Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [quote name='zachraniarka']Chyba ze dwie [B]suki[/B] się zmieszczą, jak je spłaszczę.. Moich spłaszczać nie zamierzam :eviltong:[/quote]Które spłaszczysz jak już wszystkie cztery będą Twoje to Twoja sprawa - mnie obojętne. :eviltong:
  2. Flaire

    Greenies

    Kolejny topik o Greenies sieje panikę na podstawie durnych plotek. :roll: Mooood!!!!
  3. [quote name='zachraniarka']To ile za komplet? :razz:[/quote]Suki dorzucam gratis do Yarisa. :diabloti: Auto ma też pudło na dachu, tam ze dwa psy się zmieszczą, jak je spłaszczysz. :mad:
  4. A ja dwie suki i Yarisa na sprzedaż. :cool3:
  5. Ode mnie koron nie chcieli przyjąć. Ale to było ze dwa-trzy lata temu.
  6. [quote name='coztego']Jest wolny od pracy, ale jako święto narodowe a nie kościelne :cool3: To Święto Wojska Polskiego, ustanowione w dzień rocznicy bitwy warszawskiej 1920 r. zwanej "cudem nad Wisłą".[/quote]A, ok, no o tym to słyszałam oczywiście, tylko daty nie kojarzę. :oops: Ale to pewnie dlatego, że najgorzej nazwana ulica Warszawy nazywa się ul. Bitwy warszawskiej tysiąc dziewięćset dwudziestego roku, a nie u. Bitwy warszawskiej piętnastego sierpnia tysiąc dziewięćset dwudziestego roku. :cool3:
  7. [quote name='zachraniarka']Tylko jeżeli chodzi o mnie to tylko przed Sopotem, bo zaraz po wyruszam na szkoleniowy zjazd.. hovawartów :roll: :roll: [/quote]Prawdę mówiąc, też myślałam o tym zjeździe :lol: . Mają jeszcze miejsca? (Na ostatnim zjeździe hovowartów, na którym byłam, hovków było jak na lekarstwo... ;-) ) [quote name='zachraniarka']Przy okazji zapraszam na trening ratowniczy naszych psiurów lub na spacer z psiurami brzegiem morza. Atrakcje u nas są tylko wybierać :cool3: Oczywiście zaproszenie tyczy się wszystkich chetnych :D[/quote]Więc niestety, jeśli coś dojdzie do skutku, to niewątpliwie trochę pracy organizacyjno doradczej spadnie na Ciebie, zach... :-( Podejmujesz się?
  8. [quote name='INA']jestem chętna ale musiałoby to zgrać sie z moim wyjazdem:cool3:[/quote]No ale właśnie chyba się zgrywa... Tylko teraz myślę, że może lepiej zostać kilka dni po weekendzie wystawowym raczej niż przed... czy 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy? (Sorry, ale jeszcze się nie nauczyłam, które święta kościelne są wolne :oops: ).
  9. A możeby tak spotkać się erdelowo kilka dni przed Sopotem :-) i spędzić dwa-trzy dni nad morzem? (Pusto tu jakoś - chyba wszyscy mecz oglądają :evil_lol: ).
  10. [quote name='dorotak']ciekawa jestem, czy to czarne z przodu mojego psa do czegoś służy? :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]No na podstawie wrażen z uprzedniego weekendu, ja wiem, że do czegoś służy na pewno. :-)
  11. Ja jednak zdecydowałam się nie jechać. :-( Suka "studiuje" ;-) IPO, chciałąbym, żeby zdała egzamin niedługo, żeby móc ją w Poznaniu wystawić w użytkach i doszłam do wniosku, że nie chcę, żeby opuszczała kolejne zajęcia. :-(
  12. [quote name='zachraniarka'][B]Flaire[/B] spoko- do Sopotu dużo czasu przecież, a w zerówce same podstawowe ćwiczenia. Ja też jeszcze połowy rzeczy nie mam dopracowanych, ale wystąpić myślę warto, chociażby by posłuchać od zagranicznej sędziny opisu pracy :)[/quote]No ja wiem, przecież my ten program to bez żadnego przygotowania powinniśmy być w stanie zrobić nieźle (zresztą już kiedyś tak zrobiliśmy, chyba nawet jakąś lokatę mieliśmy). Tyle że przykro, gdy zepsuje się coś tak podstawowego, jak chodzenie przy nodze. :-( Zawsze mogę zrezygnować z kontaktu wzrokowego i prowadzić ja na starą komendę - to, o dziwo, nadal wydaje się działać... :crazyeye: ).
  13. Właśnie wróciłam z suczydłami ze spacerku, gdzie Misia zainaugurowała sezon kąpielowy. :-) Myślałam, że jest na tyle gorąco, że Lotka się skusi i popłynie za Misią, ale to nie nastąpiło. Tak więc następnym zadaniem będzie uczenie Lotki pływania. Misię też kiedyś musiałam uczyć, bo sama pływać nie chciała... Ale jak już się nauczyła, to bardzo lubi, szczególnie w upalne dni, jak dzisiaj. Płynie po piłeczkę, przypływa z nią na brzeg i żąda, żeby znów rzucić. :evil_lol: Najśmieszniejsze jest to, że ona przecież jest psem nieaportującym i po lądzie za piłeczką zazwyczaj nie chce jej się biegać... Natomiast pływać za piłeczką uwielbia. Staram się jej wytłumaczyć, że bez piłeczki też może sobie popływać, ot, tak, dla ochłody, ale ona jest nieprzekonana - musi mieć cel i kaczka nie wystarczy. :evil_lol: Zresztą ja ją rozumiem - ze mną jest podobnie. :evil_lol:
  14. [quote name='zachraniarka']A w ogóle na łelszach Flaire rzuciła propozycję by zerdelić zawody obedience w klasie zerowej. Na razie mamy sztuk trzy: Api, Misia i Lordunio[/quote]No ja wiem, że rzuciłam propozycję, ale na razie właścicieli Apci mam nieprzekonanych do występu (śledzą to, więc powinni się sami wypowiedzieć :diabloti: ), a Misi zepsułam... chodzenie przy nodze. :-( Chodzi teraz bardzo wesolutko i raczej patrzy na mnie (chociaż nie tak intensywnie jak coponiektóre), ale za to chodzi nieprecyzyjnie: wyprzedza mnie, a i podskoczyć jej się zdarzy (ja wiem, że podskakiwanie podobno w obedience nie ma znaczenia, ale ja tego niecierpię i już). Zobaczymy, czy się uda naprawić na tyle, żeby z nią w Sopocie wystąpić. Innym problemem jest brak przeszkody... Ona umie aportować przez przeszkodę bardzo dobrze, ale ze skakaniem tam i z powrotem jest gorzej... No i to by było na tyle. Ale postaramy się. :-)
  15. [quote name='Berek']Szczerze mowiac w ogóle nie myślało mi się o Tobie... :crazyeye: w żadnym kontekście... podczas tej dyskusji. :lol: [/quote]Nie, no rozumiem, że nie. Ale reagowałaś na to, że pisałam (za Zofią zresztą), że widzę sporo nadpobudliwych psów, a jednocześnie pisałaś, że sporo właścicieli narzeka na nadpobudliwe psy, które takowymi nie są. Więc ja, jako osoba narzekająca tutaj na nadpobudliwe psy ;-) chciałam się od takich właścicieli zróżnicować - dlatego napisałam, że moich psów nie uważam za nadpobudliwe. [quote name='Berek']Ci wszyscy własciciele też nie mają psów nadaktywnych.[/quote]Rozumiem to - ale mnie chodzi o to, że ja nie tylko ich nie mam, ale też ich za takie nie uważam. ;-)
  16. [quote name='Wojtek']A co jest w Krakowie? :cool3:[/quote]Wystawa, zawody obedience, może jeszcze jakieś imprezy :niewiem:. W ten weekend, teriery są w niedzielę.
  17. [quote name='Berek']o hiperaktywności swoich psow opowiadają mi ostatnimi czasy wlaściciele przeciętnie wesołych psów, wspolnym mianownikiem jest jedno - chęć posiadania psa człapiącego pół metra za nimi i niczego od nich nie chcącego. :-( Przyznaję - zaczęło mnie to dobijać, zwłaszcza zważywszy wybrane przez ludzi rasy. [/quote]Z tym też się zgadzam, ale mnie naprawdę nie o to chodzi, gdy pisżę o hiperaktywności - nie jestem takim właścicielem, bo nie mam psów hiperaktywnych. :-)
  18. [quote name='Berek']Świat w ktorym fakt że pies na nas wskoczy jest powaznym problemem jest - jak dla mnie - światem skrajnie przygnębiającym. :razz: [/quote]No a dla mnie pewnie równie przygnębiającym jest świat, w którym psy skaczące na ludzi są zjawiskiem pożądanym. [quote name='Berek']Generalnie... nie, ja jednak nie lubię psow którym nic w zyciu się nie chce. A takie, ktorym się chce - wcale nie muszą być zaraz "nadpobudliwe". Z tym się chyba zgodzimy.[/quote]No, tu się rzeczywiście zgadzamy - w pełnej rozciągłości. :-)
  19. Jeszcze może o modzie na nadpobudliwość. Mokka ma niewątpliwie nadpobudliwego psa (jak zauważy tę dyskusję, to może nam go opisze). Niemniej ciągle ktoś albo chce go od niej kupić, albo stwierdza, że chciałby mieć właśnie takiego fajnego psa :roll:. I to dotyczy tak samo laików, jak i osoby, które - wydawałoby się - powinny już coś o pracy z psem wiedzieć. :roll:
  20. [quote name='Berek']A ludziska usiłują coś z nimi robić, niekiedy przynajmniej - słowo![/quote]I - moim zdaniem - chwała im za to! Mnie dużo bardziej wkurzają ci, którzy ni próbują robić nic. [quote name='Berek']Choć pewnie jako psy rodzinne to się jakoś tam sprawdzają...[/quote]A może nawet bardzo dobrze. ;-) Przy hodowli psów, warto pomyśleć, kto będzie odbiorcą wyhodowanych psów, czyli komu większość hodowców swoje psy sprzedaje. Procent psów danej rasy, które są używane do pracy w swoim pierwotnym lub podobnym celu jest minimalny (i na szczęście, biorąc pod uwagę pierwotny cel wielu ras ;-) ) - reszta ląduje na kanapach, a jak tam nie umie się zachować, bo je roznosi, to wolę nie myśleć, gdzie. :angryy:
  21. [quote name='vigor'][COLOR=black]Wskakuję na strony dotyczące aut, bo poszukuję w celu zakupu [B]vectry [/B]lub [B]mondeo - [/B]tylko dieselka w cenie do 16 tys.. Może coś wiecie o takim sprzedawanym auteczku????[/COLOR][/quote]Hihihi ja właśnie kupuję Mondeo Kombi - ale nie diesla. :-)
  22. [quote name='Nitencja']A poza tym radze -przyjedz do Krakowa :-D. Jesli chcesz sie bawic w wystawianie i sporty to przyda sie roozmowa na zywo :)[/quote]Popieram! Pokaże Ci mocną sukę! :evil_lol:
  23. [quote name='Berek']Hmmm, tu wchodzi nam w drogę definicja "nadpobudliwości". :lol: [/quote]Oczywiście pojęcie względne. ;-) Pewien sędzia Sądu Najwyższego w USA był kiedyś zapytany, co to jest pornografia. Odpowiedział - Precyzyjnie zdefinować nie potrafię, ale gdy widzę pornografię, to wiem, że to pornografia. Tak samo jest dla mnie z nadpobudliwością. ;-)
  24. [quote name='gokaiba']Zwycięstwo Młodzieży otrzymują pies i suka. O Zw. Rasy ubiega się Najlepszy Junior w Rasie.[/quote]To też nie do końca tak ;-), bo, jak napisałam powyżej, Najlepszy Junior nie zawsze jest nawet wybierany (o ile pamiętam, to nie jest oficjalny tytuł i nie figuruje nawet w regulaminie wystawowym) - wtedy, o Zw. Rasy ubiegają się oboje Zw. Mł.
  25. [quote name='kerry']WIEM ALE WEDŁUG TEGO RASE WYGRAŁ MIESZKO BO ZW.MŁ. JEST TYLKO JEDEN [/quote]NIE!!! Zwycięzców Młodzieży może być dwóch - jeden z każdej płci. Na niektórych wystawach potem wybiera się spośród nich Najlepszego Juniora (choć nie zawsze). [quote name='kerry']POZATYM PYTANIE BRZMIAŁO INACZEJ " CO WZIEŁA Gabi-Geira Lady Vaksam"[/quote]Z postu wynika, że wzięła Zw. Mł. suk (ewentualnie również Najlepszego Juniora) oraz BOB. (Ale mnie tam nie było, więc to tylko z czytania postu).
×
×
  • Create New...