opierając sie na doświadczeniach z wilczakami. Bo takie właśnie cechy Ksenia prezentuje. -
Komornik juz sie zbliza,juz puka do Kseni drzwi...............
ulvhedinn replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
Otóż ja się nie zgadzam. Znam Ksenię od dawna i moim osobistym zdaniem jej zachowanie nie jest spowodowane wyłącznie tragedia, czy złym traktowaniem. Raczej jest to kwestia jej własnej natury. Owszem, początek dzieciństwa miała niefajny. I popełnione zostało też nieco błędów wychowawczych, ale nie takich, żeby u w pełni zrównoważonego psa mogły wpłynąć aż tak drastycznie na psychikę. Na 100% nie obstawiam, ale wydaje mi się że Ksenia jest jednak mieszanką wilczaka (albo innego psa tego typu)- a niektóre jej cechy wskazują wyraźnie na miksa własnie wolfdoga. Może to brzmi nieprawdopodobnie, ale biorąc pod uwagę, że już się zdarzyło ewidentnie wychowanemu przez ludzi wilkowi latać po miejskim osiedu, to nic mnie nie zdziwi. Może dla osoby obecnie majacej pod opieką Ksenie zabrzmi to dziwnie, ale pod pewnymi względami Ksenia i tak zrobiła ogromne postępy od czasów szczenięcych. W momencie, kiedy trafiła do Agnieszki jej lęk przez obcymi był o niebo większy, niż w momencie wyjazdu- sama byłam kilka razy świadkiem, jak na widok obcej osoby Ksenia mówiąc brutalnie- sr.ła pod siebie. Mimo wszystko uważam, że to jest pies który ma spory potencjał. Jednocześnie powtarzam- próbując ją "poustawiać" nalezy jej zachowanie traktować przede wszystkim jako efekt tego co odziedziczyła, a nie nabyła na skutek jakichś zajść w przeszłości. -
Maniek po operacji!!!!Pomózcie mu spłacic dług!!!
ulvhedinn replied to stonka1125's topic in Już w nowym domu
Biedny spracowany Maniuś: [img]http://img822.imageshack.us/img822/9371/dsc1456b.jpg[/img] [img]http://img641.imageshack.us/img641/9324/dsc1457c.jpg[/img] [img]http://img855.imageshack.us/img855/2403/dsc1470yn.jpg[/img] [img]http://img855.imageshack.us/img855/4493/dsc1497x.jpg[/img] -
Dokładnie, wzięła się i zbuntowała..... Jeżeli to jest jakiś problem, to można zrobić inaczej- zbierać puszki i saszetki convalescenta i recovery (niestety juz tylko takie puszeczki może jeść Piesia u cioci), a niejako w charakterze podmianki Słowisi będziemy kupować jedzonko do gotowania, ok? Edit: Aha, przyszło 80 zł na jamnisiulkę :) - pójdzie na jedzonko i dokupienie leków, bo kończy sie esseliv/essentiale, a to robi Słowisi wyraźnie dobrze. I chciałabym powtórzyć jej podstawowe badanie krwi- watroba i nerki, bo już nie miała od dłuższego czasu, a to trzeba monitorować. Słowinka jak to wątrobowiec, ma swoje lepsze i gorsze dni- czasem jest osowiała, widac, że ma mdłosci, teraz na jesieni dokuczają jej też stawy- musze omówić z wetem czy przy jej watrobie mozna podawać jakieś suplementy na chrząstkę. Ale np w weekend załapała się na spacer po lesie (ja z Krą, ciocia ze Słowikiem) i ganiała jak szalona, cała szczęśliwa, domagając sie rzucania kamyków, szyszek i patycków. Tyle, że jak się zaczęło błoto, to uznała, że pora na rączki ;)
-
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/216276-RC-dla-psów-alergików-sprzedam-za-niższą-cenę[/URL]. ....bardzo by się przydało Korze, niewykluczone że stan jej skóry i uszu jest pierwotnie spowodowany alergią, a na pewno dobrej jakości, delikatna karma ułatwiłaby jej leczenie. Niestety w tej chwili nie jestem w stanie wyłozyć kasy, nawet majac nadzieję na użebranie w przyszłości :(
-
Łysiunia niestety bardzo się postarzała przez ostatnie miesiące. Pojawiły się problemy z przewodem pokarmowym- malutka ma trudnosci z wchłanianiem, często ma biegunkę, czasem zdarzają jej sie wpadki z trzymaniem... Do jedzenia dostaje teraz głównie convalescenta - proszek do rozpaćkiwania albo puszki, czasem ludzką odżywkę mlekozastępczą i nieduże ilości zwykłego jedzenia. Schudła, chodzi przygarbiona- dają znac o sobie zwyrodnienia kręgosłupa- i zdaniem niektórych wogóle nie przypomina już pieska. Za to nadal jest przekochana, wzruszająco się wtula w człowieka i ciągle nieśmiało prosi o czułość. I jak tu jej nie kochać? Dostała (od moich psów, podzieliły się ;) ) śmieszną różową koszulkę z kapturkiem, bo już jej się robi zimno wieczorami (a i tak sporo czasu spędza pod kocykiem).
-
Takie widoki miałyśmy rano z okna w Przesiece: [IMG]http://img411.imageshack.us/img411/7743/dsc1223dd.jpg[/IMG] [IMG]http://img8.imageshack.us/img8/6655/dsc1225s.jpg[/IMG] [IMG]http://img26.imageshack.us/img26/4030/dsc1227i.jpg[/IMG] [IMG]http://img534.imageshack.us/img534/3987/dsc1228wd.jpg[/IMG]
-
[INDENT]I sam szlak [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/21954-Pilne!Straszna-KrAksa-watek-wsparcia-dla-Ulv-POMOCY-dług-u-weta-prawie-4-tysiące/images/smilies/diablotin.gif[/IMG] [IMG]http://img546.imageshack.us/img546/8188/83436526.jpg[/IMG] [IMG]http://img21.imageshack.us/img21/6482/19980873.jpg[/IMG] [IMG]http://img685.imageshack.us/img685/8489/13326107.jpg[/IMG] [IMG]http://img851.imageshack.us/img851/668/74389183.jpg[/IMG] I TO TEŻ JEST SZLAK- zaraz będziemy skakać przez "kamycki".... [IMG]http://img831.imageshack.us/img831/9655/34485748.jpg[/IMG] [/INDENT]
-
[IMG]http://img36.imageshack.us/img36/5102/dsc00185ts.jpg[/IMG] Kraksa podziwia Śnieżne Kotły: [IMG]http://img545.imageshack.us/img545/9831/dsc00186xb.jpg[/IMG] [IMG]http://img440.imageshack.us/img440/9867/dsc00187nj.jpg[/IMG] Widok ze szlaku: [IMG]http://img810.imageshack.us/img810/8761/62116433.jpg[/IMG] [IMG]http://img31.imageshack.us/img31/4858/55582992.jpg[/IMG]