-
Posts
8494 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by esperanza
-
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
To tak, jak ja :-( Większość tych maluchów to chłopaki. Raczej szybko maluchy znajdą dom, ale dt na kilka tygodni są niezbędne, a tu nic, ani jednego :-( -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
To jest ślicznotka. Wagowo prawdopodobnie 3-4kg, ale nie sądzę, by się dało dokładniej określić, bo nawet wzrost matek trudno było nam wspólnie ustalić. Jest w wieku 3, może 3,5 miesiąca, ale to też zweryfikować można tylko samemu zaglądając do paszczy... Wiesz, jak jest. Cieszę się, że dziewczyna chce im pomóc i robi tyle, ile jest w stanie. -
Daśka do tej pory nie odpowiedziała na moje pw, ani przez kilka dni nie odbierała telefonu od beam6. Nie wiem, czy w końcu się udało, bo nie rozmawiałam z beam6. Są za to wiadomości ze schroniska. Podczas wycinania kołtunów i czesania właścicielka schroniska zauważyła u suni na grzbiecie pozlepianą sierść z wybroczynami oraz twardy guz w okolicach ogona, ale nie przy odbycie. Jutro będzie oglądał ją wet. Wysłałam kurierem 30kg karmy Josera- takiej samej jaką przekazała wcześniej bebcik.
-
chore, łysiejące, dzikie maluchy w schronisku- pilnie szukamy dt!
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Ogrodzony teren w przypadku dorosłych tak, ale w przypadku maluchów nie. Maluchy potrzebują regularnego kontaktu z człowiekiem, inaczej zdziczeją kompletnie :-( Kurcze, na razie ani wydarzenie na facebooku, ani mail przechodni nie dały rezultatów :-( A łyse dziewczyny dalej w schronie rosną. Wysłałam im kurierem karmę Josera dla szczeniąt- 15kg. -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Transport jakoś zorganizujemy, byle by było gdzie :-( -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Nie, bo podobno ta "chwilowa opiekunka" już znalazła dom dla malucha, ale historia jest mocno pokręcona. -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
A przed chwilą jeszcze to :placz::flaming:: [URL]http://www.ogloszenia.moja-ostroleka.pl/oddam-3miesiecznego-szczeniaka,177097.html[/URL] To jest braciszek piesków, a co najwżniejsze to nie jest ogłoszenie dodane przeze mnie:( Ale zaczynając od początku, tego pieska oddałam tej dziewczynie 2 dni przed Wigilią, a teraz święta minęły to i piesek się znudził:( Jak zobaczyłam to ogłoszenie to aż się popłakałam, bo obiecała, że nie zrobi mu krzywdy i jej się nie znudzi, a teraz? Najlepiej go oddać:( Czy byłaby możliwość żebyście Państwo zabrali tego pieska do rodzeństwa? Bo boję się, że ta dziewczyna może go wyrzucić jak nikt go nie weźmie :( " To jest mail od osoby dokarmiającej maluchy. [B]Czyli jest 6 maluchów i 2 suki, a ja nie mam kompletnie pomysłu, co z nimi zrobić![/B] -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Pomocy! Tym maluchom grozi niebezpieczeństwo. -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Tu są foty jednego miotu- te rude zostały adoptowane: [URL]http://www.eostroleka.pl/oddam-pieski,ogl42755.html[/URL] -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Napiszę tekst. Maluchy są pro ludzkie dzięki codziennemu dokarmianiu. Nie są ani odpchlone, ani odrobaczone, ani szczepione. Oba łaciatki to szczeniaki, ale według mnie jest spora różnica wieku. Mamy zdjęcie tylko jednej matki- tej szarej. Druga pojawia się tylko raz na kilka dni. Przyszła mi myśl do głowy, że może ma też kilka maluchów w innym miejscu. Tfu, tfu.... i w niemalowane..... -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Dziewczyna ogłasza je na forach i stronach w Ostrołęce i 3 udało jej się wydać do adopcji, ale przydałoby się więcej i raczej ogólnopolskich ogłoszeń. Matki są mniejsze od foksteriera, takie do pół łydki. -
Witamy nową dogomaniaczkę :-) Kochane ja jestem bezsilna, ratujcie :-( Nie dość, że w schronisku 12 suk-szczeniaków, to jeszcze jest prośba o pomoc dla maluchów z ulicy: [url]http://www.dogomania.pl/threads/200359-5-szczeniak%C3%B3w-na-ulicy-pilnie-potrzebne-schronienie!-okolice-Ostro%C5%82%C4%99ki[/url]
-
chore, łysiejące, dzikie maluchy w schronisku- pilnie szukamy dt!
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Dziołcha, jak nie nużycowe panny, to może chociaż jedno stąd? [url]http://www.dogomania.pl/threads/200359-5-szczeniak%C3%B3w-na-ulicy-pilnie-potrzebne-schronienie!-okolice-Ostro%C5%82%C4%99ki[/url] np? [URL="http://img585.imageshack.us/i/1002134.jpg/"][IMG]http://img585.imageshack.us/img585/9919/1002134.jpg[/IMG][/URL] Na prawdę nie mają już gdzie ich do schroniska wcisnąć, a maluchy ganiają za ludźmi i samochodami :-( -
dzikus/ka- nie daje się złapać, reszta psiaków w nowych domach
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Osoba dokarmiająca maluchy prosi o pomoc. Mam więcej zdjęć i wydaje mi się, że maluchy jednak różnią się wiekiem. Jedna z suczek: [URL=http://img718.imageshack.us/i/1002136c.jpg/][IMG]http://img718.imageshack.us/img718/9769/1002136c.jpg[/IMG][/URL] jeden z piesków: [URL=http://img585.imageshack.us/i/1002134.jpg/][IMG]http://img585.imageshack.us/img585/9919/1002134.jpg[/IMG][/URL] -
5 szczeniaków wśród sterty drewna, zajrzyjcie! [url]http://www.dogomania.pl/threads/200359-5-szczeniak%C3%B3w-na-ulicy-pilnie-potrzebne-schronienie!-okolice-Ostro%C5%82%C4%99ki?p=16123729#post16123729[/url]
-
[SIZE=3][B]Pilnie potrzebny transport klatki łapki na trasie W-wa-okolice Ostrołęki-W-wa. Suka nie daje się złapać, jedyna szansa to klatka łapka. Pomocy![/B][/SIZE] W małej miejscowości koło Ostrołęki 2 bezdomne suki wychowują około 3-miesięczne maluchy. Suki to matka i córka z miotu sprzed 2 lat. Rodzą co kilka miesięcy. Szczeniaki to 3 pieski i 2 suczki. Kawałek od psiaków mieszka osoba, która raz dziennie dokarmia maluchy, ale to za mało. Psiaki zaczynają wychodzić na drogę i gonią ludzi i samochody. W schronisku nie ma miejsca, by przyjąć te psy. Już jest tam 400 dorosłych i aż 12 szczeniąt, w tym maluchy z chorobą skóry. Wszystkie możliwe pomieszczenia są zajęte, łącznie z łazienką. Za chwilę może stać się tragedia i maluchy zginą pod kołami samochodów. Po nich pojawią się kolejne i kolejne szczeniaki. To się nigdy nie skończy :-( [B]Pilnie poszukiwane są domy tymczasowe dla szczeniąt.[/B] Karma i opieka weterynaryjna nie są problemem, przede wszystkim brakuje bezpiecznego miejsca. [URL="http://img600.imageshack.us/i/1002128.jpg/"][IMG]http://img600.imageshack.us/img600/1999/1002128.jpg[/IMG][/URL] jedna z matek [URL="http://img257.imageshack.us/i/1002026v.jpg/"][IMG]http://img257.imageshack.us/img257/3135/1002026v.jpg[/IMG][/URL] Tekst do ogłoszeń: 6 prześlicznych, kolorowych, docelowo małych, szczeniąt szuka domu! Te maluchy już od momentu narodzin były skazane bezdomność. Kilka lat temu bezlitosny człowiek porzucił suczkę, która wśród sterty śmieci urodziła szczenięta. Jedno z tych szczeniąt zostało z matką, a że również było suczką, gdy dorosło wydało na świat kolejne szczenięta. Teraz dwie suczki, matka i córka opiekują się stadkiem szczeniąt, bezustannie poszukując pożywienia dla nich i dla siebie. Gdyby nie dobra dusza, psy nie przeżyłyby grudniowych mrozów. Maluchy urosły, a jedzenie od matek i karmicielki przestało wystarczać. Za chwilę może stać się tragedia i maluchy zginą pod kołami samochodów, bo w poszukiwaniu jedzenia wychodzą na ulicę i biegną za napotkanymi ludźmi. Czasem dostaną kanapkę, a czasem kopniaki... Maluchy to 4 pieski i 2 suczki. Wszystkie mimo bezdomności i życia w trudnych warunkach są radosne i ufne. Pilnie poszukujemy dla nich schronienia, także domu tymczasowego, gdzie bezpieczne będą mogły czekać na prawdziwe domy i dobrych opiekunów. kontakt: 607-077-350 [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
-
Serdecznie dzięki!
-
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
No drutoland jak się patrzy :) -
Wielkie dzięki :-) Szkoda staruszka, by tkwił w schronisku.
-
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Odbędzie się na pewno. Może, jeśli się zmobilizuję po wekendowym seminarium, to już za tydzień się uda. Będę świeżo po "przyjęciu wiedzy", więc może zrobię jakieś podsumowanie i ktoś zechce o metodach pracy Alexy Capry posłuchać ;-) -
[COLOR=black]Uzupełniam informację o cocker spanielu z Kruszewa: [/COLOR][COLOR=black][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=red]imie Feniks -miasto Kruszewo koło Ostrołęki -opis psa Feniks [/COLOR][/COLOR][/SIZE]to staruszek, odłowiony 30.12 w okolicach dworca PKS w Ostrolęce. Przez pare dni nie wstawał na tylne nogi. Teraz się podnosi i chodzi, ale wydaje się, ze tylna prawa łapa bardziej szwankuje. Powinien mieć zrobione RTG. Jest spokojnym psem, niekłopotliwym. [/COLOR][COLOR=black][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=red][COLOR=black] -zdjecie już jest[/COLOR] -kontakt[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR] 607-077-350
-
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Byłoby cudownie, gdyby więcej osób o nim i jego stosunku do przyrody pamiętało, nie tylko 4 października. -
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
esperanza replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Oby nikt mu krzywdy nie zrobił. Co za ludzie.