-
Posts
40782 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Mysia_
-
Czy Pimpuś ma jeszcze jedzonko?
-
[QUOTE=ania >;20726704]wlasnie nie wiedzialam za bardzo o co chodzi, ale p.Lidia mi napisala ze Laos bierze Kersivan i miesieczna dawka kosztuje 108 zl i do tej pory kupowalo go schronisko i zrozumialam ze teraz bedziemy go kupowac z pieniedzy Laoskowych tak? tylko jak to bedzie wygladac, w sensie czy Gosia z hoteliku bedzie go kupowac czy schronisko bedzie wysylac i przesylac te kwote na konto TOZ? to jest juz jakos ustalone?[/QUOTE] z tego się orientuje to deklaracje fundacji to 250 zł miesięcznie, ale podobno jeszcze w tym i następnym miesiącu mają wysłać 300 zł z czego właśnie cześć ma być na leki. My zamówimy Karsivan w Klinice i z tego co zrozumiałam Pani Lidia zabierze go z schroniska i wyśle do Gosi pocztą. Czyli wydaje mi się, że te pieniążki na leki będzie trzeba i tak wysłać na nasze konto (TOZ o/Zabrze).
-
Ostatnia szansa Hamera i Tulipana - potrzebne fundusze na hotel!
Mysia_ replied to Como's topic in Już w nowym domu
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-eOEuHQmkMio/UW0ZVoh4GvI/AAAAAAABRdM/cRqfYa8MQYo/s800/DSCN9674.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-vn4XJwn6CNw/UW0ZYZp3KCI/AAAAAAABRdY/1valfhPU6AM/s800/DSCN9702.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-cpYy3rD6M4w/UW0ZYxYq7eI/AAAAAAABRdc/0yYiP_YL6sw/s800/DSCN9710.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-aRQREXHOIL0/UW0ZawVFhBI/AAAAAAABRdk/iHIiao5a-Ec/s800/DSCN9722.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-h_QgPeQN4k8/UW0ZeM1uW6I/AAAAAAABRd0/Y4mNDd28ZWY/s800/DSCN9738.JPG[/img] -
Ostatnia szansa Hamera i Tulipana - potrzebne fundusze na hotel!
Mysia_ replied to Como's topic in Już w nowym domu
Hamer [img]https://lh4.googleusercontent.com/-BAGOIvJ9iEQ/UW0ZKujoB8I/AAAAAAABRck/lLPJ4VVqeF8/s800/DSCN9574.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-pNEkFeeNa1s/UW0ZKs3cL_I/AAAAAAABRco/f3ybD9G1g-4/s800/DSCN9578.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-LdFlq1wkbp8/UW0ZKrUYXpI/AAAAAAABRcs/iyXtWmBAXrQ/s800/DSCN9586.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-W3HOurmlgyQ/UW0ZROZvHlI/AAAAAAABRc0/cVq8omcsFNE/s800/DSCN9594.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-db839unblDg/UW0ZSU2KUvI/AAAAAAABRdA/veBbTa6oICE/s800/DSCN9606.JPG[/img] -
Ostatnia szansa Hamera i Tulipana - potrzebne fundusze na hotel!
Mysia_ replied to Como's topic in Już w nowym domu
[quote name='DONnka']Przychodzę w sprawie Hamera ze SKARPETY OWCZARKOWEJ na wezwanie [B]anett[/B] :) Wątek troszkę się "zakurzył", więc poproszę o jakieś info na temat aktualnej sytuacji psiaka. Kto jest formalnie za niego odpowiedzialny ? Chłopak ma szansę na dofinansowanie, ale musimy więcej wiedzieć na temat jego obecnego położenia[/QUOTE] [quote name='anett']DONnka wielkie dzięki za pomoc!!!:loveu::loveu: Pani Lidia - wolontariuszka odpowiedzialna za Hamera nie jest zarejestrowana na dogo - jesteśmy w kontakcie telefonicznym i od kilku tygodni intensywnie ogłaszam Hamera, nawet nie wiedzialam, że psiak ma już swój wątek na dogo. Hamer ma opłacony pobyt do 20.04. i wtedy powinien opuścić hotel - koszt miesięcznego pobytu 400zł do tej pory pokrywało schronisko; obiecałam, że stanę na głowie aby znaleźć pomoc na opłacenie przynajmniej kolejnego miesiąca... nie wyobrażam sobie, żeby musiał wrócić do schroniska... Hamer bardzo potrzebuje pomocy! a nie wiem jak sytuacja Tulipana, czy równie zła?[/QUOTE] [quote name='DONnka']I ją otrzyma ;) Mamy już zgodę Rady SKARPETY OWCZARKOWEJ :) Przeznaczamy 200 zł na dofinansowanie hoteliku Hamera. [B]Proszę o numer konta do hoteliku i jego adres[/B] Życzę Hamerowi dobrego i odpowiedzialnego domku i mocno trzymam kciuki za odzew z ogłoszeń :thumbs: :thumbs: :thumbs:[/QUOTE] Ja tez troszkę ogłosiłam Hamera i nawet ludzie pytają, ale niestety poki co żaden z domków nie był odpowiedni dla niego :-( Tulipan równiez ma problemy finansowe, a do tego pojawiły się problemy zdrowotne, no zobaczymy jak to będzie. DOnka ktoś już Ci podał to konto czy mam wysłać? Jakbyście woleli mozecie wysłać kasę na nasze TOZ-owskie konto a my poslemy całość do hoteliku, daj znać jak będzie Wam wygodniej :) Tutaj ich wydarzenie: [url]https://www.facebook.com/events/331886596925351/[/url] -
AKTUALNOŚCI 5-11.04.2013 Do schroniska przyjęliśmy 10 psiaków: pięć z interwencji, jeden przyprowadzony, dwa podrzucone i dwa zwrócone :-( Z interwencji przyjechały do nas: pies biszkoptowy golden retriever z targu przy ul. 3-go Maja, pies owczarek niemiecki czarny-podpalany z ul. Korczoka, pies owczarek niemiecki czarny - podpalany długowłosy z ul. De Gaulle'a, suczka młodziutka brązowa krótkowłosa z Centrum Handlowego Platan z Placu Teatralnego i piesek mały czarny podpalany krótkowłosy przywiązany pod bankiem na ul. 3-go Maja. Został przyprowadzony jeden szczeniaczek biało-czarny z ul. Dembowskiego. Koło schroniska został wyrzucony szczeniaczek biszkoptowo - biały i duży brązowo-biały psiak w typie amstaffa. Niestety wrócił z adopcji Borinek (8313) z powodu eksmisji właścicieli i Cwaniak (8332), który kilka dni po adopcji biegał sam po ulicy :-( Do swoich właścicieli wróciły dwa psiaki: Bandog (8417), który trafił z ul. Korczoka okazał się Dżekim i golden Lorto (8416), który trafił z ul. 3-go Maja okazał się Akselem :) Do nowych domków trafiło 11 naszych psiaków :))) Zula (8119), szczeniak Łatek (8419), Perełka (8373), bezimienny szczeniaczek (8415) i Batis (4163) zamieszkali w Zabrzu. Kuczi (8182) zamieszkał w domku z ogrodem w Tychach, Fiołek (8360) w domku z ogrodem w Rudzie Śląskiej, Ignaś (7565) w mieszkaniu w Bytomiu, Tores (8184) w domku z ogrodem w Gliwicach, Strzyguś (8404) w domku z ogrodem w Katowicach i nasz Akiro (7885) pojechał sobie do Niemiec :) Niestety za Tęczowy Most odszedł jeden psiak (8408 ), który trafił po wypadku z ul. Grunwaldzkiej :-( Nie przyjęliśmy do schroniska ani jednego kota, żadnego tez nie wydaliśmy do nowego domku ;-( Otrzymaliśmy dary od: Oli, Basi, Lidii, Alicji, Agnieszki, Pawła oraz paczkę od Angeliki z Niemiec ;)) Wszystko bardzo dziękujemy za ogromną pomoc! :)))
-
Dzisiaj do domku trafił Kuczi i Zula, a golden Lorto wrócił do właścicieli :multi: [quote name='Bjuta']Mysiu, czy możemy wcześniej odebrać zaświadczenia o szczepieniu p. wściekliźnie tych psiaków? Bo będziemy się bardzo sprężać przy pakowaniu ich. Czy mogłabyś mi wysłać wzór umowy wolontariackiej? Będziemy potrzebować listy wolontariuszy z piecząchą. I w regulaminie, każą jeszcze wziąć "but" dla psa. Mamy coś takiego? Widziałam, że sa do kupienia za 7 zł najtańsze, ale czy tego się wogóle używa? I jeszcze się tak zastanawiam - czy dałoby radę te nasze psy... zaczipować? Tak na wszelki wypadek, gdyby nam któryś nawiał... No ale to już nie wiem, bo to w końcu są koszty. Ale z drugiej strony to by miało siłę edukacyjną! Wszystkie psy ze schroniska zaczipowane z różowymi znaczkami! Wypas! :smile:[/QUOTE] Bjutko, a nie mogłabym Wam zrobić zbiorowej listy szczepień i zaświadczenie o wolontariacie wszystkich razem? ;) Ostatnio to przeszło, z tym że było łatwiej, bo Tyski Dogtreking organizowało zaprzyjaźnione stowarzyszenie.... Buciki mogę Wam dać, parę sztuk się znajdzie :evil_lol: A co do chipowania to częśc tych psiaków już jest co do reszty zobaczę co da się zrobić :)
-
[quote name='olakazek']Może mi ktos pomóc w robieniu ogłoszeń Czarusiowi? Zrobiłam mu tablice na Wrocław i Rybnik, nawet wyróżniłam ale nie jestem dobra w te klocki ;P Gdzies kiedyś był do kupienia pakiet ogłoszeń,tylko gdzie? Poza tym Czaruś to cudowny, pełen enegrii, grzeczny pies. Niestety dwa dni temu lekko przeciął łapke na rozbitej butelce na spacerze, ale na szczęście obeszło się bez szycia i dziś już biega bez problemu :) Jest u mnie od środy, dostaje tyle karmy na ile ma ochote, a już zgubił zbędny kilorgam ;) Myśle, że jeszcze z 3-4 kilo i będzie atletą! ;) stan aktualny: 29kg Dostał też nowiutkie, mięciutkie legowisko, które niestety nie było najlepszym pomysłem, bo akurat wszedł w faze linienia i już wygląda tragicznie ;) Ogłoszenie na tablicy: [URL]http://tablica.pl/oferta/czarus-czeka-na-dom-ID2DvQl.html[/URL][/QUOTE] nasz kochany, oby znalazł w końcu domek... Zasłużył sobie chłopak!
-
Szafranowa my niestety nic nie wiemy o takim psiaku :-( Trzymam kciuki, żeby się odnalazł! [quote name='Mani2000'][SIZE=4][COLOR=#00ff00]Kuba(6186)[/COLOR][/SIZE] i [COLOR=#00ffff][SIZE=4]Reksiu(7005)[/SIZE][/COLOR] ogłoszeni na: Kokosy.pl Ojej.pl Najpewniej.pl Hiperogloszenia.pl Tablica.pl Pajeczyna.pl Adopcjapsa.pl Pineska.pl Azbazar.pl lento.pl ale.gratka.pl+naszemiasto.pl+wp.pl(Tutaj podałam swój mail,bo się zapisał i nie umiem go edytować,numer podałam już wasz) top-ogloszenia.net gumtree.pl Teraz ogłoszę 3 psy z Rudy,później znów 3 od was;) Na zmianę:D[/QUOTE] Bardzo bardzo dziękujemy :Rose:
-
na fb już są kolejne zdjęcia :loveu: [img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/480675_359227754177119_1734033738_n.jpg[/img] [img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/12717_359227684177126_1056304109_n.jpg[/img] [img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/59275_359227454177149_160125081_n.jpg[/img]
-
[quote name='Bjuta']No on to musi hetery mieć... A ona charakterna do psów, czy do ludzi?[/QUOTE] do ludzi :evil_lol: tzn. w sumie to po prostu straszy jak się jej coś nie spodoba, ale jest OK. ;)
-
[B]ANKIETA DLA OSOBY ADOPTUJĄCEJ ZWIERZĘ ZE SCHRONISKA[/B] [U][B]MARZEC 2013[/B][/U] [B]Ilość osób ankietowanych: [/B][COLOR=#ff0000][B]37[/B][/COLOR] 1. Skąd dowiedziałeś się o naszym schronisku? [LIST] [*]Znajomi [COLOR=#ff0000][B]12[/B][/COLOR] [*]Internet [COLOR=#ff0000][B]24[/B][/COLOR] [*]Telewizja [*]Prasa [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR] [*]Bilbordy [COLOR=#ff0000][B] 3[/B][/COLOR] [*]Miałem już wcześniej zwierzaka ze schroniska [COLOR=#ff0000][B]5[/B][/COLOR] [*]Plakaty i ulotki [COLOR=#ff0000][B]2[/B][/COLOR] [*]Akcje, imprezy i prelekcje na których pojawiali się przedstawiciele schroniska [COLOR=#ff0000][B]2[/B][/COLOR] [*]Inne (jakie?) ……… [COLOR=#ff0000][B]przejeżdżam obok w drodze do pracy 1[/B][/COLOR] [/LIST] 2 .Czy zwierzaka, którego adoptujesz widziałeś już gdzieś wcześniej? [LIST] [*]Oficjalna strona schroniska [URL="http://www.psitulmnie.pl/"]www.psitulmnie.pl[/URL] [COLOR=#ff0000][B]18[/B][/COLOR] [*]Inne portale ogłoszeniowe (jakie?)……… [COLOR=#ff0000][B]Facebook 3[/B][/COLOR][COLOR=#ff0000] [B] tablica.pl 3[/B][/COLOR] [*]Prasa (jaka?)…………………………….. [*]Telewizja (jaka?)………………………………… [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR] [*]Pokazy psów ze schroniska [*]Inne (jakie?)……………………………….. [COLOR=#ff0000][B] nie 11[/B][/COLOR] [COLOR=#ff0000][B]byłem jego wirtualnym opiekunem i wyprowadzałem na spacery 1[/B][/COLOR] [COLOR=#ff0000][B]na plakacie 1[/B][/COLOR] [/LIST] 3. Co skłoniło Cię do adopcji zwierzęcia akurat ze schroniska? [LIST] [*]Duży wybór wśród zwierzaków [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR] [*]Chęć pomocy bezdomnym zwierzętom [COLOR=#ff0000][B]34[/B][/COLOR] [*]Mniejsze koszta niż np. przy kupnie zwierzaka z hodowli [COLOR=#ff0000][B]2[/B][/COLOR] [*]Brak innych pomysłów na nabycie zwierzęcia [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR] [*]Inne (jakie?) [COLOR=#ff0000][B]miałam takiego samego psa 1[/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B] bo w schronisku są kundelki, a one są najlepsze 1[/B][/COLOR] [/LIST] 4 Czy miałeś już wcześniej zwierzę? Jeśli tak to skąd? [LIST] [*]Schronisko [COLOR=#ff0000][B]17[/B][/COLOR] [*]Hodowla [COLOR=#ff0000][B]5[/B][/COLOR] [*]Znajomi i rodzina [COLOR=#ff0000][B]11[/B][/COLOR] [*]Ogłoszenia prywatnych osób (prasa, Internet, itp.) [COLOR=#ff0000][B]3[/B][/COLOR] [*]Inne (jakie?) [COLOR=#ff0000][B] znaleziony [/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B] 2[/B][/COLOR] [/LIST] [COLOR=#ff0000][B] nie 2 [/B][/COLOR] 5. Czy w domu mieszkają dzieci? Jeśli tak to w jakim wieku? [LIST] [*]0-3 lat [COLOR=#ff0000][B]6[/B][/COLOR] [*]4-7 lat [COLOR=#ff0000][B]6[/B][/COLOR] [*]8-12 lat [COLOR=#ff0000][B]4[/B][/COLOR] [*]Powyżej 12 lat [COLOR=#ff0000][B]9[/B][/COLOR] [/LIST] [COLOR=#ff0000][B]Nie ma 19 [/B][/COLOR] 6. Gdzie ma przebywać Twój adoptowany zwierzak? [LIST] [*]Domek z ogrodem : głównie w domu [COLOR=#ff0000][B]8[/B][/COLOR] /tylko na podwórku (zaznaczyć właściwe) [*]Mieszkanie w bloku [COLOR=#ff0000][B]29[/B][/COLOR] [*]Firma [*]Inne (jakie?)………………………………. [/LIST] 7. Jeśli w domu mieszkają jakieś inne zwierzęta to jakie? [LIST] [*]Pies [COLOR=#ff0000][B]8[/B][/COLOR] [*]Kot [COLOR=#ff0000][B]3[/B][/COLOR] [*]Gryzoń [COLOR=#ff0000][B]2[/B][/COLOR] [*]Ptak [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR] [*]Inne (jakie?)…………………………… [COLOR=#ff0000][B]rybki 1[/B][/COLOR] [/LIST] [COLOR=#ff0000][B]Nie 22 [/B][/COLOR]
-
to świetne wieści! :) A ja Wam zdradzę, że dzisiaj Batis wybiera się do domu :evil_lol::multi: AKTUALNOŚCI 29.03.-4.04.2013 Do schroniska przyjęliśmy 8 psiaków: 6 z interwencji i 2 przyprowadzone przez osoby prywatne. Z interwencji przyjechały do nas: młodziutki psiak czarny-podpalany średniej wielkości z ul. Klonowej, pies brązowy w typie amstaffa z ul. Witosa, suczka w typie husky czarno-biała z niebieskimi oczami z ul. Rymera, piesek mały czarny z malutkim białym krawatem wyglądający jak mini labrador z ul. De Gaulle'a, pies beagle trikolor z myjni samochodowej przy ul. Korczoka i pies średni brązowy z czarnym nalotem po wypadku z pętli tramwajowej na Zaborzu. Osoby prywatne przyprowadziły dwa pieski: małego brązowego z ciemnym nalotem dłuższym włosem stojącymi uszkami z Osiedla Młodego Górnika i psiaka mało-średniego czarnego-podpalanego krótkowłosego po wypadku z ul. Grunwaldzkiej. Do swoich właścicieli wróciły dwa psiaki :) Flawia (8392), która trafiła z ul. De Gaulle'a okazała się Sarą i beagle Lucky (8413), który trafił z ul. Korczoka. Do nowych domków trafiło 7 piesków :) Cwaniak (8332), Maryś (8124) i Idziak (7964) zamieszkali w Zabrzu :) Nakil (7573) w mieszkaniu w Katowicach, Bofun (8320) w mieszkaniu w Bytomiu, Bobiś (8406) w mieszkaniu w Gliwicach, a Hari (8379) w domku z ogrodem w Sączowie :) Niestety za Tęczowy Most odszedł psiak po wypadku z Pętli Tramwajowej na Zaborzu, miał złamany kręgosłup i nie można było mu pomóc :-( Nie przyjęliśmy żadnego nowego kotka, za to trzy trafiły do nowych domków :) Murzyn (k-2077) i Muminek (k-2071) zamieszkali w Zabrzu, a kotka Fredzia (k-2063) w domku z ogrodem w Nowym Chechle :) Otrzymaliśmy dary od Magdaleny oraz osób anonimowych, odwiedzili nas wolontariusze niemieckiej organizacji Tierhilfsnetzwerk Europa e.V., którzy przywieźli cały samochód prezentów dla naszych podopiecznych :)) Wszystkim bardzo dziękujemy!
-
Jak już Bjutka wrzuci zdjęcia to człowiekowi nie chce się stąd wychodzić :oops: piękne zdjęcia, a Twojego brata podziwiam!
-
REIKO kuleje na ciele, ale duszę ma pełnosprawną! Znowu w schronuisku.
Mysia_ replied to Bjuta's topic in Już w nowym domu
[quote name='mdk8']a jakie on ma warunki w schronisku?[/QUOTE] mieszka na wybiegu z 3 innymi psiakami :) -
co tam u Pimpusia? :)