-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='Robull']A może, skoro w temacie są zawody, to nie mieszać tu seminarium? Na seminarium można założyć oddzielny temat i będzie czytelniej...[/quote]No to jak już wyrażamy opinie na ten temat, to ja dodam moją - dla mnie, łatwiej jest mieć i zawody, i seminaria w jednym miejscu, bo to ułatwia mi ułożenie kalendarza.
-
Gucio, dzięki! :loveu: Wczoraj coś mi się zacinało, ale dzisiaj wszystko pięknie gra! moja Misiasta kochana! :loveu:
-
[quote name='Sajko']Flaire, na stronie organizatora jest odnośnik (jak się obejrzy którykolwiek filmik, to pojawią się 'related' miniaturki, i tam jest bieg jive o którym mówię). [/quote] A no tak. :oops: A więc moja opinia (podkreślam, że ja sędzią nie jestem) jest taka, że tutaj decydujące jest, czy pies przebiegł światło przeszkody - w tym przypadku, linię wejścia do tunelu. Ewidentnie w opinii sędziego - nie, ale wygląda na to, że sędzia był w wyjątkowo złej pozycji, żeby móc to zaobserwować. ;) Muszę przyznać, że przebieg tej pary w jumpingu podobał mi się bardziej. :) Natomiast wynik Carries Jones w agility był o 0,01 sek za Magdą - więc przynajmniej wiemy, gdzie tę 0,01 sek (i więcej) straciła. ;)
-
[quote name='yassue'] piekne strefy 2on2off robilo naprawde wielu zawodnikow z czolowki i dobrze zreszta na tym wychodzili - sedzia nie zaliczal wielu slabo zaznaczonych zbieganych w niedzielnych finalach, przez co najlepsi z jumpingu po agility czesto konczyli w polowie stawki z jednym bledem...[/quote] O, widzę, że nasi kibice wrócili! :)
-
[quote name='Sajko']a ja patrzę na agility jive i nadal nie mogę się moralnie zdecydować czy przed tunelem dałabym odmowę czy nie... pies wyraźnie nie poszedł z linii prostej do tunelu, ale z drugiej strony niewiele zboczył...[/quote]Ja nie widziałam tego filmu [SIZE=1]więc powinnam siedzieć cicho...[/SIZE], ale pierwsze słyszę, że wybranie drogi innej niż po linii prostej zasługuje na odmowę... Często przecież prowadzi się nawet psa po linii innej niż prosta od przeszkody do przeszkody, żeby dać mu lepszy nabieg na kolejną... A Witch w pewnym momencie nawet zrobiła kółko wokół własnej osi i też nie miał odmowy.
-
[quote name='Mudik']Ale mojej suczy nie karzecie[/quote]Karać nie będziemy nikogo. ;)
-
[quote name='Robull'][B] Ale widać Ania i Danusia mają gorszy PR :roll:[/B][/quote]Jeszcze tylko do tego chciałam się odnieść, bo czuję, że to mi doskwiera... Może tu nie chodzi o PR. Może chodzi o to, że ludzie gratulują tym osobom, które znają - a już szczególnie, uczniowie gratulują swoim nauczycielom. I może - przynajmniej tu, na forum, Magda ma więcej uczniów niż Ania i Danusia - uczniów z treningów, których prowadzi kilkanaście godzin tygodniowo, z obozów, gdzie uczy kilkanaście godzin DZIENNIE, z seminariów, na które jest zapraszana przez inne kluby, w końcu z seminariów, na które sama zaprasza czołowych europejskich trenerów, gdzie jej rola nie ogranicza się tylko do tłumaczenia. I teraz, my, jej uczniowie - cieszymy się z jej sukcesu. Oczywiście bardzo cieszymy się z sukcesów Ani i Danusi również, ale - przez to, że jego autorka nas uczyła - sukces Magdy jest nam bliższy. Może Ty nazywasz te godziny poświęcone kształceniu innych - PR. Ja nazywam je pełnym oddaniem rozwojowi polskiego agility.
-
Kujawsko-Pomorskie Otwarte zawody Agility 23-09-2007
Flaire replied to Magda i Saga's topic in Zawody
:diabloti:................ -
[quote name='Robull'] a ja wcześniej napisałem: [I][COLOR=DarkRed]"Brawo dla Magdy za jeden przebieg na super poziomie"[/COLOR] [/I] Gdybym Cię nie znał, to mógłbym uznać Twoje słowa za plagiat ;)[/quote]A gdybym to ja Cię zacytowała tak, jak sam siebie cytujesz, to byś mnie oskarżył o cytowanie bez kontekstu... :roll: Ach, gdyby to było wszystko, coś napisał! :shake:
-
[quote name='Asti']I gratulacje dla Misi, bo - bądź co bądź - także zasłużyła na uznanie :laugh2_2:[/quote]:sweetCyb::rofl::bigcool::lol::megagrin: :roflt: Asti, :buzi: - od Misi! :)
-
[quote name='Robull']przecież dokładnie to samo napisałem... [/quote]Chyba jednak nie [B]dokładnie [/B]to samo... Bo ja piałam z zachwytu, że ten jeden przebieg był super, na światowym poziomie - a Ty pisałeś [quote name='Robull']to chyba nie powód do piania z zachwytu?[/quote] Ja nagradzałam gratulacjami właśnie jeden przebieg, a Ty pisałeś [quote name='Robull']Nie można przecież zapominać, że tu nikt nie daje nagrody [...] za nawet bardzo szybki czysty [B]jeden przebieg[/B].[/quote] Dla mnie to nie to samo, ale jeśli w rzeczywistości Twoje słowa miały znaczyć dokładnie to, co moje - czyli gratulacje za super przebieg - to zwracam honor. :)
-
[quote name='Rauni'] Co bynajmniej nie ma na celu deprecjonowania pozostałych zawodników ani odbierania im zasług, [/quote]Dokładnie tak - ja jestem bardzo dumna z wysokich lokat Ani i Danusi - pomimo że nie znam ich zbyt dobrze. Wszyscyśmy tu z zapartym tchem obserwowali ich przebiegi i naprawdę zrobiły nam dziewczyny super imprezę swoimi występami! Szkoda tylko, że następne MŚ dopiero za rok! :)
-
Robull, Magdy nikt nie gratulował całokształtu występu, bo nie było czego. Gratulowaliśmy jej JEDNEGO przebiegu, który był super, na światowym poziomie. [quote name='Robull']Nie można przecież zapominać, że tu nikt nie daje nagrody za zaliczoną 1 strefę, za np. szybki slalom, za udany jakiś fragment toru, wreszcie za nawet bardzo szybki czysty [B]jeden przebieg[/B].[/quote]Nie wiem, czy dają nagrodę za jeden przebieg, czy nie, ale na stronie organizatora PODAJĄ WYNIKI każdego jednego przebiegu, a nie tylko łączne. Więc można śmiało być dumnym i gratulować jednego przebiegu, podczas gdy gratulowanie fragmentu toru czy szybkiego slalomu nie miałoby sensu, bo takich wyników organizator nie podaje. :eviltong: Niemniej gdyby podkomisja kiedyś zdecydowała, że na MŚ mają jechać przede wszystkim psy, które kończą wszystkie przebiegi to polecam się z Misią! ;) :lol: Jak już pisałam, biegaliśmy wczoraj torek jumpingowy, ten, na którym Magda miała detkę i poszło nam super - nawet czas nie zasłużyłby na detkę [SIZE=1][COLOR=White]t[/COLOR][COLOR=White]ylko na 17 punktów karnych. [/COLOR]:evil_lol: [/SIZE]
-
Kujawsko-Pomorskie Otwarte zawody Agility 23-09-2007
Flaire replied to Magda i Saga's topic in Zawody
[quote name='Agata Hanel']Ło matko, ale ja wolno biegam a za mną mój pies. [/quote]Ja mam to samo wrażenie, Tylko nie wiem, dlaczego zawsze dostaję zadyszki... Może stara baba jestem. :( -
[quote name='belgunia']Proszę, czy moglibyście podać przyjezdnym jakieś "kontakty noclegowe"?[/quote]belgunia, to bardzo dobre pytanie... :oops: To nasze pierwsze dwudniowe zawody w Pruszkowie, więc w noclegi jeszcze nie wnikaliśmy - ale oczywiście będziemy musieli to zrobić i to w mig! Tam na miejscu jest hotel, ale 3 gwiazdkowy, więc myślę, że drogi... Googlując, znalazłam [URL="http://www.eholiday.pl/noclegi-5935.html"]coś takiego[/URL], wygląda taniej, ale nie wiem, czy przyjmują z psami...
-
Kujawsko-Pomorskie Otwarte zawody Agility 23-09-2007
Flaire replied to Magda i Saga's topic in Zawody
[quote name='Ludek'] jeśli Ci sie nie spieszy, to postam sie wrzucić wieczorkiem na serwer :).[/quote]Wiesz, jej się nie spieszyło, to co mi ma się spieszyć? ;) Poczekamy... No chyba że Mokka chce wcześniej - w końcu to jej występ! ;) -
Kujawsko-Pomorskie Otwarte zawody Agility 23-09-2007
Flaire replied to Magda i Saga's topic in Zawody
Ludek, BTW, dzięki wielkie za filmiki moich terierów! :) -
Kujawsko-Pomorskie Otwarte zawody Agility 23-09-2007
Flaire replied to Magda i Saga's topic in Zawody
[quote name='Magda i Saga']postaram się szybko je zamieścić na stronie (szczególnie dla tych, których nie było:evil_lol:)[/quote]Jakby co, to osobisty Malcolm myriad wygrał w openach, a moja osobista Lotka wygrała w zerówkach. ;) :diabloti: -
[quote name='Renfri']Ja polecam zalogowanie sie na blogu Erica[/quote]A ja ostrzegam - przed zapłaceniem sprawdzić, czy darmowe filmiki odgrywają się na Waszym kompie - zresztą Eric tak radzi w swoim blogu również. Bo jeśli z darmowymi jest problem, to z płatnymi będzie ten sam problem. Sposób, w jaki Eric przetworzył filmy przed wstawieniem do netu był, delikatnie powiedziawszy, nienajlepszy i spowodował, że u mnie te filmiki odtwarzają się bardzo dziwnie - tak, że nie ma sensu oglądać. Nawet u kuzyna z nowoczesnym kompem jest lekko dziwnie - filmik samowolnie przyspiesza i zwalnia - ale do oglądania. Tak więc ja bym bardzo chciała móc się zarejestrować, ale w obecnej sytuacji byłtbt to wyrzucone pieniądze. Więc tylko mocno zazdraszczam...
-
[quote name='Flaire']Nie musi nic piszczeć ani błyskać na ułamek sekundy - można łatwo zrobić tak, że dotknieta strefa (nawet pazurkiem) zapala światełko na stałe. Kolejna strefa zapala kolejne światełko. Na przykład. Są dziesiątki sposobów na to - to jest naprawdę proste.[/quote]Oczywiście problem pozostaje ten, że taka strefa "zaliczałaby się" przez każde dotknięcie - np. nosem czy ogonem, nie koniecznie łapą. Więc dla sędziego pozostawałoby zdecydować, czy dotknięcie było łapą.
-
[quote name='LALUNA'] Tylko pytanie czy jezeli pies nadepnie opuszkiem czy bedzie w stanie właczyć piszczyk no i kolejna rzecz, jezeli jest to ułamek sekundy, czy wogóle sedzia to usłyszy. No chyba ze na błysk. Pamietajmy ze to chodzi o strefy zaliczone mała czescia łapy na ułamek sekundy.[/quote]Nie musi nic piszczeć ani błyskać na ułamek sekundy - można łatwo zrobić tak, że dotknieta strefa (nawet pazurkiem) zapala światełko na stałe. Kolejna strefa zapala kolejne światełko. Na przykład. Są dziesiątki sposobów na to - to jest naprawdę proste.
-
[quote name='LALUNA']Tylko czy technicznie jest to możliwe[/quote]Nie tylko możliwe, ale nawet stosunkowo proste. W sprzedaży widziałam gadżety do klikerowego uczenia stref, które klikały, gdy pies nastąpił na strefę - więc coś niemal identycznego już istnieje.
-
[quote name='Paskuda_Bandzior']To ja już nie wiem co robić ;-) Zaczęłam zbiegane i mam zamiar się ich trzymać, ale wcześniej były DOSKONAŁE, a teraz się okazuje, że już nie jest tak pięknie :eviltong::eviltong:[/quote]Paskuda, powtarzam - są inne metody uczenia zbieganych stref niż z metoda, który przedstawiła nam Silvia. Ja nie ukrywam, że nie wierzę, że metoda przedstawiona przez Silvię może działać. I w tym nie jestem odosobniona - ja jestem nikim i się nie znam, ale nie wierzy w to sporo ekspertów. Jedni mówią, że Silvia naprawdę uczy inną metodą ni z ta, którą przedstawia na seminariach, inni - że La nie umie stref. Ja nie wiem - ale prawa fizyki mi dyktują, że metoda przez nią przedstawiona nie ma prawa działać... ;) Więc gdybym ja się brała za zbiegane strefy, to na pewno nie tak. :)
-
[quote name='Rauni']i nie wiem, kiedy ostatni pies tak uczony stał na podium MŚ[/quote]Na podstawie filmiku zgaduję, że w tym roku - Witch (M) zdecydowanie zatrzymuje się na strefach, nie zbiega.
-
[quote name='PATIszon']I to mnie definitywnie przekonalo do porzucenia mysli o cwiczeniu stref zbieganych.[/quote]PATI, ale są inne metody na zbiegane strefy, które ponoć działają... :) A propos stref - właśnie sobie obejrzałam zwycięzki przebieg Agility Large - była tam ta strefa na kładce, czy nie? :niewiem: Bo mi wyglądało, jakby sama zawodniczka myślała, że strefy nie było... (Morał: zawodnik nie powinien dawać po sobie takich rzeczy poznać, chociaż w tym przypadku nie zaszkodziło ;) ).