Jump to content
Dogomania

Mysia_

Members
  • Posts

    40782
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Mysia_

  1. Szkoda :-( Liderek jest jakiś taki... Jakby pogodzony ze swoim losem :-( Ostatnio dostał do boksu dwóch nowych kolegów, a kiedy psiaki sie zapoznawały Liderek leżał sobie na swoim legowisku i tylko obserwował... Kiedyś zaraz zaczął by ich ustawiać po kątach... A dziś :-(
  2. Fajnie, że psiaki dorobiły się nowych zdjęć :) a te za krat takie smutne... :-( Jamniczki żadnej nie mamy.... Tylko Fernando taki najbardziej jamnikowaty......
  3. [quote name='Mariolaok']Majkuś jest moim sąsiadem zza płota. Jak go zobaczylam i usłyszałam jego imię i to że jest z Zabrza, to wiedziałm, że gdzieś widziałm jego wątek. Domek ma cudowny, kochający pieski. Był u fryzjera, jest czyściutki, zadowolony i uśmiechnięty. Myślę, że nie mógł lepiej trafić.[/QUOTE] bardzo dziękujemy za pojawienie się na wątku :)
  4. A cudowna Pani Kasia (wcześniejsza właścicielka Swenika i Adisia) zdecydowała się na adopcję naszego Maxa (2691) :multi: więc Max pierwszy raz od 9 lat Święta już spędzi we własny, ciepłym... i przecudownym domku :) Maksio mieszka u nas od marca 2003 roku...
  5. [quote name='Bjuta']Ale super!!!! Bardzo się cieszę! Mysiu, a czy ogłoszenia Joszy pomogły? Miała przez parę miesięcy wyróżnioną tablicę i ponad 5000 wejść.[/QUOTE] Niestety nie z ogłoszeń... Zauważyli ją sami w schronisku ;) [quote name='agumka']Czy ktoś od Was nie potrzebuje jechać jutro do Łodzi (lub na trasie Katowice-Łódź) ? w sensie jakiś pies, bo jade rano, mogę kogoś zabrać. za ok. 60zł[/QUOTE] nie :) [quote name='asikowska']poniżej zdjęcia z warsztatów na których robiliśmy zabawki dla kotków [URL]https://picasaweb.google.com/110207646660899795813/ZabawkiDlaKotkow?authuser=0&feat=directlink[/URL][/QUOTE] super! :) AKTUALNOŚCI 7-13.12.2012 Do schroniska przyjęliśmy 14 psiaków, z czego 11 przyjechało z interwencji, 2 zostały przyprowadzone, wrócił do nas Kejo (8185) - przyjechał z interwencji na ul. Średniej, ale nie mamy żadnego kontaktu z jego właścicielami. Z interwencji przyjechały do nas: piesek mały trikolor z średnim włosem z ul. Orzechowej, pies duży rudy z białymi dodatkami po śmierci swojego właściciela z ul. 11-go Listopada, pies owczarek niemiecki czarny-podpalany z Komisariatu Policji na ul. Tarnopolskiej, suczka średnia czarna-podpalana młodziutka z Lecznicy na ul. Lipowej, pies mało-średni czarny z białymi dodatkami z rejonu ulicy Wolności / ul. Brysza, piesek mały czarny z ul. Chojnickiego, suczka szczenię czarna-podpalana z ul. Wolności (Centrum Zabrza), piesek mały czarny kudłaty z Placu Dworcowego z pod Poczty oraz dwie małe suczki i duży piesek z eksmisji właściciela na ul. Tomeczka. Osoby prywatne przyprowadziły dwa pieski: psiaka małego brązowego z ciemnym nalotem i siwym pyszczkiem z ul. Rostka i suczkę szczenię ruda z białymi dodatkami z ul. Wojska Polskiego. Do właścicieli wróciły dwa pieski: golden Heniek (8244), który trafił do nas z ul. Paderewskiego i psiak (8254), którego przywieźliśmy z pod poczty na Pl. Dworcowym. Do nowych domków trafiło 6 piesków :) Szrekusia (81990, Majk (4511) i Disma (7886) zamieszkali w Gliwicach, Danusia (7771) w Bytomiu, Josza (7656) w domku z ogrodem w Czechowicach Dziedzicach i Gruby (8189) w Ozimku :))) Do schroniska przyjęliśmy 6 nowych kotków: kocię kotkę czarną i kocię kocurka szaroburego z ul. Wyciska, kocię kotkę czarną z białymi dodatkami z ul. Kochanowskiego oraz 3 kotki szaroburo-białe i dwa kocury też szarobure z eksmisji właściciela na ul. Tomeczka. Do nowych domków trafiło 5 kotków: kocię kocurek szarobury pręgowany (k-2051) i Edi (k-1981) zamieszkali w Zabrzu, Sepi (k-2042) w domku z ogrodem w Wieszowej, a nowy czarny kocurek (k-2049) zamieszkał w Bytomiu. W końcu szczęście uśmiechnęło się do Bandziora (k-1937), który zamieszkał w domku z ogrodem w Zabrzu, dołączył do dwóch piesków adoptowanych z naszego w schronisku, na szczęście wszyscy bez problemu się dogadali :)))) Odwiedziły nas dzieci z darami z trzech szkół: Prywatnego Gimnazjum "Amicus" w Katowicach, Zespołu Szkół Sportowych z ul. Płaskowickiej w Zabrzu i z Zespołu Szkół nr 4 w Zabrzu. Bardzo dziękujemy za pomoc w wyprowadzeniu piesków na spacery uczniom Szkoły Sportowej i Zespołu Szkół nr 4 :) Otrzymaliśmy dary od: II Urzędu Skarbowego w Gliwicach oraz osób prywatnych, Miejskiego Przedszkola nr 82 w Katowicach, Przedszkola nr 30 w Zabrzu, Gimnazjum nr 2 w Zabrzu, od Natalii (wirtualnej mamy naszego Grubego), Marty, Magdy z znajomymi, Ewy, Elżbiety, Magdy z Michałem, Natalii oraz od właścicieli adoptowanego z naszego schroniska - Vampo :) Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc!!! :)
  6. Pimpuś już po zabiegu, na szczęście czuje się dobrze i wszystko przebiegło bez komplikacji :) DIF mówiła, że o dziwo był bardzo grzeczny jak na niego :cool3: Pewnie dowiedział się, że w Klinice jest tak tanio to stwierdził, że w wyrazie wdzięczności łaskawie nie będzie robić cyrków :evil_lol: W Klinice zrobili wszystko co mieli zrobić i jeszcze zbadali mocz, łącznie DIF zapłacił tylko 60 zł. Z złych wiadomość to wyniki moczu nie wyszły najlepiej i będziemy musieli zmienić Pimpkowi karmę na specjalistyczną, ale nie znam jeszcze szczegółów na jaką dokładnie.
  7. [quote name='agumka'][SIZE=2][FONT=arial][COLOR=#333333][B]Mysiu[/B], pamiętasz Dalię? Kiedyś przychodziła do Was, teraz bywa w Faunie. Nasza wspaniała Dalia, wolontariuszka z powołania, z serca i z sercem na dłoni, startuje w wyjątkowym konkursie: MISS POLSKI 2012. Już dziś o 20 w telewizji Polsat finał, a tymczasem wielka prośba od nas i od Dali (głosy): [/COLOR][URL]http://galeria2012.misspolski.pl/profile/09[/URL] Prosimy o pomoc !! :)[/FONT][/SIZE][/QUOTE] Kojarzę, wiem, że urządzała akcje i zbierała dary, ale chyba osobiście nigdy siię nie spotkałyśmmy, przynajmniej nie pamiętam ;) [quote name='Bjuta']Czy to znaczy, że Alf został znaleziony? Dziewczyny, zamówiłam po 20 ogłoszeń dla wszystkich psiaków w hotelikach. Niektóre psy nie były ogłaszane od ponad roku... :( Np. Pimpek był bardzo regularnie ogłaszany przez Beatkęę co miesiąc po 100 ogł, a teraz parę miesięcy przerwy. Zaniedbałyśmy to toalnie. BARDZO potrzebujemy kogoś, kto by nam stukał ogłoszenia. Taka paczka tylko 20 ogł to 50 zł - nie da się tego zamawiać regularnie na bazarku. Nie znacie kogoś kto zgodziłby się raz w miesiącu wystukać ogłoszeń - chociaż dla tych hotelikowanych psów? Kurusia, to nie będę ogłaszać, prawda?[/QUOTE] Bjutko bardzo dziekujemy :) Z Kurusiem popieram. [quote name='Bjuta']Bardzo przykre z Alfem. :( Jeszcze jedna sprawa - Jaguś, Szrekusia, Maryś, Dinguś - jak na szczeniaki - bardzo długo czekają! :( A mają wyróżnioną tablicę. Czy ktoś mógłby zrobić porządne fotki z zabawkami szczeniakom? Myślałam, że dzisiaj przyjadę do Psitula, ale kręgosłup mi wysiadł... Nie mogę się dać sponiewierać Fistaszkowi itd. :shake:[/QUOTE] Jaguś i Maryś najdłużej :-( Podoobni są do siebie tak w ogóle..... Pisałam już Sarze, ale nie wiemy czy wszyscy juz wiedzą..... Josza znalazła super domek!!!! :)
  8. Też trzymam bardzo mocno kciuki! :) Pimpek to silny chłopak :)
  9. Mam dla Was niespodziankę :) Majk został adoptowany!!!!! :multi::multi::multi: Mieszkanie w Gliwicach, decyzja bardzo przemyślana, bardzo fajna dziewczyna.. Trzymajcie mocno kciuki, żeby Majk się się spisał ;)
  10. Naklejka, Angi wiemy, wiemy... Wycięliśmy mu jajka :P
  11. AKTUALNOŚCI 30.11.2012-6.12.2012 Do schroniska przyjęliśmy 7 nowych piesków: 5 z interwencji i 2 przyprowadzone przez osoby prywatne. Z interwencji przyjechały do nas: piesek mały czarny-podpalany kudłaty z ronda między Wieszową a Grzybowicami, piesek mały czarny z siwym pyszczkiem kudłaty z ul. Staszica, pies owczarek szkocki collie bardzo zaniedbany z ul. Powstańców Śląskich, piesek mały czarny-podpalany kudłaty bardzo schorowany z ul. Słowackiego i piesek mały brązowy z ciemny nalotem szorstkowłosy z ul. Lenartowicza. Dwa pieski zostały przyprowadzone przez osoby prywatne: piesek mały czarno-biały 13 letni oddany przez swoją właścicielkę z ul. Armii Krajowej i piesek szczeniak brązowy z ul. Klonowej. Przez właścicieli została odebrana Pysia (8235), która trafia z ul. Tetmajera. Do nowych domków trafiło 5 piesków: Pong (8235), Kluska (8233) i Kolik (8219) zamieszkały w Zabrzu :) Kaprio (7977) zamieszkał w Bytomiu, a Łaka (8210) w domku z ogrodem w Strzelcach Opolskich. Niestety dwa pieski odeszły za Tęczowy Most :-( staruszek (8241), który trafił z ul. Słowackiego, nasza babcia Farsunia (4549) :-( Do schroniska przyjęliśmy 5 nowych kotków. Dwa kociaki trafiły z pod Domu Muzyki Tańca na ul. De Gaulle'a , kotka szarobura pręgowana z ogródków działkowych na ul. Bytomskiej, kotka biało-czarna z ul. Myśliwskiej i kocurek czarny z Kliniki Weterynaryjnej na ul. Kochanowskiego. Trzy kotki zostały adoptowane: dwa nowe kociaki (k-2045 i k-2046) zamieszkały w Zabrzu, a Gołąbek (k-2033) w mieszkaniu w Bytomiu :) Na szczęście żaden kotek nie odszedł za Tęczowy Most. Odwiedziły nas dzieci z Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzu oraz kilku uczniów z Gimnazjum nr 24 w Zabrzu :) Otrzymaliśmy dary z: Przedszkola Niepublicznego Językowo-Sportowego z Oddziałem Integracyjnym "Miriada" w Zabrzu, Przedszkola nr 3 w Zabrzu, Przedszkola nr 14 im."Promyczek" w Zabrzu, Przedszkola nr 20 w Zabrzu, Przedszkola Miejskiego nr 44 w Bytomiu oraz od osób anonimowych, wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc :))))
  12. ojjj Pani Bożena to anioł wszystkich naszych psiaków :)
  13. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" ul. Bytomska 133 Zabrze-Biskupice kontakt w sprawie psiaka: 692-581-343, [email][email protected][/email] Bercik poz.8177 to starszy psiak, w typie bernardyna, który do naszego schroniska trafił 10 października 2012 roku z ogródków działkowych przy ul. Jodłowej po śmierci swojego właściciela. Bercik podobno zawsze bardzo pilnował swojego Pana i chciał go bronić, ale w schronisku jest łagodny, chce się przytulać, a na spacerach ładnie chodzi na smyczy. Idealnie nadawałby się do domku z ogrodem, ponieważ jest też czujnym psiakiem i pewnie dobrze spełnił by się w roli stróża. [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-jI_nvc59nVc/UI_pHXuCkhI/AAAAAAAA80o/EjphZSdu1iU/s512/8177%3B%20Bercik.jpg.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-et3FowMxdn4/UI_pHDvNiOI/AAAAAAAA80w/Rw3mdoosTWE/s512/8177%3BBercik.jpg.jpg[/IMG]
  14. [quote name='LILUtosi']Kiluś od jakiegoś czasu srasznie linieje ale nie chce się dać wyczesać więc powoli wyskubujemy. Wygląda jak wiejski pies ;-)[/QUOTE] ojjjj pamiętam taki wygląd Kilera, niestety w schronisku też mieliśmy z nim ten problem ;)
  15. moja Zmorita - królowa śniegu ;) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-TWAUCEb_cZg/UMDBPYfuEtI/AAAAAAABBYs/YzwxszqkXy4/s640/DSC_0080.jpg[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-pXfHf2GlU6A/UMDBcVTuDLI/AAAAAAABBZw/czbANj9A65E/s640/DSC_0089.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-j1VHvdMGs6U/UMDBpX243EI/AAAAAAABBa0/6k-hUetLPFI/s640/DSC_0106.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-RwB5q8e9zvo/UMDBrLSGJeI/AAAAAAABBbA/lb6bOCymZGY/s640/DSC_0107.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-cNTgZDpiwyY/UMDBjODRWLI/AAAAAAABBaQ/g9AIOdoYQRQ/s640/DSC_0095.jpg[/img]
  16. ciotki, a "moja" Zmora jest bullowata? :P [img]https://lh3.googleusercontent.com/-RwB5q8e9zvo/UMDBrLSGJeI/AAAAAAABBbA/lb6bOCymZGY/s640/DSC_0107.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-j1VHvdMGs6U/UMDBpX243EI/AAAAAAABBa0/6k-hUetLPFI/s640/DSC_0106.jpg[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-TWAUCEb_cZg/UMDBPYfuEtI/AAAAAAABBYs/YzwxszqkXy4/s640/DSC_0080.jpg[/img]
  17. Potwierdzam, że Reksio otrzymał 150 zł, bardzo dziękujemy!
  18. Asiu, Tobi jest teraz znowu obcięty na krótko, ale musieliśmy to zrobić w pełnej narkozie, bo inaczej nic nie dał sobie zrobić :-(
  19. Bjutko, przypuszczam, że naszej Pani wet tak na odległość bez zrobionych badań będzie trudno się wypowiedzieć w sprawie narkozy, ale oczywiście zapytam. Co do pazurków to on zawsze miał z nimi problemy, że raz na 3-4 tygodnie trzeba mu obcinać, nasza wetka mówiła, że to zdarza się psiakom z problemami z trawieniem, ale nie mamy pojęcia jaki jest związek :D A choinka CUDOWNA!!!!! :)
  20. [quote name='Lionees']:loveu::loveu:Odkąd Bartuś ode mnie odjechał,to calutki czas zaglądam do Niego.Nie piszę,ale czytam i oglądam fotki :) Jest mi bardzo bliski,bo przecież prawie rok był u mnie.To bardzo wrażliwy,delikatny i inteligentny psiak :) Niestety finansowo nie mogę wspomóc Bartusia :-( bo u mnie też krucho z pieniążkami :shake:. Adoptowana Myszka z Zabrza i adoptowana maleńka,stareńka Niunia z Katowic to worek bez dna,bo to starsze i bardzo chore sunieczki :-( Miłek był opłacany przez 2 miesiące,potem opiekunka się na Niego wypięła i ma Go w dupie.Pies jest juz u mnie prawie 3 lata za free zupełnie i totalnie zapomniany... Kajtuś-"pogromca" Bartusia też na początku był bardzo "popularny" bo miał być uśpiony w schronie,bo stary i nie rokujący na adopcję,byla wielka zbiórka na dt,potem jak pies bezpieczny,to ludzie sie wykruszali i teraz Kajcyna został z deklaracją comiesięczną w kwocie 35zł(słownie-trzydzieści pięć złotych).....super,prawda??:roll::shake: No ale jakoś dajemy radę,bo psiaki nie są winne temu,że ludzie są nieodpowiedzialni.I to tyle,bo cóż więcej pisać... Buziaki dla Wszystkich Kochających Bartusia:loveu:[/QUOTE] nie rozumiem jak można się tak po prostu wypiąć na jakiegoś psiaka :-( [quote name='Bjuta']Poszło200 zł spadku po Dinusiu dla Bartka. Prosimy o potwierdzenie na wątku [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/145876-10-lat-w-schronisku!-Kajtuś-odszedł-po-2-latach-(-a-Dinuś-dalej-w-hoteliku?p=20083087#post20083087"]Dina[/URL]. [*][/QUOTE] bardzo dziękujemy :)
×
×
  • Create New...