Jump to content
Dogomania

wirka

Members
  • Posts

    935
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by wirka

  1. Jeśli on po skarceniu rozzłaszcza sie jeszcze bardziej, to znaczy, że z Tobą walczy. ABSOLUTNIE nie pozwalaj mu na to, żeby to on miał ostatnie zdanie. Ty masz za zadanie skarcić go za złe zachowanie i nie może być tak, że sprawa zakończy się odpuszczeniem z Twojej strony. Jeśli piesio się nie uspokoi to do skutku. Ale za każde dobre zachowanie nagroda. Musisz wyraxnie inaczej zachowywać sie gdy Cui sie coś podoba i gdy nie. Czyli jeśli zrobił coś dobrego to zachwyconym głosem radośnie mówisz "dobry piesek!" i głaszczesz go po pysiu itp. A jeśli zrobi coś złego to stanowczo i konekwentnie od razu reagujesz karcąc psa głosem i ewentualnie dając mu w kubek. To jest bardzo ważne! Pies musi się nauczyć rozpoznawać Twoje uczucia, żeby sie poprawnie uczyć.
  2. wirka

    Świerklaniec 2003

    Z Twoimi Ziutami? Nieeeee, z Twoimi to on się baaardzo ładnie bawił. Już na samej wystawie, zwłaszcza w drugi dzień zrobił się taki maczo, ze nikt nie mógł przejsć koło niego, bo zaraz sie rzucał. Aż musieliśmy mu kaganiec założyć. Ale nii żebym sie na niego złościła w nieskończoność. Wtedy mnie wkurzył i był prawie nie do opanowania. Ale to tak jak mówi bagi - stado. Gdyby był sam to by sie tak nie zachowywał. Młody jest i mało świata widział to bryka :lol:
  3. Uuuu.... no to młoda panna dominantka nam rośnie. Ja proponuję ostro się wziąć za wychowanie i zawsze gdy warczy stanowczym tonem jej tego zakazać, a gdyby wyrywała do Ciebie ząbki to daj jej w kubek - ale lekko, to nie ma boleć, ale masz pokazać, że Ci sie to nie pdooba. I żadnego łagodnego uspokajania, bo to terier! Uspokajanie mogłoby ją jeszcze bardziej rozochocić, bo zoabczy, że próbujes zją ułagodzić, ze jesteś słabsza.
  4. wirka

    Świerklaniec 2003

    Rotti Mało kto sądzi, że ja jestem dobra :lol: Widziałaś zdjęcie Otisia?
  5. Bardzo mnie to cieszy! :angel: Może wtedy Siwy da się poznać Małej z nieco lepszej strony :lol:
  6. wirka

    Świerklaniec 2003

    Ja się mu nie dziwię, zawsze wiedziałam, że z niego jest dominująca menda. ja tylko po prostu zwyczajnie i po ludzku jestem na niego ZŁAAAAAAA :evil: :x :fist:
  7. Zamulona to jesteś troskzu, bo napisałaś też, że to w tą niedizelę 28 :D Teraz bedzie niedziela 21 :lol: Jeszcze nie wiemy jak to będzie z tymi wyścigami, bo w sobotę jest Wrocław i my sie wystawiamy, a po Wrocławiu będzie mały zlot dogomaniaków i kilku z nich jedzie do nas spać, jeść, pić i takie tam :wink:
  8. wirka

    Świerklaniec 2003

    I za co Ty go tak bronisz? Za to przemiłe powitanie na początku znajomości? :lol: Fakt, w samochodzie psiul był rewelka. Tak niewygodnie, ale on to dzielnie znosił. W domu też nic złego na niego nie mogę powiedzieć. Chłopak złoty, jedyna jego wada to to, że on jest taki mucio macho w grupi. Jak są inne psy to on tylko suzka gdzie by tu zadyme zrobić. I trudno mu to z główki wybić :evil:
  9. No tak, cała ja. Wystawa jest w Zabrzu, a ja sie pytam o Bytom :oops: W sumie mogłabym go zgłosić. Będąc 20 km od Zabrza, nie płacąc nic za zgłoszenie - żaden wysiłek, a Siwy zdobędzie kolejne doświadczenie. Chyba jednak go zgłoszę :D A Ty z Tezunią jesteś tam?
  10. wirka

    Świerklaniec 2003

    A który pies nie ma wad? Wiesz jak fajnie się czułam w ostatni weekend? Siwy dał taki popis, że aż mnie zdziwił! Tu na dogomanii pierdu pierdu o smakołykach, wzmocnieniu pozytywnym itd. A taka wirka tylko ciągle biła i krzyczała na swojego psa :lol: Wstyd i hańba :oops: Polaki nie śmierdzą, ale za to cudują ze swoim zachowaniem. Za to deerki może i cuchną jak się gdzieś zapuszczą, ale są bardziej zrównoważone...
  11. wirka

    Świerklaniec 2003

    Amster No właśnie to samo miałam napisać o tym podpisie :lol: Tilia No właśnie tak je odbierałam na zdjęciach, ale w rzeczywistości.... :angel: Mmmm... mniam, mniam.... :D
  12. Speed A powiedz mi ile jest ze Świerklańca do Bytomia? Damian ma dziś wolne, więc będę Ciebie męczyć w tych sprawach :D
  13. Tomek Borkowski sędziuje całą grupę X. Hehe... no nie wiem... Muszę sie zastanowić :-?
  14. A masz moze jakiegoś linka do tamtejszego ZK, bo nie mam teraz czasu, żeby szukać...
  15. Speed A do kiedy wysyła się zgłoszenia? W sumie teraz chcemy go wystawiać jak najwięcej, żeby się oswajał z ringiem, bo ma w tej kwestii braki. Dopiero później będziemy go wystawiać "z głową" ;) Charciara Ale Siwy chyba jest jeszcze za młody na licencję? Ma dopiero 10 miesięcy.
  16. wirka

    Świerklaniec 2003

    A jak one wygladają na żywo! Na klubówce w Świerklańcu było co oglądać. Choć widziałam tylko jeden egzemplarz magyar agara (charta węgierskiego) to nie podobał mi się on wcale. Za to oczarowały mnie deerhoundy! Uroda dość specyficzna, ale naprawdę urzekająca (przynajmniej mnie) :D
  17. wirka

    Świerklaniec 2003

    Tynka Takie coś? PS. Na fotce jest DUKE OF THE DESERT Varius Avis Agnieszki Bonk.
  18. Do Bytomia? :-? My się wybieramy 11 października na Śląski Bieg św. Huberta, ale do Świerklańca. Napisz coś więcej o tym Bytomiu, kiedy to?
  19. wirka

    Świerklaniec 2003

    Gratulujemy raz jeszcze! :angel:
  20. wirka

    Świerklaniec 2003

    Rotti Wreszcie mam zdjęcie Otisia! :angel: Kiepsko się zeskanowało, ale coś tam oprócz mnie samej w kiepskim stanie widać:
  21. wirka

    Świerklaniec 2003

    :D i vis a vis
  22. wirka

    Świerklaniec 2003

    Dzięki :D
  23. wirka

    Świerklaniec 2003

    Tynka Dziękujęmy, chociaż Siwy nic wielkiego nie zrobił, ale też nie pogryzł sędziów i z tego należy sie cieszyć :angel: Po prostu chłopak się uczy i tak na razie traktujemy te wystawy. Aha, zapomniałabym sie pochwalić, że brat Siwego SENATOR Sopocka Aura (po domowemu Zet) wygrał kalsę młodzieży na klubówce! :angel:
  24. wirka

    Świerklaniec 2003

    Tilia, ja nie musiałam sobie Ciebie wyobrażać, bo Ty się pokazywałaś na fotkach :D Rotti już znałam, Charciarę też już widziałam na fotach, tylko Speeda nie widziałam wcześniej. Było naprawdę sympatycznie, dlatego mam nadzieję, że we Wrocławiu i Poznaniu będziemy sie spotykać po wystawach, no i zapraszam wszystkich na Śląskiego Hubertusa do Świerklańca, który będzie 11 października. PS. A deerki Tilii są rewelacyjne! Wogóle się zakochałam w tej rasie :angel:
  25. wirka

    Świerklaniec 2003

    Whippetka: Aluś nie żyje, ale więcej szczegółów poda Ci charciara. BiS na klubowej zdobył chart irlandzki DAKOTA Wichrowe Zauroczenie. BiS na krajowej zdobył Airedale Terrier, ale nie wiem jaki.
×
×
  • Create New...