Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [quote name='Flaire']Moje zgłoszenie też zależy od tego, gdzie to będzie[/quote]Przekalkulowałam to sobie i jednak chyba raczej nie zgłoszę bez względu na to, gdzie to będzie, więc proszę się nie przejmować moimi pytaniami o lokalizację. [SIZE=1]:( Sorry, chciałabym pobiegać, ale po prostu mi sie nie kalkuluje: w Bydgoszczy będzie 6 przebiegów z doświadczonym angielskim sędzią za 60 zł, a w Warszawie - dwa przebiegi z początkującym (w agility) polskim sędzią za 50 zł. :( [/SIZE]
  2. [quote name='Ludek']Niestety na mojego maila odnośnie miejsca również nie dostałam odpowiedzi, a m.in. od możliwości dojazdu zależy czy sie zgłoszę czy nie.[/quote]Moje zgłoszenie też zależy od tego, gdzie to będzie, a jak już będę wiedzieć, to jeszcze muszę przedyskutować z moim ojcem, który wtedy tu będzie, a teraz jest oddalony o kilka stref czasowych... Więc obawiam się, że nawet jeśli miejsce okaże się dogodne i zostanie ogłoszone bardzo niedługo, to i tak nie zdążę się zgłosić... :(
  3. [quote name='I-w-o-n-a'] Olly wygrala sobie nowa smyczke rogz'a i naprawde fajne legowisko :loveu:[/quote]A moje sucze powygrywały głównie całą masę toreb na kupy, ale w sumie to wiem, dlaczego... :oops: ;)
  4. [IMG]http://images24.fotosik.pl/204/cc757b6d16aad409.jpg[/IMG] Iwona, Ty dwa psy prowadzisz po torze, jednego na każdą rękę, czy co??? ;)
  5. [quote name='machoj']Świetne zdjęcia :cool2:, miło powspominać. Dzięki dziewczyny :loveu:- [B]Olusia[/B], [B]martynkao[/B], [B]Klaudia [/B]- :loveu: za foty z moim chłopakiem[/quote]Ty się nie podlizuj - za taki występ i tak stawiasz! ;) [size=1]Ja również dziękuję za foty Leokadii i Misiastej! :)[/size]
  6. Inaczej mówiąc, to jest ślepa zmiana, tuż po której (a w zasadzie - w trakcie jej wykonywania) chcesz zrobić ostry zakręt (oczywiście w kierunku przeciwnym od strony, po której ląduje pies). Efekt ma być taki, że pies ma Cię obiec ciasnym łukiem.
  7. [quote name='Guttierrez']Damian dla Ciebie szczególnie wielka piona[/quote]Tak, dopisuję sie do tego - dzięki, Damian! :) I jeszcze, ode mnie, specjalne podziękowania dla Tomka, za przeprowadzkę i całokształt. :) Gratuluję wszystkim zwycięzcom, szczególnie Małgosi i Watażce!!! :multi: A zwyciężonym życzę powodzenia następnym razem. :)
  8. [quote name='Małgoś']Zaproszenie na [B]ZAWODY AGILITY[/B] Zapraszamy na zawody agility, które odbęda się [B]10 maja 2008 w Warszawie[/B].[/quote]A czy możesz napisać, gdzie w Warszawie? ;)
  9. [quote name='Małgoś']Będą, info ma być u nas na stronie dziś w nocy. [/quote]Niestety, dla mnie to potwierdzenie przyszło za późno (szczególnie, że ciągle nie wiadomo, co będzie :( ) i musiałam zrobić już inne plany. :(
  10. [quote name='Mudik']To jest konto internetowe a bank ma siedzibę w Łodzi więc to odpada[/quote]Odpada tylko metoda nr 1 - zostają jeszcze metody nr 2 i 3, powyżej, albo 4. pożyczenie od kogoś drukarki i wydrukowanie potwierdzenia 5. nagranie potwierdzenia na jakiś nośnik (dyskietkę na przykład) i wizyta w kafejce internetowej w celu wydrukowania 6. przesłanie potwierdzenia mailem samej sobie na konto dostępne przez internet i wizyta w kafejce internetowej w celu wydrukowania 7. zakup drukarki... ;) i pewnie wiele innych możliwości, które mi obecnie nie przychodzą do głowy. Dla chcącego nic trudnego. ;)
  11. [quote name='Mudik']A ja nie mam drukarki i nie mam jak wydrukować potwierdzenia przelewu:-([/quote]Możesz 1. iść do banku i poprosić o potwierdzenie 2. mailem przesłać potwierdzenie do kogoś z drukarką i poprosić o wydrukowanie 3. zadzwonić do banku i poprosić, żeby potwierdzenie Ci przysłali (na tę opcję może być już troszkę za późno, zważywszy na funkcjonowanie poczty...)
  12. Jeszcze jedno ogłoszenie dla osób jadących z Warszawy: Bożena Kośka ma miejsce dla jednej osoby z jednym psem do Kozienic i z powrotem. Kontakt do Bożeny: 605044166.
  13. Hej, hej! Przypominam, że za zawody należy z góry zapłacić startowe - opłaty na miejscu nie będą przyjmowane. Cytuję z ogłoszenia o zawodach: [quote][B]UWAGA: Opłaty na miejscu nie będą przyjmowane - bardzo prosimy o dokonywanie przelewem lub przekazem pocztowym z dopiskiem AGILITY. Oplaty prosimy przesylac na konto: Związek Kynologiczny w Polsce o/ Radom 26-607 Radom, ul.Wernera 29/31 (skrytka poczt. 252) BS O/Radom 77 9147 0009 0000 0853 2000 0001 Dla sprawnego przyjmowania zawodników prosimy o przedstawienie na miejscu potwierdzenia dowody wpłaty na konto.[/B][/quote]
  14. [quote name='BeataG']A możesz to rozwinąć?[/quote]Na przykład - dla psa, któremu brakuje pewności siebie, każdy start w nowym miejscu, na nowych przeszkodach - to nowa sytuacja i każdy taki start pomaga mu oswoić się z zawodami i zrozumieć, że to jest tak naprawdę kolejny przykład sytuacji, którą już zna. Jednemu psu mogą wystarczyć 2 starty, żeby się oswoić z zawodami, a drugi może potrzebować 10 takich startów. I dla tego drugiego, każdy z tych dziesięciu startów jest rozwijający, nawet jeśli startuje tylko w zerówkach. Przykładem tego były starty Lotki na nowej dla niej wykładzinie w Łącku. Pierwszego dnia w ogóle nie chciała po tej wykładzinie biegać (pomimo że na codzień ćwiczyła na innej wykładzinie w Pruszkowie), a drugiego było już znacznie lepiej.
  15. [quote name='Asti']Nie, w Łodzi raczej będziemy (ach, te zerówki, parę osób do poznania i spotkania odpadnie :( ). [/quote]Jest szansa, że ja wpadnę do Łodzi jako widz - to bym sobie wtedy pogadała z Twoimi rodzicami. :)
  16. [quote name='BeataG']moim zdaniem ciągłe starty w zerówkach (praktycznie na każdych zawodach, a zawodów ostatnio trochę jest), nie posuwają psa ani przewodnika do przodu.[/quote] A, jeszcze zapomniałam - z tym zdecydowanie się nie zgadzam. To niewątpliwie jest prawdą dla niektórych psów - może również dla Twojego - ale nie dla wszystkich.
  17. [quote name='BeataG']Flaire, wydaje mi się, że mówimy o różnych rzeczach.[/quote]Możliwe, że tak. Ta wersja tej dyskusji zaczęła się od sugestii, że może czas, żebym z Lotką wystartowała w zerówkach, więc ja cały czas do tego się odnoszę. ;) [quote name='BeataG']A jak już się kilka razy w tych zerówkach startowało, w pewnych odstępach czasu przeznaczonych na treningi, to pora przejść do A1. Jeśli okaże się, że za wcześnie (a o tym się nie dowiemy, jeśli nie wystartujemy)[/quote]W wielu przypadkach wiadomo z góry, że pies jeszcze nie jest gotowy do startu w jedynkach nawet bez próbowania. W przypadku Lotki, powodów jest kilka. Na przykład, pomimo że regularnie trenuje, to jeszcze nigdy w życiu nie zrobiła normalnego slalomu. Chyba każdy się zgodzi, że taki pies, pomimo że startował kilkakrotnie w zerówkach, na jedynki nie jest gotowy.
  18. [quote name='BeataG']Co do psucia motywacji, nie zgodzę się z Tobą. Pies nie wie, że pobiegł źle, jeśli mu tego nie damy do zrozumienia. [/quote]BeataG, ale motywację można popsuć psu nie tylko dając mu do zrozumienia, że pobiegł źle, ale również robiąc z nim rzeczy, które są dla niego, na tym etapie, za trudne. ;)
  19. [quote name='Asti']My :lol: :lol: :lol:[/quote] Asti, Ty będziesz na tych zawodach? :razz: Z rodzicami może?
  20. [quote name='Asia_W']Flarie nie chodzi o gotowość psa, bo pewnie w oczach niektórych trenerów nigdy niektóre psy nie będą gotowe ale o nasze odczucia. [/quote]No właśnie, każdy pies jest inny, a i podejście do tego, co dla nich dobre inne u różnych trenerów. Ale uwierz mi, Lotka naprawdę nie jest gotowa na jedynki i myślę, że po obserwacji jednego treningu każdy by się z tym zgodził. Pomijając ten oczywisty fakt, że nie umie slalomu, a ponieważ uczymy metodą "ścieżkową" - to nie chodzi o to, że z niego wychodzi, czy że źle wchodzi, tylko że w tej chwili ciągle jeszcze robi rozstawiony, i to sporo. :( Taki głupol. Nawet nie wiesz, jak bardzo bym chciała zacząć z nią startować w jedynkach. [quote name='Asia_W']Wiem, że moje psy w klasie A1 posypia sie, ale ile razy mogą startować a A0? całe życie? mają już po 3 lata to najwyższa pora, a nawet trochę za późno na starty w jedynkach. To pikuś, że startowały w zerówkach raptem 3 razy. [/quote]Z Misią startowałam w zerówkach dwa razy bodaj, potem już w jedynkach. Ale Lotka jest zupełnie inna - też mam nadzieję, że jak będzie miała 3 lata, to będę mogła z nią już w jedynkach lecieć, ale to będzie dopiero w przyszłym sezonie. Nie mogę się doczekać, ale nie mam wyboru. :(
  21. [quote name='Asia_W'] Flaire skoro taką dużą stratę finansowa poniosłaś w związku z [b]brakiem jedynek[/b] w Łodzi to czemu nie zadałaś wcześniej pytania organizatorom o start zerówek?[/quote]Brakiem jedynek??? :shock: mam nadzieję, że jedynki będą, i że chodzi o brak zerówek. A nie zapytałam, bo cały czas były zapewnienia, że będą zawody, nikt nie wspomniał, że na innych zasadach niż w zeszłym roku i po prostu nie przyszło mi do głowy, że może zerówek nie być... Czy tak samo miałabym się pytać np. o jedynki (czyli egzaminy), których też czasami nie bywało? :shock: I o co jeszcze miałam się pytać? Tym razem Wasze zapewnienia, że po prostu będą zawody wzięłam serio i tyle. Ale mam nauczkę. [quote name='Asia_W']Po za tym każdy ma szanse zgłosić się w jedynkach. Ja sama mam dwa psy zerówkowe, ale w Łodzi wystartują w jedynkach. Nawet ciesze sie z tego bo przecież ile razy pies może startować w A0? 1,2,3 a później to juz chyba czas na jedyneczki.[/quote]Jak niewątpliwie wiesz, to bardzo zależy od psa. Cieszę się, że Twoje już są gotowe. Moja nie umie slalomu i o jedynkach jeszcze, niestety, nie ma mowy. [quote name='Asia_W']Oczywiście, że organizatorzy wyciągną wnioski. [/quote]No to się cieszę. Tylko o to mi chodziło.
  22. [quote name='tamer']Trochę Was poniosło z tymi rozważaniami. Decyzja o braku zerówek w Łodzi zapadła i nie ma tu nad czym debatować - zwłaszcza że w historii zdarzały się już oficjalne imprezy bez A0, więc nie jest to sprawa bezprecedensowa... Przykro mi, że niektórzy z Was z tego powodu nie wystartują, ale taka decyzja była w tym przypadku konieczna ze względów organizacyjnych i już...[/quote]Że decyzja podjęta - to jasne. Ja jednak ciągle mam płonną nadzieję, że organizatorzy wyciągną wnioski odnośnie konsekwencji tak późnego ogłaszania takich szczegółów, jak brak zerówek: [b]Dla zerówkowiczów, ogłaszanie, że nie będzie zerówek na miesiąc przed zawodami jest równoznaczne ze skasowaniem zawodów na miesiąc przed zawodami.[/b] Mnie decyzja, żeby ten szczegół ogłosić tak późno kosztowała wyrzucone $100 i sporo niewygody. :roll:
  23. [quote name='Flaire']Poszukuję osoby do pokoju z łazienką - 35zł od osoby za noc. Będę w piątek i w sobotę, ale jak nie znajdę nikogo na dwie noce, to na jedną też może być. :)[/quote] Mam już współlokatorkę, więc ogłoszenie nie ważne. :)
  24. [quote name='Asti']A ja pisałam dość dawno w sprawie rachunku (na maila), ale odpowiedzi nie dostałam, więc może tu napiszę. Czy można otrzymać rachunek VAT-owski? Ostanio takowy dostałam, ale 'kochana' komisja nie dała zwrotu:angryy: (z pracy mojej mamy, można dostać 50% zwrotu) z następujących powodów: zmiana charakteru pisma i długopisu :roll: , nie było napisane "obóz sportowy", tylko "noclegi, wyżywienie" :roll: i coś jeszcze, że obóz/kolonie musi trwac minimum 7 dni. Waszym zdaniem można powiedzieć, że ten obóz trwa 7 dni? ;) - 20.07.2008 - 26.07.2008 - niby tak, nie? 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 - to 7 dni :cool:[/quote]Asti, w sprawie rachunku nie potrafię Ci odpowiedzieć (z tego co wiem, będzie możliwe wystawienie rachunku, ale to nie moja działka). Natomiast jeśli chodzi o pytanie, czy obóz od 20 do 26 lipca trwa 7 dni, to najlepiej zapytać się tej komisji, która będzie decydować o zwrocie - my na to nie mamy wpływu... ;)
  25. [quote name='Gosia&Fuks']A ja bym chciała wiedzieć, czy już coś wiadomo w naszej sprawie (mojej i Marty) bo na PW nie mogę się doczekać żadnych wieści (ani dobrych ani złych) a zbliża się termin wpłacania zaliczek i chciałabym wiedzieć, na czym stoimy (chociaż pewnie na liście rezerwowych, skoro wieści nie ma). Ale pełna wiary czekam na odpowiedź, bo nic innego nam nie zostało.[/quote]Myślę, że tak naprawdę to dowiesz się dopiero PO terminie wpłacania zaliczek, bo wtedy będzie wiadomo, ile osób nie wpłaciło, a co za tym idzie, ile osób z listy rezerwowej można obecnie przyjąć.
×
×
  • Create New...