Jump to content
Dogomania

frruzia

Members
  • Posts

    513
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by frruzia

  1. frruzia

    wymioty

    nefesza, lekarz chyba od razu powinien w takich wypadkach robic badanie krwi i ew moczu, jesli wymioty sie powtarzaja, przeciez wymioty sa objawem chyba co drugiej choroby u psow, nie rozumiem takiego leczenia "na oko",
  2. frruzia

    wymioty

    na szczescie wet od razu zrobil badanie krwi i juz po paru godzinach mielismy wyniki, dostala jakies zastrzyki i ma jest przez 3 tyg hepatol, na szczescie juz nie wymiotuje, wiec chyba na pojechalismy z nia na czas, podejzewam, ze musiala przez dluzy czas podjadac w malych ilosciach cos toksycznego woda z jeziora lub trawa posypana nawozem i tak sie powoli podtruwac bo jak by zjadla cos raz w wiekszej ilosci to chyba reakcja organizmu bylaby ostrzejsza, ale to sa tylko moje domysly
  3. frruzia

    wymioty

    no wiec czasem chyba lepiej popanikowac i dmuchac na zimne, okazalo sie, ze Figa ma uszkodzona watrobe, musiala cos toksycznego zjesc na spacerze, dobrze, ze z tym nie zwlekalismy, bo potem mogloby byc gorzej, chyba teraz bedzie w kagancu chodzic na spacery
  4. a moze to troche jak z dzieciakami tez nie lubia sie dzielic swoimi zabawkami i czasem jest wojna i placz ale wiecej halasu o nic (no tylko ze starszemu rodzice kaza ustapic) :wink:
  5. powinni mu taka kare wlepic zeby sie nie wybulil do konca zycia, na zachodzie dostalby kare za kazdego psa z osobna
  6. frruzia

    wymioty

    kupy sa normalne, patykow raczej nie miala okzji gryzc, bo jej pilnuje, zeby ich nie zjadala, ale wiadomo - zawsze chociaz jakas galazke porwie w locie, zobaczymy jakie beda wyniki, moze niepotrzebnie panikuje?
  7. hmm ale chyba nie powinniscie go glaskac i uspokajac kiedy on tak na was powarkuje, jeszcze pomysli sobie, ze go chwalicie i ze dobrze robi odganiajac was od zdobyczy
  8. frruzia

    wymioty

    no wlasnie tylko ze wet powiedzial, ze gdyby ta krew byla od patyka to byla juz w tych pierwszych wymiotach, a nie dopiero dzis rano, :-?
  9. frruzia

    wymioty

    hej chcialam troche wznowic temat. wczoraj po poludniu Figa zwymiotowala kawalek patyka, nie przejelam sie bo czasem jej sie tak zdarza mimo,ze nie pozwalam jej bawic sie patykami, potem jak wracalam z nia ze spaceru to znowu zaczela wymiotowac. Wieczorem dalam jej do karmy troche siemienia lnianego i wszystko ladnie zjadla. Dzis mielismy o 7 pobudke bo znowu zaczela wymiotowac, a w wydzielinie byly slady krwi. Weterynarz stierdzil, ze to chyba jakis wirus, ale nie jest pewien, wyniki badania krwi beda dzis wieczorem. Pies nie ma temperatury, humor mu dopisuje, apetyt tez. Moze spotkaliscie sie z czyms takim? A mielismy dzis jechac nad jeziorko... :cry:
  10. no coz, czlowiek ciagle sie czegos nowego dowiaduje, tylko wiesz co? Czemu o tym ze moga byc tez i takie skotki sterylizacji zaden weterynarz mnie nie poinformowal (a pytalam) opowiadali tylko same superlatywy gdy mialam watpliwosci. W zadnym artykule na ten temat tez nigdy nic nie wyczytalam, chyba boja sie ze ludzie sie wystrasza i zrezygnuje z tego zabiegu. Moja sunia zaczela pokazywac zabki innym psom jak miala 5-6 miesiecy a po cieczce to juz nie bylo mowy o zabawie z pilka w towaszystwie innych psow. Dobrze, ze u niej to podzialalo w druga strone :lol:
  11. zgadzam sie tez mam kundelka, a jak juz mialabum brac rasowca to tylko z dobrej sprawdzonej hodowli nie dajmy zarobic pseudohodowcom ktorzy nad milosc do psow przekladaja milosc do pieniedzy
  12. byc moze sterylizacja rzeczywiscie roznie wplywa na zachowanie suczek, moja sunia sie bardzo porawila i ze wszystkimi psami chce sie teraz bawic, wczesniej jak jakis podszedl a miala pilke albo patyk to byla awantura, znam tez inne suczki po sterylizacji ktore sa bardzo lagodne w stosunku do innych psow. Nie wiem od czego to zalezy.
  13. dobrze jest kontrolowac ile i kiedy pies pije wody, np. zeby nie mial caly czzas dostepu do miski z woda a byl pojony o okreslonych porach, wtedy wiadomo ze bedzie chcial siusiu ok 30min po napiciu sie, latwiej wtedy przewidziec kiedy bedzie chcial siusiu, trzymamy kciuki. My mielismy caly dom przez miesiac wylozony folia i gazetami, uchronilo to nasze wykladziny przed przykrym zapachem.
  14. tyle ze teraz mam pare poprawek i musze sie zabrac za nauke, za treningi powaznie bierzemy sie od pazdziernika, Fidze sie chyba spodobalo zaliczyla wszystkie przeszkody na probe i nie boi sie skakac na niektore sama wlazila za innym psem, wiec warto z nia popracowac. Ma potencjal kobitka. :Dog_run:
  15. moze nie witajcie sie z nim az tak wylewnie? Mozna tez nauczyc go siadac i witajcie sie z nim dopiero gdy grzecznie usiadzie takie cwiczenie pomoze mu troche sie opanowac. A poza tym to cierpliwocsi, cieprliwosci i jeszcze raz cierpliwosci. Wam nigdy nie zdazylo sie posiusiac w majty za smiechu jak byliscie mali? Spytajcie mamy :)
  16. a czy wasze suczki sa wysterylizowane? Bo ja wczesniej tez mialam ten problem ze jak miala patyk albo pileczke to zaraz byla awantura jak sie jakis pies zblizyl, teraz jej prawie przeszlo. Po sterylizacji miala tylko dwa male spiecia i to z suczkami ktore na nia warczaly albo podszczypywaly w tylek gdy uciekala z patykiem. Pileczka nie lubi sie dzielic ale juz afery nie robi jak inny psiak bedzie szybszy. I mam nadzieje ze tek juz jej zostanie.
  17. na razie tor jest w rozsypce, ale kombinujemy jak go wskrzesic
  18. w obote jedziemy zobaczyc w jakim stanie jest ten tor to dam znac
  19. rozmawialam z corka pana Grzechowiaka tego co ma ten tor moze uda sie go wskrzesic, do tej pory nie bylo chetnych ale jak sie skrzykniemy to moze cos zdzialamy
  20. tak jestem z Poznania Figa niedawno skonczyla rok i mysle ze mozemy juz zaczac cwiczyc. Podobno na Piastowskim jest tor tylko troche zdewastowany chce sie tam wybrac i zobaczyc jak wyglada
  21. ja daje royal i bardzo jej sluzy wszyscy sie zachwycaja jej blyszczaca sierscia a karma bardzo jej smakuje
  22. hm ciekawe ja ostatnio zauwazylam ze nie znam zadnego kundelka z naszego parku glownie przychodza ludzie z rasowcami, moja Figa jest jedynym kundelkiem w tym towarzystwie. Moze ludzie gdzies sie chowaja ze swoimi kundelkami?
  23. AniaP a moge spytac gdzie cwiczysz? Szukam ostatnio miejsca gdzie mozna z psem cwiczyc.
  24. taki maly psi terrorysta, az dziw jak ludzie daja sobie wejs na glowe takim maly pieskom?
  25. dzieki za odpowiedz tylko raczej trzeba je rozdzielac jak juz pisalam raz juz je zszywal weterynarz i boja sie ze moze byc jeszcze gorzej choc moze pogryzlyby sie raz a porzadnie i bylby spokoj?
×
×
  • Create New...