-
Posts
11461 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ayshe
-
Juliusz[ka]-masz pw.:cool1:
-
no wlasnie:roll:.
-
niewolno zakladac kolcy kolcami na zewnatrz.to bardzo niebezpieczne.
-
wywiniete na zewnatrz zeby: 1.pieska nie kaleczyly.chodiz w kolcach to prawda ale kolce sa na zewnatrz to przeciez go nie boli. pytanie mnie nurtujace:to na kiego kolce?:cool3::evil_lol: 2.inny piesek nie zrobil mojemu kuku-a jak sie inny rzuci to sie nadizeje taki niedobry nakolce i sie nauczy o!:razz::evil_lol: pytanie mnie nurtujace:a jak sie szczepia kolcami albo kolce- lancuszek:diabloti:.rozdzielanie takich psow to po prostu poeeezja:razz:.:diabloti:.
-
wogole nie lubie flexi.po prostu dla mnie ot sie nie nadaje nauczenie psa jakiegokolwiek zachowania poprawnego. jedynym usprawiedliwieniem uzywania tego jest wygodnictwo wlasciciela. kolce wogole nie sluza do wychodzenia na spacer.to sprzet treningowy.jak kazdy sprzet nei ucza psa zahcowania tylko je wymuszaja.a to znaczy ze pies reaguje na kolce a nie na dana sytuacje poprawnie. pies chodiz w kolcach-fajnie.teraz jak jestesmy pewni ze ot nie kolce powoduja dobre zahcowanie to zdejmijmy je i poslugujmy sieprzez pol roku tylko komenda.:diabloti:. kolce sluza do krotkich bodzcow.maja przyspieszac zachowanie ktore jest nagradzalne.ale najpierw to zachowanie[komende]nalezy zaczac warunkowac bez kolcy. przyklad najprosrzy:komenda siad. zeby naucyzc psa co oznacza slowo siad najpierw naprowadzam psana to zachowanie[motywatorem]i daje ow motywator. potem mowie sama komende i daje motywator. potem psa moge pryzspieszac kolcami rowniezdajac motywator[lub jajuz jestem motywatorem albo sama praca a lup czy nagrodka jest gdzes tam w czasie przesunieta]. jesli moj pies buczy na inne psy na ulicy to najpierw ucze go poruszania ise na luznej smyczy na komende. potem moge zalozyc kolce alewtedy sluza mi one do pilnowania luznej smyczy[czyli komendy]a nie od tego zeby pies nie atakowal innego psa.proste przekierowanie.wtedy kolce przyspieszaja komende.zwracam uwage tylko na wykonanie polecenia przez psa-jakikolwiek atak na innego psa czy napiecie chocby to zlamanie komendy.itd. zakladanie halti albo kolcy na flexi jest komplentie pozbawione jakiegokolwiek sensu. halti uzywalam.tezniczego psa nie uczy.alepryz malejsile i "spalonych'[zle uzywanych kolcach poprzednio]moglam utryzmac duzego samca i egzekwowac komende luzu.natomiast uzywanie halti na rozpedzonym juz psie jestpo prsotu skrajnie niebezpieczne.ja uzywalam halti do blokady pierwszego wrrr na psa[moj pies byl ze schronu,duzy onek,bardzo silny psychicznie,wziety jako 8 letni pies].
-
mi wylaza. wlasnei widzialam patent stulecia:halti i flexi.widok TTB[piszpan]hamujacego w ten sposob przed yorkiem[piszpan]-bezcenny:diabloti:. czasem zastanawiam sie czy moze to JA jestem nienormalna w normalnym swiecie skoro ciary mi chodza na takei widoki. TTB mlody ale czarno to widze jak bedzie tak pseudoprowadzony. jakw calosci przezyje.mysle ze najpierw pojdzie flexi.:cool3::diabloti:
-
miesnie to podstawa.:p
-
no wlasnie ruda to taki typ babska ze mi nie powie nic-wrecz przeciwni,nawet probuje od mnie zagadac ale generalnie ja zlewam. za to dorwala sobie 11 letnia dizewczynke:mad:.ooooo wlazla do mojej piaskownicy:diabloti:.ja jestem niespotykanej spokojnosci czlowiek.na mnie mozna sobie uzywac.ale na moich psach i moim dizecku-owrrrrrrr:angryy:. niech no ja ja dorwe gdzies.mysle ze uprzykrze jej zycie po prostu.:razz: szkoda psow na takiego "pozoranta":diabloti:
-
niestety stawy moga poleciec w kazdej chwili.trzeba uwazac ale tez zyc ze swiadomoscia ze jak stawy nie sa czyste to moga sie sypnac.tak lepiej. bo moze ta chwila nie nadejsc i wtedy jest mily suprajs:p
-
ruda-tak tez nie wolno. jesli kupowac psa to tylko z papierami.jesli z papierami to tylko z dobrej hodowli.w ten sposob promujemy najlepszych. w innym wypadku:nie widac roznicy to po co przeplacac?:angryy: po pierwsze najpierw kupuje sie zwierze rasowe. lub adoptuje i wtedy obojetnie czy ma papiery czy nie bo pomaga sie potrzebujacemu. niestety absolutnie nie zgadzam sie z beztroska postawa pani weterynarz:mad:. jesli sa nieuczciwi hodowcy to znaczy ze walic wszystko i kupowac mozna tez od producentow zwierzat nierodowodowych cyzli w typie rasy?:shake: kazdy znas ma glos.glos to promowanie dobrych hodowli i etycznych hodowcow.i to etyka nie dotyczy tylko pieseczkow ale tez jest cos takiego jak etyka wzgledem rasy. producenci od zwierzat nierasowych albo hodujacy w zwiazeczkach roznego rodzaju-nie orbia przekretow bo NIC NIE ROBIA DOBRZE.:eviltong:.SA JEDNYM WIELKIM PRZEKRETEM.BEZ WYSILANIA SIE.:diabloti:
-
vectra-ekologia gurom:diabloti:. ooooo dzisiaj z historyjek pt ja kontra swiat:evil_lol: : wraca moje dizecie ze szkoly i mowi mi ze kobieta[delikatnie mowiac naduzywajaca alkoholu wlascicielka jamnisi bez obrozy i bez smyczy puszczanej ktora rzuca sie na wsio lacznie z dizecmi]dorwala ja w windzie i powiedizala: 1.mama jest guuupia 2.ty jestes guuupia 3.wasze psy sa guupie i smierdzom :angryy:.uzywala do tego slow nie do zacytowania. oooo zeszty to ja grzecznie czekam az zaczniesz piszczec i uciekac bo inaczej nie zawolasz swojej suki a ty mi tak?zaczepia mi dizecko!!!no nie!!!:angryy: niech no ja tylko babsko dorwe-ostatnio zdaje sie bylam za mila-cierpliwie czekalam,omijalam,czekalam az laskawie zauwazy[siedzac w holu i gderajac cos do ciecia vel"mow mi ochroniarz,ciec ochroniarz"]i zabierze swojego psa ktory uniemozliwia mi wejscie do bloku. potrafilam ostatnio byc mila i czekac tak 10 minut bo babsko nie zauwazalo co ten jej pies tak rzuca sie na drzwi do bloku.:roll::cool1:. ale tym razem przegiela.
-
flexi i kolce to juz klasyk. mnie do szalu doprowadza moda na nie-kolce:roll:. precyzuje:te psy w kolcach owszem ciagnely,kolce jak korale,pies je olewal ale jak sie szarpnal to przynajmniej wiedizalam ze wlasciciel go ma szanse utryzmac. teraz kolce som be:cool1:. baardzo ok .i nawet bym sie cieszyla gdyby nei pojawila sie druga moda. szelki.i flexi.:diabloti:. pies absolutnie nadal nie jest uczony niczego w sensie kontaktu.tj ma w zadku wlasciciela. ale teraz wlasciciel juz mu nie zrobi kuku kolcami oszczedzajac nerwy moje np.:lol:.teraz pancio/pancia jest "ekologiczna"i zaklada psiowi szeleczki.wzwiazku z tym ja spie...szam na druga strone ulicy widzac rozkicanego wielkiego grubego laba ktory z radosnym,niczym nieksrepowanym rykiem rusza w nasza strone.:cool1:. teraz bowiem juz nie mam zadnej nadzieji na to iz ludzik utryzma swego pieseczka. a ja nie mam ochoty na wjazd pieseczka w moje suki. po pierwsze dlatego ze za bardoz by im sie impra spodobala:diabloti: po drugie dlatego ze konczy sie ot zawsze proba skopulowania moich suk w locie co mnie doprowadza do furii[i moje suki]. jako wielokrotna wlascicielka samcow[wtym repow]uwazam bowiem zema siep sa nie do tego zeby sobie patrzec jak probuje skopulowac kolejna suke.suka sie odgryza a on i tak dalej swoje.z przodu z boku z tylu-wsio ryba.a pancia sobie stoi z anielskim usmiechem na twarzy. to chyba jedno z najbardizej wkurzajacych mnei zachowan oprocz"on tylko chce sie pobawic".moje suki tez moga:diabloti:.po 5 minutach zabawy moze sie taki piesek zdziwic.:cool3:.ze jest owca.:diabloti:
-
dziiiwnie. starzeje sie i mam zwidy.:cool1: dlam nie jestok jak onek wyglada jak anorektyk:diabloti:. no ja niestety jestem kurduplem wygladajacym jak ludzik michelin'a:evil_lol:. moje zarlyby podejrzewam worek dizennie jakbym im dala.osiekbyl wybredny ale juz nie jest:razz:.zauwazylaze zarlo to nie jest takie cus co to sie ma zawsze i duzo.niedlugo swiat jej sie zalamie zupelnie jak zaczne ja wysuszac bo ma juz prawie 18 miechow i jeszcze pol roku lajtowego zycia.:diabloti:. p.alenumer rzeczywisciejuz nie maja duzych workow:crazyeye:
-
pracuj na czym sie da:pilka do cwiczen dynamicznych ale nie tylko.najlepiej laczyc rozne motywatory.najwazneijsze jest zeby pies pracowal z przewodnikiem a nie z pilka.dlatego dobrze nagradzac roznymi rzeczami.praca z psem ma byc dla niego nieustajaco fascynujaca i pelna niespodzianek.wtedy moznadbac o precyzje.im bardzije rozluzniony i nakrecony pies tym lepiej warunkuje i tym wiecej mozemy go budowac i dokladac precyzji.nagrody sa precyzyjne-lup jest dynamiczny i wlacza przewodnika do zabawy. kate-bo musisz sie wsyztkiego uczyc sama i pracowac nad wiezia.beniut uczy sieszybko i fajnie mi sie tez pracuje z nim ale niechetnie biore psy od przewodnikow.chyba ze mam cos pokazac na danym psie,bo przewodnik mnei prosi.jednak to wy macie tworzyc team. bienio robiony bedize powolutku takim tempem w jakim bedize komfortowo czula sie para kate-beniu. to mlody pies i ksztaltowanie jest teraz najwazniejsze. bez presji i gnania do czegokolwiek. wszystko ma byc spedzaniem czasu z walsnym psem i czerpaniem z tego radosci.obu elementow teamu.:p
-
nooo zaraaaa przecamy kupowalismy[gsdowcy znaczy sie]w workach duzych w zooplus...hmmm...lece naryj bo od 3 w nocy jestem na nogach no ale tego nei pochrznailam .:cool1: mecze zwierzatka bo ja jestem meczliwa dosc:evil_lol:.gruba w domu moge byc tylko ja:diabloti:. no i niestety moje maja pecha ze maja czesto slady.w weekend bo wogole mamy lady gsd no to moje tez.ale treningi mamy w szwabowie w piatki i poniedizlaki.no to maja przerabane jak wacek w ruskim czolgu.:lol:. za to zmotywowane sa tak ze mozna powiedizec ma racje twierdzenie iz ipo to krew pot i lzy.:diabloti:i siniaki.:evil_lol:
-
Mokka-no wlasnie jakos mnie te kolce i kliker nie raza.:lol:klikalam tez nagradzanie przewodnikom zeby wylapywali timing nagrodowy.:cool1:raziloby mnie takie zestawienie na stronie to mialam na mysli choc w sumie po chwili -tez nie .zakladanie odgornie jednej metody w szkolce mnie razi najbardizej bo przeca nie wszysko dla azorka jest dobre dla ciapusia. niemam nic przeciwko narzedizom szkoleniowym.byle niebylo "jedynie lsusznej drogi"bo jak napisalam metode [awlasciwie miszmasz metod;)]dopasowuje sie od psa.nasze widzimisie niewiele ma wspolnego z maksymalizacja pracy.narzedziami posluguje siezeby uzyskac efekt do ktorego zmierzam.i wybieram te ktore sa najlepsze dla mojego psa.dlatego kliker i kolce mnie nie raza bo niby czym?:p ps .co do sekty przyznaje sie ze jestem w sekcie Reiser'a.jestem nieuleczalnym wielbicielem tego faceta.i to sie poglebia z kazdym treningiem:loveu:.
-
juliusz[ka]-solid jest np wszwabskim sklepie..znaczy sie w zooplus.pl nooo wiec surykat je w zrywach 100g energie hochleistung osiek w tej chwili 400g ale powoli schodizmy do 300g. jaszczerze mowiac chyba NIGDY nie patryzlam na to co pisza na worku tylko na wlasnego psai obciazenie treningowe.poza tym pies musi byc glodny.:diabloti: jak maja trening sladowy to w sumie wogole nic nie jedza bo jedza na sladzie.ostatnio posilek w misce to widzialy w czwartek rano i dizsiaj na jakies pol godizny temu.:evil_lol:.jedza na treningach.
-
miala.o dziwo:cool1:. po prostu strasznei mnie to wnerwia. ja iwem ze mam dwa duze pieseczki.aleone znaja reguly i nawt osiek juz ich nie lamie. staram sie zeby moje psy nie byly uciazliwe dla otoczenia.nie szczekaja w domu,sprzatam po nich...itditp.i zawsze przychrzaniaja sie od mnie.mila juz tez od dawna nie jestem.bo jak bylam mila to dopiero mialam przetrzaskane. ale zawsze grzecznie daje szanse wlascicielowi kurdupla dziamota na zawolanie psa.takich sytuacji juz jednak w sumie nie ma bo wychowalam sobie ludzi na osiedlu:diabloti: -tych luzakow co puszczaja psa i maja to gleboko ze lata i dizamie.skonczylo sie wtedy kiedy jeden z jamnisiow dziabnal moje dziecko:angryy:.i jak nasza "ukochana"misia uwalila mi suke w noge[bo leciala z jazgotem za nami-moje suki maja zakaz reakcji].odwrocilam sie do misi i pozwolilam suce trzachnac ja na glebe.misia ze skowytem uciekla a mnie teraz pancio misi omija szerokim lukiem.:cool3:.mam po prostu serdecznei dosc czasem tego ze ludzie ywmagaja ode mnie pelnej odpowiedizlanosci za to co sie stanie z ICH psami.:mad:.dobra.uwazam.ale moze BEZ PRZESADY.no i jak zwykle i tak wsyzstko moja wina bo mam dwa duze psy.:cool1:. watek do jojczenia to pojojczylam se troche.:p ps.moje kaganca nie nosza i nei beda nosic.nosza tylko w np.autobusie.na ulicy nigdy.na spacerze nigdy.a jak mi ktos syknie na ulicy to oberwie slownie tak ze mu w piety pojdzie.:diabloti:. jesli jednak mialabym jakies obawy to nosilyby kaganiec.dla mnei to nie problem.ktos mi kiedys powiedizal ze powinny miec kaganiec bo wygladaja groznie i mogabyc grozne[tiaaaaaaa:roll:]to ja mu na to ze on mi wyglada na gwalciciela i seryjnego zabojce malych dzieci i ze powinien na wszelki wypadek siedizec w celi.:cool1:
-
dzisiaj mialam okazje wracac z lotniska autobusem.naprawde superr.uwalana,po 6 godzinach lotu,2 godiznach treningu. suki oczywiscie od razu w autobusie w kimono.jedizemy. po paru przystankach wlazi babol z suka popluczyny po jakims TTB. moje suki na charchot zareagowaly wstaniem do siadu po czym osiek posiedizal chwile patrzac sie w niemym zdumieniu na miotajaca sie suke a chita natychmiast poszla spac bez zainteresowania co to tam tak sie miota. babol z suka siaqda na siedzeniu 2 metry ode mnie.suka caly czas jeczy i warczy na moje.oczywiscie jechala tak przez cala moja trase i tuz przede mna wysiadala .oczywiscie obok moich suk.miotajac sie z wyrywajaca sie suka ktora z rykiem probowala jej sie wyrwac wszelakimi sposobami.wysiadla demolujac wszystko po drodze swoim rozszalalym psem. slysze komentarz w moja strone ze po co te baby maja tyle psow.a ta stoi i ma dwa.w wielkim miescie.skandal. moje suki po prostu calkowicie zlaly tamta suke.patryzly sie na nia jak na ufo[w autobusie/w pojazdach sie spi.jakas nienormalna chiba...] na szczescie bylam mocno zmeczona bo mna zatrzeslo. moje suki leza zawsze sciupione.nie wachaja i nei reaguja na ludzi-jak im ktos wlizie na lape to ja przesuwaja.zawsze stoje przy nich. poniewaz nie sa anioleckami to po prostu wymagam od nich przestrzegania regul.ale zawsze ale to ZAWSZE ktos sie musi przypierniczyc ze mam dwa psy.doprowadza mnie to do szalu.natomiast tamta kobieta zmagajaca ise ze swoim suczydlem lazacym po ludizach,charczaca i zawodzaca cala droge nie dostala najmniejszej uwagi.powinna zostac wyproszona z autobusu.naprawde przygotowalam sie ze suka ja przewroci przy wysiadaniu i bede musiala interweniowac[tj wykopac suke z autobusu:diabloti:].jakims cudem utryzmala sie na nogach. ja po prostu nie kumam jak mozna tak psu pozwolic w srodkach komunikacji miejskiej.jak nie panuje nad swoim psem to chodze piechota z psem.:mad:
-
kate-pamietajzeby zauczac schematu na wszysktie przedmioty i za przyniesienie nagroda.nakrecasz na nagrode ,pies koncentruje ise nanagrodzie,donosi-dostaje nagrode.przedmiot jest drugorzedny.inaczej bedziesie bawil przedmiotem .schemat jest prosty:przyniesiesz=dostaniesz cos fajnego.i to cos fajnego ma byc numerem uno i koncentrowac psa. staraj sie a bawic sie mozesz np szmatka gappay czy gryzakiem.doniesienie-zabawa.ale zawsze PO oddaniu.zabawa jest ZA oddanie.inaczej zaraz bedize jakis konflikt o lup i pies nie bedize cie wlaczal tylko bawil sie z lupem OD ciebie.
-
dorplant-gratki za turniej:p. co z ta sunia co sie zgubila?sa jakies wiesci czy cisza?
-
[quote name='Anashar']Apropos policji, ostatnio u nas w Krakowie na wszelkich obstawach jest przewaga DONów, podobno wytrzymalsze i chętniejsze do współpracy :eviltong:[/quote]tiaaaa tiaaa a swistak siedzi i zawija te nooo w sreberka... :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
-
no bo oddalam jej tak ?a podla istota zwana mamuska sobie zabrala i lezie gdizes.a przepraszam JA?:mad: oczywiscie ja tez niemam mondrej miny ale to nie tyle mina co po prostu taka mam gebe:evil_lol:.taka karma:roll::evil_lol:. pilki trzeba emigrowac na tyle szybko zeby osiek nie pomylil sie przez pryzpadeczek:cool3: i nie gwiznal paszczeka.osiek bowiem klapie paszcza zapamietale i czasem wpada do paszczy kawalek ludzia:mad:.:lol:
-
kate-to surykat na avatarze:lol:.drze ryja na pozoranta:diabloti:. deszcz moze nie lal ale na placu jest takie blotko ze raczej nie bylo dane nam popracowac dzisiaj-pojechalismy od razu na slady i na trening ipo. mam nadizeje ze dzielnie wypelniasz ksiazeczke sladowa a beniutek juz smiga na kolach?:cool3:
-
czy mnie wzrok myli czy naprawde widze ze to pozoraaaant:cool3::diabloti: a mamuska mowi zbieramy sie osiek?no chyba normalnie mnie obraaazaaa:mad: [URL="http://img181.imageshack.us/img181/801/ooooslt5.png"][IMG]http://img181.imageshack.us/img181/801/ooooslt5.png[/IMG][/URL] surykat-kontrast z avatarem:evil_lol:-jak zwykle mokra wloszka:cool1: [URL="http://img181.imageshack.us/img181/7607/surykatwo3.png"][IMG]http://img181.imageshack.us/img181/7607/surykatwo3.png[/IMG][/URL] przemieszczam sie:cool3: [URL="http://img135.imageshack.us/img135/4286/surykat1fv1.png"][IMG]http://img135.imageshack.us/img135/4286/surykat1fv1.png[/IMG][/URL]