-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='nikit1']Vigor To jak z tymi szczeniaczkami? Nadają się na grilla czy nie? :diabloti: [/quote]nikit1, musiałabyś się pospieszyć, bo kilku już się pozbył, a po te, co zostały to zdaje się kolejka stoi i nie wiem, czy dla wszystkich wystarczy... -
vigor, aż mi się smutno zrobiło! :-( Idę przytulić szczeniaka, który niewątpliwie na taką propozycję dziabnie mnie w nos! :evil_lol:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='nikit1']a nie jest za bardzo żylasta? :diabloti:[/quote]Oooo, widzę, że jest potenjalny klient... :-) -
To może byśmy zrobiły serdelkowy najazd na zerówki... :-) Ludwiś, Misia, Api, kto jeszcze? ;-)
-
[quote name='aga_ostaszewska']Oj Flaire... czepiasz się ;) [/quote]No pewnie, że się czepiam! Od czego ja jestem, jak nie od czepiania? ;-) [quote name='aga_ostaszewska']mój chłop poczuł się zaniedbany[/quote]W czasie sesji zaniedbany się poczuł? :-o Wybij mu to czym prędzej z głowy! :mad:
-
[quote name='aga_ostaszewska']Na całe szczęście dziś szykuje się fajny wieczorek... jutro spotkanie rycerskie i bieganie w kieckach feudalnych a potem grillik![/quote]No to powiem Magdzie, dlaczego na treningi nie przychodzisz :mad: . Mamy akurat trening dzisiaj i jutro! :evil_lol:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']wlasnie :diabloti: do budy !! po co z nimi biegac ?? a jak swoje zrobily czyt.: wychowaly dzieci, wygraly na roznych zawodach, to won, do sprzedania :p[/quote]Ja mam taką jedną - na rosół. Są chętni? :evil_lol: A jeśli chodzi o skubanie, to mnie łatwiej ładnie wyskubać pieska domowego niż kennelowego i to z wielu powodów. Jednak kennelowe mają zazwyczaj jedną ważną zaletę: są grzeczniejsze na stole niż te rozpuszczone kanapowce! :mad: -
[quote name='Ibolya'][COLOR=blue]Tylko jedno maleństwo proszę!! :loveu:[/COLOR][/quote]Ibolya, a Ty je zatrzymujesz?
-
TGIF! Dzieńdoberek! :-)
-
Spójrzcie przynajmniej, proszę, na datę postu, na który odpowiadacie... :roll:
-
[quote name='filonek_bezogonek']Mam doswiadczenie z frontline i advantix i [SIZE=5][COLOR=red][B]zdecydiwanie wygrywa advantix firmy bayer[/B][/COLOR][/SIZE] [/quote][SIZE=6]Dla Ciebie - tak; dla innych - nie![/SIZE] Zdecydowanie należy dopasować preparat do indywidualnego psa.
-
[quote name='OlaAB']Flaire ależ włąśnie cały czas o tym mówimy - że wszystko zależy od sędziego[/quote]no przecie ja to również już kilka razy w tym topiku pisałam, więc chyba nie do końca rozumiem, o co chodzi... Bp mnie tylko chodziło o to, że regulamin daje podstawy do takiej interpretacji, jaką opisałaś - ale oczywiście różni sędziowie będą interpretować jak i oceniać różnie.
-
[quote name='OlaAB']ale jednocześnie nie są liczone jako odmowy sytuacje gdy pies biegnie wolno, na tyle, że przed każdą hopką zatrzymuje się dopiero ze stania wybija do skoku ;)[/quote]Znów, chyba to sędzia subiektywnie ocenia, czy rzeczywiście było to zatrzymanie się, czy też pies wyskoczył "w biegu", tyle że bardzo wolnym :nieiwem:
-
[quote name='Ela_hryckiewicz'][B]Flaire [/B]tak to dzięki Tobie i Adze zrosumiałam, że nie nalży się śpieszyć. [/quote]No to naprawdę bardzo mi miło! :-) Ja wiem, że najfajniejsze są psy z własnej hodowli, a tutaj będziesz juz miała dzięki Budrysiowi kolejne pokolenie, czyli Agape zamieszka z rodzoną babcia i wujkiem! :loveu:
-
[quote name='Anulka']Czyli przypadek w którym rozpędzony pies biegnie na złą przeszkodę a przewodnik odwołuje go w połowie drogi lub w ostatniej chwili powinien się liczyć jako odmowa?[/quote]No nie wiem, dla mnie to nie byłoby "runs out" tylko "runs toward another obstacle" - ale znów, to chyba kwestia subiektywnej oceny. [quote name='Anulka']A co do tych kółeczek przed przeszkodami to np. w Łącku sędzia deklarował, że będą za to liczone odmowy, więc jak widać każdy ma swój system przyznawania kar. Bądz co bądz kółka są jakimś przejawem nieporozumienia startującej pary tak samo jak sytuacja pokonania przez psa złej przeszkody.;)[/quote]Kółka mogą być chyba przez niektórych liczone jako zatrzymanie się przed przeszkodą - bo chociaż pies jest cały czas w ruchu, to podczas robienia kółka na moment zazwyczaj przestaje się do przeszkody zbliżać. :niewiem: Znów, moje doświadczenie w tym zakresie = zero, ale przynajmniej słyszałam o sędziach, którzy liczą kółka jako odmowy.
-
Nie sprawdzałam, ggdzie jest ta wystawa, ale jeśli na terenie targów, to jakieś dwa lata temu zatrzymałyśmy się w hotelu tam właśnie, na terenie samych targów. Nie najlepszy może i trochę drogawy, ale za to niesamowicie wygodny...
-
[quote name='OlaAB']ja nie neguję tego, że on "zmienił kierunek marszu" :mad: tylko zastanawia mnie odmowa wtedy, bo jednocześnie (na tych samych zawodach)inny pies, który odwrócił się od przewodnika bo sobie coś wąchnął, chciał popatrze na publiczność,... pies, który robi kółeczka pomiedzy przeszkodami (czyli też odwraca się) nie dostaje odmów[/quote]O odwracaniu się w regulminie nic nie widzę... Tylko o "dog that runs out". O psie, który sobie wącha, albo robi kółeczka nie można powiedzieć, że "rus out", natomiast pies, który biegnie w kierunku innym niż prowadzi go przewodnik - "runs out". Oczywiście to wszystko jest subiektywna ocena, a sędzia nie jest nieomylny... ;-) A jak często takie zachowanie jest w ten sposób sędziowne, to nie wiem, bo moje doświadczenie w tej kwestii jest bliskie zeru. ;-)
-
Behemot, no i jak z tym sikaniem? Zgaduję, że jednorazowa sprawa? U nas wszystko Loci leci ;-) super. Straszny jeszcze z niej szczenior, i fizycznie, i psychicznie, ale w domu nie siusia. Rano już ne muszę się wcale spieszyć, wychodzę kiedy mi wygodnie, a Lotka zrobiła się największym śpiochem i często w ogóle z wyra nie schodzi dopóki jej nie wołam na spacer. Nic raczej nie niszczy, więc zaczęłam ją zostawiac luzem w domu (dotąd zostawała w klatce, chyba że wychodziłam na kilka minut dosłownie, np. do piwnicy) i na razie jest super - ale na razie zostaje tylko z Misią. Mocno podejrzewam, że gdyby miała zostać sama, to podniosłaby wrzask... W sumie cieszę się, że jest taka szczeniakowata, bo ja kocham szczeniaczki :loveu: , ale z drugiej strony coraz częściej się zastanawiam, jaki z tego szczeniaka wyrośnie PIES. :-)
-
Ja być może byłabym zainteresowana busem z Warszawy, bo normalnie boję się tych niedźwiedzi, których tam nie ma... :cool3: Ostatnio byłam w Rosji jakieś pięć lat temu, w Petersburgu, no i rzeczywiście niedźwiedzi nie widziałam, ale za to grożnie wyglądających goryli pełno było na każdym kroku. :roll:
-
[quote name='OlaAB']apies nie wyszedł poza parcour więc nie było detki, ale też nie zatrzymał się, nie przeszedł światła przeszkody tyle tylko że wykonał drogę nie po prostej - z hopki do tunelu - ale łukiem sprawdzając "dziwadło"[/quote]Odnośnie tego przypadku, ja dostrzegam różnicę pomiędzy anglojęzyczną wersją regulaminu FCI, która przyznaje za to odmowę - a polską, która nie przyznaje. Podaję obie wersję, wytłuszczając słowa w wersji anglojęzycznej, których brak w wersji polskiej: [U]Refulasals:[/U] Will be faulted with a refusal: a dog that stops in front of an obstacle or a dog that stops on the course. A dog [B]that runs out[/B] or runs by an obstacle, jumps between the tyre and the frame or walks through the long jump. A dog that puts its head or a paw in a tunnel and comes back out again. [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]Odmowy (wyłamania):[/COLOR][/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]Błąd jest liczony kiedy:[/COLOR][/FONT] [LIST][FONT=Arial] [*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]pies zatrzyma się przed przeszkodą, [/COLOR][/FONT] [*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]pies zatrzyma się na parcourze, [/COLOR][/FONT][/FONT] [*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]pies obejdzie przeszkodę bokiem, [/COLOR][/FONT][FONT=Arial] [*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]pies wykona skok pomiędzy ramą a oponą, [/COLOR][/FONT] [*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]pies pokona skok w dal idąc, [/COLOR][/FONT] [*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=#003399]pies wsuwa głowę lub łapę do tunelu i cofa się.[/COLOR][/FONT] [/FONT][/LIST]
-
vigor - współczuję. Szczeniaczki są THE BEST!
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Flaire-a ten miesień to nie przypadkiem biceps-czyli miesień dwugłowy ?[/quote]:niewiem: Nie mam pojęcia jak to się po polsku u psów nazywa, ale chyba nie biceps. Biceps to po angielsku "biceps" ;-) i u ludzi jest oczywiście nad łokciem po wewnętrznej stronie (a w przypadku angielskiej nazwy również z tyłu uda - nie wiem, czy po polsku ten mięsień to też jest biceps??? :niewiem:), a u psów ??? to już zupełnie nie wiem. Natomiast "second thigh muscle" u psów jest na tylnych łapach ale poniżej stawu kolanowego, po zewnętrznej stronie. I nie mam pojęcia, dlaczego nazywają to "thigh muscle" jak jest poniżej kolana :niewiem: :cool3: ; na pewno nie jest to "oficjalna" nazwa tego mięśnia, ale tak przynajmniej odnoszą się do niego psiarze. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Fuka']Do tego moje psy maja wielkie buły mięsni... eh zdecydowanie łatwiej robić psa kennelowego....[/quote]No tak, Api tam, gdzie ma :second thigh muslce" (nie wiem, jak to po polsku :oops: ) ma wyrwane niemal do skóry. :mad: [quote name='Fuka']A ja jeszcze znalazłam zdjęcie Elmiastego z Jeleniej Góry: [IMG]http://img86.imageshack.us/img86/9725/bog33im.jpg[/IMG] O ile pamiętam - to wtedy to przejście wyszło mi całkiem nieźle[/quote]Na tym zdjęciu przynajmniej wygląda super! :-) Porównaj z moimi pomponikami tutaj (ujęcie niemal identyczne): :oops: [IMG]http://www.std.org/~hania/misia/SmallMisiaWithHaniaInLodz.jpg[/IMG] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Fuka']Jeżeli chodzi o trymowanie okolic łokcia - rzeczywiście należe do grona tych, którzy wybieraja za dużo.. I chyba to wole niz być w gronie tych, którzy zostawiają za dużo - dorabiając w ten sposob swoim psom odstające łokcie:p [/quote]To byłabym ja... :oops: Ale chyba już teraz uczuliło mnie na to moje ulubione zdjęcie Misi, na którym ma pomponiki na łokciach :oops: , no i Ty, Fuko - zresztą wiesz o tym. Więc bardzo się staram... ale teraz robię na wystawy tylko Apcię, a jej nie mam na codzień, więc jest trudno. Jednak chyba w końcu zaczyna ładnie wyglądać. :-) -
[quote name='mila_2']tłumaczyli się, że sa sami na dyżurze...[/quote]No i pewnie uważali, że bez asystentów nie byliby w stanie Twojej suni pomóc, bo skręt żołądka trzeba natychmiast kroić. :-( Bardzo to przykre. :-(