Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [quote name='bos']............to Ci Apiszony......ale siedzą nie z lenistwa ......tylko z głodu...:eviltong: ;) :lol:[/quote] bos, ja tylko żartowałam z tym ich lenistwem... Apiszony dzielne są - z suką dzisiaj rano byli na szkoleniu! :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Przemokli do suchej nitki i teraz się suszą. Nie chcą do mnie przyjść, coby mi mieszkania nie zmoczyć. :evil_lol:
  2. [quote name='Jura']Bardzo chętnie, o której ?[/quote] No Minio chyba będzie za kilka minut, a do kiedy - to się okaże...:cool3:
  3. U mnie dzisiaj szykuje się malutkie, kameralne trymparty... Będzie Minio z Korą, aga_o do nas wpadnie na chwilkę, A Apiszony zbyt leniwe, więc siedzą w domu i objadają się ciastem, które ja miałam dostać. :shake: :mad: Jura, może wpadniesz? :cool3:
  4. [quote name='Anisha']A dzisiaj przedszkole :cool1: . [B]Zach[/B], będziesz? [/quote]W Warszawie w przedszkolu dzisiaj byłaby nauka pływania. :angryy:
  5. [quote name='Jura']Niewiadomo, czy to łelszofoksy. Suczka na zdjęciu może być mamką ;).[/quote] Jura, Ty optymistka jesteś. Dla mnie, jest to ewidentnie suczka rasy terier. :angryy:
  6. [quote name='zadziorny']U nas od rana leje jak z cebra :placz: :shake:. Po wczorajszym śniegu nie zostało ani śladu :roll:. [/quote]U nas też leje. :placz: Pięciominutowy spacerek "tylko na siusiu" sprawił, że cała nasza trójka była przemoczona do suchej nitki. Wycierałam dziewczyny chyba z 20 minut. :mad: :mad: A śniegu leży jeszcze duuuuużo, pomimo że kałuże już po kostki. :roll:
  7. Cześka, sto lat! A ja się rozchorowałam chyba. :-( Od rana głowa mi pęka i kicham nonstop. :-( Miałam dzisiaj zaplanowany cały dzień treningów, ale zostaję w domu - za trzy dni mam gości zza granicy na światówkę spore urwanie głowy i nie mogę sobie pozwolić na chorobę. :-( A moja przyjaciółka od nowofundlandów wczoraj się mnie przez telefon pytała, czy Was wszystkich będzie miała okazję poznać... :-)
  8. [quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Jak bym zabrała michy, to i tak pójdą sprawdzać miejsca, gdzie się jadło. Te dwa bydlaki są niereformowalne !:mad: [/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] Ale powinny się szybciutko przyzwyczaić, że nic tam nie znajdą!
  9. [quote name='niedzwiedzica']sirion-a nie da sie misek zaraz po jedzeniu schować ? żeby nie było walki o zasoby czyli michy z ewentualnymi resztkami ?? jesli tylko wtedy sa zadymy, to po jedzeniu,mlichy na półke i spokój w stadzie . czasami najprostsze jest najlepsze.Moje super zgdone psy jedza tez osobno, na zasadzie "lepiej zapobiegac , niz potem leczyć " :cool3:[/quote] Miałam identyczną jak niedźwiedzica reakcję na Twój post, sirion! :-)
  10. Qrcze, pytajcie się, wszystkich hodowców, jakich znacie, czy nie sprzedał ktos psa do Piaseczna 3-5 lat temu... Ten pies na pewno komuś zginął. :-(
  11. [quote name='niedzwiedzica']Flaire- z tym obrzekiem to różne bywa :cool3: własnie konczy cieczke znajoma airedalka...zero obrzęku przed cieczka, jak diabeł z pudełka wyskoczyła :evil_lol: potem obrzęk był,ale pzred nic :shake:[/quote] No to teraz tylko żeby Lotka mi się takim dziwadłem nie okazała... :shake:
  12. [quote name='niedzwiedzica']Przeciez ta pierwsza cieczka jest totalnie nieprzewidywalna...może zacząc się rwnie dobrze jutro ( tfu, tfu, na psa urok ;)) [/quote]No ale chyba jakiś obrzęk przynajmniej na dzień-dwa przed, nie? U mnie zawsze tak było. A tutaj póki co nic... Jedyny objaw póki co to że suni poprawił się apetyt... :niewiem:
  13. [quote name='puli']P Meszaros ma "na wyposażeniu" gumową piłeczkę którą popiskuje oceniając psa. Gdyby mu wystawcy na ringu piszczeli to nie byłby z pewnościa zachwycony.[/quote] Ja widziałam kiedyś, jak sędzia, który chciał skłonić psa do postawienia uszu, rzucał sporą kartką papieru i... kilka psów nieźle się wystraszyło! Można powiedzieć, że dało to sędziemu możliwość ocenienia psychiki tych psów, ale nie za bardzo było to upewnienie się, że każdy pies wystawi się jak najlepiej! ;-)
  14. [quote name='Flaire']Hmm, zaraz sprawdzę, czy to jest tam w języku innym niż polski... Bo jeśłi nie, to przewiduję, że na tej wystawie będzie sporo suczek z cieczką ;-).[/quote]No - jest po angielsku również...
  15. [quote name='niedzwiedzica']"10. Psy agresywne, chore, grzejące się suki oraz psy nie zgłoszone na wystawę nie moga byc wprowadzone na teren wystawy " czyli jeśli nawet FCI pozwala wystawiac suke w cieczce, organizator nie pozwala wejśc z nią na wysatwe., Trudno wystawiac poza terenem wystawy ;);) więc zycze Ci,żeby Lotka jeszcze właśnie choć tydzień poczekała. Wtedy może sobie cieczkowac do woli :p[/quote] Hmm, zaraz sprawdzę, czy to jest tam w języku innym niż polski... Bo jeśłi nie, to przewiduję, że na tej wystawie będzie sporo suczek z cieczką ;-). Póki co, Lotka jeszcze nie jest nawet opuchnięta, a niektóre psy interesują się nią już od miesiąca, więc jestem dobrej myśli. ;-)
  16. Właśnie przyszedł po niego wet z córeczką - psiak już się na ich widok ucieszył! :-)
  17. [quote name='niedzwiedzica']Flaire-czytałam na PwP,że psiak nie ma tatuazu-sprawdzaliście też w pachwinie ? (I tu kolejny raz wychodzi absurd tatuazy w pachwinie, bo jednak łatwiej obcemu psu zajzrzec w ucho niz pod podwozie zaglądać :angryy:)[/quote] Ja osobiście nie sprawdzałam, ale mój wet zaklina się, że sprawdzał i na pewno nie ma. Z drugiej strony, tatuaż Api chyba też już nie jest wodoczny... :roll:
  18. [quote name='Flaire']Wymień koniecznie! Lepiej wiedzieć z góry.[/quote] Nitencja, nie daj się prosić - napisz, którzy sędziowie nie lubią piszczałek!
  19. [quote name='Nitencja']Flaire w Stanach nie bylam i nie widzialam zadnej wystawy ale widzialam multum wystaw w Europie. Jestesmy tu i przepraszam Ciebie bardzo, ale przywolywanie przykladow zza oceanow jakos mnie nie porywa i nie przekonuje :roll: [/quote]Tyle że mowa była o hadlerach, nie o wystawach ;-) , a ci ze Stanów czasami tutaj przyjeżdżają i nawet nieźle sobie radzą. ;-) [quote name='Nitencja']Poza tym oczywiscie co sedzia to opinia. Dla mnie psy powinny byc tak nauczone by nie trzeba wzywac stada ONkow lub piszczaw. [/quote]A ja po prostu uważam, że regulamin tu też powinien się trochę liczyć. ;-) [quote name='niedźwiedzica']Uważam, że nalezy po prostu wykorzystywac takie hałasy i ludzi karmiacych swoje psy-jesli jakies dzieciak hałasuje piszczałka i psa to intryguje-trzeba go ustawić w tym kierunku i wykorzystać jego pasję-będzie stał pieknie napięty i pokaże się ekstra. [/quote]Dokładnie tak uważam i tak staram się robić.
  20. [quote name='Wojenka']Znowu się narażę :lol: ;) ,ale ja nie widzę nic złego w double handlingu.[/quote] Złe jest to, że double handling łamie regulamin. Gdyby nie to, ja również bym to uprawiała, bo czemu nie?
  21. Hmmm. Ja nie chcę się czepiać i dlatego dotąd nic nie mówiłam. Generalnie nie mam nic przeciwko temu, jeśli ktoś przeklei sobie jakieś pojedyńcze z moich zdjęć, żeby się pochwalić, coś zilustrować, itp. Ale w tym przypadku, przeklejone zostały WSZYSTKIE zdjęcia, które tu wstawiłam. A jako ich autor, chyba powinnam mieć prawo wyboru, gdzie je publikuję, prawda? I ja wybrałam dogomanię... Nie mam zamiaru prosić o usunięcie moich zdjęć z tamtego forum - naprawdę nie chcę robić o to awantury - ale przeklejanie całych postów czy dyskusji czy serii zdjęć to naprawdę nie jest dobry pomysł moim zdaniem. Decyzja, gdzie coś opublikować, a gdzie nie - należy do autora.
  22. [quote name='Wojenka']Nie dotyczy to On-ów? :hmmmm:[/quote] ONów wystawianych na wystawach FCI też dotyczy. Tam najlepiej widać, jak bardzo to jest przestrzegane... Nitencja, kiedy się rozszerzysz na tę grupę? :cool3:
  23. [quote name='Nitencja']Flaire pewnie dostanie ...za tydzien ;-)[/quote] No to ciekawe, czy na światówce wolno wystawiać z cieczką... Obowiązujący regulamin FCI pozostawia decyzję organizatorom - mogę spróbować do nich zadzwonić, ale zgaduję, że tam prawa ręka nie wie, co lewa robi... :roll: (to powiedzenie o rękach przetłumaczone z angielskiego, ale bardzo je lubię :-) ).
  24. [quote name='Kardusia'][B]Flaire [/B]- widzę, że jesteś obecna - co Ty sądzisz o tych obrożach (klamerkach) ? .Bardzo proszę Cię o opinię[/quote] Kardusiu, nie mam opinii, bo ja takich nie używam. Mogę tylko powiedzieć, że są bardzo ładne - ale to wiesz sama ;-). Kardusiu, winna Ci jestem priva, ale strasznie dużo się u mnie ostatnio dzieje... Zaraz piszę... :-)
  25. [quote name='Nitencja']moge wymienic jeszcze kilku ktorzy tego nie toleruja , a moze lepiej nie ;-) [/quote] Wymień koniecznie! Lepiej wiedzieć z góry.
×
×
  • Create New...