Jump to content
Dogomania

brazowa1

Members
  • Posts

    26461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by brazowa1

  1. brazowa1

    Metamorfozy

    mam alergie na tekst :meczy się i trzeba go uśpić. Frazes,w który można wrzucić wszystko.
  2. brazowa1

    Metamorfozy

    [quote name='sleepingbyday']golden środkowoeuropejski ;-)[/QUOTE] doskonałe!
  3. no,sa różne ataki,ona miala...straszne. Na razie jeszcze wetka walczy,żeby ja ustabilizować,ale takiego psa nikt nie bedzie chciał,bo to męka dla opiekuna,a skoro jest tyle innych,tak samo potrzebujących domu?
  4. tak :) i troszke sie ruszyło w ostatnim tygodniu. I jedna straszna wiadomość-sunia,która jest od dwóch prawie miesięcy w schronisku dostała strasznego ataku padaczki. Przemiłe,kochane,młode stworzenie,ale tym samym ma juz na zawsze zamkniętą drogę do adopcji :(
  5. a dzis wykryłam ogromna gulaje w okolicy mostka. I albo tak szybko urosło albo ja dopiero zauwazyłam,bo to sie pokrywa z wypustką mostka. Chyba czas wykorzystywac na maksa te wiosne,bo może byc nasza ostatnią.
  6. ano było tak : zaczęła w nocy kaszlec, po kilku razach wstała ( ja wtedy tez już wstalam), przeszla trzy krok i całym ciałem obaliła się na podłoge, ale nie to, że się wdzięcznie złożyła,tylko jakby jej ktoś podciął łapy. Łup! cielskiem na bok. A że w kłębie 63 cm,to padła z wysokości. Usiłowała wstać i padała,tak z 10 sek to trwało. Krótko, ale wyglądało strasznie. Brałam pod uwage padaczkę, ale na razie wyglada to bardziej na sercowe. Obserwujemy i karmimy tabletkami. Płesznik? na co to i co to?
  7. Ja się z modlitw o rzeczy niemożliwe (ale dostępne w naszym świecie) śmiać nie będę.A jak raz św Franciszek pomógł!!! Wyobraźcie sobie,że macie szczeniaka chorego na parwo, lądujecie z nim dosłownie na ulicy i zero pomysłu co dalej. Godzina 20sta. Jedyną logiczną rzeczą jest eutanazja. Nikomu nie wepchniecie,bo wszyscy maja psy, do schroniska tez nie,bo przecież stamtąd zabrany.Czarna doopa. Pomyslałam: Franciszku ratuj,wymyśl coś!!!! I w tym momencie dzwoni telefon; w telefonie inteligentny rzeczowy głos, który pyta,czy może zając chwilkę czasu,bo dostał ten numer od znajomych i chciałby się zapytać o poradę w sprawie wyboru rasy psa. Piękne było uczucie,gdy słyszałam ten głos,bo wiedziałam coś o czym ten pan jeszcze nie miał pojęcia - że to jego rodzina ma wziąć i wyleczyć tego szczeniaka :) :) :) Wzięli,wyleczyli,pokochali :)
  8. Serce pęka,gdy sie na niego patrzy :( a o która Fionę chodzi?
  9. Wieści złe nie są. Powiększona lewa komora,lewy przedsionek,prawe wsio dobrze,bez arytmii,generalnie typowe schorzenie serca dla psów dużych w starszym wieku.Pierwszy raz widziałam ECHO serca . Dostała enarenal. Więc niby nic niegroźnego,ale jak wtedy nocą nagle zemdlała,to....ojej. Pani wet powiedziała,ze mam sie nie zamartwiać wątroba, bo na psa w tym wieku wcale nie sa tragiczne wyniki,a ma pacjentów,którzy normy przekroczyli o tysiące i... żyją, bez objawów chorobowych. Więc dziewczęta,można uznać,ze wieści od Sagusi sa dobre :)
  10. Więc Sagusia czuje sie kwitnąco i nie pamieta tego,co było w nocy. Dzis odbieram badania krwi,za trzy dni uda mi sie pójśc na ekg,wet osłuchowo stwierdził,że jest przerost mięśnia sercowego. Troszke mi ulżyło,że to w kierunku serca,a nie padaczki. Chociaż w sumie,co to za różnica. Pozytywne ,że ładnie przytyła,ponad 28 kg! super,bo było w zeszłą wiosnę zaledwie 25.
  11. Dzis w nocy Saga miala albo atak sercowy albo atak padaczki,co to konkretnie,dowiem sie po badaniach. Bardzo się boję.
  12. Agatko,szkoda,że sobie razem nie możemy zapalić :) Mam to samo,jakby wycofali pety,zrobiłabym sie smutna,a życie straciłoby barwy. Mam tak za każdym rzucaniem-w sumie nie ma większego problemu,ale ...jest szaro wtedy. Ech,ten "wieczorny" papieros z psem,gdy wychodzę o 1 w nocy,na ulicy cicho,czasem przemknie lis...magiczna chwila.
  13. Vikuniu,a w Gdyni byłaś? warto u nich zostawic swój kontakt. Podobnie Dabrówka koło Wejehrowa. Blisko,a psy tak samo potrzebuja pomocy. Chodzisz wtedy na ich koszt do wskazanego weta w Gdyni (jak szczeniaki z Ciapkowa) lub do Wejherowa,jak z Dąbrówki.
  14. Podpisuje sie pod tym. Agatko,przepraszam,że tak szybko i nagle zakończyłam rozmowę,ale zobaczyłam koleżankę,której nie widziałam 10 lat, a kiedys nawet wynajmowałysmy razem chate,więc musiałam koniecznie zobaczyc,jak wyglada,.
  15. zjadłam...na noc. To chyba nie był dobry pomysł. Eeeeeeeee,raz w roku...
  16. Czy psy z podwyższonymi wynikami watrobowymi (ale lekko) mogą jesć karme intestinal np Eukanuby? Czy stałe podawanie Intestinala staremu psu może mu zaszkodzić?
  17. Specjalnie dla Nette :) Animondowa chwila Dolara. Schroniskowiec z takim stażem,że biorę go po schronie bez smyczy,jest na każde słowo. Jeden z najmądrzejszych psów, jakie spotkałam w życiu. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images63.fotosik.pl/686/115265ecfa493066med.jpg[/IMG][/URL]
  18. też nie mogę sie z tym pogodzić,że tak szybko odchodzą :( ledwo człowiek zdąży się przywiązać,a pies wrośnie całkowicie w jego zycie, a już czas sie żegnać
  19. czy ja dobrze zrozumiałam-kompromitujące dla EMIRa ma być prowadzenie w jakiś tam latach nielegalnego schroniska,na które patafian z urzędu nie przyłożył pieczątki,tak? A odkąd na Dogo taki duch respektowania prawa panuje? Jak kogos coś boli,to niech sie weźmie za legalne hyclernie,w których zgodnie z prawem psy padają-zdychanie opłacane za naszą ,podatników kasę.
×
×
  • Create New...