Jump to content
Dogomania

Patka

Members
  • Posts

    6152
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Patka

  1. Lapis w pełni sie zgadzam Lilit tez czasami zapomina to nawet chwilowa utrata tego co dobre swietnie działa :wink: Pozdro P&L
  2. Dziekuje za "wstawienie" Walerego nie jest tak uroczy jak Dymek to dojrzały mężczyzna mi także nie chciało sie wierzyc, że tak pózno zacznie znaczyc od ósmego miesiąca juz chciałam go kastrowac ale mówię poczekam hodowczyni kazała uzbroic się w cierpliwość i tak trzy lata minęły nie da się znaczenia nie zauwazyc i nie poczuc zrobił to raz i tego samego dnia wylądował na stole zabiegowym :wink: no cóz zycie jest ciężkie dajcie sobie czas kotki tej rasy także bardzo późno dojrzewają. nie wiem od czego to zależy ale tak jest. ja wyszłam z założenia póki nie znaczy nie obcinamy. :D jak Ci sie podoba mój klocuszek? pzdrawiam Kocio Psią rodzinę P&L
  3. przepraszam za literówki i zagmatwany brak stylu ale tak to jest jak się robi kilka rzeczy na raz. Beato wysłała ci zdjęcia nie wiem niestety jak je tu umiescić jezeli możesz pochwal się za mnie moim walerym z góry dziękuje patka
  4. Beato widze że Dymek sie rozwija :D a teraz ważne nie kastrowac Syberyjczyki rozijają się bardzo długo do około 3 roku zycia nie daj się nabraą na przedwczesna kastracje jak to mi pani powiedziała w mózgu musi Mu sie poukladać :D , a tak na serio do ok 3 roku zycia nie znaczą a potem tez róznie bywa wiele jest przypadków gdy koty z hodowli wogóle nie znaczą - czuja się bezpieczne. była to dla mnie rewolucja po dachowcac, które bardzo szybko dojrzewają. co do jego charakterku to juz wiecznie bedzie kociakiem słodkim i mruczliwym :D to jest cudowne u tej rasy:) opowiastka walery lat 4 spi twardo, nagle cos mu sie przyśniło złego ale nie otwiera oczu miałczy tylko przeraźliwie, biore go na ręce pytam co się stało :wink: zaraz mruczando włączył westchnął i w sen zapadl spokojny. Mój maż mówi że to sa koty "na dragach" nic ich nie rusza. właśnie leży na kanapce i wzdycha. Moje cudo :D
  5. Myslę, że najskuteczniejsze jest przyciskanie do ziemi za karczycho :) wyglada paskudnie pies charczy, wije się, ale działa - nigdy psa nie biłam. jak miałysmy problem z "okresowa głuchotą" na komendy to wypad z łóżka, także po tym bardzo szybko zmysły wracają do równowagi. Czy wasze psy znaja "ała" jak za mocno podszczypuja w zabawie? zauważyłam, że bardzo szybko pies sam się reflektuje na ten ostry i wysoki dźwięk :D Okiem psa jest świetną lektura zwłaszcza w sytuacjach problemowych - duzo przykładów, nigdy nie jest na jej czytanie za późno! jeśli bardzo sie boisz polecam lekki materiałowy poskramiacz na pysk. On nie moze czuć że ma przewagę nad tobą też nie jestem olbrzymką ale z "ręczną dominacją" sobie radzę kwestia wprawy i nie wolno okazac lęku to Ty jesteś ALFA! pozdro P&L
  6. W takim razie moja Lilit jest bardzo nisko w hierarchi, bo jak dyskutujemy intensywnie :D to ucieka na miejsce i mam wrażenie, że chroni własyny tyłek, by sie jej przypadkiem nie dostało. Ale to jest niezły pomysł na uniknięcie konfliktów domowych, "kochanie nie denerwujmy się na siebie bo piesek się zestresuje" :wink: pozdrawiamy niekonfliktowa Patka & Lilit
  7. Lilit wie kiedy "zabawa to zabawa" i podgryza sprawiedliwie kiedy się z Panem tłuczemy raz jedno raz drugie. Jednak kiedy się wywiąże na poważnie dyskusja między nam i broń boże ktoś powie niecenzuralny wyraz ucieka na miejsce i patrzy z przerażeniem :cry: Kiedy Pan i Władca :D z nią się mocuje to gryzie go dość mocno (chyba wie że odporny :wink: ) a mnie zawsze delikatnie (kto w końcu daje michę...) Generalnie broni słabszych i mniejszych, szczeniaka nie da dorosłemu psu skrzywdzić i dziecka ale tylko zwraca uwagę lekkim kłapnięciem. Zna brzydkie wyrazy na 100%, bo kiedy pracuję w domu i przeklinam także ucieka na miejsce. pOZDRO p&L
  8. Moja 5 letnia AST ma kopiowane uszy i znajomych psy starsze mają także wszystkie kopiowane uszy młodsze nie ale niektóre noszą je nieładnie i to ucho tak samo jak żle obcięte szpeci kwestia estetyki. ale skoro jest zakaz :wink: to chyba trzeba się dostosowac także na wystawy, żeby nie mić takiego problemu następ będzie staffik lub bull :D pozdro P&L
  9. wzruszyłam się czytając Twoje posty Beato :D Kiedy Walery był takim maluszkiem teraz wazy ok 9 kg a i tak ciągle jest głodny :wink: Zachouja się identycznie ja młody Dymek ( to mu zostanie) spi tylko z nami, na rączki ciągle chce bo przeciesz maleńki jest duchem... pije z miski Lilit lize ją jak ma humor. Pełna sielanka :D Wiesz ze one bardzo dlugo dojrzewają do około 3 roku życia? my byliśmuy bardzo ciekawi czy może się po tym okresie zmieni, ale nic nadal jest "ruskim łosiem" :P pozdro P&L i Koty
  10. Przepraszam właśnie doczytałam, że to sybirak cudo! kiedy Walery byl taki mały... ale tak na marginesie dachowce w tym wieku sa sporo mniejsze :D walery rósł jak na drozdżach :D on ma mniej ciekawe ale moim zdaniem równie piękne umaszczenie dzikie fachowo Tabby a zwyczajnie jest cętkowany i pasiasty ciemno szary z błękitnym podszerstkiem. kot jak pies super gratuluje nabytku bedziesz zachwycona charakterem :D jeszcze raz pozdro P&L
  11. czy Dymek nie jest przypadkiem Syberyjczykiem moge się mylic bo maluch sa podobne ja ma 4 letniego Walerego kocura Syberyjskiego i 5 letnią AST i swietnie sie dogadują śpią razem choc nie w objeciach i czasem wzajena toalete uprawiają Super widoki polecam :D Patka & Lilit oraz Koty Walery i Luna
  12. Patka

    Pit i kot'y?

    Z chęcia wstawiłabym zdjecie mojej parki psio kociej ale oczywiscie nie mam doswiadczenia moze ktos miły mi podpowie jak :D mysle ze taki związek moze się udac właśnie jstesmy na etapie zapoznawania 5 mies kotki przyjaciół z moja AST i idzie całkiem niezle musimy LILIT psa powstrzymywac przed miłoscią do jeszcze nie przekonanej kotki ale przyszłość wygląda różowo :D P&L
  13. moja ponad piecioletnia suka co jakis czas ma drobny "ubytek słuchu' tak objawia sie jej dominacja i trzeba ten słuch przywracac :D bez przemocy stanowczo odnawiając troszke komendy posłuszeństwa i ograniczając przwileje ale to tyle. Znajomi ktorzy maja samce mają troszke gorzej i każdy z wielu samców AST, które znam co jakis czas z większym bądź mniejszym nasileniem próbuje sprawdzic kto tu naprawdę jest osobnikiem Alfa objawy widoczne są gołym okiem i wystarczy lekkie przypomnienie ale to chyba zostaje do konca zycia najstraszy pies ma 7 lat i nadal co jakis czas częściej lub rzadziej próbuje... :evil: pozdro P&L
  14. Moja AST prosze o powagę :) nie umie pływac i swietnie zastępuje to brodzeniem i nurkowaniem - wlazi do wody az ja zakrywa, wyławia to co chce i wraca w podskokach na brzeg. :D uwielbia wode, ale tylko brodzenie wszelkie metody nauczenia jej pływania zawiodły wszyscy sie dziwią ale i są zdumieni widząc jak nurkuje cała głowa pod wode oczy otwarte super widok :D pozdro P&L
  15. witamy i pozdrawiamy zarówno psiaki jak iich ludzi :D Patka&Lilit
  16. tak z innej beczki do Kazika czy chojrak to z tej kultowej bajki Chojrak tchórzliwy pies? Kocham to imię... Pozdrawiamy Patka i Lilit
  17. Patka

    Pit i kot'y?

    Mój team to: 2 koty i AST - pierwsza była kotka, która niecierpi psów, ale ma szafy i inne zakamarki i mnie jako mediatora:) wszystko się ułożyło (musiał) chodzą obok siebie z obrzydzeniem się mijając :) 2 lata po Lili przybył drugi kot 2 miesiące, a więc malutki i to było tez ważne - Lili go przygarnęła po matczynemu i choć teraz ich kontakty nie są wylewne lubią się:) Inne koty w domach przyjaciół tez o ile one nie mają morderczych instynktów są tolerowane przez dużeT :) Na spacerach jak ucieka to się goni ale nigdy jej do tego nie zachęcam i odwołuję, nie rozumiem tej potrzeby szczucia :evil: Myślę, że jak troszke się na początku przypilnuje stadko by sobie krzywdy na wzajem i urazu w psyche nie narobiły to "jakoś" się samo ułoży :D nie piszę o skrajnych przypadkach :wink: pozdro P&L
  18. Lilit je ładnie jak w zegarku, śpi jak bez zegarka rozpycha się w łóżku niemiłosiernie ukochany powiedział albo krówka albo ja! musze dokonac cięzkiego wyboru. nie mamy większych problemów oby juz wszystko co mogliśmy zaliczyliśmy z bonusem :D , mozna by kilka psów obdzielić, ale teraz jest świetnie! na spacerach anioł posłuszny tylko melancholia ją jesienna dopadla musze z letniego na jesienny więc emblemat zmienić żeby było aktualnie :) pozdrawiamy "nieproblemowe" psy i tym samym bezproblemowych właściecieli! P&L
  19. Lili czuje sie coraz lepiej konsultacje telefoniczne z Doktorkiem z Olsztyna nas troche uspokoiła ale czekamy az nasz toruński wróci z wakacji i lecimy do niego jeszcze się upewnić :) pozdrowienia dla rekonwalescentów :D P&L
  20. WFH85 to się poznamy osobiście z daleka jak Będziecie mieli debiu w Toruniu, jest tak piekna że juz trzymamy kciuki :D pozdrawiamy do zobaczenia 22 :wink: P&L
  21. Focus czy może po lekkim przeciążeniu nogi - dużo biegania, Twoja pociecha mam jakieś niepokojące objawy. Wróciliśmy z nad morza i Lili po przebudzeniu, albo długim leżeniu wstaje i przez kilka minut w nodze słychać delikatne pukanie podczas chodzenia, potem to ustępuje, ale mnie to martwi. jednak nie ma bólu, ani utykania, żadnej opuchliżny, zakres ruchu łapy jest pełny. Niby wszystko ok, sama nie wiem może ją po prostu przesiliła. co myslicie? Aż się boje iść do weta... P&L
  22. Kati Lili tez miała na początku naderwanie, powiedziei nam że po leczeniu będziw szystko OK i traktowaliśmy-pozwolilismy jej na pelną aktywność i to był błąd. Oszczędzaj psa jeśli masz taką możliwość nie pozwalaj na schodzenie po schodach i skoki przez wysokie przeszkody i biegi po terenach z dołami, podejrzewam że tak wlaśnie "zerwała" nasza suka zaleczoną nogę. Operacja to była najlepsza decyzja jaką podjęlismy :D pozdrawiam i zyczę Wam i waszym psiurim zdrowia :P P&L
  23. czyli moja AST nie jest agresywna i na liście jaka ulga :D nie wyobrażam sobie żeby mojego 5 letnie psa nagle zmuszano "nieadekwatną" ustawą do noszenia kagańca, ona jest tylko uwarunkowana że w środkach transportu trzeba i bardzo tym faktem nieszczęśliwa, że musi to niepotrzebne świnstwo nosić :evil: pozdro
  24. podobne zapasy urawia moja suka z kocurem 7,5 kg nie wiem kto ma gorzej ona zawsze wychodzi poszkodowana i jak rasowy pitbull idzie się do mnie poskarżyc ze ją kot znów ugryzł a ona go tylko chciała na śmierć zalizać :D
  25. w 90% przypadków przekonałam sie 5 lat doświadczeń posiadania psiego mordercy :wink: ,że tłumaczenie i trafne argumenty nie działają często ludzie gonia i pragna sensacji nie wiem nuda, głupota. moim ulubionym przypadkiem takich sytuacji jest zachowanie starszych kobiet jak juz się nie mają do czego przyczepić, pies na smyczy przy nodze schodzimy im z drogi to zaczynają się wydzierać, że Lilit na nie patrzy na prawdę cytuję "pani go weźmie bo on tak na mnie patrzy" i się rozkręca jeszcze bardziej jak mówię, a co ma pies robic - panio się na nią gapi to i ona na panią. czasem mi się wydaje, że moja Lili ma właściwości lecznicze podnosi im ciśnienie :D pozdro P&L
×
×
  • Create New...