-
Posts
572 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kaas1
-
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
czy ktoś może jutro za zwrotem kosztów paliwa przewieźć pieska z Warszawy do Żyrardowa po kastracji? Wszelkie informacje pod telefonem pani Basi...... -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Właśnie, ja też czekam na informację. Z tego ,co mówiła to są szanse na pozytywne załatwienie sprawy. puk puk w niemalowane drewno, aby nie wykrakać...... -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Bardzo dziękuję za dobre serce. Ale chyba bardziej sensowne byłoby przekazanie informacji opiekunce psa. Pogadam z nią dzisiaj i napiszę co zostało ustalone. Na podany adres. Przepraszam, że dopiero dziś odpisuję, post był wczoraj ale z panią Basią się nie widziałam od kilku dni. W pracy mam ostatnio horror. Wiem, że ona coś działa na własną rękę. A może byś spróbowała skontaktować się telefonicznie z nią i spytać czego potrzebuje? Jesteś wydaje mi się osobą niezmiernie kompetentną w zakresie wiedzy o dużych psach:))))).Może jej coś poradzisz? Bo wiem, że jej jest dość trudno to wszystko ogarnąć...... -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Teraz zrobiła się ładna pogoda, może da się jakoś te zdjęcia porobić i psiak będzie stał spokojnie..... Może w weekend dam radę. Dzięki serdeczne za ogłoszenia....... -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
No to super, dzięki bajk21 za współpracę :) może coś wreszcie drgnie w tej sprawie........ -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Właśnie tu jest problem. Od samego początku chciałabym zainteresować tym jakąś organizację. Pani Basia nie jest wprawna w adopcjach, po prostu przygarnęła psa, którego właściciel źle traktował i mało nie zagłodził. Z całą pewnością nie jest to pies dla niej, jest duży, powinien się wyhasać a nie siedzieć w bloku na ostatnim piętrze w 50 metrowym mieszkaniu. Jak na razie zarówno ona jak i ja próbujemy wysyłać informacje, ale wszystko idzie bardzo wolno. Na pewno trudna jest adopcja psa dużego i niezbyt młodego i chętni się nie dobijają drzwiami i oknami. Ale z całą pewnością mogę potwierdzić, że pies jest nad wyraz łagodny, ma zero agresji, jest ufny i przyjazny. Nadal oczekujemy na konkrety. Co do propozycji karmy - psiak je naprawdę wszystko i w dużych ilościach. Mogę się umówić na priva i przywieźć karmę. -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Podam jeszcze raz telefon do pani Basi. 510750178. Może jakiś uzdolniony fotograf zrobiłby psiakowi lepsze zdjęcia?????? Warto się umówić w ciągu dnia.... -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Właśnie w tym problem, że pani Basia ma dobre serce, ale też i niewielkie możliwości. Stąd moja prośba o pomoc w takich sprawach jak procedura adopcji, wizyty przedadopcyjne i.t.p. Jakkolwiek jestem jej sąsiadką to zakres mojej pomocy jest ograniczony, o ile ona nie pracuje, jest na emeryturze to ja mam pełen etat , trzy psy na codzień, czwarty pies - gdy mam tylko wolną chwilę, jest odwiedzany przeze mnie poza Warszawą. Wiem, że zdjęcia nie sa super, ale też i nie jestem profesjonalnym fotografem, pies nieszczególnie ma chęć na współpracę. Co jakiś czas podrzucam jej coś dla psa do jedzenia - jest duzy i ma wielki apetyt. Telefon do pani Basi podałam w mailu, jak również na pierwszej stronie tego tematu. Mnie osobiście byłoby wygodniej, gdyby kontaktować się z nią. Ja służę jako internetowe medium, bo pani Basia niestety nie obsługuje internetu. Byłoby wspaniale, gdyby mogła się dogadać z zainteresowanymi osobami osobiście, może wspólnie dałoby się znaleźć jakieś rozwiązanie? -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Dawać radę to daje, choć marudzi.....ja nie mogę jej pomóc, bo sama nie mam za wiele czasu dla mojej czwórki. Ale docelowo to pies jest dla niej po prostu za duży. Zdecydowanie czułby się lepiej u młodszych ludzi.....fajny naprawdę i przytulaśny. Dodam jeszcze kilka zdjęć: [IMG]http://kaas.blox.pl/resource/Piesek6.jpg[/IMG][IMG]http://kaas.blox.pl/resource/Piesek7.jpg[/IMG][IMG]http://kaas.blox.pl/resource/Piesek8.jpg[/IMG][IMG]http://kaas.blox.pl/resource/Piesek9.jpg[/IMG][IMG]http://kaas.blox.pl/resource/Piesek10.jpg[/IMG][IMG]http://kaas.blox.pl/resource/Piesek11.jpg[/IMG] -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Hotelik pod Warszawą jest, ale dość kosztowny. około 400 zł miesięcznie, dobra opieka plus wyżywienie. Prawdę mówiąc to dobre miejsce, ale nie sądzę, aby dało się zbiórkę przeprowadzić, pies nie ma tak "znakomitego" PR...Jakoś próbujemy go tutaj trzymać póki co, jak nie będzie gorzej to chyba tu zostanie. Ale warto aby trafił do domu a nie dość niedużego mieszkanka. -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Byłoby cudownie. Wysłałabym Ci na maila jeszcze więcej zdjęć, opis i namiary. Podaj mi na priva swojego maila, bo na pocztę dogomaniacką jest chyba trudno wstawiać załączniki :) -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://kaas.blox.pl/resource/Piesek4.jpg[/IMG][IMG]http://kaas.blox.pl/resource/Piesek2.jpg[/IMG][IMG]http://kaas.blox.pl/resource/Piesek1.jpg[/IMG][IMG]http://kaas.blox.pl/resource/Piesek5.jpg[/IMG] -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://kaas.blox.pl/resource/Piesek3.jpg[/IMG] -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Udało mi się zrobić kilka zdjęć pieskowi. Może udałoby się go poogłaszać? Mnie teraz trochę trudno, choć będę próbowała. Szkoda, że pani Basia nie kontaktuje się przez internet. Odnośnie domu- to jest spory pies i mieszkając na ósmym piętrze się po prostu męczy. Jest dobry, bardzo zdyscyplinowany i powolutku dochodzi do siebie, już nie ma takich przerażajacych sterczących żeber. Ja kupuję dodatkową karmę aby wspomóc panią Basię. Był zły okres, gdy chorowała, w ogóle nie jest osobą silną i zdrową. Piesek miałby najlepiej w domu z możliwością częstego bywania na dworze. Aktualnie bywa góra 3 razy na spacerze. Toleruje inne psy i koty. Można go głaskać, nie zdradza żadnych objawów agresji. W następnych postach zamieszczę jego zdjęcia, które zrobiłam.... -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Niestety. Zaczyna być problem, bo opiekunce odezwała się astma, jest chora i nie może chodzić. Ja pracuję, psa wyprowadzają jej sąsiedzi, grzecznościowo. Ja kupuję jej dodatkowo jedzenie dla psa, zainteresowanie i odzew zerowe. Wiem jak jest, duży pies stanowi gigantyczny problem, u nas na klatce wisi ogłoszenie o domku dla małego psa....zero chętnych. Ona wspomniała coś o hoteliku, oddałaby na jakiś czas dokładając się do jego utrzymania. Sama nie wiem, co robić. Pies ma się coraz lepiej na szczęście. Jeśli ktoś ma pomysł na niedrogi hotelik to psa jestem gotowa dowieźć. -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
A propos zdjęć, mijamy się trochę:) Wracam z pracy o 16.30, zwykle robi się szarówka. Może na dniach się uda coś pstryknąć....jak tylko będę miała coś więcej niż to, co jest , zamieszczę w sieci.... -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Dziś pani Basia przyszła odebrać ode mnie porcję żarełka- ponoć psiak ma niebywały apetyt nadrabia czas głodowania.....właściwie to jemu potrzebne jest jedzenie w dużych ilościach oraz DS. DT ma, choć dla tak sporego psa wegetowanie w mały mieszkanku na dłuższą metę jest chyba niekoniecznie tym, co lubi najbardziej..... Nie ma sensu robić zbiórek, są bardziej potrzebujące bidy, po wypadkach, chore, połamane i skazane na schronisko. Ale gdyby jakiś nad nim "patronat" objęła jakaś fundacja i rozpropagowałaby go to byłoby to....Na priva podam chętnie adres pani Basi. Pies jest wart uwagi. Z jednej strony przeszedł gehennę u nieczułego podłego typa a z drugiej pozostał pogodnym i ciepłym przytulakiem. Chodzi na smyczy pięknie, nie wyrywa się. był testowany na obecność kotów u zaprzyjaźnionej kociary i w ogóle nie wykazał żadnych negatywnych zachowań. Pies jest naprawdę spokojny i opanowany. Pomimo, że atakuje go mały pies pani Basi, on zdaje się to ignorować. Może być drugim psem w domu. Dziś maluch mało mu nie odgryzł nosa. A on tylko się odsunął....:) -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
No właśnie, pani Basia okazała serce psiakowi, ale tak naprawdę to nie jest pies dla samotnej dość chorowitej emerytki. Mieszka w bloku na 8 piętrze w dwupokojowym mieszkaniu. Pies na początek dostał zalecenie jedzenia głównie ryżu, więc mu gotuje z kurczakiem, marchewką. Ale to za mało, pies po prostu ma gigantyczny apetyt, je wszystko w każdej ilości. Więc karma dowolna, puszki rozwiązują problem. myślę, że jednak docelowy dom dla niego powinien być znacznie większy a i właściciel krzepki..... -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny, bardzo dziękuję za odpowiedzi. Bardzo możliwe, że ta psina nie ma nic wspólnego z ogarem, ale ma tak wpisane w książeczkę zdrowia. Dlatego spróbowałam napisać do ogaromaniaków też. Otóż facet w sposób bezczelny drwił sobie z sąsiadów widzących, że psu dzieje się krzywda....psa zagłodził ( weterynarz tylko zakomunikował mojej sąsiadce a nie podjął żadnych działań) Pies był tygodniami nie wyprowadzany, nauczył się załatwiać w domu, sikał w łazience, kupę też robił. Moja sąsiadka odwala heroiczną próbę edukacji psa. Pies jest bardzo zestresowany.Ma nastroszoną sierść i widać mu żebra, czego na zdjęciu nie widać. Sąsiadka z drugą kobietą zadzwoniły w końcu do TOZ, ale usłyszały, że jest masa takich interwencji i nie maja czasu..... Więc babki zabrały tego psa i jeszcze jedną spanielkę, którą traktował trochę lepiej i nie tak głodził, choć nie wyprowadzał.Zabrały na własną rękę, facet jak był trzeźwy to oddał książeczki szczepień, ale jak zapije, robi awantury i obiecuje, że psy odbierze z powrotem Pani Basia ma swojego psiaka, staruszka przybłędę, który niestety warczy na przybysza. Duży jest naprawdę grzeczny i posłuszny. Jak pisałam, pani Basia jest emerytowaną samotną nauczycielką i wykarmienie takiego giganta jest dla niej pewnym problemem finansowym. Podjęłam się dokładać jej do karmy, mam swoją czwóreczkę, jeden z nich mieszka poza Warszawą i jest sam. Więc bardzo trudno mi się podjąć jakąkolwiek inną formą jej pomocy. Obiecałam ogłaszać psa i szukać wsparcia dla niej. Uważam, że gdyby udało się wyadoptować Samsunga to pani Basia mogłaby przyjąć coś od czasu do czasu na DT. Ma serce i wiele troski dla piesków. Postaram się może sama zrobić lepsze zdjęcia, bo te są z komórki i są dość kiepskie. Jeśli ktoś ma większą wprawę w robieniu ogłoszeń, będzie super.... Jeśli ktoś może wspomóc karmą, mogę podjechać, jestem zmotoryzowana, i jej zawieźć. A może ktoś ma możliwości tańszego zakupu? Telefon do pani Basi, jakby ktoś miał jakiś pomysł, w pierwszym poście...... -
Polecam uwadze miłośników ogarów - otworzyłam temat na psy w potrzebie: [url]http://www.dogomania.pl/threads/201596-Zabiedzony-odebrany-sady%C5%9Bcie-w-domku-tymczasowym-prosi-o-zainteresowanie[/url] jest w DT, szukamy mu dobrego domu, gdzie nigdy nie będzie głodzony i trzymany bez spacerów.......
-
Mogę polecić rasowego ogara. Co prawda nie jest młodziutkim psem, ale jest ogarem polskim, zabranym nieodpowiedniemu właścicielowi. Szukam domu dla niego, bo trafił do osoby, która niekoniecznie da sobie radę z dużym psem. Piesek jest uroczy. A oto zdjęcie: [IMG]http://kaas.blox.pl/resource/samsung_493.jpg_zmn_.jpg[/IMG]
-
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Okazało się, że ten pies jest rasowym ogarem polskim. Właściciel , chociaż się rzucał, oddał książeczkę psa i tam było wpisane. Nie wiem, czy jest czystej krwi czy tylko mieszanką...... Będę próbowała zainteresować psem miłośników ogarów, na dogomanii i na stronie o ogarach. Jeśli ktoś może coś poradzić, proszę o głos....... -
Zabiedzony, odebrany sadyście, w domku tymczasowym prosi o zainteresowanie
Kaas1 replied to Kaas1's topic in Już w nowym domu
Karma też by się przydała. Jeśli są nadmiary lub jakaś tańsza oferta, nowa właścicielka psa byłaby wdzięczna, jest to emerytowana nauczycielka, więc finanse nie za wielkie.....