-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Flaire no to dlatego na takim forum jak dogomania nalezy rozpowszechniac wiedze o airedale:cool3: by potem rozroznic championa od "championa"[/quote] No ja się staram jak mogę :-). Konkretnie, w temacie przygotowania :-), coraz więcej jest tu na dogomanii osób, które uczyłam podstaw trymowania i z tego jestem bardzo dumna. :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Hm nie kazdy sedzia jest ekspertem danej rasy.... itd itp ......[/quote]Nitencja - ekspertem nie, ale wzorzec znać powinien. A jak ktoś nie czuje się pewien swojej znajomości danej rasy, to moim zdaniem nie powinien się godzić na sędziowanie tej rasy. :niewiem: [quote name='Nitencja']Poza tym Flaire : NObody is perfect ;-)[/quote]No dobra, ok. Tylko potem nie narzekaj ;-) , że takie suczki, jak ta, na zdjęciu powyżej, wygrywają NSwR i championaty - sama powiedziałaś - nobody's perfect. ;-) Właśnie te nie "perfect" osoby dały tej suczce jej tytuły. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Flaire ze czaprak niezbyt czyst a niech sa grizlee.... [/quote]Nitencja, ja wiem, że przesiany czaprak to grizzle i Ty też to wiesz. Ale ile jeszcze osób to wie? Bo mnie niedawno ktoś przekonywał, że grizzle to znaczy sierść popielata, i że szary-popielaty grzbiet jest dozwolony u AT... :roll: Ta rozmowa, plus przekonanie pewnego sędziego, że czaprak u AT powinien być "czysty", wiele mi wyjaśniła. Jeśli ludzie - sędziowie! - nawet nie rozumieją, jakie umaszczenia są dozwolone, to nic dziwnego, że po ringach chodzi tyle AT - championów! - z popielatymi czprakami albo czarnymi uszami. :roll: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Ja wiem dokladnie co mnie boli w naszych A.T :beznadziejne przygotowanie! [/quote] Nitencja, ale jest i druga strona medalu... Pewnie pamiętasz moją opowieść: udało mi się kiedyś (raz! ;-) ) dokładnie trafić z sierścią Api na pewną wystawę - sierść wyglądała super, idealnie równiutkie, przylagające krótkie partie. A Pani Sędzia się mnie pyta, dlaczego tak psa zjechałam maszynką :roll:. Sporo osób z dogo stało obok ringu i to słyszało - niezły ubaw mieli. No i wtedy można się zacząć zastanawiać, czy w ogóle warto psa przygotowywać, jeśli sędzia się nie pozna. Bo ja rozumiem, że sędzia może wybrać gorzej przygotowanego psa, który mu się bardziej podoba - i to akurat mi nie przeszkadza. Natomiast to, że sędzia nie potrafi poznać, który pies jest wytrymowany, albo że mi (inny sędzia) sam ustawia psa, rozciągając go jak jakiegoś wyżła, bo twierdzi, że tak właśnie należy - to mnie do rozpaczy doprowadza, prawdę mówiąc. -
Jakoś małomówna ostatnio jestem, a chyba wpływa tak na mnie tragedia Fafika boguli.... :-( bogula, ja też ciągle myślę o Fafolu, a myślenie o nim prowadzi do myślenia o moich psich przyjaciołach, które już odeszły... :-( I o tych jeszcze ze mną, które kiedyś odejdą, jak zwykle za wcześnie. :-( Też mam dwa psy po to, żeby uniknąć pustego domu, chociaż to nie do końca działa, bo pustki w sercu drugi pies nie wypełni. :-( Póki co, przytulam je tak często, że już zaczynają niewdzięczniki zwiewać na mój widok ;-).
-
[quote name='Minio']Wychodzi na to , że Kora jest pacyfistką ;)[/quote] Minio, spoko, suki wrednieją w wieku 3-4 lat. :evil_lol: Misia była wybitną pacyfistką - nigdy nie zaczynała nieporozumień, a gdy inny pies na nią warczał, to zwiewała po to, żeby za chwilę znów próbować go przekonać do przyjaźni. Tak jak Ty tylko czekałam, aż jej się od kogoś porządnie oberwie... Ale nigdy tak się nie stało, na szczęście. Natomiast od jakiegoś 1,5 roku Misia zaczęła... no właśnie wrednieć. Głównym objawem jest jej reakcja na wrogie nastawienie innych psów. O ile wcześniej zwiewała albo przewracała się do góry brzuchem, próbując przekonać takiego osobnika, że ona jest przyjazna, o tyle teraz potrafi odwraczeć a nawet się odgryźć. Nigdy nie jest napastnikiem i te kilka razy, gdy trzeba było rozdzielać ją i jakiegoś innego psa, to zawsze okazywało się, że to ten inny trzymał zębiskami Misię, a nie na odwrót. Natomiast takie przypadki zdarzyły się właśnie dlatego, że ona teraz potrafi odwarczeć, odszczekać, czy odcapnąć - no i za to jej się dostaje od agresywniejszych przeciwników. Ja wolałam Misię-pacyfistkę i walczę z tym odwarkiwaniem - i póki co, na moje huknięcie Misia natychmiast się wycofuje.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Noo mamy czym sie chwalic w airedale ......... tylko na montgomery z nimi jechac[/quote] Spoko, Nitencja, te, co na Montgomery wygrywają pewnie u nas z kolei by daleko nie zaszły - ktoś by się przyczepił, że maszynką wygolone, albo ze czaprak nie jest "czysty". :cool3: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Jura']A ja ostatnio zachwycam się takimi fotkami[/quote]Jura, widze, ze zachwycasz sie fotkami z Montgomery... wiec cichutko wspomne, ze jakies 10 minut temu zakupilam bilety na moje podroz do Kaliforni i w drodze powrotnej ze te sama cene uda mi sie zahaczyc o Montgomery... :-) -
bogula, jako dziecko dwa walijczyki straciłam pod kołami samochodu, mojego pierwszego i drugiego psa, wiem, jak to jest. :-( :-(
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Bardzo, bardzo mi przykro. :-( -
bogula, popłakałam się. :-( Co się stało?
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='swallow']Boreliozy podobno w Polsce jeszcze nie ma[/quote]Jak najbardziej jest - znałam kogoś, kto się nia w Polsce zaraził. Więcej informacji np. [URL="http://chemeng.p.lodz.pl/zylla/borelioza.html"]tutaj[/URL]. Fjolka, na jakiej podstawie było podejrzenie boreliozy? Z ciekawości pytam. Jak już ktoś pisał, zdecydowanie pies może się zarazić pomimo regularnego zakraplania, chociaż oczywiście szanse mniejsze. Borelioza na szczęście nie jest z reguły chorobą tak groźną, jak babeszjoza i łatwiej z niej wyleczyć. Trzymamy kciuki i pazury za szybki powrót maleństwa do zdrowia! -
[quote name='KaRa_TC']Co do tych ciec, naprawde niektorzy weci maja talent,ze pozniej prawie wogole nie widac,ze pies byl sterylizowany:razz:[/quote]No ja bym powiedziała, że w końcu blizna po sterylizacji znika niemal zawsze... (przynajmniej u wszystkich suk, z którymi ja się spotkałam, sterylizowanych przez różnych - ale chyba zawsze niezłych - wetów, po sterylizacji nie było ani śladu). Więc tutaj chodzi właściwie tylko o to, jak wygląda ranka bezpośrednio bo operacji. I to zależy od wielu czynników (m. in. np. wieku psa...), ale chyba również troszkę od umiejętności i talentu weta. W każdym razie ranka Misi w jakieś 12 godzin po sterylce wyglądała tak: [IMG]http://www.std.org/~hania/misia/szewsterylkowy.jpg[/IMG] A potem było już tylko coraz lepiej. :-)
-
[quote name='BORA']:oops: To ja się nie znam, pierwszy raz mam suczkę, pierwsza sterylka i w ogóle pierwszy raz na oczy widzę taką rankę :cool3: W każdym bądź razie nie wygląda to tak ładnie jak u Soni Behemot :lol: [/quote]Ha! Bo jej się trafił chirurg, którego przynajmniej niektórzy uważają za najlepszego w Warszawie! :-) Moją Misię też on sterylizował i też ranka była piękna! Chociaż muszę powiedzieć, że ranka po piłce, którą wycinał Apci z brzucha inny świetny chirurg była chyba jeszcze ładniejsza! ;-)
-
[quote name='moni@']może mnie teraz zlinczujecie, ale dowiedziałam się, że przebiałkowanie to bzdura :roll: ponieważ zdrowe nerki poradzą sobie z przetworzeniem.[/quote]umm, moni@, ja nie do końca rozumiem, o co Ci chodzi... :roll: Bo tutaj nie pisze się o dietach na [B]zdrowe[/B] nerki, tylko na [B]chore[/B]. Dla zdrowych nerek wysokobiałkowa dieta nie jest problemem. Natomiast obecnie większość ekspertów ciągle zaleca, żeby psom chorym na nerki nie podawać zbyt dużo białka. A w Twoim pierwszym poscie piszesz, że Twój pies ma chore nerki, i że karmicie go wysokobiałkową karmą i jeszcze mięso dodajecie... To ludzie Ci radzą, żeby nie dawać tej wysokobiałkowej diety, a Ty na to, że na zdrowe nerki wysokobiałkowa dieta jest ok, i że sprawdzałaś swojemu psu nerki i są ok. Więc ja już się pogubiłam - co właściwie Twojemu psu dolega? Czy w ogóle masz jakąś diagnozę, a jeśli tak, to na jakiej podstawie?
-
[quote name='BORA']Tora była operowana pod zwykłą narkozą, ma zwykłe cięcie o długości 5-6 cm.[/quote]To chyba tzw. "małe cięcie", gdzie wyciąga się to, co trzeba takim specjalnym instrumentem. "Zwykłe" cięcie, takie, żeby można było ręką wyciągnąć, jest ze dwa razy dłuższe co najmniej. No chyba że Pani Doktor ma malutkie rączki ;-).
-
[quote name='nice_girl']I wybaczcie, ręką jej konsystencji nie chciałam sprawdzać...[/quote]A nie sprzątasz po niej? Wtedy zawsze wiadomo, jaka konsystencja. :-) Jak rozumiem Twoja suka ma 7 tygodniowe szczeniaki... Samo zwracanie pokarmu przez sukę ze szczeniakami w tym wieku może być całkiem normalne - suki częściowo trawią pokarm, a potem zwracają, żeby szczeniaki mogły jeść taki częściowo nadtrawiony pokarm (pokarm nadtrawiony jest łatwiejszy do strawienia przez szczenięta - ale oczywiście to nie znaczy, że Ty musisz im pozwalac to jeść... jak najbardziej możesz po prostu normalnie je karmić. ;-) Ja tylko opisuję fizjologiczne powody takiego zwracania pokarmu). Jeśli jednak sunia ma inne objawy, to może rzeczywiście coś jej zaszkodziło, albo połknęła coś, co blokuje jej jelita. Ja bym uważnie obserwowała, czy regularnie robi kupy - jeśli tak, to za bardzo bym się nie przejmowała. Ale jeśli dalej będzie wymiotować, a szczególnie - nie robić kup, to to jest powodem do niepokoju. Jeśli tak się stanie, koniecznie wspomnij wetowi, że obawiasz się, czy czegoś nie połknęła - z niezrozumiałych dla mnie przyczyn, weci miewają problemy z diagnozowaniem zablokowanych jelit (słyszałam o kilku takich przypadkach)... :roll:
-
[quote name='gasparo']Ale czy u nas robią też psom transfuzje? Czy jest jakiś bank psiej krwi, czy trzeba szukać dawcy? I ile taka transfuzja może kosztować? Ciekawe, jak częst trzeba by taką transfuzję powtarzać?[/quote]gasparo, kilka psów w tym topiku miało robione transfuzje - jak poszukasz wyszukiwarką, to pewnie je znajdziesz i będziesz się mógł dopytac ich właścicieli o szczegóły.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']A nie mówiłam?? A [B]Flaire[/B] już mi chciała guza nabić... :evil_lol:[/quote]Nie guza ;-). Może wyjaśnię... Każdy obrazek tutaj musi być prostokątny - czy to gif, czy to jpg. A więc każdy obrazek musi miec tło - tyle że tło w gifach może być przezroczyste, dając wrażenie, że go nie ma... -Flaire odbiło -myślicie -co to za tło, jak go nie widać? A no bardzo ważne, bo pomimo że go nie widać, to je "czuć". Czyli, jeśli obrazek jest aktywny (reaguje na kliknięcia), to tło, nawet przezroczyste, też będzie na te kliknięcia reagować tak samo, jak reszta obrazka. I to może być mylące... bo o ile spodziewamy się, że jak najeżdżamy na obrazek i klikamy, to coś się może stać, o tyle raczej nie spodziewamy się, że coś się stanie gdy klikamy na tło, które jest przezroczyste - bo nawet nie wiemy, że to część obrazka! (Tyle że tutaj, na dogo, kursor się zmienia - to pomaga nam wiedzieć, czy mysz jest na przezroczystym tle gifa, czy już na tle okna, w którym ten gif jest wstawiony). Nie wiem, czy to jasno wyjaśniłam - kto nie do końca wie o czym mówię, niech sobie spróbuje pojeździć myszą przez podpis zadziornego i mam nadzieję, że stanie się to jaśniejsze. :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']Zadziorny w ogóle nie wkleił tego zdjęcia z tłem[/quote]Że co???? :cool3: -
A ja najbardziej się uśmiałam, jak naiwna aga_o powiedziała mi bodaj w poniedziałek, że skoro semestr zaczyna się u nich już za dwa tygodnie, to przecież na pewno już mają wszystkie miejsca obsadzone :roflt: No i opowiedziałam jej o tym, co się stało, gdy przyjechałam do Polski: wylądowałam 3.10, a 4.10 dowiedziałam się, że od 5.10 rozpoczynam pracę na uczelni... Do dziś nie wiem, kto by te zajęcia prowadził, gdybym ja się nie napatoszyła! :evil_lol:
-
Ja dzisiaj do pracy na 8m a nie na 7 - pełen luksus, więc jeszcze się lenię przy kompie... Ale pora wziąć psy na deszcz... :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf']No, teraz zobaczymy, czy drugie piffko pomoglo? [/quote]No i widzisz, jak łatwo poszło? Ja zaczynam myśleć, że Twoim głównym problemem jest, że piffka sobie żałujesz! ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']Tylko za pierwszym kliknięciem na ticker robią się wokół niego takie małe kwadraciki jak przy wklejaniu zdjęcia, a dopiero za drugim kliknięciem pojawia się kursor za tickerem i wtedy delete usuwa go od razu. Spróbuj jeszcze raz![/quote]Anisha, to nie do końca tak... Jeśli klikniesz na sam ticker, to robią się takie małe kwadraciki - wtedy możesz ticker usunąć przyciskając klawisz Delete na klawiaturze. A jeśli klikniesz ZA (albo poniżej) tickera, to nie zrobią się te kwadraciki, tylko ukaże się kursor. I wtedy (przynajmniej u mnie) klawisz Delete nie działa, tylko muszę używać tego klawisza, którego używam, żeby usunąć literki tekstu, gdy się pomylę - u mnie to klawisz Backspace. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf']Juz robilam delate, a kursor to mi sie wogole nie chce pokazac:shake: [/quote]A jesteś pewna, że robiłaś to w okienku pt. Edycja podpisu, a nie w okienku pt. Preview? Napisz dokładnie, co się dzieje, gdy klikasz na swój ticker w okienku Edytuj Podpis, a potem przyciskasz klawisz Del na klawiaturze.