Jump to content
Dogomania

Wilczocha

Members
  • Posts

    689
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Wilczocha

  1. Ludzie chętnie kupią psa rasowego, co z tego, że nie ma rodowodu. Takiemu to nie przeszkadza. Tak samo z pod sklepów chętnie ukradną psa jak tylko zauważą, że jest rasowy, albo w typie to taki pies ma potem przerąbane. Wykorzystywany jest do ciągłego rozmnażania.
  2. Z Szanti to jest rożnie. Kiedy nie ma psów jest wzorowa, słucha się, trzyma się blisko. Ale jak są psy to raz się słucha raz nie. To wszystko zależy jakie psy są na wybiegu. Są te bardziej inteligentniejsze co się fajnie bawią i one same pokazują, że mają dość i wracają do swoich właścicieli, ja tym czasem siedzę sobie na ławce, to Szanti sama przychodzi, siada przede mną, wtedy ja ją zapinam na smycz i wracamy. Są tez psy bardziej głupkowate, albo dużych gabarytów. Tych nie lubię bo robią jej krzywdę, i wtedy musimy uciekać z wybiegu. A te głupkowate to bawią się dosyć agresywnie i mają bardzo dużo energii. I przy takich psach ciężko przywołać Szanti. Czasami przyjdzie jak jej smaka pokaże. Na razie nie zauważyłam jakiegoś wielkiego problemu, bo np są psy które w ogóle nie dają się złapać swoim właścicielom na tym wybiegu. Uciekają we wszystkie strony. A Szanti tego nie robi. Może nie koniecznie chce przychodzić jak ją wołam, ale nigdy mi nie ucieka jak do niej podchodzę, a jak pokaże smaka to już w ogóle jest wpatrzona, smaki najważniejsze bo to łasuch jest :P
  3. 5 miesięcy
  4. Daj jakieś nowe zdjęcia :)
  5. https://www.youtube.com/watch?v=ZhgLU2m7xAE&list=UUWtJSvVcf4CiVyFMci6eHLQ Pod czas porządkowania podwórka Szanti oczywiście dostała ADHD :D
  6. Moja tez nam gazuje często i to pod naszymi nogami xD Co do wymiotów w czasie jazdy to jako szczeniak nie wymiotowała. Teraz zaczęła. Uciążliwe jest tez stawać po 6 w weekend by dać szybko jeść psu zanim się porzyga :P
  7. A to dobrze wiedzieć :) Byłam wczoraj u weterynarza na kontroli zdrowotnej. Mała wazy 13 kg, 50 cm wzrostu. Oczy i uszy zdrowe, masa ciała odpowiednia, ale ma nie prawidłowy zgryz. Ma tyłozgryz, ale nie będzie jej to przeszkadzało w życiu. Siekacze wymienione. Wg weterynarza trzonowce wymienione, chodź na moje oko to mleczaki ...Kły dalej mleczne jeszcze są Mała ma jutro równe 5 miesięcy. Podsumowanie: 5 miesięcy, 13 kg, 50 cm
  8. Zaczęłam wypuszczać Szanti na wybieg dla psów. Tam psy dają jej nie zły wycisk fizyczny. Biega z nimi, skacze, przewracają ją, nie które po niej deptają co muszę interweniować. Ale po tym wszystkim jest tak zmęczona, że mam spokój w domu na dłuższy czas. I tutaj moje pytanie. Czy nie przeciążę jej stawów tym wysiłkiem ? Czy powinnam się ograniczyć tylko do spokojnych spacerów ? Weterynarz powiedział, że ona powinna się nie ruszać co najmniej do roku czasu a najlepiej bym trzymała ją w klatce. Dla mnie to wydało się chore. Bo ona ma tyle energii, że rozwala mi dom, a te psy fajnie jej tą energie zabierają. Ale jednocześnie boje się, że przeciążę jej stawy i dostanie mi dysplazji. Macie jakieś porady ?
  9. Wyrzucam do zwykłych śmietników.
  10. Jakaś epidemia czy co ? Mojej znajomej owczarek to samo od poniedziałku. Wymioty i biegunka. Może jakiś wirus panuje czy co. A biegunki tez ma? Weterynarz przy wymiotach zazwyczaj zaleca głodówkę i daje jakieś antybiotyki. Moja jak wymiotuje to zazwyczaj wcześnie rano z głodu, albo w samochodzie pod czas jazdy.
  11. CheckMyBrain wysłałam ci PW.
  12. Po wielu przemyśleniach zdecydowałam się jednak a te karmę : http://www.husse.pl/karma-dla-psow/karma-super-premium/karma-dla-szczeniat-i-suk-w-ciazy/?produkt=105 Ale zastanawiam się nad zrobieniem jej jakiś badań, bo dalej się drapie, a daje jej jeszcze gryzaki wołowe. To już sama nie wiem czy alergie ma na kurczaka czy wołowinę.
  13. Niestety szczeniak to bardzo dużo pracy. Ja wzięłam swojego jak miał 7 tygodni. I było gryzienie nas, załatwianie się w domu, gryzienie wszystkiego, piszczenie, szczekanie. I co z tego ? Z tego trzeba się śmiać, a nie płakać. Ile razy miałam pogryzione ręce do krwi, a nawet twarz. To nie jest wina szczeniaka, że człowiek jest taki delikatny. Ono chce się tylko bawić, a do człowieka należy nauczenie go, że jak za mocno zaciśnie szczęki to to boli. Kiedy cie ugryzie to zapiszcz głośno by wiedział ze ciebie to zabolało. Kiedy nie będzie reagował, przestań się z nim bawić, odwróć się i nie reaguj. Po paru takich próbach szczeniak zrozumie, że mocnym gryzieniem nic nie osiągnie, a fajna zabawa się natychmiast kończy. Moja Szanti teraz gryzie bardzo delikatnie i będzie miała 5 miesięcy. Załatwianie się w domu tez można szybko oduczyć. Ja swojego szczeniaka wynosiłam na dwór jak tylko się wyspał, najadł czy po zabawie. W nocy wychodziłam ze 3 razy. Zdarzały się wypadki, ale gdy ukończyła 3 miesiące przestała całkowicie załatwiać się w domu. Trzeba być stanowczym, mądrym rodzicem który pokaże szczeniakowi zasady panujące w domu. Dodam, że ten szczeniak jest moim pierwszym szczeniakiem w życiu i po postu instynktownie wiedziałam jak zając się szczeniaczkiem. Przecież to małe dziecko jest.
  14. Bo każdy weterynarz mówi co innego. Ile ludzi tyle opinii. Tutaj tez ci nie którzy powiedzą, że po pierwszej cieczce, a i znajda się tez tacy, że przed pierwszą cieczką. Kogo posłuchasz zależy tylko od ciebie. Ja na pewno będę sterylizować po dwóch cieczkach. Nie masz się co zamartwiać. Jak chcesz mieć czyste sumienie to zrób tak jak ja :P
  15. Pies całą swoja socjalizacje spędził w klatce przy innych psach i teraz jest to co jest. Ja obecnie mam 5 miesięcznego szczeniaka i trzeba w niego włożyć dużo pracy by był grzeczny. Tylko, że ja go wychowywałam od 7 tygodnia życia. Natomiast mój były partner odkupił 5 miesięcznego samoyeda od innych ludzi bo oni nie poradzili sobie z psem. No i pies miał ADHD, zapędy niszczycielskie, pokazywał kły. On go po prostu musiał zdominować, pokazać kto tu rządzi. Jeżeli pies był niegrzeczny chwytał go i przytrzymywał położonego przy ziemi tak długo aż się uspokoi. Był bardzo stanowczy, władczy i trzymał psa krótko. Także go karcił za złe zachowania. Nie stosował nagród. Pies teraz bardzo się go słucha i cały czas pokazuje uległość. Ale do jego mamy jest taki jak przedtem, niegrzeczny i dominujący, bo jego mama na wszystko mu pozwala. Jeżeli w głosie nie ma stanowczości to pies zlewa takiego kogoś i nie słucha. Ja natomiast nauczyłam swojego szczeniaka, że to co weźmie w pysk i mi odda może być fajną zabawą. Kup sobie saszetkę i trzymaj ją zawsze przy sobie ze smakami w środku np. psie ciasteczka. Jeżeli pies weźmie coś w pysk to zawołaj go nie stanowczo tylko tak normalnie, a może nawet wesoło. Zobacz czy przyjdzie, jak przyjdzie to pokaz mu ciastko on puści skarpetkę a ty daj mu ciastko. Możesz tez rzucać mu rożne rzeczy i trenować zamienianie. On ci odda rzecz ty dasz mu ciastko. Co do atakowania synka to zastanawiam się jak to rozwiązać. Nie miałam przypadku by moje psy atakowały innych ludzi czy rodzinę. Może gdybyś ją za to skarcił i pokazał, że ci się to nie podoba, albo staną miedzy synkiem a psem, chwycił psa i powalił na ziemie. Pokazał dominacje i po chwili jak pies się rozluźni puścił go. Może pies zaczai, że takie zachowanie jest niedopuszczalne. Co do wchodzenia na kanapę to wszystkie moje psy wchodziły, a wiedziały, że im nie wolno. To jest silniejsze od nich, bo kanapa jest wygodna, bo pachnie panem, a one takie samotne, nikogo nie ma to jak wskoczy na kanapę to się może zrelaksować. Co do spacerów to smakołyki i jeszcze raz smakołyki. Kiedy idzie człowiek to smaka jej dać. I tak za każdym razem to wpoi sobie, że człowiek to dobre smaki. :)
  16. Ponieważ samica musi dojrzeć psychicznie i fizycznie. Musi być po prostu dorosła. Wtedy kiedy dojrzeje można wykonać sterylizacje. Większe psy dojrzewają dłużej niż małe.
  17. Raczej się nie dowiemy końca historii bo autor Ostatnio aktywny paź 22 2013 20:02 ...
  18. Mnie zalecono sterylizacje po 3 cieczkach. Ja będę sterylizować po dwóch cieczkach i myślę, że swoją wysterylizuje na marzec 2016 rok. Co do sterylizacji przed ukończeniem roku to pewnie chodziło o to, że wtedy samica ma większą tendencje do tycia, przez co staje się gruba i ciężka i wtedy faktycznie może dostać dysplazje, ale taką dysplazje to może dostać w każdym wieku jak będzie ociężała. Wiec po sterylizacji karma light się kłania i co tygodniowe kontrolowanie wagi.
  19. Są tez narkozy wziewne, tylko drożej kosztują, ale są bezpieczniejsze. To co dostała Szanti to był taki głupi jaś, ale spała po tym i tak. Wybudzała się sama chodź trwało to cały dzień, a potem była zdezorientowana. Na drugi dzień już było dobrze. Ale jeżeli z Shilą nic się nie dzieje to można z tym poczekać. Ile Shila miała już cieczek i po ilu cieczkach będziesz ją sterylizował ?
  20. Szanti dziś odwiedziła swoje dwie koleżanki Czike i Oxe :) Owczarki użytkowniczki " Kocurkotka" 19 tygodni Adiiszek jak ja jestem na spacerku z Szanti to ludzie myślą, że ja z lisem idę :P Cały czas zadają mi pytania czy to lis :P
  21. Moja za tydzień będzie miała 5 miesięcy i na razie co widzę to dostaje dłuższego futerka na grzbiecie i ogon bardziej się puszy, ale tak to jest szczuplutka i ma bardzo długie, cienkie łapy. :P Co do skoków to moja od szczeniaka była bardzo skoczna, aż się martwiłam, że dostanie mi dysplazji od tych skoków. Dlatego poszliśmy na prześwietlenie biodra w 3 miesiącu i diagnoza taka, że kości trochę zbyt luźno leżą w panewkach i dostała „ ArthroVet Complex”. Następne prześwietlenie zrobimy jej w 7-8 miesiącu. Ale skoczna jest nadal i dużo biega po podwórku i jest bardzo szczekliwa. Co do twojej Shili bym ci ją wymacała po żebrach :P i bym ci powiedziała czy potrzebuje coś zrzucić czy jest ok. A co do sikania w domu to tutaj muszę się pochwalić. Moja przestała sikać w domu w 3 miesiącu. :D Tak w ogóle fajny filmik. Jak bym widziała swoją Szanti z tym bieganiem. Będę musiała tez kiedyś taki filmik nakręcić. A co do tych skoków to uważaj by się łapkom nic nie stało. Jeżeli nie robiłeś jeszcze prześwietlenia to warto zrobić. Będziesz wiedział jak rozwijają się łapki twojej Shili.
  22. Mierzy się od łapy do kłębu. Moja Szanti ma teraz 50 cm, a wydaje mi się taka mała :P Co do wagi przy 60 cm waga 21 kg wydaje mi się odpowiednia. Szanti teraz waży 12 kg, ale to jeszcze szczeniak na długich nóżkach :P
  23. A ile ona teraz ma miesięcy, wzrostu i wagi ? Co do łóżka to moja tez cały czas się pcha, ale nie pozwalamy jej spać, ale czasami uda się jej po cichu wtargnąć na łóżko :P
  24. Super :) Lubie takie colaki co są tak mało puchate. Czekam na więcej fotek :)
  25. Hej, hej co taka cisza ? Czemu nie ma aktualnych fotek ? Pokaz jak mała wyglądała od 5 miesiąca. Bardzo mnie to ciekawi, bo moja za tydzień będzie miała 5 miesięcy i jest bardzo podobna do twojej, tez nie jest taka ofutrzona. http://www.dogomania.com/forum/topic/142604-szanti/#post22395936 Zapraszam do obejrzenia mojej galerii :) I czekam na jakieś foteczki twojej Shili :)
×
×
  • Create New...