Romuś ma ostry stan zapalny.. pH moczu = 8,0, dużo białka, trochę krwi i duuuużo kryształków.. Czego dokładnie to już mi wet nie powiedział.. Te kryształki najprawdopodobniej podrażniają drogi moczowe, stąd krew..
Romanek dostał trzy zastrzyki, jutro jedziemy na kolejne, a potem przechodzimy na antybiotyk w tabletkach i specjalistyczną karmę URIcośtam..
Trzeba obniżyć pH, zakwasić mocz, wtedy te kryształki powinny się rozpuścić.
Tak więc zaczynamy leczenie.
Znalazłam takie coś: Najczęściej mamy do czynienia u psów z tzw. struwitami, czyli fosforanami amonowo-magnezowymi. Tworzą się one w moczu zasadowym. Ich cechą jest nietrwałość, co daje szansę na ich rozpuszczenie w wyniku leków i diety. ([URL]http://www.cztery-lapy.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=612[/URL])
Mam nadzieję, że leki i odpowiednia dieta pomogą :)