Jump to content
Dogomania

wiosna

Members
  • Posts

    3333
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by wiosna

  1. Mike, jeszcze raz gratulacje ;)) Jej imie pisze sie Katia czy Kathia ? :) ps. 'panstwo Mike' - to ladnie brzmi :)))))) :P
  2. heejjj ;)) i co tam ? Taj.. co Ty tu zdradzasz moja [nasza] tajemnice ?? :P przeciez nic nie widac.. [ciiii] a all przeciez jest jakos od Sobotki wiec to juz tam kazdy wie.. ;)) poza tym to wiesz.. my tu dwa grubasy jakies czy cos :P)) :D pozdrowka dla all :))))
  3. a ja sie moge zaliczyc do aktywnych maszerow ? ;)) u mnie psy ktore sa w domu wychodza na spacery [zaleznie od tego ile mam czasu trwa to od 5 minut wzwyz, ale z trzema psami ciezko chodzic na przyjemne spacerki do lasu, chyba ze mam kogos do pomocy] reszta biega caly dzien po kennelu, sa tam otwarte kojce i te psy robia co chca [sa caly czas luzem bo sie tam zadne nie gryza]. poza tym oczywiscie caly sezon sa treningi, a te domowe maja czesto rano 'trening' przy rowerze. a teraz robie nowe kojce, psy dalej beda siedzialy duzo na wybiegu. tylko pewnie mniej spacerkow bedzie. tak ogolnie to ja 'wyznawca' regularnych spacerkow nie jestem, znaczy nie praktykuje.. ale czesto zabieram psy [pojedynczo] jak gdzies ide.. chyba tyle ;)
  4. hej ;) no wiec ja jednak nie namiocik, bo Tadek ma pokoj ;) to do pozniej ;))
  5. heejj ;) jeszcze myy .. bedziemy w piatek wieczorkiem :)) kto ode mnie bierze psy ? bo ja w koncu nie wiem jeszcze ile ich mam wziasc.. a wszystkich to chyba nie mamy miejsca.. ;) aa.. wogole to namiot sie tam bez problemu da rozlorzyc gdzies ? czy malo miejsca jest i juz przepadlo .. ? :P papps ;))
  6. eejj.. no wiecie coo.. tak mnie tu tego.. ee.. :P mam jedna sunke, ale ona sie 'nowych' psiakow boi.. poza tym mam psy, a one jak je z Twoim zapniesz to sie zrec pewnie beda.. ;/
  7. noo.. to dwa psiaki ode mnie dostaje za horyzontem, jednego Pay.. Grzes, Ty tez chcesz ??
  8. jasne ze bestie :) ja mam same bestie.. i jednego potwora :PP
  9. hej pPay, nie czytalam wszystkiego, ale ja bede jechac z piesami i nie startuje, wiec jak chcesz to mozesz brac ;) za horyzontem masz u mnie tez 2 psiaki.
  10. jeszcze ja, jeszcze ja :)) wabik to dobry sposob, powinien dzialac.. zapinasz go samego czy z innym psem ? jak nie masz jak z wabikiem jezdzic, to kstoj se tam do skutku, az psy zechca isc i az pojda w dobra strone, ale zachecaj je glosem,.. co z Anukiem ? ja bym go zapiela samego z tymu za wszystkimi psami, bedzie je gonil.. [powinien przynajmniej..;)] powodzenia ;)
  11. eehhh.. my mielismy juz dzis tam byc i startowac na srednim, al ej achora jestem i polowa psow porozwalane lapy ma.. ;/// Tadek chce jechac w sobote, ale nie wiem czy ja pojade.. [Komar, psa moge mu dac dla Ciebie.. przepraszam CIe ze tak pozno ale nie wiedzialam co i jak bedzie... ;// ]
  12. noo,.. ja, ja ;)) chodz na temat 'manmaty sprzedam' albo jak wiesz to pisz na priva jakie rozmiary potrzebujesz, zaraz szyje i wysylam.. ;)
  13. lepiej trenowac z rowerem, ale nie dlatego, ze sie psiak przyzwyczaja do czegos szurajacego z tylu, ale po rpostu sie uczy ze ma biec szybko, a nie w tak jak biegnie czlowiek za nim [no dobra, poza Ravem :P].. jak psiak sam jeden biega to przewaznie opieprza sie bardzo..
  14. jeszcze my, jeszcze myy... ;))) psiaka chcesz.. hmm.. no da sie zalatwic ;)
  15. oke.. to tak: w Krakowie trenuje Witek Planeta, [ www.husky.qs.pl ]. z mlodym psiakiem to tak: kup mu normalne szelki zaprzegowe, trenuj narazie trasy krotkie, stopniowo wydluzaj. mozesz Ty biec, jechac na rowerze, nartach [najlepiej z jednym psiakiem na biegowkach], na sankach bedzie psu troche ciezko, ale np opone mu/jej zapiac i biec, jechac, cokolwiek. staraj sie w kazdym razie zeby pies byl zawsze [jak jest w szelkach] przed Toba, dobrze jak bedzie ciagnac, dlatego najlepiej jak zapniesz psu cos i TY go trzymasz osobno na smyczy albo jakos tak, bo jak bedzie ciaghnac Ciebie a nei np opone to sie bedzie opieprzal.. /a :PP ucz komend: 'prawo', 'lewo' albo 'gee' i 'ha' [jak mowisz 'prawo' i 'lewo' to pies moze sie mylic slyszac samo 'wo'. mozesz mowic 'pra' i 'lew'.. aha, pamietaj jeszcze o zmianie karmy na sportowa, bo to wiekszy wysilek jest [zalezy oczywiscie ile bedzies ztrenowac..] ale dobrze jak sportowa karme bedziesz dawal. chyba tyle.. ;)) pozdr
  16. dobra.. jest tak: dzis bylismy z psami w szczyrku, tam znaleziono wczoraj haszczaka w szelkach, nie wiem nawet czy psa czy suke.. jak ktos cos wie, dawac znac... mam nr tel do kogos, u kogo teraz psiak przebywa, ale to sa prywatne nry i nie chce ich tu na forumie tak pisac.. jak co to pisac na priva dso mnie albo na maila...
  17. uff.. duzo czytania ;)) ja mam w domu 3 psy (psy, nie suki), w kojcach jeszcze 4 (2 psy, 2 suki) walki - owszem, zdarszaja sie... przy takiej ilosci psow to sie chyba nie da bez gryzienia wogole.. jak sobie radzic ? tez slyszalam, ze psy sobie maja same radzic, ze ustalic kto jest kim, ze costam,.. i gryzly sie dalej ciagle... teraz u mnie jest tak, ze psom 'nie wolno' sie gryzc [poza liderem] po prostu jak sie gryza, to po 1 je rozdzielam i od razu wszystkie co sie gryzly dostaja w leb.. poza tym jest komenda 'zostaw', co sie jej uzywa jak podchodza do siebie z jakimis glupimi zachowwaniami, warcza, krrzywo patrza, jeza sie, cokolwiek.. u mnie tylko lider, szef stada 'moze' gryzc sie z innymi - wtedy w leb dostaje 'ten drugi' - co szefowi sie stawia. nie ma tu jakiegos kombinowania, ze hierarchia poza szefem.. jest jeden lider i cala reszta. oczywiscie trzeba unikac glupiego 'prowokowania walk' - karmnienie - powod pierwszy - chyba zadne psy [no prawie] przy jedzeniu toleruja jakiegos 'obcego' co podchodzi.. to, owszem, jest do nauczenia, ale duzo pracy i spokoju i cierpliwosci trzeba, a bnie zawsze sie da... druga sprawa - suczki w cieczce - tez chyba zawsze przy suczkach sa jakies bojki.. trzeba po prostu uwazac.. trzecie - start zaprzegu- psy sie denerwuja, chca juz biec a tu nie moga, i jeszcze jakis inny stoi obok, ba.. skacze, drze ryj - cap go za glowe... poza tym jjak sie patrzy na psa, to sie wie mniej-wiecej co on planuje i widac wyraznie, jak sie chce gryzc.. wtedy - albo 'zostaw', albo w ucho.. i jeszcze jedna - wazna sprawa -jak rozdzielac psy ?? jak to jest na dworze i jest w miare cieplo - najskuteczniejsza metoda - waz z woda pod cisnieniem - psom sie momentalnie odechciewa walk.. jak nie ma pod reka weza to jak jest wiecej osob w sumie nie ma problemu, jak sie jest samemy to polecam chyba kawalek grubej, sztywnej liny, ew. wlasnie weza od wody albo czegos w tym stylu.. dobrze dzialaja tez jakies kijki czy inne takie, ale to juz trzeba uwazac zeby krzywdy nie zrobic psom.. nie polecam.. podobno dobrze dziala jeszcze jeden patent - koc albo jakas taka duza 'szmata'. coo sie na psy ja rzuca jak sie gryza.. nie wiem - ni eprobowalam.. nie polecam jeszcze jednej rzeczy - wkladania rak pomiedzy psy, zblizania sie do nich za bardzo jak sie gryza, nawet w niektorych przypadkach lapania za ogon czy lapy.. pies moze albo zlapac za reke niechcacy, albo nawet zachaczyc zebem, co sie konczy naprawde bolesnie, albo pies zlapany przez kogos [najczesciej na obcych takl reaguje] za ogon czy lape w czasie walki moze sie odwinac i ugryzc. ja w to nie wierzylam, zawsze mowilam - ee.. zawsze tak rozdzielalam psy i zyja, spoko spoko, ale na bledach sie czlowiek uczy.. teraz juz do psow co sie gryza rak nie wloze. poza tym- kazdy z psow ma [bardzoej lub mniej kompletne] uzebienie, duzo [moze troche mniej] futra na szyji, umiejetnmosc walki [czasem nawet wprawe] i pies psu zrobi mniejsza krzywde niz pies czlowiekowi. a ze krwi sie troche poleje - no cuz.. nie jest to fajne, ale sa totakie psy, co sie dogaduja miedzy soba w taki wlasnie sposob.. czasem sie to po prostu konczy w nicmi u weta.. ;/ powodzenia w tlumaczeniu psiakom zasad kultury ; ppp ;))
  18. hehe, wczesna wiosna, taa ? ;pp ee. .nie no.. ma jeszcze padacc zsnieg i zimno byc.. ja sie nie zdazylam nacieszyc zima jeszcze... ;))
  19. czaki dosyc dziwnie zmieniaja siersc.. duzo osob to mowi, ja zreszta tez to widze u moich.. one cale lato byly lyse, wygladaly okropnie.. nie lenily sie na lato, tylko wylysialy na poczatku wakacji i takie byly do jesieni [kto byl na zlotach u mnie to wie.. ;)] teraz maja normalna, ladna siersc, ale dwa chyba zaraz zaczna ja gubic i miec nowa, bo juz iom zaczyna wylazic.. nam psiaki sie lenily w zimie zawsze..
  20. no ba ;)) zawodowstwo ;pp hihi ;)
  21. co do kladzewnia psa na lopatki - dobry sposob, ale niektore, co pewniejsze siebie psy w tym momencie ugryza.. [ mi pies przegryzl wlasnie w takim momencie reke.. ] szczeniak, czy pies mlody raczej nie powinien, ale jak go chcesz lapac za szyje to staraj sie tak, zeby miec rece wysoko, zaraz pod jego dolna szczeka, to masz troche bardziej jego gloew 'w rekach'.. albo po prostu ubierz grube rekawice [grube koniecznie, bo zdarzalo sie ze ja mialam takie skorzane grube i pies je przegryzl... ]
  22. nie no.. mozna przeciez trzymac wszystkie psiaki w domu caly czas, tylko na okres cieczki komus ja - brzydko mowiac - podrzucic. tak robil moj znajomy, i takie cos dziala ;)
  23. aa.. nie wiedzialam ze plec psow tez sie okresla ;ppp u nas jest 6 psow i 2 suczki.. ;)) i sorrki ze mieszam tyle.. pozdr ;)
  24. uff.. no.. ja rozmawialam z Tadkiem, jest nas 2, 8 psow, samochod, przyczepa, narty, sanie.. pelny serwis :))
  25. noo.. jeszcze ja, ja tez ;))) witam ;)))))
×
×
  • Create New...