Jump to content
Dogomania

Patka

Members
  • Posts

    6152
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Patka

  1. a wiesz ja bym spróbowała tak z ciekawości :) i jeszcze dołączyła zdjęcie przed i po adopcji :)
  2. Zorlis Ty to wiesz inni nie - psy nie maja kartek na grzbiecie jestem łagodny - skoro ja spotykam właścicieli, którzy mówią "mam łagodnego psa tylko sie rzuca" ;) i lata on luzem, wole zapobiegliwość - wiem ze moja suka na przejaw agresji także nie pozostawała bierna dlatego lepiej wziąć psa na smycz i tego samego wymagam od innych psiarzy - do tego mimo całej łagodności porostu nasze psy mogą sobie nie przypaść do gustu lepiej na smyczach podejść do siebie zapytać wzajemnie jakie maja charaktery nasze pupile i wtedy pod kontrolą pozwolić na zabawy luzem .... Aniuś o takich ludziach mówię, a rozdzielać psy trzeba umieć do tego ludzie wpadają w panikę ostatnio takze mi sie zdarzyła taka sytuacja a często jak próbujesz kogoś czegoś nauczyć to właśnie ta mina obrażona - przecież ja jestem super znawcą psów nie będziesz mnie pouczać ... :shake: trudne czasem jest życie odpowiedzialnego psiarza ;)
  3. ach i och :loveu: [url]http://img64.imageshack.us/img64/4877/dscf0135hp3.jpg[/url]
  4. jak już zeszło na agresje właściciel i ich psów jako długoletni posiadacz rasy kojarzącej sie większości jednoznacznie :diabloti: miałam ASTkę teraz staffinkę podam Wam kilka rad ... -oczy doookoła głowy można się wyrobić i juz bezwiednie wypatrywać niebezpieczeństwa :diabloti: -dojrzane niebezpieczeństwo w typie bezmózga omijać jak sie da (po co też sobie nerwy psuć) lub drzeć sie z daleka: ze Twój pies (zależnie od rozmiaru ;)) jest chory na zaraźliwą grzybice :), właśnie jest po operacyj jak go inny uszkodzi pokrywa koszty - zawsze brać psa na smycz i zatrzymywać sie juz jak widzimy agresora w oddali - tym samym dając do zrozumienia innemu że ma zrobić to samo ... (o dziwo działa a jak nie wyciągam tel kom i udaje ze dzwonię oj jak działa) - w moim przypadku mała astka potrafiła sobie niestety poradzić z dużo większym psem jest typ właścicieli chyba z kompleksami, którzy wręcz specjalnie nie łapali swoich psów myśląc ze one "poradzą" sobie z Lilith - nigdy nie dopuszcałam do takich spotkań poprostu żal mi było poniekąd niewychowanego psa, ale takiego zdebilałego właściciela zawsze grzecznie upomniałam ... :angryy:
  5. co za wet trzeba zrobić usg ... poza tym dlaczego sunia ze schronu nie miala od razu wykonanej sterylki ?? :shake:
  6. jeny falt tak latała ze sie szybciej wysypały ;) oj ja czuje ze pójdziemy za ich przykładem i moje córuś też już w brzuchu długo nie posiedzi :evil_lol: [CENTER][SIZE=5][COLOR=DarkGreen][B]wielgaśne gratulacje!!! [/B][/COLOR][/SIZE] [/CENTER]
  7. JUSTINE.24 Twój szczeniaczek o wiele ładniejszy od mojego :cool3: basia2202 8,5 mieszka ma moje maleństwo i 36 w kłębie ostatnio strusieńka pani nazwała ją "słodkim jamniczkiem" :lol:
  8. Dada właśnie oto chodzi trzeba DOKŁADNIE wszystko ustalić i wcale nie jest to takie raz dwa ... ale spokojnie można wszystkie punkty rozpatrzeć ... także takie straszne rzeczy jak nagła śmierć suki, pusty miot, słabe osiągnięcia na wystawach i kwestie kasy kto za co płaci (nie tylko wystawy ale i choroby itp)
  9. taka postawa występuje najczęściej u młodzieży, ale kiedy Rudolfina sie "rozochoca" młodzież nie jest już zachwycona - choć uprzedzam "zachwyconych" że szczeniaczek po fazie wstępnej całuje w usta i brudzi oraz drze jak sie da :diabloti: o dziwo starszym ludziom z mojego osiedla to nie przeszkadza ja chyba mieszkam w dziwnym miejscu :razz:
  10. znam kilka psów "po" goiło sie jak na psie po kilku dniach znów pełne energii i werwy zmiany w zachowaniu trochę trwają :razz: ale są i to spore najczęściej u znajomych psów opadł poziom agresji, przestały tak intensywnie znaczyć zaczęły się bawić i suczkami a nie tylko "kopulanta" :evil_lol: i mniej liżą :cool3:
  11. ja nadal polecam wam jego starszą książkę [B]inteligencja psów[/B] :razz:
  12. bursztynki oto wzór ZK [url]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=reg&r=3[/url] dodatkowo trzeba stworzyć odrębną umowę z konkretnymi punktami co kogo obowiązuje :)
  13. [QUOTE]Pokaż nam brzydkiego szczeniaka, a nieba ci uchylę :cool3:[/QUOTE] dziś panowie strzygący trawę zamienili sie w słupy soli na widok 8 miesięcznego szczeniaczka chyba jednak nie wszystkie są tak atrakcyjne ;) a starsi ludzie najczęściej ją uwielbiają :cool3: oto straszny szczeniaczek :evil_lol: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img112.imageshack.us/img112/7206/32991902so9.jpg[/IMG][/URL]
  14. moszna czyli ten woreczek ładnie sie wciąga, a u psów z dłuższą sierścią wogóle nie widać różnicy :razz:
  15. tak jak acroba napisała czasem wiele czynników się kumuluje ... Rudolfina także miała lekkie zapalenie pęcherza i 2 razy nalała na łóżko i juz ją podejrzewaliśmy o paskudny charakter :evil_lol: Canaveral-staff ależ moja droga psa mam cudownego ja mam tylko paskudne koty :evil_lol: Giovani nie bądź taki mądry :evil_lol:
  16. maxxel były na forum takie tematy dokładnie wytłumaczone opcja szukaj nie gryzie google też nie jest pelno wzorów ... [QUOTE] [LEFT][SIZE=3][B]UMOWA KUPNA-SPRZEDAŻY PSA[/B][/SIZE][/LEFT] [LEFT] [/LEFT] [LEFT] [/LEFT] [LEFT][SIZE=3][SIZE=2]Zawarta w dniu w .............. pomiędzy Hodowcą/Sprzedającym ......................................., dowód osobisty nr.............................., adres ........................, a Nabywcą .................................., dowód osobisty............................, adres ................[/SIZE][/SIZE][/LEFT] [LEFT][SIZE=3][SIZE=2]Przedmiotem transakcji jest pies rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever, data urodzenia....................................., Nr. tatuażu..........................., Nr. metryki..............................., Kontrola miotu dokonana dnia...................................................... [/SIZE][/SIZE] [/LEFT] [LEFT][SIZE=2]Strony ustaliły wartość psa na ..................... złotych, słownie: ..............................................................., płatne w całości w dniu odbioru psa, dnia......................................[/SIZE][/LEFT] [LEFT] [/LEFT] [LEFT][SIZE=2][B]Hodowca/Sprzedający oświadcza że:[/B][/SIZE][/LEFT] [LIST=1] [*][LEFT][SIZE=3][SIZE=2]- dane zawarte w metryce-rodowodzie są zgodne z pochodzeniem psa,[/SIZE][/SIZE][/LEFT] [*][LEFT][SIZE=3][SIZE=2]- w dniu sprzedaży szczenię jest pełnowartościowym egzemplarzem, bez widocznych wad anatomicznych, [/SIZE][/SIZE] [/LEFT] [*][LEFT][SIZE=3][SIZE=2]- szczenię zostało zaszczepione i odrobaczone (wg. Książeczki Zdrowia Psa),[/SIZE][/SIZE][/LEFT] [*][LEFT][SIZE=3][SIZE=2]- nabywca został poinformowany o wadach, zaletach i potrzebach danej rasy oraz o dotychczasowej diecie, szczepieniach i sposobie prowadzenia szczenięcia.[/SIZE][/SIZE][/LEFT] [*][LEFT][SIZE=3][SIZE=2]- pies stanowi jego własność i pochodzi z jego hodowli, jest wolny od wad prawnych [/SIZE]oraz praw na rzecz osób trzecich, że nie toczy się żadne postępowanie, którego przedmiotem jest ten [SIZE=2]pies i że nie jest również przedmiotem zabezpieczenia.[/SIZE][/SIZE][/LEFT] [/LIST] [LEFT][SIZE=3][B][SIZE=2]Kupujący oświadcza, że:[/SIZE][/B][/SIZE][/LEFT] [LIST=1] [*][LEFT] [SIZE=3][SIZE=2]otrzymał szczenię w dobrej kondycji, bez widocznych wad, nie wykazujące objawów chorobowych,[/SIZE][/SIZE][/LEFT] [*][LEFT][SIZE=3][SIZE=2]- został poinformowany o diecie i zasadach wychowu psa,[/SIZE][/SIZE][/LEFT] [*][LEFT][SIZE=3][SIZE=2]- otrzymał od hodowcy metrykę nr ............................... oraz książeczkę zdrowia zakupionego szczeniaka. Hodowca nie ponosi odpowiedzialności za wady i choroby psa nabyte po sprzedaży. Zmiany w niniejszej umowie wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. W sprawach nie unormowanych powyższą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego. Umowa została zawarta w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron /sprzedającego i kupującego/, dnia .............................[/SIZE][/SIZE][/LEFT] [/LIST] [/QUOTE]
  17. wiecie wystarczyło zakupic sobie brzydkiego psiego przyjaciela :evil_lol:
  18. Patka

    Lordette

    mniam mniam ,,, co za powaga :cool3: u mnie wrodzona na pewno ;)
  19. ja przechodziłam to ostatnio z kotami (gdy Rudolfina przybyła zaczęło sie regularne sranko na łóżko obrażonego zdetronizowanego kocura) w hierarchię wierzę trochę :) ale wierzę też w psie przeczucia detronizacji i chęć pokazania że mu coś nie pasi ... badania też bym wykonała ... sytuacja co najmniej dziwna i niejednorodny problem może by tak sie pokusić o behawiorystę?
  20. wielkie gratulacje oj Praga przydały by sie jakieś foty z Praga w tle :razz:
  21. super fotorelacja :multi: gratulacje :cool3:
  22. Eventing Star ja polecę jeszcze coś innego tzw wkłady lub podkłady pokaże linka [url]http://www.allegro.pl/item209311467_higieniczne_podklady_do_przewijania_niebieskie.html[/url] opisana metoda działania może to sie sprawdzi ... współczuję sikalni :shake:
  23. Patka

    Lordette

    no w końcu sie przypomnieliście Rudolfina tęskniła :razz: ale teraz na tych fotkach już nie są tak bardzo podobne piękniejsza z każdą wystawą :multi:
  24. co do wypróżniania ruch pomaga a ma zmniejszony podaj jej Colon C (ja mieszałam z jogurtem) to dla ludzi, ale na psy też działa rewelacyjnie :razz: Rudolfina ogólnie jest panikara nie tylko u weta :cool3: dzielna sunia my mieliśmy nerwa, bo lilith cały czas leżała na stronie rany - ale nie zaszkodziło ... wiem cos na temat tej nudy a może gryzak albo kong z wypełnieniem smakowitym u nas trochę pomagało ...
×
×
  • Create New...