-
Posts
40782 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Mysia_
-
Asiu, jeszcze te dwa psiaki z Zabrza :) Flapp poz.7931 to około 3 letni psiak w typie cocker spaniela, który trafił do nas 2 maja 2012 roku z ul. Chojnickiego gdzie podobno od jakiegoś czasu błąkał się. Flapp miał już dwa domy - pierwszy znalazł błyskawicznie, zapewne dlatego, że jest pieskiem w typie jakieś rasy - jednak okazało się, że potrzebny mu jest doświadczony opiekun, który będzie wiedział jak pracować z pieskiem. Drugi dom na charakter psa nie narzekał, a oddał podobno, dlatego, że małżeństwo się rozpadło, a psa nikt nie chciał.... Flapp w schronisku jest wesoły i kontaktowy, pozwala zrobić przy sobie wszystko, podobnie było wtedy w tym pierwszym domku, ale po tygodniu poczuł się trochę pewniej i zaczął wprowadzać swoje zasady co przerosło adopcyjną rodzinę. Z pieskami w boksie zgadza się bez problemu, na smyczy chodzi ładnie i spokojnie, choć na początku bał się jej - tak jakby nigdy wcześniej nikt nie prowadził go na smyczy. [img]https://lh3.googleusercontent.com/-ys42bHfXXEQ/T9X5oC-9wEI/AAAAAAAAuoc/V5RfMdcEI6A/s512/7931%253BFlap.jpg.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-UJp8sXllR8Q/T9X5p4eqYHI/AAAAAAAAuoo/G3rb5lSLYFc/s512/DSC_0150.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-Hlp3XV3_pi0/T9X5swvOaaI/AAAAAAAAuo0/DrBuv-nAjGA/s512/DSC_0151.jpg[/img] Tobi poz.7463 jest 7 letnim spanielem, który do naszego schroniska trafił 2 lipca 2011 roku z ul.Fitelberga - oddała go jego tymczasowa opiekunka, która nie dawała sobie z nim rady. Tobi podobno jest nauczony pilnowania auta i wtedy nie chce nikogo wpuszczać i atakuje. Jest to psiak który lubi sobie porządzić - chociaż jest bardzo sympatycznie nastawiony i chętny na przytulanie :) obcięty [img]https://lh3.googleusercontent.com/-R4i-UfkDcIQ/TiSsUtDIL3I/AAAAAAAAM98/VV9MoINtQA0/s600/tobi.jpg[/img] zarośnięty [img]https://lh3.googleusercontent.com/-tq6z6PMQWCQ/T5HD1vL3HjI/AAAAAAAAooc/GlMbjBTt82w/s640/DSC_8832-142.jpg[/img] [url]https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/Tobi7463#5733579128586051122[/url]
-
jejku ale Pimpek ma cudowne ciocie :loveu:
-
Dziadziuś vel Rambuś z chorym sercem - PILNIE POMOC FINANSOWA! :-(
Mysia_ replied to Mysia_'s topic in Już w nowym domu
Jeśli przyszły tydzień, to może szefowa już zdąży wrócić :) -
DIF ząbki trzeba robić na pewno, a siuśki też mu złapać możesz i zanieść do badania ;)
-
Soko, nie damy rady :-( mamy kilkanaście psiaków w hotelikach... Były deklaracje, a teraz wszędzie sytuacja tragiczna, za psiaka u którego jestem skarbnikiem w tym miesiącu musiałam dopłacić 129 zł :-( Niektóre psiaki powyciągane przez wolontariuszy, którzy potem olali psiaki i ich wątki, na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie przy takich problemach finansowych zabrzańskich psiaków na wyciąganie kolejnych :-(
-
Dziewczyny może rzeczywiście Bluebel? :-( On ma w schronisku na prawdę źle, wszędzie go gryzą, on sobie w ogóle nie daje rady... A właściwie w schronisku spędza prawie całe swoje życie :-( Trafił jako szczeniak, miał jeden dom, a wrócił przez bar odpowiedzialności właścicielki, bida z niego straszna... A Sara zna go ze spacerów to mogłaby mu jakiś opis napisać. On w schronisku jest niezauważalny, strasznie biedny :-(
-
Demon i Manga zawsze nierozłączni, już oboje za TM
Mysia_ replied to Bjuta's topic in Już w nowym domu
dzięki Bjutko :) -
[quote name='Naklejka'][URL="https://lh3.googleusercontent.com/-GxISNOCGZBY/ULjC-KampYI/AAAAAAABA5w/eMSgHH3TPOk/s512/Obraz%20003.jpg"]https://lh3.googleusercontent.com/-GxISNOCGZBY/ULjC-KampYI/AAAAAAABA5w/eMSgHH3TPOk/s512/Obraz%20003.jpg[/URL] Jakby dłużej posiedział w schronisku to mogę zająć się jego futrem, Angi ma maszynkę. Tylko musiałybyśmy go wykąpac.[/QUOTE] biedny jest już teraz mocno skołtuniony :-( ale z kąpaniem o tej porze roku może być ciężko... :-(
-
u nas w Zabrzu do Tobika i Flappa dołączył kolejny spaniel.. :-( Kubuś poz.8226 to młody psiak w typie cocker spaniela, który do naszego schroniska trafił 21 listopada 2012 roku z ul. Kopalnianej gdzie biegał od kliku dni, jak się okazało zaraz obok mieszka jego właścicielka, która psa po prostu już nie chce! Kubuś jak na spaniela przystało jest trochę uparty, uwielbia długie i pełne atrakcji spacery :smile: Jeśli chodzi o jego relacje z innymi psiakami to jedne lubi, inne toleruje, a zaś z innymi jakoś nie może się dogadać. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Ls-gZPkklZ8/UK48490KRgI/AAAAAAABAk8/tN1hor0aI60/s512/8226%3B%20Kuba.jpg.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-vT4DLlErUKw/UK4849AnBUI/AAAAAAABAk0/3HGUOtE2aH0/s512/8226%20%3BKuba.jpg.jpg[/IMG]
-
William poz.8234 to dość duży, niespełna roczny psiak, którego właściciel pozbył się 29 listopada 2012 roku przywiązując go na drodze do schroniska, piesek w końcu przegryzł sznurek, ale nie odchodził z miejsca wierząc, że właściciel wróci... Niestety nie wrócił. William jest pełny energii i jak na młodego psiak przystało uwielbia bawić się np. patyczkami na spacerach :) Bez problemu zgadza się z innymi pieskami. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-K6qxALVEvd0/ULjDdwf0GOI/AAAAAAABA60/QkXG0x973is/s640/8234 %3BWilliam.jpg.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-J2PC5rXY8mc/ULjDd-tInZI/AAAAAAABA68/QnVUhufvR2c/s512/8234%3BWilliam.jpg.jpg[/IMG] Saja poz.8230 to dość duża, młodziutka sunia, która do naszego schroniska trafiła 25 listopada 2012 roku z ul. 11-go Listopada, jej właściciel mieszka prawdopodobnie na ul. Strzelców Bytomskich, ale losami psa nie interesuje się wcale... Saja to bardzo wesoła i energiczna psinka, uwielbia szaleć na spacerach i bawić się :) [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-37OZ5BmkESE/ULjDooRzChI/AAAAAAABA7Y/C271PTcJg3U/s512/8230%3BSaja.jpg.jpg[/IMG] Kubuś poz.8226 to młody psiak w typie cocker spaniela, który do naszego schroniska trafił 21 listopada 2012 roku z ul. Kopalnianej gdzie biegał od kliku dni, jak się okazało zaraz obok mieszka jego właścicielka, która psa po prostu już nie chce! Kubuś jak na spaniela przystało jest trochę uparty, uwielbia długie i pełne atrakcji spacery :) Jeśli chodzi o jego relacje z innymi psiakami to jedne lubi, inne toleruje, a zaś z innymi jakoś nie może się dogadać. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Ls-gZPkklZ8/UK48490KRgI/AAAAAAABAk8/tN1hor0aI60/s512/8226%3B Kuba.jpg.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-vT4DLlErUKw/UK4849AnBUI/AAAAAAABAk0/3HGUOtE2aH0/s512/8226 %3BKuba.jpg.jpg[/IMG]
-
[U][B]Nowe psiaki[/B][/U] Sazi poz.8237 to mała, młodziutka suczka, która do naszego schroniska trafiła 28 listopada 2012 roku z Lecznicy dla Zwierząt na ul. Szczęść Boże gdzie podobno została przyprowadzona przez osobę, która znalazła ją przywiązaną na sznurku. Sazi jest bardzo miłą i towarzyską suczką, bez problemu zgadza się z innymi psiakami. [img]https://lh3.googleusercontent.com/-YuU9o9AmH18/ULjCqHlKDzI/AAAAAAABA5U/gqiRIwX6rJI/s512/8237%253B%2520Sazi.jpg.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-E4bk0SbCKmA/ULjCqSIMnkI/AAAAAAABA5Y/sPnxVfkTyR8/s512/8237%253BSazi.jpg.jpg[/img] coś dla cioci Malawaszki :cool3: Piszczałka poz.8231 to mały, kilkuletni piesek, który do naszego schroniska trafił 26 listopada 2012 roku z sklepu Kaufland przy Alejach Korfantego. Piszczałka to bardzo miły i przyjacielski piesek, lubi się przytulać do człowieka, nie lubi samotności i raczej bez problemu dogaduje się z innymi pieskami :) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-GxISNOCGZBY/ULjC-KampYI/AAAAAAABA5w/eMSgHH3TPOk/s512/Obraz%2520003.jpg[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-AUDQE6V76bc/ULjC-ExDsVI/AAAAAAABA50/sbSukwy2P80/s512/8231%253BPiszcza%25C5%2582ka.jpg.jpg[/img] Kluska poz.8233 to malutka, około 6 tygodniowa sunia, która do naszego schroniska trafiła 29 listopada 2012 roku z klatki schodowej bloku przy ul. Pokoju gdzie została porzucona razem ze swoim bratem Pulpetem. Szczeniaczki są bardzo zadbane i chętne do kontaktu z człowiekiem :) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-7RfF8o2lg_A/ULjDVcTxjfI/AAAAAAABA6k/MQZL183wV5A/s640/8233%253BKluska.jpg.jpg[/img]
-
AKTUALNOŚCI 23-29.11.2012 Do schroniska przyjęliśmy 7 piesków: 3 z interwencji, 3 przyprowadzone i jeden porzucony koło schroniska. Z interwencji przyjechały: suczka duża brązowa-pręgowana z ul. 11-go Listopada, piesek mały czarny-podpalany kudłaty z sklepu Kaufland na Al. Korfantego i suczka mała brązowa z ciemnym nalotem z ul. Tetmajera. Osoby prywatne przyprowadziły: pieska szczeniaczka czarnego-podpalanego szorstkowłosego z ul. Staszica oraz dwa szczeniaczki piesek i suczka podrzucone na klatkę schodową na ul. Pokoju. Ktoś wyrzucił na drodze do schroniska pieska średniej wielkości wilczastego. Do swoich właścicieli wróciły dwa pieski: Kajtek (8228 ), który trafił z ul. Banachiewicza i Azor (8229), który trafił z ul. Staszica. W nowych domkach zamieszkały cztery psiaki :) Edmund (8179), Granda (7915) i Duduś (7991) do mieszkań w Zabrzu, a Lena (8006) do mieszkania w Bytomiu. Niestety za Tęczowy Most odeszły dwa pieski :-( Pasja (6557) i Dino (276), który mieszkał w hoteliku. Do schroniska nie trafił żaden nowy kotek, natomiast do adopcji trafiły dwa :) Felicjan (k-2025) zamieszkał w Bytomiu, a Perełka (k-1984) w mieszkaniu w Gliwicach. Odwiedziły nas dzieci z Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu i z Gimnazjum Publicznego w Siemoni. Otrzymaliśmy dary z: Przedszkola nr 43 w Zabrzu, Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gierałtowicach, Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, Przedszkola nr 8 w Zabrzu, Przedszkola nr 9 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzu, Przedszkola nr 27 w Zabrzu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16 w Zabrzu, prawie 900 kg suchej karmy z akcji Karmimy Psiaki, również dary od Pani Anny, Pani Lidii, Pani Jadwigi oraz od osób anonimowych :) Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc!!! :)
-
Do głosowania nie trzeba mieć facebooka :) "[h=5]Kochani przyjaciele Psitula :)))) Kochani możemy wygrać obroże dla naszych podopiecznych, które bardzo im się przydadzą. Działa u nas liczny wolontariat, który zabiera nasze pieski na spacery, dajac im chociaż namiastkę normalnego życia :) Głosujemy na: [URL="http://www.furkidz.eu/"]www.furkidz.eu[/URL] - tam znajdziecie sondę, ze wszystkimi zaproponowanymi fundacjami/organizacjami. Po wejściu na stronę, należy zaznaczyć organizację - zaznaczamy "Psitulmnie" (trzecie od góry) i na dole listy klikamy "głosuj". Głosowanie trwa do 6 grudnia, do godziny 20.00. Do roboty :))) Głosujemy, udostępniamy i zapraszamy naszych znajomych :))) z góry bardzo bardzo wszystkim dziękujemy i zapraszamy na spacerki z naszymi podopiecznymi! ;)[/h]"