Jump to content
Dogomania

SuperGosia

Members
  • Posts

    1667
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by SuperGosia

  1. OEPAROL. Do kupienia w aptekach bez recepty.
  2. Doradzcie mi, jaka wlasciwie piesek tej rasy powinien miec obroze. Obecnie ma juz 3-cia i z zadnej nie bylam zadowolona. Pierwsza byla rogz'a wkladana przez glowe. 2-gi byl rogz zapinany. Teraz mam "rurke" z mieciutkiej skorki. We wszystkie wlazil/wlazi (wkrecal sie, zaczepial) wlos :shake:
  3. Ursus, jesli mozesz napisz mi jak wyglada MIKO. Moze byc PW ;)
  4. [quote name='dorotal']Tak, jak nie dostaniesz CAC z miedzynarodowki to musisz wyjezdzic 2 wystawy wiecej.[/quote] A jesli mam jeden CAC z miedzynarodowej, to potem moga byc 2 krajowe, czy wiecej? Jeslbym miala 2 CACe z miedzynarodowych, to 1 krajowa wystarczy?
  5. SuperGosia

    Kleszcze!!!

    [quote name='Cimi']To chyba mamy inne info, bo ja na pudełku z Fiprexu ma, że zabezpiecza przed kleszczami przez okres 3-5 tygodni i przed pchłami do 3 miesięcy.[/quote] :crazyeye: Ide szukac ulotki, mam nadzieje, ze nie wywwalilam.
  6. Zaraz ktos napisze, ze jest to zachowanie dominacyjne i trzeba psu tego zabraniac :evil_lol: Jeden z moich psow bez przerwy daje lape odkad jest u nas w domu; daje lape, kiedy sie nudzi i probuje zwrocic na siebie uwage; daje lape, kiedy go zbyt mocno pociagne przy czesaniu; daje lape, kiedy glaszcze drugiego psa. Mysle, ze wyniosl to z hodowli, gdzie bylo kilka innych psow i w ten sposob mogl zwrocic na siebie uwage.
  7. U mnie taki kolezka dostalby lomot indywidualnie od kazdego psa. Okruszek jest cierpliwy, ale jak sie zdenerwuje, to rzuci dwa razy o ziemie i wychowa :evil_lol: A Shih pewnie na dzien dobry by pokazal, ze to jego teren. Coz, szkoda ze Lupus sie ne postawil, ale nie ma co teraz rozpamietywac.
  8. [quote name='esos']oj tam ;) a gdzie odrobina szalenstwa w zyciu? ;)[/quote] No wlasnie :evil_lol: Czekolada dla psow dostepna w zoologicznym smakuje prawie jak "ludzka". Moj TZ tez sie nabral i zjadl kawalek jak zostawilam ja na chwile na blacie w kuchni w samym sreberku :evil_lol:
  9. Nigdy nie slyszalam o takim problemie, ale... jeden z moich psow nie cierpi wychodzic na ranny spacer. Zagrzebuje sie i udaje, ze go nie ma. Rusza sie dopiero wtedy jak zaczynam chwalic drugiego psa, ze pieknie przyszedl "sie ubrac" w obroze lub wtedy gdy otwieram drzwi. Czasem jednak musze go zwlec z poslania. Podejrzewam, ze to dlatego, bo lozeczko cieple, a na dworze rano... roznie bywa. Jesli sunia sie boi, moze sprobuj sie umawiac z kims kto ma drugiego psa i w ten sposob ja zachecic? Kiedy zobaczy, ze drugi pies sie nie boi, moze sie przekona. Dodatkowa zacheta - zabawa z innym psim kumplem.
  10. Nio, ja wczesniej - majac kundelki - pobiegalam po ringach z psami dwoch znajomych, ale wtedy wydawalo mi sie to pozbawione sensu :oops: Majac kundle podchodzilam do rzeczy w takiu sposob: pies ma sie sluchac i nie stwarzac zagrozenia (to ostatnie w przypadku ostatniego kundelka ze sklonnosciami do dominacji). A bieganie w kolko i pozycja wydawaly mi sie wtedy zbedne, dopiero potem zrozumialam, ze wystawianie, to rowniez praca - trzeba dobrze panowac nad psem, zmusic go do skupienia, jest to takze trening posluszenstwa oraz pokaz wiezi - wlasciciel/pies. Dlatego nie przepadam za handlerami - z jednym wyjatkiem, ale to moj kolega i tylko jemu powierzylabym psa (zreszta niedlugo pewnie bede musiala go prosic o pomoc, bo sie nie rozdwoje :evil_lol: ). W innym przypadku - sprawdzalam :shake: - wole isc sama, bo nikt tak jak wlasciciel nie zapanuje nad wlasnym psem.
  11. Heh, Aga - jak kupowalam psa to powiedzialam, ze go bede wystawiac, ale wcale nie mialam takiuego zamiaru ;) Wystawiam go, bo wpierw mnie namowiono, potem zaczal "robic kariere", a mnie wciagnelo to wszystko. Teraz jestem, wielkim fanem wystaw. A wystawiac nie zamierzalam wczesniej z... lenistwa :evil_lol: Taka prawda, ze potrafimy byc przekonywujacy i nabrac hodowce - tak wiec - kontroli nad tym czy pies bedzie wystawiany czy nie, hodowca nie ma zadnej. Bo co zrobi, jak wlasciciel mu potem powie: nie wystawiam, bo mi sie nie chce?
  12. Co do odtwarzania odglosow burzy, hm... mysle, ze pies sie nie nabierze. Inna akustyka i w ogole. Psy sa madre.
  13. Odnosnie reakcji na strzal -wtrace swoje trzy grosze. Na probach polowych nikt nie strzela psu nad uchem. Strzaly sa oddawane z odleglosci, nad nim. Gdyby wziazc strzelbe i kucajac przed psem znienacka wypalic nad nim, podejrzewam, ze zaprawiony w boju "uzytek" tez by sie sploszyl. Taka sama sytacja - rzucic przed psa petarde. Jesli sie nie przestraszy, to znaczy, ze jest gluchy. Poza tym nie zapominajmy, ze pies ma o wiele wrazliwszy sluch, niz czlowiek. Podejrzewam, ze taki odglos moze mu nawet sprawic bol.
  14. Viking wejdz na [URL="http://www.tresura.info"]www.tresura.info[/URL] Zajecia w soboty i niedziele w okolicach Powsinskiej. Psu trzeba pokazac kto rzadzi w domu, tam pokaza Ci jak to zrobic. Nie rob nic sam! Znalazlam tu juz 2 takie pozal sie Boze - porady, ze tylko w glowe strzelic tego, kto je pisal :mad: Radze, by ta osoba popracowala wpierw ze swoimi psami, a potem udzielala porad komus w takiej sytuacji.
  15. Dzieki! Psa nic nie boli, tylko po prostu robi na rzadko, coz nie dopilnowalam :oops: Dziekuje za rady!
  16. [quote name='kurczak_wtw'] jak tak sobie pomyślę...fakt musimy trochę poskromić to jego nadmierne zainteresowanie innymi psami, ciekawa jestem, skąd to się w zasadzie bierze?[/quote] Byc moze stad, ze ma za malo kontaktu z innymi czworonogami. A teraz scenka z dzisiejszego spaceru z maluchami. Spotkalam sympatycna pania z kundelkiem wiekszym od maluchow, ale super przyjaznie nastawionym. Pani spuscila psiaka, ja jednego ze swoich (drugi atakuje koty, wie go na osiedlu nie puszczam, ale biegal na flexi) i bylo b. fajnie, az przyszedl maz (chyba) tej pani i zaczal sie na nia drzec - po co puszcza psa, ze jej ucieknie, etc. :shake: I biedny pies powedrowal na smycz z powrotem. Gwoli scislosci - ja nie puszczam maluchow do kazdego napotkaneo psa, ale jesli widze, ze inny pies zachowuje sie przyjaznie, pytam wlasciciela czy nie ugryzie i pozwalam na zabawe. Shih Tzu bawi sie m.in. z podhalanka, wilczarzem, bokserami i mixem kaukaza :evil_lol: , choc oczywiscie obserwuje te zabawy.
  17. Co podac psu na rozwolnienie? Wiem, czym jest spowodowane - jeden z moich psow zjadl cos, czego ze wzgledu na wrazliwy zoladek nie powinien, a wyrwal drugiemu psu :shake: Qpa zolta i rzadka - lejaca sie. Wegiel??
  18. [quote name='dorotal']Do championatu Litwy - 3 CAC w tym [B]przynajmniej 1 z miedzynarodowki[/B] - 5 CAC z krajowek[/quote] Ale chyba albo to, albo to?!
  19. Ktos jedzie w sierpniu do Vilna????
  20. SuperGosia

    Kleszcze!!!

    Fiprex na kleszce dziala 3 tygodnie. Na pchly miesiac - info z ulotki.
  21. Bertula, gdyby naprawde chciala zrobic mu krzywde to... by juz go nie bylo. Nie izolowac psow, przeczekac. O ulozeniu relacji pomiedzy nimi mozna bedzie pogadac za miesiac. Trzy dni to o wiele za malo. Jest zasadnicza roznica pomiedzy gryzieniem, a podgryzaniem - moje psy pogryzly sie (na powaznie) raz - pod moja nieobecnosc. Prawdopodobnie przyczyna byl szczeniak przebywajacy u nas na tymczasie, ktorym samiec Nr 1 sie opiekowal, a samiec Nr 2 - go tepil. Po tym starciu samiec 2 ma blizne na pyszczku, jednak gdyby 1 chcial mu naprawde zrobic krzywde - psa juz by nie bylo. Jamnik potrafi rozpruc lisa, a co dopiero ozdobke rasy Shih. Dodam, ze jesli psy "laly" sie przy mnie np. o zabawke, to sie w to nie wtracalam - w 99% byla to proba demonstracji, kto tu rzadzi. Dzis sie nie kotluja pomiedzy soba, choc do wzajemnej milosci u nich daleko, jednak potrafia razem spac, bawic sie, a kiedy sie ich rozdziela - protestuja glosno.
  22. Moze Wlosi nie sa tak bezczelni jak Polacy pod tym wzgledem i na wystawach sie nie pokazuja reproduktory-championy z widoczna dysplazja. U nas by tak bylo :shake:
  23. [quote name='cuciola']we Wloszech jest to tak samo..ale nawet jesli pies nie jest reproduktorem a ma rodowod to wystarczy ze wlasciciel odpowiednio wczesnie zarejestruje miot i juz szczeniaki beda z rodowodem.. :/[/quote] Wszyscy Polacy posiadajacy "szczenieta po rodowodwych..." zmiencie teren dzialania :diabloti:
  24. [quote name='Viz']Przez kilkanaście dni byłam "właścicielką" własnie jednego z merlaków z hodowli Hycon/Tapsaga. ADDY HARLEQUINE - zreszta to chyba on ebdzie szedl na tej klubowce. [URL="http://i3.tinypic.com/w6xdp1.jpg"]http://i3.tinypic.com/w6xdp1.jpg[/URL][/quote] :crazyeye: Kurcze, i zeby takie problemy byly... :shake:
  25. Jak beda Czesi, to wygraja Czesi :evil_lol: Jesli nie - to sedziowanie bedzie baaardzo dokladne i sprawiedliwe.
×
×
  • Create New...