Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. no jak wet wie ktorego psa ocenia?:crazyeye:moze jeszcze rodowod i dane wlasciciela ma do wgladu?przeicez ot paranoja. nenemuscha wiem.i wiadomo jaki to wysilek doprowadizc suke do schh3 ktora juz defacto jest hodowlana w miedzyczasie.;)to nie pies ktoremu krycia zajmuje o iwlele mniej czasu. ale to realne i wsumie mozna sie zaprzec. moznazdawac dowolniepoza polska trojki. wet sprawdzatatuaz.ocena jest ukogo innego.rodowod dostajesz z wbitym wynikiem z augsburga z sv.
  2. moje tez.podobnie jak serce i oczy.oraz suki schh3.
  3. no bo w sumie nie od dizsiaj wiadomo komu wypycha sie g a i tak szczeliwy bo ma psa z reichu.:diabloti:.niemcy dbaja o interesy...wlasne:cool3::evil_lol:.wylacznie.:diabloti:
  4. od kiedy sv wprowadizlo przeswietlenie ed ony bezwzglednie powinny byc przeswietlane i dopuszcozne do hodowli tylko z czystymi stawami. niektorzy hodowcy przeswietlali wczesniej tak jak teraz niektorzy hodowcy robia badania serca czy oczu. po prostu po psach nieprzeswietlanych nie kupuje sie szczneiat i tyle.tak jak po suce bez ipo itd.:cool1:
  5. nie ulega watpliwosci ze on z dysplazja stawow lokciowych jest absolutnie niehodowlany.
  6. i u nenemuschy;) sa fajne piesy na sprzedaz.:p
  7. "polubia sie"?:diabloti:przepraszam ale nie wytrzymalam:cool3::evil_lol: organicznie nie znosze tkaiej formy przedszkola i nic na ot nie poradze.tj pieski sie beda bawic a my rozmawiac-psy sie sojalizuja [ekhem]a my milo spedzamy czas na psich pogawedkach oraz orzmowa z prowadzacym[?].po zabawie jest chwila pracy np tunel z agility albo siad.i znowu radosne plasanie i....gnojenie co slabszych:diabloti:...imprezka superrr. PM nie trawie rowneiz poniewaz jest po prostu jestem nietolerancyjna i nerwowa:diabloti:.oraz doprowadza mnie do szewskiej pasji podbieganie psiunciow do moich suk.:mad:
  8. podrostki sa przewaznie lekko tansze i mozna dogadac sie np z ratami-podstawa to zaufanie hodowcy. drogie moga byc tylko jednostki wybitne ktore hodowcy nieczesto sprzedaja jako podrosniete;).alejesli musza to cena jest wtedy wyzsza. aleo tkaiej suni nie pisze lisica.;). ja bym nekala p.klapkowskiego bo napewno sie nie zawiedziesz na psychice.:p
  9. dla rudej: :new-bday::BIG:
  10. spodziewalam sie ze czytalas przeciez to "ograny"artykul;).chodzilo mi raczej o osoby ktore wejda na ten temat a nie znaja jacentusa.:cool1:
  11. 14ruda-nie ma rzeczy niemozliwych.trudniej wykorzenic nasze zle nawyki bo pies jak papierek lakmusowy..:roll::p jak tylko czlowiek sie zmienia i pracuje bardziej swiadomie nad soba-pies w magiczny sposob zmienia sie tez.;) caly ambaras w tym zeby byc swiadomym swoich ograniczen i wlasnych problemow.to oddala horyzont niemoznosci.:p
  12. dlamnie pies zacyzna sie od 5-6 miesiaca zycia a najbardziej to 8-10.wczesneij to wnerwiajace gowniarstwo:evil_lol:. ale pierwszy raz pracuje z psem inaczej tj osia prowadze wgwskazowek pewnego szwaba i szczerze mowiac to dla mnei niezle novum tj prowadizc takWLASNEGO psa. trzeba miec anielska cierpliwosc to 16 miesiecnzego gnoja ktory niema zadnych zachamowan i jest cudnie gryzacym i dizamoczacym paskuda.:cool1: jabym to od razuwzielaza ryj:diabloti: a tu nei mozna.:roll:.osiek na szczescie jest skrajnie socjalnym psembo inaczej mialabym wnosiewskazowki pana niemca.:lol:.widze w tym pozytywy i negatywy[to glownei moje nerwy:diabloti:].natomiast rzecyzwiscie suka jest ...no po prostu bez kompleksowa.:cool1: nieiwem czy bylabym wstanie prowadizc takpsa od siusiumajtka.chyba bym nerwowo nei wytryzmala.:evil_lol: takzezdecydowanei starszy pies a do tego adopcja...hmmm...no wyklucza wybieranie jakies specjalnepsapod sowim katem.bo dostalam nastepnego kota w worku.tym razem-pies przerasta moje mozliwosci sportowe o calelata swietlne:shake:.troche szkoda takiego psa dlamnie:roll:.alecoz...myslalamraczej o psiez duzymi problemami jak chita a nie o zywej perle.i tak to znowu przyszlo mi uczyc sie pokory:evil_lol:.... ps.przepraszam za dygresyjny wwiekszosci post ale takmnieznowu naszlo patrzac na osia.:D
  13. poszlo.:cool1:
  14. [url=http://jacentus.com/jacentus_serwis/f_artykuly/n138_arch_.htm]Owczarek Niemiecki - SERWIS INTERNETOWY ::JACENTUS:::[/url]
  15. tak.pamietam. chodzilo mi o usg watroby. platkowe sold gold sa ok.innych wersji tej karmy nie dawalam. wersja z ksiezycem jest ok.
  16. lepiej jest podawac suplementy na stawy poza karma.te w karmie bym olala;).
  17. nie mozesz.glukozamina i chondroityna sa wydalane jak jest nadmiar. tyle ze...nooo...malowydajne urazowo.moge ci polecic preparaty ktroe sa bardoz wydajne-na pw.;)
  18. ja daje msm albo zelamine.dobre zdnaie mam tez o arhtronie complex[to ludzki].ale na razie jetsem bardoz zadowolona z msm[su-per msm ].koebers a tym bardizej grau to gole karmy.zrob badania po dwoch miesiacach podawania innej karmy.bedize widac czy to od karmy.jeszcze raz podkreslam ze ja bardoz cenie orjien.nic tak nie wysusza ona ap rzy tym naprawde pies jest jak maly akumulatorek.daje sie malo wiec nie obicaza mi psa.zwlaszcza suk ktore siedza w owczarni i pracuja caly rok przy owcach.ale po miesiacu gora dwoch zmieniam karme na grau czy dwie domowe sunie sa na grau i zmiana na wysokoenergetyczna.rowneiz bywa orjien.nie maja zadnych zmian w parametrach przy badaniach kttore robie raz do roku.
  19. no to pierwsze koty za ploty:cool3::p.gratki :multi:
  20. bez ograniczen moze byc jedzona karma ponizej 30procent tluszczu.np grau,23M tego typu.karma o tak wysokim procencie bialka jak orjien mocno obciaza watrobe i nerki.ja bardzo lubie orjien ale taka wysokobialkowa dieta nie mzoe byc stosowana u onow non stop.trzeba robic przerwy.niestety;).
  21. pamietaj ze po orjienie trzeba robic przerwy[dwa worki pod rzad gora].watroba moze wlasnie ldatego tak wygladac zepies je orjiena.dlamnieorjien to rewelka-psy suche,szczuple...ale to bardoz wysokobialkowa karma.i nalezy robic przerwy. polecam sport bewidoga,koebersa [auslese,23M].meradog... jesli nei platkowa[czasem psy po prostunie chca jesc tej formuly]to krokiety grau[grau ma tez wypelniacze do miesa] pamietajac ze grau ma 3 miesieczny termin waznosci.powod:calkowity brak konserwantow i innego szajsu.to tzw.swieza karma. ja karmie orjienem na zmiane z grau.chita i osiek dostaja graua na zmiane z koebersem[energy hochleistung].no i od czasu do czasu woreczekorjiena albo acany extreme.osiek bedize wysuszany na orjienie ale to dopiero po nowym roku[18 miechow skonczy].potem znowu wrocimy do schematu karmienia.bardzo chetnie jedzony jest koebers auslese[no nie dizwne skoro tyle bialka i tlusta od tego ].dobrze sprawdzil sie tez23M jako alternatywa mniej bialkowa. ps.fajne tez sa wersje platkowe solid gold.
  22. nigdy nie mialam tego problemu bo od cwiercwiecza psy to moja praca:loveu:.caly moj czas poswiecam swoim onkom[no i lataniu:p-ale to tez przeciez z nimi bo latam dla nich-odleglosc na treningi mam duza;)]. urlop to nieodzowna rzecz.mysle ze czas trwania urlopu zalezy od gojenia sie psiaka.podczas rehabilitacji mozna pracowac bo w sumie zycie z dysplastykiem to jego wieczna rehabilitacja.:cool1:
  23. to zrozumiale.ja mialam w swoim zyciu dwa mocno dysplastyczne onki[na cale stado czyste;)]i tez przeszlam swoje.aczkowliek pierwsza suka bezoperacyjnie odzyla pieknego wieku a druga przeszla operacje juz jako dorosla suka .umozliwilo jej to jeszcze przezycie kilku lat w sprawnosci.dysplazja nie jest wyrokiem.pies z dysplazja moze sobie zyc i to czynnie-zwlaszcza ze ruch jest tutaj bardzo waznym aspektem .
  24. no coz..to raczej nie sa hodowcy tylko producenci.najwyrazniej po prostu rozmnazaja ony rodowodowe.:shake: czy rodzice twojego psa maja koerung?skrot to kkl.pytam bo do koerungu trzeba miec hd z zw.:cool1:i dlatego jestem ciekawa jaki zw miala matka a jaki ojciec skoro wyszla ciezka dysplazja.:cool1: zw pomaga w doborze psow tak zeby zmniejszyc niebezpieczenstwo.dysplazja jak napisano jest poligeniczna tjnalezyuwazac na zywienie ona ,przede wszystkim zeby mial duzo ruchu i byl po prostu bardzo szczuply.do tego nie podawac mu karm ktore "pedza"wzrost.on ma rosnac powolutku i swoim tempem. niestety czasami trafia sie on ktory mimo doboru pod katem zw oraz "sucho"trzymany ma ciezka dysplazje.genetyka nie jest podatna na nasze zyczenia.wg statystyk sv dla psow w niemczech procent dysplazji ciezkiej w populacji stale spada.warunkiem jest odpowiedizlana hodowla i kojarzenie psow ze znanym zw.jak najnizszym oczywiscie.:cool1:
  25. pobieglam,przynioslam,wepchnelam ci...chyba wystarczy :razz:?puszczanie przekracza moje umiejetnosci:roll: .no chyba ze machniom:cool3::evil_lol: stoisz w koncu:mad:?dalszy opor jest bezsensu:eviltong:.trza bylo nie uciekac:diabloti:.ani kroku:mad:.osiek na hamulcu:lol: ja ci uciekne:razz::diabloti:.maaam cie:cool1:.mowmi miszczu:evil_lol: atak frontalny:-o:mad:?na mnie:cool1:?cienias:cool3::diabloti:.juz wyladowalam a teraz oddawaj co moje:cool3:
×
×
  • Create New...