Jump to content
Dogomania

doddy

Members
  • Posts

    16511
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by doddy

  1. Zabijcie mnie, ale naprawdę nie mam czasu by ogarnąć chociażby zaległe rozliczenia :( Dosłownie raz na 2 dni udaje mi się maile przejrzeć.
  2. Miał badani krwi póki co, włącznie z TLI ale wszystko w normie. Doktor stawia na jakieś oporne bakterie póki co.
  3. A proszę bardzo: [quote]AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych poszukuje nowego domu dla uroczej amstaffki o imieniu Megan MEGAN to ok. 3 letnia błękitno płowa amstaffka z nieciętymi uszami. Gdy pierwszy raz zobaczyliśmy Megi, naszym oczom ukazał się obraz pseudohodowli i suni, która rodziła amstaffy bez rodowodu co cieczkę. Ona... wychudzona, wyeksploatowana do granic możliwości z chorobą skóry, z guzem na karku... młoda sunia, a wyniszczona jak stary pies. Służyła człowiekowi dzielnie, dając mu zarobek ten w podzięce przywiązał ją do bramy w Tarnowskich Górach. Można jednak powiedzieć, że wyświadczył jej tym samym przysługę! Od tego czasu Megan ma szansę na godne życie! Megan początkowo trafiła do schroniska, z niego zaś pod opiekę Fundacji AST (20.03.2010). W fundacji zamieszkała w domu tymczasowym, w którym przebywa do dzisiaj, oczekując na nowy, kochający dom. W fundacji miała wykonany szereg badań skórnych (m.in. zeskrobiny w kierunku pasożytów, grzybów, bakterii, testy alergiczne), została poddana operacji usunięcia listw mlecznych. Megan w domu tymczasowym mieszka w bloku. Od początku doskonale odnalazła się w życiu miejskim. Jest nauczona zachowywania czystości, zostawania pod nieobecność właścicieli. Nie obce są jej małe pomieszczenia, winda, garaż podziemny. Na spacerach jest bardzo radosna, skora do zabaw kijami, piłkami, zabawkami. Uwielbia aportować. W miejscach mało uczęszczanych jest spuszczana ze smyczy, słucha się bez problemów. Chodząc na smyczy nie ciągnie. Megan zna podstawowe komendy, co może być przydatne w codziennym życiu. Uwielbia podróżować autem, nawet przy bardzo długich trasach. Jest psem bardzo radosnym, uwielbiającym bliskość człowieka, przytulanie. Jej ogonek jest prawie zawsze w ruchu. Jest idealną kompanką dla osoby wyjątkowo kochającej psy. Nie jest psem strachliwym, czy histerycznym. Z naszych obserwacji wynika, że nie miała do czynienia z małymi dziećmi. Nie wykazuje wprawdzie agresji, ale są jej obce zachowania prezentowane przez dzieci. Z uwagi na ten fakt, poszukujemy dla niej domu bez dzieci. Poszukujemy dla niej także domu bez innych zwierząt, ponieważ Megi nie dogaduje się z czworonogami. Obecnie mieszka wprawdzie z kilkoma psami, jednak przyzwyczajanie jej do nich trwało kilka tygodni. Jeśli ktoś z państwa chciałby dać Megi docelowy dom, do końca jej dni, dom pełen miłości, wyrozumiałości, prosimy o kontakt z nami pod nr tel: 0 501 797 018 bądź mailem: [email][email protected][/email] [url]www.fundacja-ast.pl[/url] Megan obecnie mieszka w Warszawie. Nie ukrywamy, że dom tymczasowy byłby przeszczęśliwy, gdyby sunia znalazła dom w stolicy, a nowi właściciele byli z nami w stałym kontakcie.[/quote]
  4. Zdjęcia są tylko te powyższe póki co. Ogłaszamy cały czas.
  5. An1a, robisz dwie, więc wyjście jest. Najwyżej zakryj palcem na prawku jedną kategorię i będzie git. Obiecuję ładnie im przekazać, że zrobiłaś też drugą w razie co. :diabloti: Kana, nie ma szans, bo czasu brak na cokolwiek.
  6. Tylko spisz wcześniej testament, co by ktoś inny wydłubywał Nera z pustego mieszkania a nie ja. :diabloti:
  7. To może ja Ci od razu coś wpakuje jako "zasiedziały mebel" i już. :) Eee tam ósemki. Na trasę siekierkowską jadź :)
  8. Kiedy bierzesz tymczasa? :razz: I jak prawko na dawce organów? :eviltong:
  9. A co Ty w rzeźni zaczęłaś pracować? Czy rzeźnie dopiero rozpoczniesz?
  10. A ja byłam pewna, że odpiszesz iż jesteś "Na urlopie". ;]
  11. A to ja ni wiem czemu :( Ty jesteś modem :diabloti: Kopiowałam i wklejałam. :p
  12. Będą się laannnsssowwaaćć... Cześć ciotka rzeźnia!
  13. Zaktualizowałam pierwszą stronę. Dalsze Happy Endy będę teraz umieszczać w poście nr 9, bo w poprzednim nie ma miejsca z uwagi na przekroczony limit znaków. Czas na kolejne podziękowania! Dziękujemy FIRMIE PITMAN za masę obróżek, szelki, smycze przekazane dla naszych psiaków! Dziękujemy Losferos z f. niebieskiego, która szyje obróżki za przekazanie obróżek! Dziękujemy Moni vel Arjunie za zasponsorowanie klatki dla naszych psiaków! DZIĘKUJEMY!!!!!!!!
  14. Skleciłam tekścik ogłoszeniowy dla Lagosa, gdyby ktoś miał chwilę czasu, by go ogłosić. [quote] LAGOS to ok. 3 letni brązowy pręgowany amstaff z nieciętymi uszami. Jest psem wykastrowanym, zaszczepionym i zachipowanym. Niewiele możemy powiedzieć o jego przeszłości. Tylko tyle, że został znaleziony na ulicach Bydgoszczy, a jego właściciela nie udało się odnaleźć. Lagos ze schroniska trafił pod opiekę Fundacji AST. Z uwagi na braki wychowawcze, został umieszczony w hotelu dla zwierząt ze szkoleniem. Pod okiem fachowca został oceniony jako psiak nadający się do adopcji. Obecnie Lagos przechodzi szkolenie z kursu posłuszeństwa, który mamy nadzieję będzie przydatny dla nowych właścicieli. Lagos jest psem żywym, radosnym, zapalonym aporterem. Z naszych obserwacji raczej mieszkał w domu z ogrodem, gdyż zdarza mu się załatwić w pomieszczeniu. Dla Lagosa szukamy rodziny obeznanej w psach, kogoś z doświadczeniem. Z uwagi na żywiołowość psiaka, nieznaną przeszłość szukamy rodziny bez dzieci. Lagos jak wielu przedstawicieli tej rasy nie dogaduje się z innymi zwierzętami. Musi być więc jedynym zwierzakiem w domu. Jeśli ktoś z Państwa chciałby zapewnić Lagosowi dom, proszony jest o kontakt z naszą fundacją. 0501797018 [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [URL="http://www.fundacja-ast.pl"]www.fundacja-ast.pl[/URL][/quote]
  15. Sammula we wtorek ma operacje ucha, tj. wycięcie kanału słuchowego. Dodatkowo uaktywniła się u niej mocna alergia na łapkach.
  16. Piotrek, skleciłbyś tekst o Foce i byśmy ruszyli na nowo z ogłoszeniami :)
  17. Mam zdjęcia Mantusi od Basi. Też śmiesznie wyrosła :)
  18. Kaliszaki zostają na stałe w DT. :) Mam fotki, ale w komórce, więc jak dogrzebię się do kabla, to wstawię.
  19. U Malinki wszystko dobrze. Nadal jest w Bratysławie z Julą, więc odwiedzinki odroczone :)
  20. Hunterek po kastracji. Uff. Niestety ma silną alergię. :(
  21. Cztery dni temu Next dostał lek na 3 dni (przez 3 dni się tylko go daje), przez te 3 dni była bajka. Dzisiaj, znowu ściana urypana... Obawiam się, że właściciel go przywiązał do schroniska bo wiedział coś, czego my nie wiemy... Na razie wiemy tyle, że krew jest ok. Brzuch ok. Trzustka ok. Kupy nie mamy jak zbadać bo jest woda na ścianie. :( Profilaktycznie daliśmy mu Aniprazol 3 dni, ale robali nie było. Jutro dowiem się co powiedział dzisiaj wet.
  22. Leoś zamieszkał w poniedziałek w nowym domu w Zielonce k. Wawy. Zamieszkał w towarzystwie 2 kotków. Niebawem odwiedzimy go i przekonamy się jak się układają stosunki kocio - psie. :)
  23. Zelducha super zareagowała na 2 pierwsze dawki Trocixilu, więc wykupiłam jej 2 tabletki na 2 miesiące.
  24. Rozmawiałam wczoraj z Beatką. Zupełnie nikt nie dzwoni o Nercia. :(
  25. U Meguńskiego psa niewiele słychać. No może tyle, że zupełnie wycofaliśmy klatkę z użytku i zostaje już luzem z psami. Nic nie niszczy, nie załatwia się i o dziwo nie szczeka :) Normalnie ideał! Podsumowując Meguńskiego psa: - śpi w łóżku, musi pod kołdrą, bo normalnie jest chora jak ma spać na kołdrze, - super zostaje w domu nawet na 10h, nie szczeka, nie niszczy, nie sika, nie sra - na spacerach nie zwraca uwagi na psy, jeśli zwróci, to wystarczy powiedzieć imię i już wpatrzona w przewodnika idzie spokojnie, - świetnie się trzyma chodząc bez smyczy, nie zjada śmieci, jest odwoływalna, - cieszy się jak głupia do przechodniów, - uwielbia aportować (byle co... piłka, patyk, zabawka), - uwielbia podróże autem, - dobrze znosi kąpiele, Wady: - ma alergię pokarmową. Obecnie jest na Pro Planie Hypoalergenic i już jest oki.
×
×
  • Create New...