-
Posts
762 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by jovi
-
To dałaś czadu ! WIELKIE gratulacje ! Ale zgłoszeń Twoich psów to już nie będą przyjmować na inne wystawy co by innym dać szansę :) Naprawdę pięknie, pozazdrościć takich sukcesów hodowlanych !
-
Czy Ty opisujesz sędziowanie na Litwie , w Druskininkach ?
-
A wie ktoś czy ta promocja 2xCACIB=HCh tam będzie ? Bo jak do nich napisałam do węgierskiego klubu to mi pani odpisała, że nie nic o tym nie wie .
-
Dostałam właśnie dobrą nowinę z węgierskiego klubu a'propos CACów z klasy championów , czy się liczą czy nie do championatu Węgier : [B] [I] " you can enter your dog into the champion class, because we accept CACs from this class for the HCH title, if you are foreigner " [/I][/B]Hurra , czyli wszystko jasne, LICZĄ SIĘ dla nas !
-
Zabytek chihuahua - Grosik odszedł kochany we własnym domu.
jovi replied to APSA's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Człowiekiem, bo człowiek brzmi dumnie ! Jak widzę tą ogromną masę zwierząt potrzebujących pomocy to szlag mnie trafia ! Ludzie , to ludzie zgotowali im ten los !!! -
Węgrzy zawsze tacy szybcy , wstawią info miesiąc przed ;)
-
To jest za Gnieznem ( 20km ) od mojej strony, w kierunku Poznania , trochę dziwne, że żaden Poznaniak nie chce podjechać , oni mieliby jakieś 30km . Dla mnie robi się trochę daleko.
-
Gdzie ten dom do sprawdzenia ? Ja mam 50km do Gniezna i dla mnie to żadna odległość, bardzo dużo jeżdżę .
-
Kurcze, dzielni byliście i rezultat też ładny, brawo !
-
Preparat Royal Canin CONVALESCENCE SUPPORT canine,feline . To taki proszek w saszetkach , w necie można dostać , to taka bomba energetyczna, a rozrobić ja można w szklance wody . I smakuje psom ;)
-
Ekstra fotki !
-
Wspaniale ! Gratulacje !
-
Niestety, ale moim zdaniem jej kariera wystawowa jest skończona :-( Wielu sędziów NIE UZNAJE tych polskich papierków czemu się nie dziwię . Jak chciałaś sukę wystawiać to trzeba było zostawić te szczątki zębów tak długo jak się dało . Cóż, takie niestety już jest ryzyko związane z posiadaniem psa wystawowego , zawsze coś się może zdarzyć co zmusi do zmiany planów . Oczywiście możesz ją wystawiać, zwłaszcza w klasie championów, ale zawsze będzie to loteria : sędzia uzna czy nie uzna zaświadczenie . Wydaje mi się , że w przypadków wystaw zagranicznych taka loteria nie ma sensu, ale decyzja należy do Ciebie.
-
Jamnik Bruno odszedl juz za TM :( spij spokojnie kruszynko
jovi replied to conceited's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
A propos chudnięcia i raka : moja suka , zeszła na raka skóry w niespełna 2 miesiące gdy się to świństwo uaktywniło :( Poszło momentalnie ! Ostatnie 2 tygodnie suka właściwie nic nie jadła , korzystała z zapasów bo chuda nie była przed chorobą . Trzymam kciuki za tego biedaczka ! -
Jest to wystawa tak zwana promocyjna bo za 2xCACIB jest championat Węgier , w promocji też Junior Champion i Veteran ! Więcej informacji [URL="http://www.debrecendogshow.hu/cacib.htm"]http://www.debrecendogshow.hu/cacib.htm .[/URL] Myślę nad zorganizowaniem wyjazdu busem, z 1 noclegiem, koszt przejazdu jakieś 400zł maksymalnie . Byliby chętni ?
-
Dzięki za informacje.
-
a ile kosztuje wydanie dyplomu championa bo nie wiem czy dobrze na ich stronie zrozumiałam, 15euro ?
-
Pegaso szaleje ! To jest dopiero pies ! Gratulacje !
-
Mogłabym prosić o stawkę białych owczarków szwajcarskich .
-
A zna ktoś z Was obsadę sędziowską ? Bo z tej obecnej rozpiski na ringi to nic nie wynika .
-
Z nazewnictwem tej rasy jest straszny bałagan . Po pierwsze : taka rasa jak owczarek amerk-kanad to był wymysł europejski, psy te importowano z USA i Kanady i tam takiej nazwy nie używało się i nie używa . Tam jest to OWCZAREK NIEMIECKi, po prostu . Dlatego też nie ma możliwości nostryfikowania rodowodów wydanych przez AKC ( USA ) bo NIE MA takiej rasy jak Biały Owczarek Szwajcarski . Można by go nostryfikować tak jak jest , ON, ale wiadomo, taki pies w rasie ON ( o białym umaszczeniu ) jest NIEHODOWLANY !!! Póki rasę nie objęło FCI i hodowano je w klubach w Europie to zwyczajnie kluby zmieniały tą nazwę na amerykańsko-kanadyjski. Z resztą, do niedawna , robiły tą zmianę nazwy niektóre kraje europejskie zrzeszone w FCi, zmieniały na Biały Owczarek Szwajcarski . W chwili obecnej to teoretycznie niemożliwe (wyszło specjalne rozporządzenie FCI o niemożności rejestracji importów ON i zmiany nazwy na owczarki szwajcarskie ) choć okazuje się , że nie do końca i niektórym francuskim hodowcom się to udało . Jak, to już tajemnica , dowiedzieć się nie da bo próbowałam . Po drugie : rasa 'biały owczarek ' istnieje TYLKO w jeden organizacji USA i w Australii ( nieuznawane są przez FCI żadne rodowody tych organizacji ), tak jest to wszędzie poza Europą OWCZAREK NIEMIECKI w kolorze białym . Nie wiem jaki jest wzorzec ONka w USA skoro te w kolorze białym są hodowlane . Rasa Biały Owczarek Szwajcarski istnieje w FCI i z tego co wiem w jednej organizacji australijskiej ( ich rodowody nieuznawane są przez FCI ) . W Europie owczarek amer-kanad i szwajcarski to to samo , nazwa tylko zmieniona . Ale żeby właśnie było dziwniej to wszystkie te importowane do Europy owczarki amerk-kanad były Owczarkami Niemieckimi o białym umaszczeniu . Bałagan z białymi owczarkami szwajcarskimi jest do dzisiaj , z rodowodami też bo doszło do absurdu moim zdaniem ( i zdaniem bardzo wielu innych hodowców białych owczarków szwajcarskich w Europie ) , że w tej chwili NIE MOŻNA importować psów z USA i Kanady czyli PRAWDZIWYCH ojczyzn tej rasy ( specjalne rozporządzenie FCI ) !!!
-
Ale Ty to masz pełny autobus ;)
-
Ja bym mu kleiła to ucho .
-
A wiadomo już jak to jest z tymi CACami w klasie championów ? Liczą się czy nie ?