Jump to content
Dogomania

Kaas1

Members
  • Posts

    572
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Kaas1

  1. Kaas1

    Kleszcz!!!!!!!!

    Jeden z moich dwóch psów załapał się na zarażonego kleszcza już w tym roku...właśnie miałam dostać w najbliższym tygodniu preparat a tu dziś nagle okazało się, że pies ma babeszjozę. Wczoraj wyglądał marnie, wydawało się, że coś ma z żołądkiem, wymiotował. rano dziś pojechałam do przychodni. Na szczęście weterynarze z przychodni na Śreniawitów natychmiast zrobili badania krwi i stwierdzili bardzo wczesne stadium zakażenia. Kufi jest po trzech zastrzykach, ma dostać jeszcze dwa razy antybiotyk i weci są dobrej myśli. Czuje się teraz już nieco lepiej, pije, ale nie chce jeść sam, dostaje kaszkę łyżeczką. W okolicy Białołęki żyje masa zarażonych kleszczy i dziś było już kilku psiaków z tym rozpoznaniem. Kufi jest bojowym kundelkiem o ogromnej woli przetrwania, więc wierzę że z tego wyjdzie...ale proszę, jeśli ktoś ma swoje doświadczenie z walką z tą chorobą, niech to opisze, abym nie popełniła błędów....
  2. Mnie trafił się od tygodnia psi łazęga, taka wagabunda bieszczadzka. Przywiozła go moje córka, chodząc po górach, szedł całą trasę, spał pod namiotem. nie miała siły go zostawić przed dworcem. Przykre jest, że sporo psów tak się w górach wałęsa, licząc na to, co skapnie im od turystów.....biedak miał masę kleszczy i był cały poraniony. tera mieszka w bloku, widzę, że się trochę męczy. Z drugim naszym jamniorem mijają się boczkiem, ale się tolerują...... pozdrawiamy wszystkich fanów mixów Kasia i psy
×
×
  • Create New...