-
Posts
935 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by wirka
-
Czy M. Pałkowski to właściel hodowli "Czarna Ewa"???
-
Gosiu-kusicielko! :nono: :nono: :nono: Znam Blankę Horbatowską, która chce oddać swojego polaka (ma hodowlę polaków). Tego charta chce oddać za darmo, bo nie może go sprzedać, a on ma dłuższą niż przewiduje wzorzec sierść. Wygląda to tak jak u chartów saluki. Myślałam o tym ogłoszeniu, ale to nie jest teraz odpowiedni czas. Fifi bardzo choruje i musimy jej poświęcać dużo czasu no i maluch nie daj Boże mógłby się od niej zarazić. A z drugiej strony marzy mi się piesio, którego mogłabym wystawiać, a tego szczeniaka nie można wystawiać, choć jest przemilusi, zresztą jak wszystkie jej charty.
-
Hihi.... wyobrażam sobie :lol:
-
O Boże! Ale wyszedł elaborat :oops:
-
Moja Fifa też całkiem, całkiem znosi upały. Jak jedziemy autem to nadstawia pysia tam gdzie jest jakiś podmuch wiatru :D Wydziela tylko więcej śliny, ale to chyba normalne. Nie może jej aż tak upał przeszkadzać, bo wygrzewa te swoje stare kościska na słońcu, a nie w cieniu... :D Świerklaniec jest pewny na 100% Choćbym miała paść to pojadę! To jest w weekend, ale wezmę sobie dzień wolnego i może już w piątek pojedziemy tam z Fifinką do jakiegoś domku (słyszałam, że jest tam jakieś jezioro i można wynajmować domki). Mam na punkcie chartów bzika, więc nie mogłabym sobie podarować takiego zjazdu. Mimo, że Fifi jest teraz absorbująca jak nigdy (zapalenie ucha, opieka, zabiegi, może nawet operacja) to chcemy w przyszłości mieć drugiego psa. No i się tak zastanawiam między polakiem a wilczarzem. Afgan też mi sie podoba, ale odapda ze względu na zbyt duże wymogi pielęgnacyjne. Zostaje chart polski, w którym zakochał się mój przyszły mąż i wilczarz, który go też jakoś oczarowuje, ale którego ani ja ani on nie widzieliśmy na żywe oczy. No i jego przeraża ta wielkość wilczarza :lol: Ja też muszę szczerze przyznać, że nie wiem czy bym podołała z takim psiakiem. Oboje pracujemy. Jest ogród, ale to przecież nie załatwia sprawy. Boję się, że nie będziemy mu mogli zapewnić odpowiedniej dawki ruchu. Tak sobie więc ubzdurałam, że jak za jakieś 3-4 lata zdecydujemy się na dziecko i ja pójdę na macierzyńskie to można by to zgrać z jakimś miotem wilczarza... :wink: i wychowywać oba "dzieciaki" naraz. Tylko czy to nie utopia? :( Czym tak naprawdę wilczarz różni się od innych chartów? Potrzebuje jakiś szczególnych warunków? Męczę Cie jak tylko umiem, ale muszę, bo ta rasa mi spać nie daje. A jeśli już zdecyduję, to przede mną długi czas uświadamiania mojej drugiej połowy co do tej rasy.
-
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
wirka replied to Carianna's topic in Foksterier
Carianna To jest mój piąty pies. od 10 roku życia nieprzerwanie mam psiaki. Nie bło ich dużo, bo jeden z nich okazał sie naprawdę długowieczny, co pogorszyło moją statystykę :wink: ETM No proszę, nie wiedziałam, że masz foksa. Mnie sie straaaasznie podobają szorstkowłose, ale moja gorsza połowa widząc jak nasza ON-ka sie leni zapowiedział, że następny psiak ma być krótkowłosy. Muszę iwęc sobie z głowy wybijać powolutku rasy szorstkowłose. Do foksów mam szczególna śłabość, bo to takie wariatuńcie. Mam dwa foksy szorstk. w sąsiedztwie - oba polują. Jak podchodze do nich to z radości zaczynają sie zachowywać tak jakby były po jakimś speedzie :wink: Skaczą jak oszalałe, przepychają sie do mnie na przemian, liżą, machają ogonkami itd. Straasznie to ujmujące, zwłaszcza przy mojej Fifince, która umie czasem olać człowieka i sobie pójść :( -
Gosia Dzięki za info. Jak oglądałam "Facetów w czerni" to strasznie mi się te psy nie podobały (bo grał tam mops, prawda?), ale z czasem z czasem, tak ich "brzydota" mnie urzekła. chociaż jestem zakohana w chartach to psy takie jak mopsy, buldogi itp. bardzo mnie urzekają urodą. Żaba14 Dobermany to trudne do ułozenia psy, które wymagają wiele czasu i uwagi w okresie dorastania. Około grudnia mieliśmy dobermana 3-miesiecznego. Nie miał rodowodu, ale jego matka miała. Był piękny. Moja przyszła teściowa, która mieszka obok nas zobowiązała się być z nim jak my jesteśmy w pracy, a potem jej się znudziło i mimo naszych próśb zaparła się, że nie będzie z nim przebywać, bo ona strasznie broi i podgryza kostki. Jak my przychodziliśmy po pracy do domu to ten był bardzo zadowolony, ale jednocześnie troszkę się na nas denerwował, że tak długo był sam. W obawie, że ta agresja będzie rosła oddaliśmy go po 3 tygodniach do pobliskiej hodowli dobermanów, w której chowa sie dobrze. Mój kolega ma 2-letniego dobermana. Żywe złoto! ale włożył w niego wiele pracy w okresie wychowywania.
-
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
wirka replied to Carianna's topic in Foksterier
To podobnie jak charty. Też nie lubią karcenia, tylko współpracę. Im mądrzejszy pies tym trudniej go wychować. -
Hej charciarze!!! Co to za zaniedbywanie tematu. Jak Wasze piechy zaczynają znosić nadchodzące upały? Mam nadzieję, ze czytaliście apel Francuskiej Ligii Obrony Zwierząt, żeby w upalne dni nie chodzić z psiaczkami po asfalcie, bo mogą sobie poparzyć poduszeczki od łapek. Rotti, Jak Twój afgan znosi lato?
-
To fakt, Buldog troszkę mi "nagadał" jeśli chodzi o problemy z oddychaniem. Ale wiem, że są okazy mopsów bardzo zdrowe. Dzięki serdeczne za info. PS. Ile kosztuje mopsik z rodowodem?
-
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
wirka replied to Carianna's topic in Foksterier
Dzięki serdeczne Karina. Myślę, że może to jest kwestia wychowania, karcenia za niszczenie ogrodu itp.... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
wirka replied to Carianna's topic in Foksterier
A powiedz mi czy ten pies nadaje sie do domu z ogrodem? Moja druga połowa szaleje jak mój obecny pies złamie drzewko albo coś nabroi na ogrodzie, a to są norowce, wiec chyba ogród przekopują gratis, co? -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
wirka replied to Carianna's topic in Foksterier
No w końcu! W polskim necie jest tylko stronka "ROKSANY", która jest dość uboga, no i Riadu, ale o tym nie wiedziałam. A ja sie bardzo tą rasą interesuję. Właśnie wypozyczyłam sobie "Trzech Panów w łódce nie licząc psa" Jerome K. Jerome, która podobno jest najsłynniejszą powieścią na temat przygód foksa krótkowłosego. Czytałaś może? Podobno świetna komedia. Podobno ta rasa jest zrowa jak koń. Czy to prawda? Jak wyglada życie z foksem? To chyba żywotny piesek, co? Czekam na opowieści i pozdrawiam, Ewa. -
Gosiu, A jak wygląda chorowitość tej rasy? Słysząłam, że ze względu na krótki nos mają duże problemy z oddychaniem, trzeba je pilnować, żeby się nie przeforsowały no i że mają problemy ze skórą (dokąłdniej z fałdą nad oczami). Czy to prawda? Aha, i czy ten żywotny piesek zniósł by nieobecność właściciela 8 godzin dziennie?
-
Charty, to jest coś nadzywczajnego! Jak powiedziała jedna z dogomanek: CHARTY TO NIE PSY, TO CHARTY. TAK SAMO JAK HARLEYE TO NIE MOTOCYKLE, TYLKO HARLEYE ;) Mnie urzekła natura charcia i nie mogę się temu urokowi oprzeć. Dopóki nie spotkałam się z chartami osobiście nie widziałam w nich niczego nadzwyczajnego, a jak tylko miałam okazję z nimi trochę pobyć to... zostałam oczarowana i to tak już trwa... :D
-
Nieeee... Fifi nie chce towarzyszów. Ledwo wyszła ze schroniska do nowych włascicieli, a tu miałą by się nimi dzielić??? To nie w jej stylu. zresztą z ją jedną mamy tyle problemów (głównie zdrowotnych), że na drugiego psiaka nie mieli byśmy już ani sił, ani pieniędzy. Za jakieś kilka lat marzy mi sie chart polski, a w dalekiej przyszłości ,kiedy dobrze sie przygotuję i kiedy nie będę pracować - wilczarz irlandzki. Och ,to byłby raj - mieć takeigo psa! A jesli chodzi o mopsy, to zaciekawiła mnie ta rasa, chciałam coś znaleźć o niej w necie, a tu nic. Pustka. Stąd moje pytanie. Ale coś widzę, że chyba nie ma posiadaczy mopsów na dogomanii.
-
Dzięki serdeczne zabuś! A czy ktoś ma MOPSA i może cos powiedzieć z autopsji? Mówi się, że to chorowite psy. Czy to prawda?
-
Czy ktoś może mi opisać dokładnie psa rasy MOPS? Jak wygląda to wiem, ale chciałabym posłuchać o chorobach tych psów, wymaganiach, temperamencie itd.
-
Rzeczywiście, jak zapisałam sobie na kompie to bez problemu posżło :) Pięęękne kijanki (jak to nazwała moja gorsza połowa :wink: ). Mam pytanie. Czy one wszystkie będą takie czarne, czy umaszczenie sie zmienia w pierwszych tygodniach życia?
-
Mam Windows Media Player, chodzi bez zarzutu, ale te filmiki nie chcą mi się otworzyć :(
-
Jakie cuuuda! Źle na mnie działają takie wieści, bo staję się nieznośna i niecierpliwa! Już bym chciała takiego wilczarzyka :(
-
bagi Rozmawiałam wczoraj ze swoją trudniejszą połową i o dziwo powiedział, że chętnie ze mną pojedzie. Nie wiemy tylko co zrobić z Fifką, chętnie wzięli byśmy ją ze sobą, ale to jest jeszcze do obmyślenia.
-
Moja Fifka robi to smao, bzyka wszystkie psy, jakie chce zdominować, ostatnio byliśmy na pikniku i ludzie sie nia zachwycal;i, jaka ładna, spokojna suczka, a jak zaczęła bzykać jakieś psy, to zaczęli sie smiać, że moze jakieś ma preferencje seksualne nie tak jak trzeba i musieliśmy im tłumaczyć, że tu nie chodzi o krycie tylko o dominację :(
-
O taaak! Jak Fifi goni za kotem i nie zwarza ABSOLUTNIE NA NIC! Jak wbiega ludziom na posesje, do komórek gospodarczych itp. Wtedy palę się ze wstydu i z jęzorem na wierzchu gonię za nią, żeby ja powstrzymać. Oczywiście zdarza się to rzadko, bo staramy się jej pilnować, ale nie udaje sie nam to w 100%
-
No i jak na pierwszej ankiecie o płci ludzi wygrywają babki tak i tu wygrywa płeć piękna, mądra, zgrabna, inteligentna i takie tam!