Jump to content
Dogomania

Kaas1

Members
  • Posts

    572
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Kaas1

  1. Aż tak dobrze nie znam wszystkich wątków, więc prosiłabym o linka, jeśli masz
  2. Pomysł laikinii na temat psiego przedszkola nie daje mi spokoju, dziś też o tym gadałam z Felą. Czy taka koncepcja byłaby słuszna? Może by podyskutować, zasięgnąć języka wśród młodych adeptów weterynarii czy ludzi, mających teren i możliwości lub odrobinę czasu, a może z okolicy nie znalazłby się ktoś, kto mógłby doglądać pieski.Choćby doraźnie, w czasie wakacji? Sytuacja jest awaryjna. Oddzielny temat to takie niezależne od schroniska miejsca dorastania szczeniaczków. Z jednej strony łatwiej znaleźć opiekę - mniejsze niebezpieczeństwo pogryzienia, ale też wymaga to większej czujności. Ja ze swej strony zadeklarowałabym pomoc w obsłudze logistycznej.... a może otworzyć oddzielny temat na temat takiego rozwiązania?
  3. 30 zł mogę na razie, trochę jestem przed pensją, ale gdzie przelać?
  4. Tak powiedziałam, bo nie mam pojęcia, czy w schronisku jest ktoś z kim idzie się dogadać. Młodzież dorabia teraz wszędzie, jeśli jest ktoś zaufany to może kogoś takiego znajdzie. Ja niestety nie znam nikogo z Ostrowii. NIe znam też realiów schroniska na tyle dobrze, bo wiem, że niektóre nie tolerują w ogóle obcych osób, kręcą swoje lody i.t.p. Pewnie, że każda z dogomaniaczek pracuje, ma psy, z tymczasami krucho. Czasem psy nie zgadzają się z obcymi przybyszami, nawet tymczasowymi. U mnie w ostatnim tygodniu byli goście, podróże z nimi, zero czasu i do tego piąty pies. Ale jeśli istnieje realna szansa porozmawiania z kimś z tego schroniska, prosiłabym o namiary na priva. Może coś się uda wykombinować.
  5. Zwykle dofinansujemy pobyt psiaków w hotelikach a ja mam inny pomysł, może dołożyć jakieś grosze do pracy przy psiakach jakiemuś wolontariuszowi? W końcu teraz wakacje, pewnie są w okolicy młodzi ludzie, którzy mogliby się szczeniaczkami zaopiekować. To może i absurdalny pomysł, nie znam tego schroniska, nie wiem, czy toleruje się tam wolontariuszy i czy jest możliwe, aby jakieś młode dziewczyny przychodziłyby do szczeniąt a byłyby opłacane i nadzorowane przez Dogo? Ludzie jednak szukają szczeniąt, nawet na dogo niektóre z nich znajdują domki stosunkowo szybko. Może ogłosić te najmniejsze? Może ktoś ma ich zdjęcia. Czy to te zdjęcia. które są na wątku?
  6. tak, mają allegro [url]http://allegro.pl/item1134142794_male_rozrabiaki_z_upodobaniami_wegetarianskimi.html[/url]. ważne jeszcze przez 6 dni. One i tak mają zapewne bardzo dobrze.......
  7. W jaki sposób można tym maluchom pomóc? Wiadomo, wakacje, trudno o adopcje, nawet jakby wziąć 1-2 maluchy, nie rozwiąże to problemu? Może jakieś daszki, płachty. parasolki zabezpieczające przed słońcem- przecież coś takiego można zafundować? Czy pieski mają wodę i do niej ciągły dostęp?
  8. W tym tygodniu dostałam do niańczenia piątego psa ( właścicielka zdaje jakieś egzaminy w swojej szkole), więc nie bardzo mogę się ruszyć z działki. Jeśli chodzi o Allegro jest ponad 200 wejść i 3 obserwatorów. Nie wiem czy świadczy to o czymkolwiek i czy pytania były ( ja nie dostałam żadnego maila i telefony) Mogę natomiast zrobić Allegro dla następnej trójki, jeśli chcecie.
  9. właśnie wróciłam z Mazur. Jeszcze jutro i będę mogła działać:)
  10. Allegro dla pieseczków :[B][URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1134142794"][B]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1134142794[/B][/URL][/B]
  11. ja też nazwałam je "Sralki" bo w niedzielę o 6 rano zbierałam 7 kup w domu:) Ale cieszę się, że to nie kaszel kennelowy. Co z nich za wegetarianie???? :)
  12. Mam prośbę, czyje namiary ( komórka, mail) oprócz mojej podawać na Allegro i czy podawać lokalizację psiaków? A może również wspomnieć o innych szczeniaczkach z Ostrowii?
  13. Prześlę po południu, mam je w domu na dysku.
  14. Tak,to prawda, walczą o upadłego. Ale są ogromnie słodkie jak tak atakują. Czy zrobić im Allegro, czy będą szukane domki w okolicy?
  15. [IMG]http://kaas.blox.pl/resource/cala_gromadka_1.jpg[/IMG] [IMG]http://kaas.blox.pl/resource/dwie_sunie.jpg[/IMG] [IMG]http://kaas.blox.pl/resource/mala_sunia.jpg[/IMG] pieseczki naprawdę urocze i mam nadzieję, że szybko ktoś - oby sensowny - się zainteresuje. Jak trzeba przewieźć - służę pomocą :)
  16. dodam też moje zdjęcia szczeniaczków - zanim pojechały do yumanji spędziły dzionek u mnie:) [IMG]http://kaas.blox.pl/resource/sunia_z_latkami.jpg[/IMG] [IMG]http://kaas.blox.pl/resource/w_miednicy.jpg[/IMG] [IMG]http://kaas.blox.pl/resource/wodopoj.jpg[/IMG] [IMG]http://kaas.blox.pl/resource/zjadamy_wszystko.jpg[/IMG] [IMG]http://kaas.blox.pl/resource/cala_gromadka.jpg[/IMG]
  17. Czy mała czarna niunia nadal kaszle? Martwię się o nią.
  18. Szczeniaczki są urocze i rezolutne. Wcale nie są dzikusami, lecz faktycznie na początku się trochę obawiały. Później za mną chodziły cały czas. Myślę, że chłopak będzie bardzo czujnym i mądrym psem, daje sobą kierować i jest zdyscyplinowany, szczekał też na obcych na równi z moimi, co wyglądało nad wyraz zabawnie. Prowokował je też do zabawy, ale one niechętnie, to już starsi panowie i z pewnym zniechęceniem przyjmowali zaproszenie ze strony malucha. Dziewczynki też świetnie się bawiły, również między sobą i wyjątkowo miały ochotę na kontakt z moim jamnikiem. Jedna faktycznie prychała, lecz również była mocno rozbrykana, więc mam nadzieję, ze to nic poważnego, bo maluszka słodka. Szczeniaczki zdobyły serca całej mojej rodziny. Mam ładne ich zdjęcia, zrobiła je moja córka, jak wrócę do Warszawy - pewnie dziś lub jutro - zamieszczę je na forum. Mam również klatkę, czekam na informację jak skontaktować się z kimś, kto będzie jechał do Ostrowi. Jeśli będą nowe domki, mogę po psinki jechać. Szkoda mi tych, co zostały w schronie......
  19. Jutro jestem zajęta, praktycznie do późnego popołudnia. Sobota i niedziela wchodzą w grę.Niestety nie mogę przechować szczeniaczków, bo na mojej działce będą moje 3 psy, których stosunku do obcych nie jestem w stanie przewidzieć. Ale odebrać i zawieźć bezpośrednio do DT mogę od piątku i później.
  20. może uda się dograć sprawę w niedzielę. Zobaczymy
  21. Z tego co wiem, sprawa jest aktualna po niedzieli.
  22. napisałam na priva i czekam na odpowiedź :)
×
×
  • Create New...