Jump to content
Dogomania

agbar

Members
  • Posts

    3035
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by agbar

  1. dzien dobry Kasiu:multi:jak tam mycha:razz::diabloti:
  2. [quote name='Berek']" Chandler, nie do mnie było ale Ci podpowiem. O ile pies jest z dośc przeciętnym popędem tzn. nie całkiem bez temepramentu ale i nie supertwardziel (takich wto jest jakieś 1% populacji) to stosunkowo łatwo oduczyć go zachowania typu: pogoń za kotem, agresja do psów itd. Oczywiście dobrze jest jak ćwiczysz z psem, masz z nim więź i tak dalej, i tak dalej. Ale... istnieją zachowania samonagradzajace się - o tym wiemy. Za to większość właścicieli nie jest w stanie uwierzyć że lepiej jest uporać się z problemem jak najszybciej - nawet dość radykalne metody stosując - niż "dziubdziać się" z kłopotem wiele miesięcy a nawet lat, wierząc że się ma postępy bo pies atakuje juz nie z odleglości 100 tylko dopiero 40 metrów - i tak dalej. :lol: Jeśli ktoś jest w stanie psa tak na sobie skoncentrować że ten nie zauważa "obiektu nagradzajacego" to O.K. Większośc psów jednak musi w pewnym momencie uslyszeć iż respekt do tego co mówi przewodnik (a on akurat zabrania rzucania się na inne samce... albo gonitwy za kotem) nie jest jedną z opcji do łaskawego wyboru. A żeby to sobie taki pies przepracował, musisz swoje polecenie poprzeć argumentem w postaci bodźca awersyjnego. Oczywiscie, jeśli pies wobec powyższego zrezygnuje z akcji - otrzymuje od przewodnika maksimum atrakcji i wsparcia. Większośc psow nieslychanie szybko postepuje jak.. psy - czyli wybiera to, co dla nich najkorzystniejsze. Ryk i skok do psa jest fajny, ale slyszę FE i za tym FE stoi realne kuku jakie może zrobić mi przewodnik. Za to jak dam sobie spokój - to przewodnik mi zaoferuje Siedem Życzeń albo i co więcej :evil_lol:, slowem, przy przewodniku jest - żyć nie umierać. Cały problem w tym że ludziska nie do końca rozumieją jak dobrać bodziec awersyjny - i na ogół zatrzymują się wpół drogi, mówiac brutalnie - psa nie rusza ich rachityczne pociąganie za obróżkę albo grożenie palcem :fe, niedobry piesek! W sumie jedynie nakręca psa do działania i tyle. A'propos to, czy użyjesz kolców czy nie, w sumie nie zalezy od wielkości psa jeno od tego, jak i na jakie bodźce zareaguje. :lol: Jest jeszcze aspekt psychologiczny. Ludzie ktorzy zostali nauczeni prawidłowego działania awersją ze zdumieniem odkrywają, że tej awersji używają coraz mniej - bardzo szybko dochodzą do punktu w ktorym wystarczy ostrzeżenie slowne. Wspólne spacery z psem nabierają innego wymiaru, bo przewodnik ktory wie że ma REALNĄ możliwość zadziałania na psa - rozluźnia się. A jak on się rozluźnia, to i pies jest w lepszym nastroju. ;)[/quote] lubie cie czytac...to co napisalas jakos do mnie przemawia i czesciowo odnajduje w tym siebie i swoje zachowania....to prawda ze odkad Dealer nosi kolczatke zachowuje sie lepiej i pewnie to tez wplywa na to ze ja jestem spokojniejsza a to z kolei na niego itd:) ostatnio pare razy poszlam na spacer z psem w kolczatce i normalnej obrozy do ktorej przypieta byla smycz...tez dziala..bede probowac dalej:)
  3. [quote name='znikam']Agbar - masz boksera, na co jest najbardziej nakręcony? czym lubi sie bawić i jak? czy raczej smakołyki? robie wywiad środowiskowy i będę próbować, może trafię w gusta mojego psa...[/quote] tak naprawde to on jest jak ja...czyli nakreca sie co jakis czas na inne rzeczy:diabloti:teraz jestesmy na etapie patykow wszelakich, byly juz pileczki, wszelkie piszczalki, zarcie,drapanko po brzuszku i dzikie skoki(wspolne). a najbardziej to on lubi jak mu sie chowam albo przykucam bo wtedy moze na mnie wskoczyc z nienacka:evil_lol:
  4. mamuniu moja niereformowalna:diabloti:przemow....:razz:
  5. [quote name='Bila']Jak Cię ktoś namówi na klikier, to nie wiem, możesz spróbować, chyba. Nie wiem tylko, czy ktoś mający samca, kto będzie obok Was w trakcie spaceru czy ćwiczeń będzie zachwycony, jesli się to nie sprawdzi. Ja bym nie była.[/quote] dlatego jak to ktos napisal 'poszlam na latwizne'' i uzylam kolczatki:pbo chce miec cale kolana i chce zeby inni spacerujacy z psami mieli tez komfort...juz i tak co niektorzy sami z daleka nam machaja na powitanie i obchodza lukiem hihi...staram sie miec oczy dookola glowy ale jestem tylko czlowiekiem i czasem nie widze albo zauwaze psa za pozno...caly czas mam nadzieje ze to szkolenie na ktore sie wybieramy nam pomoze choc troche....
  6. no dobrze, wszystko pieknie ale co jesli pies nigdy nie byl uczony klikierem??? ja mojego psa uczylam sama -na zarcie , na zabawe, na drapanko wyszlo nam prawie wszystko co chcialam...oprocz tego ze psisko nie lubi swych kolegow od momentu kiedy zostal jako bardzo mlody pies pogryziony....chcialam po dobroci...szukalam, pytalam , czytalam mojego psa i widzialam ze te metody nie przynosza efektow....i powiedzmy ze teraz jednak ktos namowi mnie na klikier ..co mam robic???i dlaczego kolczatka jest be, skoro widze ze od czasu jak jej uzylam jest lepiej??a pies nie wyglada jakby sie mnie zaczal bac , czy na zamknietego w sobie,jak uslyszy dzwonienie kolczatki to dla niego znak ze idziemy na spacer i pedzi w podskokach??
  7. [quote name='Vectra']kałasz kup .. teściowi :diabloti:[/quote] a tobie barbarzynco kolczate kupie podlaczona pod OE:diabloti:a potem bede klikac jak oszalala:diabloti:
  8. [quote name='Vectra']to podchodzi pod znęcanie się :diabloti: :diabloti:[/quote] na razie to mi zal tych ktorzy musza z mamusia przebywac...jakas taka marudna bez tych fajek:diabloti: [quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=red][B]oj już mi teściówki żal :razz::razz::razz:[/B][/COLOR][/FONT][/quote] mnie tez:roll:
  9. [quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=red][B]:evil_lol::evil_lol::evil_lol:...no to się teściowej zakaz trafił :roll::evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT][/quote] nie dosc ze palenie ma zamiar rzucic to sie nawet z rozpaczy nie bedzie mogla napic:diabloti:
  10. [quote name='apple'][B][FONT=Century Gothic][COLOR=green]No bo ja po monopolowych nie chodzę jak co poniektórzy -jak widać :evil_lol:[/COLOR][/FONT][/B][/quote] powiem tesciowej zeby juz nie chodzila....:diabloti:
  11. znam ci ja takiego jednego , ktory chcial mi pomoc klikierem opanowac mojego demona....:roll:Delaer nie kocha innych pieskow i jego najwiekszym marzeniem jest zezrec jak najwieksza ilosc swojej populacji - na szczescie nikogo jeszcze nie skonsumowal :diabloti:cwicze z nim nieustannie a to na zarcie -ale juz sie mu znudzilo i wypluwa,wedle czyjes rady kazalam mu siadac jak wrog sie zblizal mialo mi to ulatwic panowanie nad nim -niestety teraz jestem na etapie ze siad to cos fajnego a nie czajacy sie gdzies wrog:roll:, patyczek tez juz jest be bo tak fajnie jest atakowac kolege psiego,w koncu kolczatka -pomaga o tyle ze nie miota sie tak okropnie a ja nie mam rak powyrywanych ze stawow -czyli jednak jakies dzialanie pozytywne wniosla. juz zastanawialam sie nad OE , juz razem z TZ probowalismy na sobie( nie jestesmy zboczeni:diabloti: tylko jakies kilkanascie razy:evil_lol:)ale trafilismy do klubu owczarka niemieckiego gdzie bezplatnie pomagaja takim zagubionym duszom....zobaczymy. gdzies tam po drodze pomiedzy zarciem, patykiem, pileczka , siadem a kolczatka trafil sie osobnik chcoacy mi pomoc....przyszedl na spotkanie z malym pudeleczkiem wydajacym dzwiek ''klik klik''..no coz mysle sobie a moze akurat??.....akurat to malo co mily pan zostal by bez reki:diabloti:i bez klikklika....jako ze ja idac z Dilim mam oczy dokola glowy uprzedzialam pana ze idzie piesek i bedzie zaraz teatr, no to pan zaczal odwracac uwage Diliego klikaniem...a i owszem , Diliemu glowka latala z zaciekawieniem do momentu w ktorym nie ujrzal czy tez nie zniuchal psa.....wybor mogl byc tylko jeden-do ataku!!a ze ten tym klikaniem mu doope zawracal, to skoczyl ,pudeleczko w zeby wzial , wyplul i dawaj z zebami do psa....:evil_lol: nie bede ryzykowac juz nigdy ze nastepnym razem odgryzie komus reke:diabloti: sie rozpisalam a zmierzalam do tego ze NIKOGO nie nalezy potepiac za to jaka metode stosuje do psa. Kazdy z nas a przynajmniej wiekszosc zna swoje psy najlepiej na swiecie i wie co dla nich dobre. nie chce tez czytac, ze jestem nienormalna, sadystka albo w ogole zwyrodniala bo moj pies od czasu do czasu nosi kolczatke a niestety i takie teksty znajduje na dogo...:shake:
  12. [quote name='Alicja']:multi:[FONT=Arial][COLOR=red][B]:multi::multi:Aga padłam :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT] [B][FONT=Arial][COLOR=red][URL]http://images25.fotosik.pl/136/931ec879fc0e4111.jpg[/URL][/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Arial][COLOR=red]Żubranko zaje2biste :cool2:[/COLOR][/FONT][/B][/quote] zubranko jest madre bardzo bo ono chlodek trzyma:razz: [quote name='apple'][B][FONT=Century Gothic][COLOR=green]F[/COLOR][/FONT][/B][COLOR=green][B][FONT=Century Gothic]ajna flacha jeszcze takiej nie widziałam[/FONT][/B]:crazyeye:[/COLOR][/quote] cos takiego :eviltong:musialas do mnie do blogasa zajrzec zeby sie dowiedziec jakie cuda mozna w Polsce kupic:evil_lol:
  13. ogoreczkowa lubie owszem ale uzalezniona jestem od barszczyku i pomidorowej:roll::evil_lol: znam tez takiego jednego co jest bardzo powaznie uzalezniony od rosolku prawda Aluuuuu:evil_lol:
  14. [quote name='apple'] [B][FONT=Century Gothic][COLOR=green]Ot widzisz ta se swoją kawe przyniesła moja jej nie smakuje he?:diabloti::evil_lol:[/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Century Gothic][COLOR=green]Dopiskuj dopiskuj ja cię już mam - HA![/COLOR][/FONT][/B][/quote] a teraz przylazlam z barszczykiem:diabloti: [quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=red][B]też se Szarloteczkę dopiskałam :multi::loveu::multi:[/B][/COLOR][/FONT][/quote] no jak by inaczej...:razz:
  15. [quote name='lolka75']co to za sceny podlogowe z Ozulcem:oops::diabloti: [URL]http://images30.fotosik.pl/137/88432b3e9c440a8c.jpg[/URL] :crazyeye:mam takie same klapencjusze jak kolo lezacej i slimtajacej sie Klockowej stoja:evil_lol::evil_lol: a tak ogolnie patrzac to Ozulus lubi sie calowac:roll::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote] bo Ozul to calusny chlop jest i w ogole calkiem normalny pies morderca:loveu:
  16. [quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=red][B]:hmmmm: kotek ją dopadł :crazyeye::crazyeye::crazyeye:.........................................:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT] [RIGHT][FONT=Arial][COLOR=red][B]czuję się obserwowana ;)[/B][/COLOR][/FONT][/RIGHT] [/quote] taaaaa z pewnoscia TEN moj malucki taki kotecek:evil_lol:
  17. Alicjo special for ju:grins: zubrowka w zubranku:razz: rozpietym [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/136/931ec879fc0e4111.jpg[/IMG][/URL] i zapietym [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/100/905357bb3eb77887.jpg[/IMG][/URL]
  18. [quote name='Medorowa']ReWelacyjne:multi::loveu::loveu::loveu: [URL]http://images23.fotosik.pl/136/694645566f3600d6.jpg[/URL][/quote] witam cie o Magdalenooooooooo:loveu: [quote name='Alicja'][FONT=Arial][B]:multi::multi:[COLOR=red]:multi:Dilski z braciszkiem :multi:[/COLOR][/B][/FONT] [B][FONT=Arial][URL="http://images30.fotosik.pl/137/ca0f15df68ecc8f8.jpg"]http://images30.fotosik.pl/137/ca0f15df68ecc8f8.jpg[/FONT][/B][/URL][/quote] noooo:roll:byl ino kurz a wicher:evil_lol:
  19. to ja jestem z kawa... ooo dodalas gg:grins: dopiskam sobie cie do mej listy:razz:
  20. [quote name='lolka75']chyba za duzo klikaja:evil_lol::diabloti:[/quote] jakkolwiek to nazwac...:razz:
  21. no to w sumie nie wiadomo czy sie cieszyc.....jesli psiur ma takich ''wlascicieli'' pewnie niebawem znowu wyladuje na ulicy....ze tez nie ma bata na takich ludzi.....
  22. kolejne piekne:roll:foty:evil_lol: Dilik z bratem swym Szafirem:loveu: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/137/ca0f15df68ecc8f8.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/136/694645566f3600d6.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/99/90d9d609f5570fb3.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/136/8f5b7e11df1a2680.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/100/bf54b54312429f1a.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...