-
Posts
689 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Wilczocha
-
Nagle charakter Szanti się zmienił. Odkąd osiągnęła 6 miesiąc to nagle zrobiła się nieusłuchana. W domu się słucha i jest grzeczna. Na wybiegu zmienia się straszliwie. Wcześniej trzymała się ładnie a teraz nie reaguje na zawołania, ucieka jak do niej podchodzę. Inni ludzie są super bo mają smaczki i nie odstępuje ich na krok. Stała się też bardzo tchórzliwa. Jak by wróciła do stanu kiedy była straszliwym tchórzem i sikała pod siebie. Potem jej to przeszło. Stała się odważniejsza. A teraz znów jest tchórzliwym szczeniaczkiem przewracającym się na plecy przed innymi psami nawet yorkiem i cały czas sika pod siebie jak się psy zbliżają. A nawet też atakuje nie który psy i chowa mi się w nogi jak by miała agresje lekową. A przecież była normalna. Co się z nią dzieje ? Czy to przez dojrzewanie ? Hormony ?
-
Do kiedy masz te kwarantanne ?
-
Moja Szanti tez w domu ma suchy i ciepły nosek, a na dworze zimny i mokry. To normalne. A co do łez to u mojej płyną łzy i okazało się, że ma grudkowe zapalenie trzeciej powieki. Wiec idź zbadaj oczka swojego psiaka.
-
Mówiąc bujne futro miałam na myśli takie A te mniej bujne które mi się podoba to takie:
-
W sumie nie do końca można powiedzieć, że jej nie stosowałam. Bo u nas weterynarz powiedział, że piesek będzie mógł wyjść na dwór dopiero po trzech ukończonych szczepieniach. Ja na temat kwarantanny miałam zerową wiedze ponieważ Szanti była moim pierwszym w życiu szczeniakiem. Wcześniej adoptowałam już dorosłe psy. Wiec posłuchałam. Przy drugim szczepieniu koleżanka powiedziała mi, żebym wychodziła z nim na dwór socjalizować szczeniaka, a nie żeby się nim pochwalić. Oczywiście bałam się, że coś złapie, ale ona powiedziała, że jeżeli nie zacznę jej socjalizować to potem będę miała problem z dorosłym psem który wszystkiego się boi. Wiec zaryzykowałam i zaczęłam z nią wychodzić. Nie pozwalam wchodzić na trawę, nie pozwalam wąchać. Pozwalałam głaskać ją innym ludziom. Spotykałam się ze znanymi mi psami które były zdrowe. Aha co najważniejsze. Po każdym szczepieniu trzymałam ją w domu około 5 dni, a potem wychodziłam. Także ciężko powiedzieć czy stosowałam te kwarantanne czy nie.
-
Ale dlaczego zaraz te złośliwości? Czemu wszyscy tak kipią jadem? Powiedział, że miał kwarantanne w tyłku czyli, że olał tą kwarantanne, znaczy nie przeprowadzał tej kwarantanny, nie stosował, ale jednocześnie pilnował pieska. Ja też jej nie stosowałam. Nie którzy stosują inni nie i naprawdę złośliwości nic tu nie pomogą, a autorka tematu zrobi tak jak będzie uważała za słuszne.
-
Otóż to. Ja właśnie chciałam owczarka szkockiego z mało bujnym futrem. Wszystkie rodowodowe jakie przeglądałam miały bardzo bujne futro, a teraz jak w końcu znalazłam takiego co ma tego futerka mniej to od razu, że zarobaczone, chore, jakaś pseudohodowla. Nie którzy ludzie po prostu mnie załamują. Nie potrafią zrozumieć, że mam pieska do towarzystwa, a nie na wystawy.
-
adiiszek pod każdym twoim postem po prawej stronie na dole masz coś takiego jak edytuj. Wtedy możesz edytować swój post to znaczy zmienić go, poprawić czy tez coś dopisać.
-
Fizzgig Szanti ma nadmierny apetyt i jak by mogła to by się rzuciła na jedzenie jednocześnie wymiotując. Od każdego najchętniej by coś wyprosiła, a na wybiegu to jak zobaczy, że ktoś ma smaczki to nie ustępuje tej osoby na krok. Także brak apetytu jej nie grozi. Pilnuje dokładnie o jakiej godzinie dawać jeść i ile gram na raz. Dostaje po 90 gram 3 razy dziennie. O 6, 12, 23. Miedzy 12 a 23 daje jej przekąski bo inaczej nie wytrzyma tej przerwy i wymiotuje. Na szczęście nie przybiera na wadze mimo przekąsek.
-
O fajnie, że się zarejestrowałeś. Pokaz to zdjęcie jak Rika zapanuje nad światem :D
-
Kundelek...jaki mniej więcej urośnie?
Wilczocha replied to Ewka :)'s topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
Podobny jak w mordę strzelił. Jest to mieszanka huskiego z labradorem. Może ten twój też jest z tych dwóch psów zmieszany. http://www.keczmi.pl/wp-content/uploads/2014/03/20141403190304.jpg -
Tępe blondynki z yoreczkami myślą, że wysterylizowana samica może mieć młode xD
-
LOL XD Szanti będzie sterylizowana. Jeżeli wg ciebie sterylizowana suczka może mieć młode to pogratulować :D Znajdź mi proszę post w którym napisałam, że Szanti jest rodowodowa i będę chciała mieć z niej szczeniaki :D Ale się uśmiałam :D
-
Ohh nowe konto sobie założyłaś pani xxxjaxxx? Zbanowali poprzednie? Myślisz, że nie poznaje twojego wypłosza z avatara?
-
Ja się zastanawiam nad tym mlaskaniem. Bo jak już pisałam w innym temacie o wymiotach głodowych, że mi pies rano wymiotuje to nie ma tych głośnych mlasków. Ona jak drzemie to czasami coś ciumka przez sen, ale nie ma takich objawów jak głośne mlaskanie, bulgotanie w żołądku czy ślinotoki. To ostatnie to miała jak się stresowała w samochodzie. Nic jej nie dolega oprócz porannych wymiotów. Czy bez tych objawów to także może sugerować na refluks ? A zapomniałam. Ma jeden objaw. Po wypiciu większej ilości wody odbija się jej tak, że trochę wody zwróci z powrotem.
-
Mnie też :) I mam nadzieje, że Szanti będzie jak mamusia :)
-
Też miałam ten sam problem, ale dzięki mojej znajomej która mnie namówiła bym olała kwarantanne i zaczęła socjalizacje to mój pies jest odważny i nie ma problemów ze sobą. U ciebie czas zaczyna się już kończyć. Jak go nie zaczniesz teraz socjalizować, to potem możesz mieć z nim problemy, bo będzie tchórzem. Wychodź z nim i pokazuj mu świat. Pokazuj ludzi, psy, samochody, ruch uliczny, hałasy i wszystko co to dla szczeniaka jest nowe. Unikaj tylko psich odchodów i nie znanych ci psów. Niech się bawi z psami które wiesz, że są zdrowe.
-
Moja Szanti jak widzi krople do oczu od razu podbiega i nastawia łepek. Dlaczego ? Bo za każdym razem jak jej oczy zakrapiam to od razu daje smakołyk i ona teraz wie, że zaraz go dostanie. Spróbuj.
-
Mam zdjęcia rodziców Szanti :D
-
No moja tak spać nie chciała. Raczej urządzała sobie chwilowe drzemki. A po każdej szczepionce dużo spała, była zdezorientowana i bała się wszystkiego, na następny dzień wszystko wracało do normy.
-
Może tak jak ze szczeniakiem. Kiedy zrobi w domu to pokazać swoje niezadowolenie i powiedzieć stanowcze "NIE!" A kiedy zrobi na dworze to sowicie nagrodzić i pochwalić. Ucieszyć się i dać smakołyk.
-
Moje psy tez zawsze jadły na ziemi bo obawiam się skrętu żołądka. Tylko wodę mają na podwyższeniu, nie wiem czy woda na podwyższeniu działa tak samo źle jak miska z jedzeniem.
-
AgLusia89 piesek ładny taki jamnikowaty. Ile ma miesięcy ? A chłopa to masz idiotę za przeproszeniem. Zepsuje ci psa i będziecie mieć problem. Stuknij mu w łeb i wytłumacz, że takim postępowaniem robi psu krzywdę a wam problem. Ja rozumiem jak matka czy babcia nie słuchają i robią po swojemu, ale żeby młode pokolenie było takie tępe ?
-
Wcześniej miałam taką, ale była nieprawidłowa bo za szeroka. Teraz mam taką najzwyklejszą i jestem bardzo zadowolona. Zapłaciłam całe 10 zł.