-
Posts
8494 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by esperanza
-
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Na pewno go zachipujemy. Niestety pani wypowiada się o psie bez emocji. Może ma po prostu zaufanie do nas i wierzy, że robimy to, co dla niego najlepsze. Mówi, że córki wyjechały na studia i sobie nie bardzo z psem radzi. Pies niestety cierpi, gdyby nie to, też byłabym zdania, że nie warto go męczyć operacjami. On ma u Moniki dobrze i może będzie mógł u niej zostać, przynajmniej po cichutku na to liczę... -
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Nie miałam czasu ostatnio, by napisać co nowego słychać, a działo się sporo. Zacznę od Lolki, ktora przebywa w domu tymczasowym Informacje, które zamieściła karolina_g_k na jej wątku: "Byłysmy w piatek z Lolka na SGGW. Miała rtg łapki, wet pobrał równiez maź stawowa do analizy. Jutro wyniki. W zależnosci od tego co wyjdzie lekarz bedzie decydował o dalszej terapii. Najprawdopodobniej zaczniemy od celowanego antybiotyku i blokady na staw w formie sterydu. Jesli to by nie pomogło to konieczna byłaby operacja, której koszt został określony na 2000 zł :-( Na razie koszty to [B]116 zł[/B] za rtg i znieczulenie oraz [B]45 zł[/B] za analizę mazi stawowej. [B]100zł[/B] miałam od darczyńcy ;-). Brakuje, póki co, [B]61zł[/B] Reszte kosztów wet oceni po wynikach. " Trzymajcie kciuki, by jednak operacja nie była konieczna. Dr Bissenik ma jeszcze jednego pacjenta od nas, jest nim stary spaniel Feniks, a właściwie Oskar, ale o tym za chwilę. W niedzielę zabraliśmy Feniksa do dt do pewnej osoby, która bardzo się jego losem przejęła i bardzo dobrze się nim opiekuje. Feniks niedowidzi, niedosłyszy, a do tego musi mieć operację resekcji główki kości udowej. Teraz musi przejść serię badań, które określą, czy przeżyje narkozę. Badania krwi są dobre, ale... Wczoraj zadzwoniła do mnie jego właścicielka. Feniks- Oskar ma około 14 lat i już po raz drugi się zgubił. Nie zrobiono ogłoszeń, nikt nie odpowiedział na moje ogłoszenia o znalezieniu w internecie. Zadzwonili do schroniska i tam dostali info. Po tylu tygodniach... Pani zastanawia się, czy udźwignie koszty operacji i badań. Jeśli uzna, że nie jest w stanie pokryć kosztów, zrzeknie się praw do psa. Po ponad 1,5 roku Klusek zabrany jako szczeniak z Kruszewa ma nowy dom! Zamieszkał u rodziny, która jakiś czas temu przygarnęła jego matkę Gretę. Nie łatwo było jayo i gemsi się z nim rozstać, ale to była dobra decyzja :-) -
ostatniaszansa, z czystej ciekawości chciałam zapytać. Co się stało z Krzętowską, gdzie ona teraz jest? Nadal zbiera psy? Kiedyś robiłam dla niej zbiórkę i przekazywałam przez Vivę. Będąc studentką robiłam też zbiórkę dla Korabiewic, ale to było kilka lat temu i wtedy dochodziły do mnie tylko pozytywne informacje o schronisku.
-
Wszystkie pieski już w swoich domkach :):):) !
esperanza replied to Salo's topic in Już w nowym domu
Tattoi skrzynkę masz zapchaną :-) -
Klusek zamieszkał razem z Grota- swoją matką :-) Feniks jest tutaj: [url]http://www.cockerspaniel.webd.pl/viewtopic.php?t=735&postdays=0&postorder=asc&start=0[/url] Będzie miał operację resekcji główki kości udowej, ale najpierw masę badań, bo nie wiadomo, czy wytrzyma narkozę :-( Ile to wszystko będzie kosztowało :-( :-(
-
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Adopcja jest pod znakiem zapytania, na razie szukamy domów dla całej 4. -
Przybyło nam ostatnio podopiecznych i to głównie same trudne przypadki. Obecna lista psiaków pod naszą opieką: Fin (hotelik u Neris- koszt 300zł miesięcznie+karma) [COLOR=Red][B]potrzebna pomoc finansowa![/B][/COLOR] [U][URL="http://www.dogomania.pl/threads/34413-ZagA-odzony-Fin-z-chorymi-nerkami-zbieramy-na-hotel-i-leczenie/page96"]http://www.dogomania.pl/threads/3441...eczenie/page96[/URL][/U] Morek (płatny dt u Ronji- koszt 300zł miesięcznie + karma)- [COLOR=Red][B]potrzebna pomoc finansowa![/B][/COLOR] [U][URL="http://www.dogomania.pl/threads/118330-Niczyj-u-Niczyich-starszy-trojlapek-Morek-Zmorek-szuka-DOMU/page66"]http://www.dogomania.pl/threads/1183...ka-DOMU/page66[/URL][/U] Majka- suka DON z grzybicą i prawdopodobnie chorobą autoimmunologiczną- w hotelu za 450zł + leki miesięcznie [url]http://www.dogomania.pl/threads/198166-%C5%82ysa-DONka-nie-przetrwa-zimy-w-schronisku-pomocy[/url]! Lolka z zerwanymi więzadłami w przedniej łapce i zwichniętą rzepką w tylnej łapce- w dt, czeka ją operacja [url]http://www.dogomania.pl/threads/197705-mała-sunia-straciła-maluchy-została-pogryziona-kiedy-jej-nieszczeście-się-skończy[/url] 4 szczeniaki z pustostanu w dt- potrzebne wsparcie na szczepienia [url]http://www.dogomania.pl/threads/200359-5-szczeniak%C3%B3w-na-ulicy-pilnie-potrzebne-schronienie!-okolice-Ostro%C5%82%C4%99ki[/url] stary cocker spaniel- niedowidzi, niedosłyszy, ma zwichniętą rzepkę w tylnej łapie, kamień nazębny i nie wiadomo, co jeszcze :-( Nie ma jeszcze wątku. Klusek- znalazł dom! [U] [/U]
-
Mam nadzieję, że będzie. Pechowo się złożyło, że teraz wetki mają na głowie jakieś umierające konie i trudno się z nimi skomunikować. To co niezbędne Maja dostała, a ja mam nadzieje, że lada chwila będziemy mieć więcej informacji o Majeczce.
-
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Tak :-) Maluchy sporo urosły. Myślę, że ważą teraz po 3kg. Udało się je zabrać razem z transportem karmy. Jeden maluch nawet miał dziś na wizytę przedadopcyjną. Jutro prawdopodobnie pojedzie do domu stałego w Piasecznie Gdyby ktoś chciał wspomóc odrobaczanie i szczepienie maluchów, bardzo byśmy byli wdzięczni... -
Maja dotarła do hotelu. Na razie dostała steryd i Advocate, tyle tylko wiem. Wetki podejrzewają chorobę autoimmunologiczną.
-
To, że morbital jest środkiem ścisłego zarachowania nie ma znaczenia. Znam pewne schronisko w mazowieckim, gdzie butelka morbitalu leżała sobie spokojnie w szufladzie razem z używanymi igłami, a pracownik po pijaku chwalił się kolegom, jak sam uśmiercał psy wbijając się od razu do serca, bez podania wcześniej narkozy, czy choćby "głupiego Jasia". Czy zawsze trafiał, też nie mam pewności. Czy miał prawo sam uśmiercać psy? Bez wykształcenia wet czy choćby zoo, nie sądzę.
-
Cisnę jayo o wieści, bo jest w kontakcie z hotelikiem.
-
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Serdecznie dziękuję! Dam znać, gdy tylko uda mi się ustalić, kiedy maluchy będą jechały i z kim. -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Transportu pewnego nie mamy. Są 2 opcje: - na transport maluchów zgodzi się osoba, która wiezie w niedzielę dary do schroniska - zapłacimy 100zł za transport innej osobie Niestety dom z Kielc zrezygnował z suni, więc dalej mamy 4 psiaki do adopcji :-( -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
[COLOR=red][B]Pilnie poszukuję transportu na dziś z Bielan w okolice ul.Wawelskiej dla dużej klatki kenelowej i worka 12kg karmy. Nie dam rady przewieźć tego autobusem. Szukam też transportu Wyszków lub Pułtusk- Warszawa na wekend dla szczeniaków. Jest dt dla 3 i dom dla suni.[/B][/COLOR] -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Andzia69 sprawdziła dom. Jutro zadzwonię do tych państwa. Będą w wekend w Warszawie. [B]Potrzebny będzie transport z Ostrołęki do Warszawy.[/B] Czy ktoś może pomóc? -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
One same wybierają sobie miejsce i śpią pomiędzy deskami. Mają prowizoryczne schronienie. -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Te mrozy bardzo mnie martwią :-( -
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Jest nowa, nie stara, ale nie wiem ile może mieć. Załóżmy, że ma 3-4 lata. Myślę, że waży 10-13kg. Jeszcze nie została wysterylizowana. Jest trochę przestraszona i mam wrażenie, że zdominowana przez zachowanie tej biało-rudej suki. Po kilku minutach wyszła do nas z budy, zrobiła dwie rundki bo boksie i się schowała. Za krótko byłam, by coś więcej zauważyć, do tego skupiłam się na zdjęciach :-/