Jump to content
Dogomania

frruzia

Members
  • Posts

    513
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by frruzia

  1. frruzia

    Dławik ?

    hej przeciez to nie twoja wina
  2. frruzia

    Dławik ?

    przeciez to nie wina Jukirin przeciez idac z psem na szkolenie musimy ufac ze trener wie co robi bo w koncu to on jest tu fachowcem, albo tylko tak mu sie wydaje jak w tym przypadku :-? czekamy na relacji ciag dalszy moze nie bedzie tak zle
  3. frruzia

    Dławik ?

    a tej pani nie przyszlo do glowy ze jak pies nie chce isc i sie zapiera to silowanie tu nic nie pomoze tylko trzeba pieska zachecic milym slowem lub smakolykiem? to ma byc dla psa przyjemmnosc
  4. juz sobie poczytalam w internecie i wiem jaka jest roznica moze rzeczywiscie co jest w tej metodzie?
  5. a moze jest ktos z Poznania kto ma ochote pocwiczyc? mozna by sie spotkac na cytadeli?
  6. nie bardzo rozumiem na czym polega wyzszosc klikania nad radosna pochwala i polglaskaniem? dlaczego uwaza sie ze tradycyjne nauczanie to kolczatka i krzyki? wydawalo mi sie ze wychowuje mojego psa tradycyjnie a nigdy nie potrzebowalam kolczatki ani dlawika, przy nauce siadania np wystarczylo pokazac psu smakolyk nad glowa i siadal nie musialam go szarpac nic na sile.
  7. zgadzxam sie moj chlopak byl chyba bardziej przejety niz ja strasznie sie denerwowal
  8. ale mordke ma przeurocza :lol:
  9. frruzia

    Ataki furii

    mozna tez juz zaczac chodzic na spacerki i duuuzo zabawy moze porostu energia go rozpiera a ma jakies zabawki? moze gdy zaczyna gryzc nie to co potrzeba probujcie go zainteresowac jakas zabawka?
  10. czeasami mozna podac troche glukozy rozpuszczonej w wodzie zeby pies dostawal jakies substancje odzywcze i sie nie odwodnil ale z takim malym to lepiej nie ryzykowac i nie leczyc go na wlasna reke
  11. frruzia

    Dławik ?

    jestem za prawidlowo uzyty nie zrobi psu krzywdy z czasem wystarczy nawet lekki brzek lancuszka by pies sie sam skorygowal
  12. wydaje mi sie , ze malo kontaktowe psy to te z ktorymi nikt sie nigdy nie bawil, nie uczyl ich niczego, przyzwyczaily sie, ze czlowiek nic od nich nie chce, niczego nie moze im zaoferowac wiec nie ma po co zwracac na niego uwagi, czy nie myslalas o kursie posluszenstwa? albo moze pochodz z nim na tor agility jesli jest taki w okolicy, zauwazylam, ze im wiecej ktos pracuje z psem uczu go roznych sztuczek tym bardziej pies szuka kontaktu z wlasciecielem, zanim go poglaszczesz mozesz kazac mu usiasc, niech sobie zapracuje na pieszczote i twoja uwage, takie tracanie lapa moze byc przejawem dominacji,
  13. ale zadowolony
  14. ostatnio gdy bylam na spacerze z figa i znajomym goldenem to jakis pan co nas mijal to rzucil, ze ten golden to taki ladny ladny a ten drugi "wiatrem podszyty" to mu sie nie podoba, no to mu powiedzialam, ze on tez jest brzydki i mi sie nie podoba :P
  15. o jakies polowanko bylo?
  16. mowicie, ze warto? bo idzie jesien i wlasnie zastanawiam sie nad jej kupnem, gdy figa wytarza sie w piachu w zabawie z jakims psiakiem to potem jak ja glaszcze mam cala reke czarna a przeciez nie bede psa codziennie kapac,
  17. [b]gagucia[/b] no to gratulacje za wytrwalosc i upor, niestety nie wszystki psy maja tyle szczescia co twoj, wczoraj slyszalam, ze pies ktory zagryzl mala dziewczynke ma zostac uspiony. niepokoi mnie troche postawa niektorych szkoleniowcow, ktorzy nie chca sie podjac pracy z trudnym psem i na wstepie go skreslaja, ostatnio spotkalam na spacerze jedna pania z husky ktorego znalazla przywiazanego do drzewa w lesie i go przygarnela, zwrocila sie o pomoc do jednego szkoleniowca by pomogl go wychowac, a ten stwierdzil, ze husky jest za trudno nauczyc i mu sie to nie oplaca...
  18. no tak sie Wektor poswieca koszule ubral a tu jakis kurdupel chce mu panne poderwac :x
  19. wcale nie wyglada na 36kg
  20. troche dziwne, ze dopiero teraz tak z nim porobilo, moze popytajcie o zdanie jeszcze jakis treserow, szkoda psa, ale z drugiej strony, ja chyba zaczelabym sie bac wlasnego psa gdyby sie tak zachowal, chyba nie moglabym mu juz zaufac, w kazdym razie jakas decyzje nalezy podjac szybko zanim jeszcze komus zrobi krzywde, juz wie, ze jest od was silniejszy
  21. sliczna a jaka byla uszata jak byla mala!!
  22. a ja mam troche zal do naszego weta, ze nam nie poradzil, zeby psiaka znosic ze schodow, dowiedzialm sie o tym jak juz byla duza, na szczescie nic jej nie jest, na rower bralam ja jak skonczyla9 m-cy ale biegla sobie sobie luzem a ja powolutku za nia i raczej to bylo ok 1h, ale to jest sredni i szczuply pies
  23. zgadzam sie poza jednym szczeniaki nie konca potrafia sobie dozowac ruch i czasem przesadzaja trzeba imczasem go dozowac :lol:
  24. frruzia

    wymioty

    moze i masz racje ale u nas jedynym niepokojacym objawem bylo troche krwi w wymiotach i gdyby nie to tez bym myslala ze pies po prostu coz zjadl nie tak no i z ludzmi jest troche inaczej niz z psami bo my raczej wiemy co nam moglo zaszkodzic
  25. alez on ma dostojne spojzenie
×
×
  • Create New...