-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[COLOR=red]Przypominam osobom piszącym w tym topiku, że Regulamin forum zabrania umieszczania postów krytycznych pod adresem osób jednoznacznie zidentyfikowanych. Takie posty będą usuwane. Jeśli chcecie poradzić Mokisi, żeby jakiejś lecznicy unikała, to bardzo proszę - tylko na priv.[/COLOR] [COLOR=#ff0000][/COLOR] [COLOR=#ff0000]Z góy dziękuję[/COLOR] [COLOR=#ff0000][/COLOR] [COLOR=#ff0000]Mod Flaire[/COLOR]
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Flaire']Jura, dryndnij do mnie jeśli możesz przez najbliższe 15 minut...[/quote]No dobra, już nie dryndaj - idę spać. Ale wysłałam Ci priva. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Jura, dryndnij do mnie jeśli możesz przez najbliższe 15 minut... -
[quote name='mia_mia']jak temu zapobiegac jeszcze przed wystapieniem??[/quote]Nie ma żadnego skutecznego sposobu, chociaż niewątpliwie rozmaite legendy istnieją.
-
[quote name='Mener']Myśliwych w Polsce jest ok 100 000. Wrzucanie wszystkich do jednego worka i stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jest według was słuszne? Macie żałosną tendencje do GENERALIZOWANIA!!![/quote]Mener, a może Ty przeczytaj najpierw, co było pisane, zamiast się ciskać i krzyczeć? ;-) NIKT nie pisał, że myśliwi jako grupa strzelają do psów. Wojtek podał tę notkę prasową jako przykład, że tacy myśliwi istnieją, i że - niestety - popularna opinia o myśliwych bierze się z takich właśnie incydentów. Tak niestety jest - wystarczy kilku zboczeńców, żeby publiczność zaczęła wątpić. Jeśli myśliwym zależy na dobrym imieniu, to organizacje takie jak Związek Łowiecki powinny natychmiast bardzo publicznie potępić osoby zamieszane w takie incydenty. Może czekają na ostateczne zdanie sądu w tej sprawie i tak właśnie zrobią - nie wiem. Natomiast Marysia_i_gończy w swoim poscie generalizowała w przeciwną stronę - że myśliwi nie strzelają do psów. To jest również ewidentnie błędna generalizacja, bo kilka postów wyżej mamy przykład myśliwych, którzy do psów strzelali.
-
:cool1: [quote name='hanik']Ciekawe jakby to wyszło z większą ilością foksów:evil_lol:[/quote]Kij ma tylko dwa końce!
-
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
Flaire replied to PIKA's topic in Sterylizacja
Z tego co czytałam, jeśli te niby-cieczki będą powracały i chcesz się ich pozbyć, należy zrobić kolejny zabieg właśnie w czasie takiej cieczki, bo wtedy te dodatkowe "jajnikowe" komórki jest łatwiej rozpoznać. -
[quote name='Marysia_i_gończy']Chciałam jednak zwrócić uwagę na postawę myśliwych - oni jak ognia boją się strzelania do psów. Podałam to jako kontrast do podanej notatki prasowej.[/quote]Jeżeli wierzymy, że myśliwi z notki prasowej tamte psy zabili - a w to chyba możemy wierzyć, bo tego to nawet oni sami nie kwestionują - to po Twoim opowiadaniu możemy co najwyżej wywnioskować, że istnieją myśliwi, którzy boją się strzelania do psów, ale na pewno nie, że boją się tego wszyscy myśliwi. Tamci z notki ewidentnie nie bali się aż tak strasznie, żeby tego nie zrobić.
-
[quote name='Marysia_i_gończy'][B]Flaire[/B] ale zgodzimy się chyba, że czym innym jest czerpanie wiedzy z poważnych czasopism naukowych bądź podręczników (chociaż i w podręcznikach zdarzają się takie kwiatki czasem... :roll:), a czym innym - prasa codzienna. [...] W tematach "specjalistycznych" dziennikarze doprowadzają mnie czasem do pasji, potrafią pisać z takim wspaniałym "znawstwem", a piszą bzdury, kompletnie nie znając się na temacie (co oczywiście wyłapuję wyłącznie wtedy, kiedy sama wiem dość dużo na temat, o który aktualnie chodzi).[/quote]Promotor moich studiów doktoranckich zwykł mawiać, że absolutnie wierzy we wszystko, co czyta w New York Timesie [jedna z najbardziej cenionych amerykańskich gazet - przyp. Flaire], z wyjątkiem rzeczy na tematy, na których się na - bo te są zawsze błędne. ;-) Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie wszystko, co czytamy w prasie jest prawdą - napisałam to zresztą w moim poscie. Dlatego niekoniecznie wierzę w to, co tam czytam, szczególnie gdy inne wiarygodne źródła tego nie potwierdzają. Również staram się dosyć ostrożnie wybierać, którym gazetom ufam na dany temat bardziej, a którym mniej. Dodatkowo wszystko filtruję przez pryzmat moich własnych doświadczeń. Ale w końcu muszę przyznać, że większość z tego co wiem o wydarzeniach na świecie pochodzi właśnie z mediów - i to jest prawdą dla wszystkich, czy nam się to podoba, czy nie. Są oczywiście osoby, które nie wierzą w prasę tak dalece, że są przekonane, że człowiek nigdy nie stał na Księżycu... ;-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Gosiu, nie martw się, będzie dobrze! W każdym razie my będziemy Wam mocno kibicować! (zach opowiadała mi o Waszej parze na obozie! :-) ) -
[quote name='Mener']Gdyby foksy weryfikowano pod względem pierwotnej pracy do jakiej zostały stworzone to nie tylko miałyby wzorową pasję i psychikę ale i by nie były nagminnie PRZEROŚNIĘTE. [...] Promocja psów dużych lepiej sie prezentujących to wynik preferencj sędziów wystawowych, a na norze ich widzimisię by "nie przeszło". [/quote]Tu się nieźle uśmiałam... Kto poza Fuką domyśla się, dlaczego? Otóż rok czy dwa temu, Fuka pojawiła się na wystawie z foksem wielkości małego AT. Na pytanie skąd to-to wytrzasnęła powiedziała, że to jest pies z linii polujących i pożyczyła go od myśliwego. Ale uważała, że pies jest na tyle ładny i proporcjonalny, że warto go wystawić i zobaczyć, co sędzia na to powie. No i......... O ile pamiętam, pies zszedł z oceną dobrą. :roflt: Czyli hodowlanki nie zrobiłby nawet, gdyby był suką. ;-) To by było na tyle ode mnie o tym, jak hodowcy i sędziowie eksterieru lubią przerośnięte foksy, których myśliwi nie lubią. :-)
-
[quote name='pszym']Zaraz, zaraz...Skąd ten abaras...:lol: Jak wchodzisz w mój podpis, to wchodzisz w odnośnik do hodowli. Konkretnie na mojego psa - tylko mojego.[/quote]pszym, "abaras" ;-) stąd, że strona, na której znajduje się informacja o Twoim psie ma ogromniasty tytuł "Roxy's Foksteriery krótkowłose - Czeczuga". Więc jeśli nie zna się - przynajmniej wirutalnie - Ciebie i Roksany, to nie jest oczywiste, że w Twoim odnosniku chodzi Ci o Twojego psa. ;-)
-
[quote name='Mener']Jesli wchodzę na adres strony Pszym - i widze hodowlę foksterierów Ceczuga - oraz info o szczeniętach i wcześniejszych hodowlach, to uznaje że mam do czynienia z hodowcą a nie posiadaczem rasy.[/quote]To może powinnam Cię troszkę uświadomić o tym, jak działa dogomania ;-). A mianowicie, każdy (Ty również) może sobie ustawić w podpisie bądź jako "swoją" stronę w profilu - co mu się żywnie podoba. Hodowcy często - choć nie zawsze - wstawiają tam sobie właśnie stronę swojej hodowli. Osoby działające w schroniskach często wstawiają stronkę schroniska - to nie znaczy, że to jest ich własne, osobiste schronisko, tylko że to właśnie schronisko jest im bliskie i chcą je propagować. Tak samo, właściciele psów, tacy jak pszym, ale on nie jest w tym jedyny, czasem wstawiają tam stronkę hodowli, z której pochodzi ich pies. Więc błędem jest mniemać, że strona internetowa, na którą dostajesz się z podpisu bądź profilu danego użytkownika, w jakikolwiek sposób reprezentuje tego użytkownika - jest to tylko i wyłącznie strona, którą ten użytkownik zdecydował się tam wstawić.
-
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
Flaire replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[quote name='Gucio']Tak też właśnie o tym "trzecim jajniku" myślałam, bo obił mi się o uszy. Ale jeśli to pierwsza opcja, to czy ona bedzie miala tak caly czas?[/quote]Obydwie opcje raczej znaczą, że będzie się powtarzać podczas spodziewanych cieczek i obydwie dobry wet powinien byc w stanie poprawić przez ponowny zabieg operacyjny - z tego co czytałam. Osobiście na szczęście nie spotkałam się z tą przypadłością, chociaż podobno zdarza się dosyć często, i "świeżym" wetom, i tym doświadczonym. -
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
Flaire replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[quote name='Gucio']Najsmieszniejsze jest to, ze suka ma objawy cieczkowe wlasnie po zabiegu, i termin tez by sie zgadzal :lol: [/quote]Podejrzewam, że wet pozostawił komórki jajnikowe, albo poprzez niekompletne usunięcie jajników, albo przez tzw. "efekt trzeciego jajnika:, gdzie w niektórych sukach, dodatkowe komórki jajnikowe znajdują się w miejscy innym niż same jajniki. -
[quote name='Mener']Pszym - hodujesz psa wtypie foksa, może i są ładne ale to nie rasa - foksterier krótkowłosy. Nie mają cech rasy - odpowiedniej ciętości i odwagi, a jesli uważasz że mają to puść je do nory wtedy zobaczymy "co wyhodowałaś".[/quote]Z tego co mi wiadomo, pszym nie jest hodowcą, więc sprawdzanie, "co wyhodował" dało by odpowiedź: NIC. Natomiast w polskiej kynologii organizacją, która pilnuje, czy dany pies jest przedstawicielem danej rasy, czy nie, jest Związek Kynologiczny, a nie Związek Łowiecki. I tutaj pszym ma papiery potwierdzające, że pies, którego posiada (a którego nabył, a nie wyhodował) jest, rzeczywiście, foksterierem. Jeśli komuś się to nie podoba, to odpowiednią drogą jest działanie poprzez ZKwP aby zmienić reguły co do tego, które psy są uznawane za przedstawicieli danej rasy, a które nie są.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='nikit1']Flaire - obiad z 3 dań??:crazyeye: toż to rozpusta w biały dzień :diabloti:[/quote]nikit1, coś za bardzo Ci humorek dopisuje! :diabloti: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A ja na obiad odkłaczam Misię. A na drugie, zaraz jadę kupić bagażnik dachowy do Mondeo. Na deser, będę przekładać boks z Yariska na Mondeo. Uff. -
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to kela's topic in Kerry blue terrier
TuathaDea1, posłałam Ci priva.... -
[quote name='Hania']Jak dla mnie cytowanie artykułów nie jest konkretem. Konkretem jest dla mnie poznanie sprawy na temat której się wypowiadam. Cytując artykuły mogę być od dzisiaj specjalistą w każdej dziedzinie. I to wybitnym.[/quote]Znakomita większość wiedzy, którą posiadamy w dzisiejszym bardzo złożonym świecie nie jest wiedzą z pierwszej ręki, tylko właśnie wiedzą tzw. książkową, czyli z materiałów typu artykułów czy książek. Niemal wszystko, czego uczymy się w szkole, co przekazują nam nasi rodzice, co wiemy o tym, co się dzieje na świecie - wiemy z tego, co czytamy. Na przykład, nie sposób, przed zdecydowaniem, na kogo będziemy głosować, usiąść z każdym kandydatem i pogadać w cztery oczy - większość z nas musi polegać na doniesieniach czy cytatach w prasie. Tak więc nie bardzo trzyma się kupy odrzucanie wszystkiego, co jest na jakiś temat drukowane w prasie, jako wiedzę nie z pierwszej ręki i dlatego niewiarygodą. Raczej, w przypadku spraw, co do których nie mamy osobistych doświadczeń, każdy z nas wybiera sobie infromacje ze źródeł, które dla nas sprawdziły się w przeszłości jako wiarygodne. Oczywiście nie wszystkie informacje zaczerpane z takich źródeł będą prawdziwe, bo każdemu zdarzają się błędy - ale przy wyborze źródeł informacji posługujemy się najczęściej właśnie doświadczeniem, czyli wierzymy tym źródłom, które w przeszłości się dla nas w podobnych sytuacjach sprawdziły. Tak więc nie ma co się dziwić pszymowi czy Wojtkowi, że mogą uważać np. Życie Warszawy za źródło wiarygodniejsze od przypadkowej, nie znanej im osoby piszącej na forum internetowym. W miarę upływu czasu, i takie początkowo nieznane osoby zyskują wiarygodność, ale tylko poprzez udzielanie się na forum często, długo i szczegółowo, w sytuacjach, gdzie podawana przez nich wiedza ma okazję się sprawdzić i popierając tę wiedzę innymi wiarygodnymi źródłami. A decyzja, że nie warto tracić czasu na taką dyskusję, na pewno nie podniesie wiarygodności wypowiadanych poglądów... ;-)
-
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to Carianna's topic in Foksterier
[quote name='Stoko']Witam wszystkich po ;] chwilowej nie obecnosci. Pytanie moze i glupie ale jak nauczyliscie swoje foksy "wołania" za potrzeba, nie chodzi mi tu o zalatwianie sie tylko o dawanie znac :> sułek tylko rano daje znac a pozniejszych godzinach to wychodze tak mniej wiecej o tych o ktorych robi. Macie jakis sposob na to ? :>[/quote]Ja swoich psów celowo nie uczę "wołania", z wielu, wielu powodów. Dwa najważniejsze to, po pierwsze, w moich relacjach z moimi psami to ja decyduję, kiedy robimy to czy tamto (wychodzimy, jemy, bawimy się) a nie one, a po drugie, jak się taki cwaniak nauczy, że na jego zawołanie idziemy na spacer, to ... No już można się domyśleć - zakładając oczywiście, że pies lubi spacery. ;-) A w dziale Wychowanie, w kilku topikach ludzie się pytają, jak oduczyć takiego zachowania. ;-) NB, powinnam dodać, że pomimo że nie były tego nigdy uczone i normalnie nie wołają, to w chwilach prawdziwego zapotrzebowania, np. gdy mają biegunkę, i tak dają mi znać, że potrzebują, nawet budząc mnie w nocy. -
[quote name='Jakub&Ania']I tu się koleżanka myli jak podają najstarsze źródła o airedalach:))) Ale to nie ja jestem od tej rasy specjalistą:))) Może się mylę:)))[/quote]A możesz podać, co to za źródła? :crazyeye: Bo ja rasą się zajmuję od ponad 30 lat, czytałam na ten temat dużo, głównie po angielsku (w końcu to angielska rasa ;-) ) i wszelkie mi dostępne źródła podają, że rasa AT była stworzona, aby uzyskać psa do polowania na wydry (o czym zresztą już tu kilkakrotnie pisaliśmy). Wtedy, do polowania na wydry używano otterhoundy, które sprawdzały się świetnie w wodzie, ale były zbyt powolne na lądzie. Tak więc skrzyżowano otterhoundy z terierami aby uzyskać psa, który będzie dobry w wodzie, ale również szybki na lądzie. Dla mnie, rasa wyhodowana w celu polowania na wydry to bardzo wąsko wyspecjalizowana rasa, więc zgadzam się z Fuką co do jej historii. Ja osobiście nigdy nie znałam tak wspaniałych AT jak te, które opisuje Fuka. W szczególności na przykład, chyba żaden z moich psów, puszczony luzem na plaży, nie położyłby się po prostu sam z siebie obok mojego ręcznika, żeby go pilnować :evil_lol: - są (czy były) na to zbyt ciekawskie i zwariowane. Gdy byłam młodsza, bardzo mi to wariactwo odpowiadało, potem trafiła się Misia, która jest spokojniejsza, a teraz, z Lotką, zaczynam znów czasem się zastanawiać, czy nie jestem na tę rasę za stara... :-( Ale posiadać innego psa po całym prawie życiu z AT chyba po prostu nie potrafię.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='nikit1']A mnie ta pogoda na maxa usypia. Nigdy nie nazekałam na brak energii, a wręcz na jej nadmiar. A od dwóch dnia snuję się ... i czekam aż leniwiec się wyprowadzi..:roll:[/quote]nikit1, Ty uważaj... Ja tak czasami mam, złoszczę się na siebie, że taki ze mnie leń, zmuszam się do jakiejś aktywności, aż po kilku dniach budzę się z gorączką i okazuje się, że jakieś choróbsko się przyplątało... I niewątpliwie cały ten leniwiec to było wprowadzające się choróbsko, a ja tylko stworzyłam mu lepsze warunki bytowe poprzez mój głupi upór. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Uff! U nas znów pada, właśnie zdjęłam szczeniaka ze stołu, biorę psy na szybkie siusiu i chyba idę spać! Jakoś nieprawdopodobnie zalatana jestem ostatnio i ciągle zmęczona. :shake: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Tutaj wyszłaś poza nasze kompetencje. Jako oddział nie możemy sobie nazwać zawodów "Mistrzostwami Polski". O tym czy i kiedy i gdzie i w jakiej formie odbędą się Mistrzostwa Polski decyduje Główna Komisja Szkolenia ZKwP. My jesteśmy po prostu organizatorami zawodów i staramy się samą organizację poprowadzić jak najlepiej.[/quote]To moim zdaniem GKSP się pospieszyła, a ja widać zupełnie nie rozumiem, jak to się wszystko odbywa. :roll: (Ciągle odkrywam jakieś zwyczaje, całkiem dla mnie nie zrozumiałe :roll:) Bo ja wyobrażałam sobie, że to się dzieje jakoś tak: 1. Oddział występuje do GKSP z propozycją zorganizowania zawodów o randze Mistrzostw Polski, a GKPS może się zgodzić, lub nie, albo 2. GKPS występuje do oddziału o zorganizowanie takich zawodów, a oddział się zgadza, bądź nie, albo może 3. GKSP wzywa oddziały chętne do zorganizowania takich zawodów i potem wybiera z pośród chętnych. Tak czy inaczej, wyobrażałam sobiem że decyzja, czy dany oddział organizuje jakieś zawody, czy nie, wymaga zgody tego oddziału - a z Twojej odpowiedzi wynikałoby, że to nie jest w ogóle w gestii oddziału, i że to GKSP wydaje rozkaz, który oddział musi wykonać. Czy tak rzeczywiście jest? :crazyeye: