-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='zachraniarka']A obedience w oba dni.[/quote]Tak też myślałam, ale nie byłam pewna... zach, a Ty nie w Krakowie? :crazyeye:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf'] Dzisiaj wołam Młodego na smakołyk, a on ledwie powachal i jednym zębem raczyl zjeść![/quote]To wysyłaj do nas! Na pewno się nie zmarnują. :cool3: Dziewczyny już siedzą nad listem do Ciebie z podziękowaniami! ;-) A co do nagradzania - z niektórymi psami trzeba popracować, żeby nagródka stała się czymś pożądanym, czy to smakołyk jakiś superancki, czy zabawka. Na przykład nigdy nie używasz jako nagrody zabawki czy piłeczki, do której pies ma dostęp poza sesjami treningowymi. Zaczynasz od krótkich sesji "zabawowych", bawiąc się bardzo intensywnie z psem tą zabawką, po czym - jeszcze zanim pies się nią znudzi! - przerywasz zabawę i chowasz zabawkę. W ten sposób pies zaczyna kojarzyć tę zabawkę z momentami, kiedy poświęcassz mu maksimum uwagi i w ten sposób ta zabawka staje się czymś całkiem specjalnym. Dopiero potem, jak stanie się obiektem pożądania, zaczynasz jej używać jako nagrody w szkoleniu. -
Teriery w niedzielę.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Fibi']Mam pytanko do Flaire-czy Ty nie mieszkasz przypadkiem niedaleko mnie? Tzn. okolice Niepodl. -Ksawerów:lol: , pytam, bo świat jest czasami b.mały, jeszcze ok. rok temu to oprocz yorka spacerowałam z moja kochaną staruszką kerry blue.[/quote]Tak jest, to my! :-) Ale ja nie pamiętam kerraczka :-( (może skleroza - u mnie z pamięcią coraz gorzej :-( ), a yorków oczywiście widuję bardzo dużo! :-) Ciągle ktoś nas poznaje "z ulicy" - widać jesteśmy charakterystyczne! ;-) -
[quote name='Musiałek']Wawer przy Moście Siekierkowskim i Gocławiu :))[/quote]Czyli hop przez most od nas! :-) My potrzebujemy CACIB, a suczka, która była wystawionia w Kaliningradzie na ostatniej krajówce (muszę sprawdzić, skąd ona była) zrobiła na mnie (ze zdjęć) duże wrażenie - suczka, którą obecnie wystawiam raczej z nią nie wygra. :-( Ale oczywiście nie ma pewności, że tamta suczka będzie zgłoszona, a poza tym to nigdy nic nie wiadomo... Czasem sędzia może się nie znać na moją korzyść (o tych sędziach na liście nie wiem nic), albo może zdjęcia nie oddają jej prawdziwego obrazu. Poza tym polski championat mamy już dawno skończony, wniosek złożony, ale certyfikatu jeszcze niet - muszę chyba udać się na Nowy Świat i z nimi pogadać... Więc tak biję się z myślami i trochę mi kasy szkoda. No i muszę dokładniej przyjrzeć się datom. Postaram się to zrobić w przeciągu następnych dwóch dni - inaczej będzie poddana walkowerem. ;-)
-
Ali, a dlaczego aga_o sama nie napisała na dogo? Z tą wygodą i klatkami to jest ciekawie, bo okazuje się, że psy często wolą bardziej "dopasowane" klatki - na tej samej zasadziie, dla której lubia klatki w ogóle. Na przykład gdy miałam w domu mniejszą klatkę dla szczeniaka, Misia próbowała się do tej mniejszej ładować, pomimo że jej własna klatka nie jest wcale taka ogromna. Więc o ile ważna jest, żeby pies mógł sie wygodnie położyć, obrócić, itp, o tyle dodatkowa powierzchnia już nie jest koniecznie pożądana... Ale jak widać Derylkowi klatka się podoba i to jest najważniejsze. Baw się dobrze u agi_o = my kiśniemy w stolicy przez długi weekend. :-(
-
[quote name='Musiałek']Jeśli do 20.06 ktos sie u mnie zdeklaruje to pewnie ze będę waszym ogonkiem :) natomiast jesli nie to chyba zaczekam do października[/quote]Ja ciągle myślę... Tylko nie wiem, jak podejmę decyzję. :niewiem:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']:crazyeye: wlasnie Flaire .... w rozpisce [B][FONT=Arial]Matti Luoso[/FONT][/B][/quote]Pana Luoso łatwo znaleźć w necie jako sędziego i chyba nawet hodowcę (dalmatyńczyków, o ile się nie mylę). Natomiast pana Hallema w necie niet. Bardzo dziwny wybór sędziego, moim zdaniem. Widać w Urugwaju mają doskonałe Airedale, skoro bardzo słynne rosyjskie championy zasługują u tego urugwajskiego sędziego tylko na b. db. :niewiem: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Gratulacje! Fajnie Wam! A my będziemy kisić sie w długi weekend w stolicy! :mad: Ale dzisiaj, bez względu na to, co ten debilny ticker wykazuje, Lotka kończy siedem miechów! Niby żaden jubileusz, a jednak! :-) -
No rzeczywiście obszerna ta klatka! obydwa moje psy by się łatwo do niej zmieściły! :evil_lol: Całkiem niedawno, na zawodach, Api i Leon wpakowali się na raz do kennelka Leona (który jest na samego Leona ciasny :roll:). Nawet chciałyśmy im tam zdjęcie zrobić, ale Mokka się bała, że ktos do TOZu wyśle...
-
[quote name='Czarne Gwiazdy']Z tego co widziałem i o czym się przekonałem sznaucer [może tylko mój] potrafi wyczuć intencje drugiego człowieka.[/quote]Tiiaaa... ma szósty zmysł. :roll: I niewątpliwie robi to bezbłednie. Przynajmniej do dnia, kiedy się pomyli. :roll: [quote name='Czarne Gwiazdy']eee, że co proszę? Czy ja coś takiego mówiłem?[/quote]To akurat nie było do Ciebie, Czarne Gwiazdy - o tym pisał(a) mmmn: [quote name='mmmn']jechał rowerem przez las a pies biegł luzem ( ON po PT i PO ) i kilku szukających wrażeń młodocianych zrzuciło go z roweru i znowu chcą na piwo , ale on wydał komendę psu i ten zareagował . Nie pogryzł tylko jednego złapał za rękę i przytrzymał . Reszta natychmiast przeprosiła i zrezygnowała . [/quote] I jak widać z powyższego cytatu, nie było doświadczenie osobiste, tylko dotyczyło "znajomego" - czyli dokładnie tak, jak (wg Romas) pisze Pani Boczula i tym bardziej powód, by jej przesłać dane osobowe tego "znajomego".
-
[quote name='bos']Ja mam z tym kolanem problemy od dziecka.[/quote]Aaaa, czyli wcześniejsza kontuzja już była... Hmmm... A jak kolanko się czuje? Lepiej, mam nadzieję?
-
[quote name='bos']Krótko mówiąc ogladowo, ale zrobiło to na mnie wrażenie ze bardzo dokładnie.[/quote]Oglądowo nie znaczy wcale źle, bo wiele poważnych uszkodzeń mozna w ten sposób wykluczyć. [quote name='bos']operacja ścięgien......4000zł " kolana ......od 6000zł.[/quote]Nie myśl od razu o operacji, bo nie wiadomo, czy taka będzie w ogóle wskazana. Pierwsza rzecz to dokładna diagnoza i nawet z tym powinni Ci tam pomóc - jeśli NFZ zawali. Ja poszłam do lekarza, do którego link Ci wcześniej posłałam, za wizytę zapłaciłam - dokładnie nie pamiętam - 60-100 zł, ale po tym przynajmniej wiedziałam, że operacja nie będzie potrzebna, pomimo że kontuzja wyglądała bardzo groźnie. (A bałam się okrutnie, bo poprzednia kontuzja tego samego kolana wymagała pięciu operacji). Grunt to diagnoza!!! :-)
-
[quote name='bos'][B]Flaire , [/B] Bełkotał coś o silnym stłuczeniu, skręceniu....[/quote]Hmmm... To raczej niezbyt fachowo sformułowana diganoza ;-). A w jaki sposób on to diagnozował? Jakieś badania robił? Pytał szczegółowo, jak upadłeś? Czy słyszałeś podczas upadku trzask? To, co my potocznie nazywamy skręceniem kolana zazwyczaj jest nadciągniętym bądź naderwanym więzadłem (w kolanie tych więzadeł jest 4 - kontuzja może dotyczyć więcej niż jednego z nich). Może się z tym wiązać także naderwanie łąkotki. Naciągnięte więzadło samo wróci do siebie. Niektóre naderwane więzadła również reperują się same, a inne - nie. Niektóre całkowicie zerwane więzadła można operować, ale nawet z całkiem zerwanym więzadłem można (ostrożnie) żyć, chociaż ważne jest wtedy leczenie zachowawcze i odpowiednia rehabilitacja - trzeba pilnować kondycji, żeby się dalej nie uszkodzić. Natomiast uszkodzona łąkotka niemal zawsze prędzej czy później wymaga interwencji chirurgicznej (na szczęście zazwyczaj artroskopowej). Dobrze jest wiedzieć wcześnie, czy łąkotka jest uszkodzona, czy nie, bo wtedy jest więcej opcji, jak to naprawić. [URL="http://www.sport-klinika.pl/_pol/index.php"]Tutaj [/URL]jest trochę informacji... Nie wiem, czy to blisko Ciebie.
-
dorotak, pisałyśmy w tym samym czasie :-).
-
[quote name='Czarne Gwiazdy']Jezu, czy ty czytasz co ja piszę? Pies obronny MUSI UMIEĆ ROZPOZNAĆ SYTUACJĘ! Jesu, czy to takie niezrozumiałe? [/quote]Dla mnie? Całkowicie niezrozumiałe! Na jakiej podstawie pies ma umieć rozpoznać sytuację? Skąd ma wiedzieć? Wymagasz od psa czegoś, czego nawet najlepiej zorientowany w sytuacji człowiek, i to profesjonalista, bezbłędnie zrobić nie potrafi. Wystarczy przypomnieć sobie policjantów, którzy zastrzelili chłopaka, bo im się wydawało, że ma broń i stanowi dla nich zagrożenie. :roll: Ciągle czytam o tym tzw. "instynkcie", który ma psu podpowiedzieć, czy pijaczyna, który zbliża się w moim kierunku chce mi sprawić krzywdę, czy komplement - taki "instynkt" to mit! Pies zareaguje nie na sytuację, tylko na moją reakcję na tę sytuację - więc jeśli ja będę się czuła nieswojo bądź nerwowo, to pies również, pomimo że w rzeczywistości sytuacja może wcale nie być niebezpieczna. A pies atakujący człowieka tylko dlatego, że jego właściciel nie czuje się akurat w tym momencie bezpieczny - podstawnie czy nie - stanowi prawdziwe zagrożenie. Ja od mojego psa w życiu nie wymagałabym atakowania ludzi - więcej, nigdy bym na to nie pozwoliła. Mojemu psu nie wolno warczeć ani szczekać na ludzi - koniec, kropka. Jeśli samym swoim rozmiarem i wyglądem (albo szczekaniem na komende, bo to potrafi) kogoś niepożądanego odstraszy - ok, ale ja po prostu nie po to mam psa, żeby narażał dla mnie swoje życie. No i bez obrazy, ale mnie w to opowiadanie o tym, jak to chłopaki w lesie chcieli Cię atakować, ale pies nie robiąc krzywdy przytrzymał jednego za rękę, więc wszyscy grzecznie przeprosili [sic!] i poszli dalej naprawdę trudno uwierzyć - chyba powinieneś swoje dane osobowe do Pani Boczuli posłać. ;-)
-
bosiku, a jaka jest diagnoza Twojego kolana? Co Pan Doktor powiedział, że dolega?
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Większości z tych psów oczywiście nie znam, ale pomimo to, bardzo to dla mnie ciekawe... Dużo ocen b. db - w niektóre aż trudno uwierzyć... bo w końcu bardzo zasłużone i znane psy ze słynnych hodowli, albo importy z równie słynnych, które ktoś zdecydował zgłosić na Europejską... A sędzia też mi nie znany, co jest o tyle niezbyt dziwne, że pochodzi z Urugwaju... a ja nic nie wiem o urugwajskich AT. Jakoś mi się zdaje, że tam miał sędziować ktoś inny - mylę się? -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
INA, Wojtek również Ciebie miał na myśli i ja się z nim w pełni zgadzam. Vigus wygląda sputer - przynajmniej na zdjęciach. Wygląda jak ładnie utrzymany AT. Ze skubaniem na wystawę to jest tak, że tak naprawdę super wyglądającego psa to masz tylko jeden-dwa dni raz na ileśtam, bo juz następnego dnia coś jest ciut za długie, a jak wyskubiesz, to się zrobi za krótkie. ;-) Tak więc w Apcię wkładam teraz bardzo dużo roboty (kilka godzin tygodniowo), skubię ja regularnie, a i tak za każdym razem jak ją widzę to jest kolejne kilka godzin roboty... A w międzyczasie wygląda ot tak sobie, a moje pozostałe psy - o wiele gorzej jeszcze. Więc nie narzekaj - Viguś wygląda tak, jak ma wyglądać. A w ogóle to zgadzam się na 100% z Wojtkeim - dogomania górą! Bardzo mnie cieszy, że tyle osób skubie i ładnie utrzymuje swoje psy! :-) -
[quote name='coztego']Oby.... Ale jest też szansa, że pojedzie z nimi na giełdę, [/quote]No to będzie trudno ją przekonać, jeśli swoje własne szczeniaczki obcym osobom na giełdzie do budy albo na łańcuch potrafi sprzedać. :roll: [quote name='coztego']pójdą jak świeże bułeczki, państwo poczują kasę i następne krycie gotowe... :roll: Z tego co wiem, na giełdzie rasowe szczeniory schodzą doskonale :roll: [/quote]I stąd właśnie mamy problem. Dopóki jest popyt, to zawsze znajdą się osoby, którym nie zależy na zwierzętach, tylko na kasie i one będa ten popyt zaspokajać. Dlatego tak ważne jest uświadamianie ludzi, żeby psów na giełdzie nie kupowali.
-
No to może jest szansa, że jak nie będzie miała co zrobić z tymi wszystkimi szczeniaczkami, to się czegoś nauczy...
-
A jakiej rasy są te pieski? (Tylko nie powiedz mi, że yorki albo westiki...)
-
vigor, jak tam w vigorlandzie bez szczyli? :-(
-
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
Flaire replied to PIKA's topic in Sterylizacja
Moja Misia była sterylizowana małym cięciem w wieku 5 lat. Zabieg zniosła rewelacyjnie. Pierwszy dzień po operacji przespała, potem juz zachowywała się normalnie. Fotki jej szwów juz chyba gdzieś tu wstawiałam. Apetyt dopisywał jej cały czas. :evil_lol: Miała przepisane pooperacyjnie leki przeciwbólowe na bodaj 5 dni, ale w końcu używaliśmy je tylko przez trzy dni, bo już drugiego dnia wróciła do siebie, bawiła się ze szczeniakiem i nie okazywała żadnych objawów bólu. Tylko z łóżka i w dół po schodach schodziła ostrożniej niż normalnie - myślę, że skóra była naciągnięta. Tak więc u nas żadnego bólu czy przerażenia w oczach nigdy nie widziałam - ten pierwszy dzień po prostu normalnie przespała (niewątpliwie pod wpływem środków przeciwbólowych i pozostałości po narkozie), a potem musiałam ją pilnować, żeby za bardzo nie brykała. ;-) Myślę, że dobry chirurg + małe cięcie + środki przeciwbólowe = dobrze zniesiony zabieg. -
[quote name='bogula']zresztą popełniam 1000 post:multi:[/quote]No to najwyższy czas na drugiego piesa! :-)