[quote name='maga18'][W sumie to pieprzak staje sie pieprzakiem dopiero po pierwszym strzyzeniu, a jak sie rodzi to jest identyczny jak czarno-srebrny (dla potencjalnego Kowalskiego) - to jest moje zdanie!
;)[/quote]
hmmm ciekawa teoria:)))BARDZO CIEKAWA TEORIA:))))
bo w wieku kiedy odbierasz szczeniaka a wiec minimum 7tygodni nawet bardzo ciemnego pieprzaka nie idzie pomylic z czarno-srebrnym:))))wiem,bo mam takiego w domu- cala glowa i boki sa siwe,grzbiecik ciemny,ale leb i cale boki jasne! A jasny pieprzak jest caly szary,siwy czy jak to nazwal:)))czarno-srebrny jest czarny caly za wyjatkiem miejsc , gdzie i pieprzak-czyli lapki i brewki,ale glowa i boczki sa czarne jak smola:)))owszem ciemne pieprzaki jasnieja z uplywem czasu,cz-sr nie powinny jasniec.
Wiec sorki,ale przecietny Kowalski nie pomyli pieprzaka z cz-sr:))))i pieprzak nie wypieprzy sie po pierwszym goleniu,bo on juz jest wypieprzony:))))po kazdym skubaniu bedzie zmienial kolor,ale niekoniecznie na jasniejszy patrz pies kolegi-jak kupowal bral jasnego,oboje rodzice sa jasniutcy,a on po wyskubaniu odrosl na CIEMNO:))))