-
Posts
11461 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ayshe
-
Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich
ayshe replied to Anashar's topic in Owczarek niemiecki
jackdaw-mialam na mysli pokore do swoich umiejetnosci i pracy z psem.pokora owa neima nic wspolnego z brakiem pewnosci siebie badz brakiem wiary w siebie. pokora wynikajace z tego ze nie jestem bogiem ipo oraz ze cale zycie sie ucze.jest przeciwienstwem gwiazdorstwa.pokora owa nie zaciesnia horyzontow,zostaje sie plastycznym i nie odrzuca nauki tylko zachowuje dystans do siebie i co rownie wazne:swojego psa/psow bo tego dystansu czesto mooocno brakuje miszczom. a syczenie dookola siebie?alez przeciez naprawde jedynym sposobem jest to olac.ataki personalne sa domena maluczkich,zakompleksionych osobnikow.atakuja zeby zachowac swoja pozycje,i wrzucic troche blota na kogos kto ich drazni. co do startow poza polska:no coz nei zaprzecze ze strarty czy egzaminy poza terenem RP sa o wiele milsze,mozna skupic sie na psie anei a tym ze potem miszczowie moga wytknac na publicznym forum wszystko lacznie z nie takimi gaciami jakie sie zlaozylo wg nich tego dnia:lol:.bo przeciez wiedza wszystko.rentgen w oczach i biografia twoja w glowie.:evil_lol:. taki typ.:diabloti: -
Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich
ayshe replied to Anashar's topic in Owczarek niemiecki
bo dr.Reiser to po prostu wielki czlowiek.:loveu: jackdaw-bo po prostu trzeba robic swoje bo w sumie tylko to sie liczy. i zeby sie nie dac wmanewrowac w te zawody o zlote gacie tylko zachowac pokore i dystans do siebie i swoich psow. a teraz ayshe idzie grzecznie pa lulu bo jutro rano na cwiczak a ja se tu pisze ideologiczne conieco a jutro osiek mnie obudzi zebami w jakiejs czesci ciala jak bede sie za ospale ruszac:D -
mimoza::eviltong::eviltong::eviltong::evil_lol:
-
Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich
ayshe replied to Anashar's topic in Owczarek niemiecki
no wiesz...a ja myslalam ze piszesz po prostu dlatego ze lubisz nasze towarzystwo:cool3::diabloti:....a tu taki zawoooood:evil_lol: ps.alefajosko zedogo znowu swiruje iposty sie popierniczyly:evil_lol:. jackdaw-tylko pamietaj ze w polsce reiser by sie nie uchowal.:evil_lol:wdeptali by go w glebe i wylali asfalt:diabloti: -
mialam "romans"z zaprzegiem-bylo bardoz fajnie ale potem tego zaniechalam :oops: bo sporo sie zmienilo w moim zyciu. naprawdziwe treningi ona bierze sie jak ma tak z 20 miesiecy.najwazniejszy jest rozwoj tj pies musi juz byc nieszczeniecy. wdrazanie mozesz zaczac wczesniej,ale powoli i spokojnie.raczej ruch kolo roweru a nie trening przy orwerze.zaczynalam z 6 miesiecznymi.troche zapoznania z bieznia[do 10 minut za gryzakiem]troche z rowerem.do 10 minut podazania.do 18 miesiaca bez wiekszych obciazen cyzli do 20 minut biegu swobodnym klusem bez dodawania tempa. dopiero od 18do 20 miesiaca wdrazanie do treningu.stawy onowi maja sluzyc do 10 roku zycia.nie ma co sie spieszyc.a zuzycie pryz tkaich dlugich dzwigniach to zupelnie inna bajka niz u pieskow innych ras.;).za specjalizacje zawsze placi sie jakies frycowe. 20 miesieczny on jest juz przygotowany na wieksze trasy ale nadal bez dodawania.najpierw wydolnosc zezwiekszaniem dystansu a dopiero potem obciazenia[ciagniecie orweru,krotkie odcinki mocnego dodania.czyli interwaly.interwaly mocno zwiekszaja wytrzymalosc i wydolnosc .o iwele lepiej niz calkowity powrot do normalnego tetna.
-
Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich
ayshe replied to Anashar's topic in Owczarek niemiecki
:lol::lol::lol:no co?zycie to nie jest bajka:evil_lol:. byle te malezawody nie mialy obsady walki o zlote gacie bo wtedy po ptokach.znowu normalne czyt.szaraczki i puch marny nie odwaza sie pokazac swoich dooopnych pieseczkow zeby potem nie czytac np.na forach jakie to byly doopne psy i wogole.to moocno zniecheca.:shake:. jest jeszcze zawsze inna mozliwosc:cool3::diabloti::nie polska.tylko ze to po prostu zal tylek sciska...taki wybor dla swietego spokoju.ale coz robic.zycie:cool3:. -
pies zdorwy-zaden problem. bycie arbeitem tu nie ma nic od rzeczy.;) znam arbeity ktore nie przebiegna20 km bo maja po prostu ciezkadysplazje albo problemy z kregoslupem. to nei omija zadnej linii.
-
Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich
ayshe replied to Anashar's topic in Owczarek niemiecki
oj dizewczyny...duzy sport ipo to juz nie dla de-besow.mimo mojego ogromnego szacunku dla tej hodowli.to juz zuupelnie inna bajka:cool1:.do psortu dzisiaj przez duze S jest potrzebny pies nie tylko o duzym lupie ale tez o duzej agresji w pracy i duzej obciazalnosci pozoranta.fighter. powinny byc malezawody i mozliwosc startu wlasnei z takimi psami jak de-besy oraz zmiana w nastawieniu do startow normalnych kowalskich bez pretensji do walki o laury.zmiana atmosfery wokol ipo. -
Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich
ayshe replied to Anashar's topic in Owczarek niemiecki
mch-no trudno sie z toba nei zgodzic:p. to kolejna, juz nawet nie druga ,strona medalu;). uwazam ze duza krzywde dla ipo robi sie wmawiajac ludizom ze to sport dla wybrancow,ze liczy sie doskonaly arbeit[a wogole najlepiej mali:lol:].jak ktos probuje po prostu startowac dla oceny i nie chce konkurowac o zlote gacie boi sie ze bedize traktowany jak jakis ufol;). ale o swoim punkcie widzenia na to juz pisalam. jest jeszcze gatunek ludzi tj miszczow.dla mnie to najzabawniejszy gatunek. np.kupuja psa.po prostu super.po czym pies juz jest fuj i kupuja nastepnego.tez fuj. i tak czekaja na "dobrego"psa.tj takiego ktory zachce laskawie wyjsc na plyte i zdobyc to miszczostwo dla swego przewodnika-miiszcza bo przeciez on jest genialny tylko te psy jakies takie...do diupy :lol:. najbardizej cenie ludzi podobnych ...do mnie:oops::evil_lol:.tj takich ktorzy czas spedzaja na cwiczaku ze swoim[jakze ulomnym :p]psiuniem i pracuja zachowujac pokore i skromnosc.to prawdziwi Mistrzowie.nawet jak maja eksteriera :cool3:.klasa to klasa.klasa czasem ale niezawsze laczy sie z miejscem na pudle;). -
jakby ci to powiedziec:evil_lol:...za duzo przebywam chyba w reichu i zaczynam marnie lapac niuanse.:evil_lol: ostatnio nawet zlapalam sie na tym ze smieje sie z tepego szwabskiego dowcipu:oops::crazyeye::cool1:. axusia-chyba nie jest tak zle;).
-
Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich
ayshe replied to Anashar's topic in Owczarek niemiecki
oczywiscie dorplant:loveu:. axusia-matka oschy ma tylko ipo1[bjorn ivens jizza].nie bedize szkolona dalej a i to ipo1 bylo wymeczone przez hodowce na wlascicielach. suka miala jeden miot a nie byla za mloda;). nie mam pojecia czy by dala rade wyzej czy nie.zwlaszcza ze to pol eksterierka.:diabloti:. czasem i tak sie zdaza ze trzeba takie rzeczy przelknac.no bywa. matka chity afra tigerkralle tez miala ipo1 rodzac miot.teraz ma ipo2.czy zrobi trojke?hmmm..nie iwem.chyba tak bo juz wiecej kryta nie bedzie[nie zaskakuje]. po prostu nie chce nikogo tlumaczyc ale czasme niem ozna wszystkich potepiac w czambul. tj.ja rozumiem ze sa nieuczciwi albo po prostu leniwi hodowcy ktorzy wiedzac ze maja kiepska suke arbeita rozmnazaja ja choc wiedza ze ma braki i ipo1 to jej szczyt. lub maja dobra suke ale nie chce im sie po prostu robic nic poza ipo1 i potem wala mioty. obie postawy potepiam bo ich nie rozumiem. zawsze powtarzam ze zwierzeta hodowlane to elita rasy i przynaleznosc do owej elity powinny udowodnic. ale...zycie niestety ni ciutke nie chce byc czarno biale;). zdarza sie ze z przyczyn losowych doskonala suka nie ma wyzszego wyszkolenia lub suka bardoz poprawna psychicznie nie ma wyzszego wyszkolenia. jak rozroznic ziarno od plew? nooo to jest dopiero temat:diabloti: -
pisze o normalnych onach a nie o kalekach;). nie zauwazylam zeby moim po 10 godzinach latania przy owcach cos sie rozpadlo a zrobily ze 40 km na bank:diabloti: latajac non stop jak matoly przy stadzie 264 owiec.:cool1:.kirschentale tez sie nie porozpadaly na driebiezgi;). nikt z chorym onem nie bedzie cwiczyl nawet AD.;).
-
nutek-on 40 km tez da rade.kwestia treningu.;) on jest klusakiem gdyz jest to najbardizej efektywna forma poruszania sie z jak najmniejszym uzytkowaniem energii.cala budowa ona jest temu podporzadkowana.
-
Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich
ayshe replied to Anashar's topic in Owczarek niemiecki
ja nerwowa-alez skad:eviltong:. pisalam o startach z suka hodowlana.ani slowem nei napisalam o wyszkoleniu;):diabloti:. oczywiscie dla mnie bezdyskusyjne jest ze suka hodowlana musi miec wyszkolenie. nie zajaknelam sie ani slowem o tym ze suka ma nie miec wyszkolenia:cool3:. jednak starty w wysokim sporcie i rodzenie to sa dwie sprawy ciezkie do pogodzenia.co nie znaczy ze niemozliwe. uwazam jednakze to duze i niepotrzebne obciazenie dla suki:starty w wysokim sporcie i rodzenie szczeniat. jak suka sprawdzi sie w wysokim sporcie i idzie na miot to trzeba przyjac z pokora fakt ze moze do tego sportu nei wrocic bo daje lepsze szczenieta i jej wykorzystanie w hodowli jest wazniejsze dla rasy niz powrot jej do sportu. wyszkolenie to zupeeeelnie inna sprawa i jest oczywistym ze im wyzej sprawdzona suka tym lepiej. podkreslam jednak ze suki naprawde wybitne sa dla rasy bardzo cenne i ich wykorzystanie,maksymalne w hodowli jest wazniejsze niz ich starty.taka hodowlana prawda. prosze przypomniec sobie moj post.zajelam sie w nim rozwazaniami na temat wysoki sport i starty[nie jeden-dwa czy na malych zawodach albo podwyzszanie stopnia wyszkolenia na zawodach ale starty i prowadzenie suki do np.bsp i ms wusv]a wykorzystanie suki hodowlanie. troszke tutaj nadinterpretowalyscie. jestem chyba maksymalnie najdalsza stwierdzeniu ze suka moze nie miec wyszkolenia albo skonczyc na ipo1.;) niezgadzam sie absolutnei ze stwierdzeniem[zeby byla juz zupelna jasnosc]ze suka arbeit nie musi miec wyszkolenia zeby i tak byc cenna jako arbeit bo uwazam ze [pomijajac kwestie roznorakich akcji podczas egzaminow czy zawodow]sprawdzenie sie w warunkach stresu startowego czy chocby egzaminacyjnego[zawsze na obcym pozorancie i placu]jest bardzo wazne. mama nadizeje ze to rozwialo wasze watpliwosci poniewaz NIE stoimy po zadnej przeciwnej stronie barykady tylko po tej samej.roznimy sie tylko malymi niuansami np tym ze uwazam ze wysoki sport jest trudny do pogodzenia z rodzeniem miotow. axusia-myslisz sie.;).mozna bardizej rozpirzyc eksteriery.:diabloti:. -
nutek-:evil_lol: jaksajo napisala:on to wlasnei maratonczyk ,dlugodystansowiec.cala jego budowa jest zdeterminowana na wytryzmalosc i jaknajmniejsze zmeczenie przy pokonywaniu dlugich dystansow. w klusie.;)
-
Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich
ayshe replied to Anashar's topic in Owczarek niemiecki
dorplant-nie pisalam ze nie zrobisz z suka ipo:roll:.litosci. napisalam post ktory odnosil sie do mojego zrozumienia posta jackdaw tj eksteriery do obi bo ja po prostu nerwowo reaguje na zrzut eksterierow z ipo tj ze startow itd.sa male zawody i duzy sport;). po prostu ciarki mi laza po plecach jak sobie pomysle co rozmnazacze rodowodowych onow sobie ukuja za slogan:eksteriery to moga startowac w obi albo w mppt.do startow w ipo sa uzytki....i tu mowie stop.bez takiego alibi:mad:. bo ipo to tez sport masowy na poziomie podstawowym.dopiero najwyzej dochodza najlepsi z najlepszymi psami[albo farciarze co dorwali dobrego psa:roll:]jak nie beidze masowy na poziomie malych zawodow to niby skad maja brac sie ludzie do wysokiego sportu?w polsce ipo to sport dla elyty miszczow. czy jest z czego wybierac i prowadzic kwalifikacje,zeby ci najlepsi miedzy soba tez rywalizowali a nie tylko zamieniali sie monotonnie miejscami na pudle:evil_lol:? ano nie ma.wszystko sie konczy na gnojeniu,na atakach i na tym ze jak masz eksteriera i to widac ze no ma problemy to lepiej puchu marny sczeznij gdzies a nie osmielaj sie wejsc na plyte miedzy miszcze bo ipo to sport dla pomazancow i wybrancow boszych:evil_lol:. nie wszyscy chca wygrywac.ludzie chca tez po prostu wejsc i popracowac na obcym pozorancie w warunkach stresu startowego.chca zeby ocenil ich prace sedzia. z takich ludzi tworzy sie psort wielki sport ipo na calym swiecie.bo to z nich wyrastaja prawdziwi zawodnicy i to liczni.kupuja sobie psa pod wysoki sport ale nauczyli sie wiele na tych pogardzanych eksterierach-na psach,ktore niebyly wybierane do zadnego sportu,ot po prostu do kochania ijakiejs pracy. zeby ci ludzie mogli sie na tych eksterierach uczyc to te psy musza "trzymac forme"ona.czyli pracowac w ipo. a to juz zadanie hodowcow. co do suk....oj ciezko pracowac wysoko z suka hodowlana.:cool1: wiem to z autopsji bo moje suki mialy robione schh3 i hgh iczesto fh2 do tego praca ze szczeniakami...repami....mlodzieza pozostawiona w hodowli....umnei pracowali ludzie a i tak plan dnia byl mocno napiety. nie mam pojecia jak jeszcze suke, ktora jest hodowlana i glownym jej zadaniem jest rodzic bo jej geny sa cenniejsze dla rasy niz jej chwyty na plycie,robic na wysoki sport. poza tym suka wtedy czesto ma puste krycia.cieczki bez owulacji.obciazenie treningowe nie pozostaje bez echa.nawet bszs nie obfituje w te topowe suki.dlaczego?bo one rodza.od tego sa. natomiast rep jak najbardziej powinien startowac.w przypadku eksteriera schh3 na placu zdane to naprawde zaden cud boski. powinien to miec i tyle. czesto suki startuja mocno a potem juz ida do hodowli.natomiast starty miedzy szczeniakami to naprawde juz za duzo dla suki.co innego 1 miot a co innego wykorzystanie suki w hodowli kiedy rodzi co rok.a wybitne suki czasem dwa razy do roku. -
Ważne-pytanie do hodowców i osób szkolących psy.
ayshe replied to Tarane's topic in Owczarek niemiecki
:lol:jasne ze zna. pisz do nenemuschy-to jej sunia. ja mam w grupie jej synka-fajny piesio:p. -
Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich
ayshe replied to Anashar's topic in Owczarek niemiecki
jest zajebiscie:loveu:.nie sa.:cool1: ja niestety:diabloti: jestem absolutnie za sprawdzeniem psa w ipo.bo eksterier powinien byc nadal onem tj miec wszystkie popedy.to sprawdza ipo.ewentualnie hgh ktore tez sprawdza wszystkie popedy ona.sprawdzonego psa mozna szlifowac w obi ale obi to za malo. jesli eksteriery beda sprawdzane tylko w taki psosob nie beda warte funta klakow. i obciazalnosc bedzie malala nadal. tu nie chodzi o sport ipo,o wysoki sport bo to wyczyn i inna bajka. tu chodzi o sprawdzenie popedow a dla ona oo czy napieranie na stado sprawdza to samo.;).osaczenie i oszczekanie pozoranta to nic innego jak zmodyfikowana wersja popedow i pracy przy stadzie. u psow do wyczynu ipo premiuje sie przekrecone ony dlatego uwazam ze powinny startowac w swojej klasie tj z innymi onami.zeby nie poszlo to na przekrecenie i zgubienie tego co stanowi ona onem;). stephanitz napisal schh po hgh.i wprowadzil je dlatego zeby dac mozliwosc prufungu dla rasy ktory opisywalby wszystko co stanowi ona onem. sport wyczynowy to zupelnie inna sprawa. np.mozna jezdzic konno,na niezlym poziomie ale nie startowac.lub startowac na malych zawodach.kon bedize sprawdzony uzytkowo.jaki jest.niekoniecznie trzeba kupowac mleczarnie zeby wypic szklanke mleka. ipo dla ona to koniecznosc .ja uznal stephanitz a my madrzejsi od niego nie jestesmy i obawiam sie ze nie bedizemy.:oops: :razz: ps.lisica: [URL="http://www.rsv2000.de"]www.rsv2000.de[/URL] dr.Reiser jest dla mnie niemalze pomazancem boszym:loveu:wiec gdzie mi mogloby byc lepiej niz nalezac do jego zwiazku i pracujac pod jego okiem.:loveu: ja wiem ze Reiser nei jest juz tryndy ale mam to diupie:diabloti:. -
Ważne-pytanie do hodowców i osób szkolących psy.
ayshe replied to Tarane's topic in Owczarek niemiecki
w reichu mam dwa kryjace samce i poznaly sie juz jako dorosle. poznawanie bylo na cwiczaku tj pracowaly obok siebie.nie mieszkaja w jednym kojcu ale spokojnie przebywaja w jednym pomieszczeniu.staraja sie niezauwazac.:diabloti:.jeden z nich to samiec eksterier o duzej agresji ciagle dazacy do konfrontacji ale pare spuszcza na pozorancie. drugi to zywe srebro tez eksterier najpierw robi potem ewentualnie mysli:roll:. takzeja laczylam zawsze dorosle samce. jesli chodzi o dwa samce ktore dorastaja razem nieiwdze problemu byle cos robily i byle oba byly zajete wspolpraca z przewodnikiem a nie z nudow szukaly dymu. uwazam ze najbardizej bezproblemowe jest tryzmanie dwoch samcow od szczeniaka razem.braci ktorzy najmniej do siebie szuraja .bron boszsz dwoch takich samych.;). suka tutaj stanowi zrodlo rywalizacji .czesto ale nie zawsze. oba samce bym wysterylizowala dosc wczesnie wlasnie ze wzgledu na rywalizacje.znam wiele samcow zyjacych razem rowniez takie ktore sa dolaczane juz od odroslego samca.warunek:wychowany i nastawiony na przewodnika a nie na inne psy starszysamiec o normalnym nastawieniu do swiata tj ustawiony delikwent[bez gryzienia]jest do zaakceptowania. jado wrednej suki dokoptowalam pol roku temu mloda roczna suke.w ciemno brana zadopcji. na szczescie okazala sie wysoce socjalna i ja dymy z psami nie interesuja[ale w razie co radzi sobie]wszystko jest do pasienia generalnie.:evil_lol:. inna sprawa ze nie kazdy pies a raczej mniejszosc sa wstanie wytrzymac jej temperament:roll:.grabienie sobie to jej specjalnosc:evil_lol:. przez pierwszy miesiac starsza suka musiala byc pod ostrym nadzorem a i tak sznyty i dziury mala miala[malo sie tym przejmowala].po dwoch miesiacach zaczely sie delikatne podchody w zabawe a teraz zachowuja sie jak najlepsze kumpele i musze przyznac ze czesto starszej suce mocno wspolczuje bo mala przegina ostro:roll:.jest skrajnie bezczelnym gnojem.:loveu: balam sie bardoz brac suki do starszej.co innego suki w kojcach a co innego w malym mieszkaniu,malym samolociku i ciagle na placu i w podrozach. teraz jestem bardzo zadowolona.jest o wiele lepiej niz z samcem.obie dogaduja sie fenomenalnie wprost co jest miodem na moje serce.:p -
Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich
ayshe replied to Anashar's topic in Owczarek niemiecki
jackdaw-milo ze wspomniales "moj"zwiazek czyli SV2000:p. co do eksterierow....to tez on i nalezy wymagac ich jakosci. jak wsyzscy wezma sie za uzytki[ktore sa...rozne powiedzmy sobie szczerze]to eksterierom zostana...ringi tylko a to mysle duza szkoda dla rasy bo zwalnia z odpowiedizalnosci za psychike tych psow. eksteriery do wysokiego sportu?ciezko bo wiadomo jak z obronczym i pracy z obciazeniami na agresji a taki jest trend w sporcie ipo.ale na lupie da rade pracowac i kowalscy niech pracuja.zeby kowalscy pracowali to i gora musi;).bo zrobienie uzytka to nei jest duzy aj waj:cool1:.zwlaszcza takiego kupowanego swiadomie pod sport. ale start z eksterierem i praca i pokazanie ogolowi miszczow:eviltong: oraz gestu powszechnie uznanego za obrazliwy:diabloti:...to jest dopiero klasa:p.prosze bardzo:startuje zarbeitem ale wiecie co?wale przymus i pracuje sobie tez z eksterierem.bo tylko zlej baletnicy przeszkadza rabek czyli jak sie chce pracowac to nie marszczy sie noska na eksteriera:cool1:.bo nie bede miszczem:cool3:.bo czesto gesto i ten uzytek mistrza z miszcza nie zrobi.:diabloti: -
Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich
ayshe replied to Anashar's topic in Owczarek niemiecki
mnie tam juz zwiska bo jestem spoza polskiego srodowiska juz wybitnie:evil_lol:. grzecznie tylko czekalam az ktos napisze. poniewaz cisza byla to padlo na mnie:evil_lol:. uwazam ze temat jest sliski.i mam nadzieje ze wojny z tego nei bedzie.:diabloti: -
kupujac dony nalezy kierowac sie wymaganiami sv dot.rasy ON lub chociaz naszego ZKwP. rodowod FCI. DONy dostaly furtke od SV.troszke trzeba teraz poczekac.i marzenie sie zisci:diabloti:.wiec zadnych powodow na hodowle donow poza fci juz nie ma.:razz:. warto kupowac dony z papierami uznawanymi przez fci.zeby potem nie bylo smutno-przeciez o to donkarze krzyczeli wszak?cyzli teraz ogolna wesolosc i moje gratulacje ze sv sie ugielo pod naporem kasy:diabloti: i juz bedize z gorki.dlugo machina bedize ise orzpedzac ale zapewne dotrze do mety. wiec proponuje przede wszystkim szukac donow z hodowli FCI.najlepiej z hodowli ktore stosuja zasady sv bo sa one zaprawde minimalnymi wymaganiami dot.hodowli onow.;)
-
rozumiem ze hd ok i ed0/0?a kto ocenial stawy?i psy maja tatuaz bo przeciez jak w innym wypadku rozpoznac ze to ten pies.albo chip ... jakie maja wyszkolenie i kto przeprowadzal testy psychiczne? szczyt snobizmu?udawanie ze sie hoduje rasowe psy a tymczasem to sa po prostu kundelki.:evil_lol:.albo kupno psa w typie rasy i mowienie ze jest rasowy.:evil_lol: to po prostu skrajny snobizm.:eviltong: i przyznanie sie do calkowitej nieswiadomosci co to jest hodowla zwierzat rasowych oraz w jakim celu wydaje sie swiadectwa potwierdzajace genetyczna przynaleznosc do danej rasy czyli rodowod.oraz ze kojarzenie znajac pochodzenie jest podstawa hodowli i doboru. przynaleznosc fenotypowa do rasy jest bowiem zludna i nic nie warta w pracy hodowlanej. co do ludzi lapiacych sie za hodowle psow rasowych[czyli rodowodowych bo zwierze rasowe musi miec potwierdzenie owej rasowosci wlasnei przez swiadectwo genotypu czyli rodowod]..no coz....to sa ludzie.a ludzie sa rozni.sa tez i tacy ktorzy raczej powinni zajac sie...burakami:razz::diabloti:. niestety nie ma markera uczciwosci[a szkoda];). to rynek kreuje co chce.czy chce bezmyslnie kupowac byle taniej quasi rasowce[nie widac roznicy to po co przeplacac-oto glowny argument producencikow prawie onow:cool1:]?czy kupowac psy rasowe przez plot czyli bez zdobywania wiadomosci jakie wymagania ,co jak i po co...czy promowac ambitnych hodowcow z pasja.a ich tez nie brakuje dzieki bogu:loveu:. wybor to papierek lakmusowy dojrzalosci kynologicznej danego spoleczenstwa. polski papierek ma zdecydowanie niepozytywny kolorek. czego dowodem sa pojawiajace sie na dogo i innych forach,cyklicznie,"sanderki"oraz ....allegro czy alegratka gdzie nawal quasionow jest gigantyczny i zal tylek sciska jak sie czyta te ogloszenia i patrzy na te psy.:shake: