Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [quote name='OlaAB']przeklejam maila jakiego wysłałam do wszystkich startujących (jeśli nie otrzymaliście - przeszukajcie może foldery ze SPAMem ;))[/quote] Czy opłata startowa jest taka sama dla zerówek?
  2. [quote name='Ola & Dianuśka']Przywołanie już umie ;)Smycz to taką 10 metrową, czy starczy krótsza ?[/quote]Na smyczy ćwiczyć nie będziesz prawie wcale - wystarczy normalna smycz. A kiedy te zajęcia się mają zacząć? Bo mnie się wydawało, że w Radomiu to nawet przeszkód nie mają...
  3. Skuteczne przywołanie. :)
  4. Flaire

    jaka rasa??

    [URL="http://www.agilityability.com/agility_chihuahuas.htm"]Strona poświęcona cziłkom w agility.[/URL] Mnóstwo zdjęć, listy osiągnięć. A w youtube jest sporo filmików z chiłkami pokonującymi tory agility, na treningach jak i na zawodach. Wystarczy wyszukać hasłami chihuahua agility
  5. [quote name='saJo'] jest to dla mnie szczegonie wazne po telefonie od Wiktora z infrmacja, ze wlasciciel stadionu jest wsciekly za wydeptana trawe :shake: [/quote]Widocznie udostępniając Wam stadion myślał, że będziecie fruwać nad murawą... :roll:
  6. [quote name='palma']Aha. No to PARSONRK ten numer książeczki pracy to 13 ... ja taka sierota nieobeznana :oops: Reszta chyba jest ok.[/quote]Nie może być chyba po prostu 13 - musi byc coś łamane przez 13 - tak myślę - bo to ma być numer oddziału chyba łamany przez numer książeczki w tym oddziale. Ale w sumie - licho ich wie... :roll:
  7. No to fajnie, że nagroda się przydała... ;) :) A dyplomik dla Ciebie pewnie gdzieś się pałęta, bo były dla wszystkich! (A ten z FC II wyjątkowo piękny jest, prawda, zakla? ;) )
  8. [quote name='Figo_94']Hej my pierwszy raz na zawodach i chcę się zapytać co mam wpisać w pola (na formularzu zgłoszeniowym): Nr ewidencyjny Książeczki Pracy: PKR psa: Numer rejestracyjny w O/ZKwP: Oddział ZKwP: nie wiem co mam tu wpisać. :oops: Aha. jeszcze czy muszę sobie gdzieś teraz załatwiać tą Książeczkę Pracy?? Jeśli tak to gdzie i jak.???[/quote] Żeby startować w tych zawodach, musisz być członikiem Związku Kynologicznego w Polsce. Jeśli nie jesteś członkiem, przed zawodami musisz się zapisać - a robisz to udając się do jakiegoś oddziału - zazwyczaj najbliższego geograficznie - i opłacić wpisowe i roczną składkę (składka, którą pobraliby teraz jest ważna tylko do końca roku - potem musisz znów płacić za rook 2008 ). Jak już jesteś członkiem, to wpisujesz jako "Oddział ZKwP" - nazwę oddziału, do którego się zapisałaś/eś. Uzyskanie książeczki pracy również wymaga wizyty w oddziale ZKwP. Sprzedadzą Ci taką książeczkę za 3 zł - ale żeby ją uzyskać - musisz być członkiem (patrz wyżej). Każda książeczka ma numer - i ten numer właśnie wpisujesz w pole "nr ewidencyjny Książeczki Pracy". Pozostałe dwa numery - czyli "PKR psa" i " Numer rejestracyjny w O/ZKwP" dotyczą tylko psów z wyrobionym rodowodem. Każdy taki pies ma nr PKR i nr rejestracyjny w jakimś oddziale. Jeśli Twój pies nie jest rodowodowy, lub nie ma wyrobionego rodowodu - po prostu nie wypełniasz tych dwóch miejsc.
  9. [quote name='Torzysława']A ja nie dostałam żadnego dyplomu.. :-( [/quote]Jak to nie dostałaś dyplomu??? Przecież dyplomy były dla wszystkich! Byłaś do końca? Upominałaś się? Zapasowych dyplomów została cała fura, więc nie rozumiem, jakim cudem nie dostałaś... A co do nagrody na pocieszenie, to jak Ci nie pasuje, zawsze można próbować się z kimś wymienić... :)
  10. [quote name='LALUNA']Jednak gdyby zechciał ryzykowac mógłby wołac cały czas GO i uzyskac strefe całkowicie zbiegana. [/quote]Gdyby taką strefę rzeczywiście uzyskał, to raczej przez przypadek, BO JEGO PSY NIE ROZUMIEJĄ, gdy krzyczy cały czas GO, że nie wolno im strefy przeskoczyć. I to jest kluczowe. Główna różnica zatrzymywanych stref Iana od normalnych zatrzymywanych stref jest taka, że on nie używa komendy na zatrzymanie - sygnałem na zatrzymanie jest BRAK komendy. Więc gdy Ian krzyczy cały czas GO, to zachowuje się tak samo, jak osoba ucząca tradycyjnego 2on2off, która nie krzyknie STOP. Taki tradycyjnie uczony pies, gdy nie usłyszy STOP, też zbiegnie - ale jeśli zaliczy strefę, to będzie to raczej z nawyku (u zaawansowanych psów) lub przez przypadek.
  11. LALUNA, nie będę się z Tobą kłócić o terminologię, ale powiem tylko, że w życiu nie nazwałabym stref, które uczy Ian - zbieganymi. A i sam Ian, jeśli go zapytasz, powie Ci, że uczy zatrzymywanych stref, nie zbieganych.
  12. [quote name='LALUNA']Jaki to dowód? Metoda Iana pokazuje ze u tego samego psa mozna uzyskac zarówno strefę zbiegana jak i zatrzymana. I tak uczy swoje psy.[/quote]LALUNA, Ian uczy zatrzymywanych stref, nie zbieganych. To, że czasem pozwala psom przebiec nie zatrzymując ich nie czyni jego stref zbieganymi, bo też w takich przypadkach (gdy pozwala im zbiec) Ian w ogóle stref nie pilnuje.
  13. [quote name='Renfri']Dobrze, ze tylko w weteranach biegam;-)[/quote]Renfri, ta klasyfikacja weteranów to ma dotyczyć psów, nie przewodników... ;) Ale może to niezły pomysł, żeby zrobić klasyfikację dla przewodników-weteranów. Zaraz bym się zgłosiła, cobym się z młodzikami ścigać nie musiała. ;)
  14. [quote name='Renfri']robi tez niesamowita ilosc slepych stron, nawet na prostej! [/quote] Dla mnie to wygląda, że on tymi ślepymi zmianami sygnalizuje psu, że nadchodzi zakręt - no i w którą stronę będzie ten zakręt. Czyli uzywa ślepych zmian przed psem tak samo, jak używa się zmian za psem - ale ponieważ jest przed psem, to pies nauczony tych sygnałów, lepiej i wcześniej je widzi, więc może się lepiej i wcześniej dostosować (np. skrócić skok czy zawrócić odpowiednio po wyjściu z tunelu). Najlepiej widać to przy zmianie tuż po kole, Także przy wyjściu z miękkiego tunelu.
  15. [quote name='Robull']To system (albo Laluna:evil_lol:) [/quote]Pisałeś gdzieś, że nie masz wpływu na złośliwość innych - ale ewidentnie nad swoją również nie potrafisz zapanować. :roll:
  16. [quote name='Robull']Abstra***ąc od powodów, nie zmienia to faktu, że [U]jeśli termin zmian składu drużyn jest ten sam, co termin zgłoszeń[/U], to niestety, takie sytuacje, jak się trafiła w tym roku, będą [U][B]nie[/B] do uniknięcia[/U], a nie [U][B]trudne [/B]do uniknięcia[/U].[/quote]Sorry, ale dla mnie jest oczywiste, że czy taka sytuacja, jak się trafiła w tym roku jest do uniknięcia, czy nie - zależy przede wszystkim od POWODU, dla którego ta sytuacja się trafiła. Jeśli ten powód jest do uniknięcia, to taka sytuacja również - całkiem niezależnie od terminu zmian drużyn. Oczywiście są inne powody, których nie da się uniknąć - ale to wszyscy rozumieją i nie o tym tu była mowa.
  17. [quote name='Robull']W kwestii formalnej: Jeśli... to nie "trudne do uniknięcia", a [U][COLOR=black]nie do uniknięcia[/COLOR][/U].[/quote]JA tego nie wiem, bo nie znam powodu, dla którego część drużyny w tym roku nie dojechała - więc nie wiem, w jakim stopniu tego można by uniknąć. :niewiem:
  18. Konkretnie, w regulaminie FCI jest tak, że pozwala on, aby drużyna składała się z dokładnie 3 zawodników w każdej kategorii wzrostowej. Ale nie muszą to być ci sami zawodnicy, którzy są zgłoszeni w konkurencjach indywidualnych. A więc kluczowym pytaniem jest Do kiedy można robić zmiany w składzie drużyn? To nie jest wyjaśnione w regulaminie... :( Jeśli termin zmian składu drużyn jest ten sam, co termin zgłoszeń, to niestety, takie sytuacje, jak się trafiła w tym roku, będą trudne do uniknięcia. Natomiast jeśli można robić zmiany później, to łatwo jest zgłosić dodatkowego zawodnika do drużyny, którego później można podmienić.
  19. [quote name='Robull']Ale, o ile się nie mylę, jedyne zgodne w tym zakresie z wymogami FCI.[/quote]:-o:-o:-o:-o Pokaż paragraf w regulaminach bądź przepisach FCI (podkreślam: nie w zasadach przyjętych przed naszą podkomisję, tylko w zasadach ustalonych przez FCI), gdzie jest coś takiego napisane.
  20. [quote name='Robull']i jeszcze następnego, aż w końcu i Misia by się załapała... [/quote]Qrcze, miałam nadzieję, że napisałam swoją opinię tak sprytnie, że nikt się nie pokapował, że cały czas chodzi mi tylko i wyłącznieo to, żeby Misia pojechała na MŚ. Ale nie doceniłam Robulla, który pokapował się natychmiast! :( Więc zwracam honor, rzeczywiście lepiej posyłać na MŚ niepełną drużynę, zkazując zawodników na tylko dwa przebiegi niż np. hańbić się okropnym, 13 miejscem drużynowym! W końcu ŻADNA drużyna z jakim takim poziomem nie wylądowała niżej. ;)
  21. [quote name='Robull']tak samo jak coćby [U][B]blaira[/B][/U]pisząc: Martynkao, mam na to rade...przenies sie na dzienne :evil_lol: Wytłumacz mi, czemu mój [B]post zniknął bez śladu[/B], a np. jej został? Zresztą zostało więcej postów, które nie trzymają się tematu...[/quote]Robull, nie jestem LALUNĄ, ale jako moderator, zgadywałabym, że Twój post został usunięty dlatego, że łamał konkretny punkt Regulaminu, o ten: [quote]8. Wątpliwości i uwagi dotyczące sposobu moderowania zgłaszamy wyłącznie na PW moderatora odpowiedzialnego za dany dział, Margo bądź Admina.[/quote] W usuniętym poscie zwracałeś moderatorowi uwagę na temat jej moderowania, więc post ten łamał regulamin. Myślę, że dlatego został usunięty. :niewiem: W ostatnim swoim poscie robisz to ponownie... Warto więc chyba, żebyś się zastanowił, czy chcesz - i czy jesteś w stanie - pisać swoje posty zgodnie z regulaminem dogomanii. Jeśli nie jesteś, to może nie warto czasu tracić, bo mod może je usuwać szybciej, niz Ty mozesz je pisać... ;) Fajnie by było, żeby te dyskusje (łącznie z moim obecnym postem) usunąć z tego topiku, bo one naprawdę niczemu nie służą.
  22. Odnośnie typowania drużyny na MŚ... Na podstawie doświadczeń z tego roku mam następujące spostrzeżenie: [B]niemal za wszelką cenę, warto jednak wysłać PEŁNĄ drużynę[/B]. Patrząc na wyniki z tego roku, jeśli wystartowałaby drużyna, z której wszystkie psy by ukończyły, to - prawie niezależnie od uzyskanych punktów karnych - taka drużyna wylądowałaby na ok. 13 miejscu. Na 28 drużyn - to wcale nie jest źle... Więc fakt, że według naszych zasad kwalifikacji, np. w L-kach zakwalifikowały się tylko 3 psy, z których jeden nie pojechał - okazał się naprawdę niewypałem. Warto było posłać kolejnego psa (a jeśli ten nie chciałby jechać - nastepnego, czy jeszcze następnego), który byłby w stanie ukończyć dwa przebiegi - bo chociaż to zwyciestwa by nie dało, to przynajmniej pozwoliłoby reszcie zawodników - tym, którzy mają coś do pokazania ;) - wystartować jeszcze dwa razy, a przy tym dałoby szansę na drużynowe miejsce w pierwszej połowie stawki. :)
  23. [quote name='LALUNA']Teraz zostaje przedyskutowac czy w tym kalendarzu umieszczamy pokazy? No i jak ma zakwalifikowac piknik?[/quote] Mnie się wydaje, że z tą dyskusją można poczekać, aż będziemy mieli konkretne propozycje takich imprez... ;)
  24. [quote name='LALUNA']Niech kalendarz bedzie w czystej formie.[/quote]Moim zdaniem jest to sprzeczne z zasadami forum, ale to Twój wybór. Musisz jednakże zdawać sobie sprawę, że taki kalendarz w czystej formie stawia większe wymagania Tobie jako moderatorowi - bo moderator musi go ciągle aktualizować bądź "czyścić" - podczas gdy otwarty topik o imprezach w danym roku, taki, jak mamy tutaj, tylko przyklejony, z pierwszym aktualizowanym postem, chociaż też wymaga aktualizacji, to po pierwsze, są do tego dwie osoby (mod plus założyciel), a po drugie, nawet jak nie jest zaktualizowany to i tak zawiera wszystkie dostępne informacje... Więc zakładam, że podejmujesz się po pierwsze taki topik w czystej formi założyć, po drugie, sama utrzymywać go na bieżąco i często aktualizować, a po trzecie - odbierać kopniaki, gdy to się spóźnia (na przykład teraz ;) - gdzie jest ten czysty kalendarz? No gdzie? przecież już masz do niego wpisy... ;) :roll: )
  25. LALUNA, mnie się wydaje, że spoko można przykleić ten topik, bo w pierwszym poscie jest już ładny kalendarz, który czeka na uzupełnienie - i tylko to jest istotne. Reszta topiku może być na temat (z)upy Maryny (mam przepis, jakby ktos chciał ;) ), to nie ważne i jeśli Ci to przeszkadza, to pousuwaj... Ale ten pierwszy post Doroty to dla mnie jedyne co się liczy. Taka formuła sprawdziła się w tym roku (pierwszy aktualizowany post - dalej luźna dyskusja), więc myślę, że i na przyszły może być.
×
×
  • Create New...