-
Posts
8398 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Justa
-
[quote name='smallpati']i dobrze Dla mnie ona ma taką idealnie dopasowaną budowę do wzrostu, jest fajnie kątowana, jej masa idealnie pasuje do wzrostu, nie jest więc ani za wysoka do masy, ani za gruba/ chuda do wzrostu[/QUOTE] Dlatego ma na świat wydawać swoje kopie :loveu:
-
[quote name='smallpati']Ona w ogóle ma taką śmieszną budowę, niby jest niska, ale przy tym masywna, przeciwieństwo Gass :p ładna dziewczynka jest z Kugulca, ale dla mnie i tak ideałem jest ten twój pokemon :diabloti:[/QUOTE] Ale Gasska raczej do tych co je wiatr porwie nie należy :lol: I bardzo dobrze ! :p
-
[quote name='Grey']Kiedy mój dostał uczulenia bardzo szybko zastosowałem inne długości .[/QUOTE] Uczulenia na długość ostrza jak rozumiem?
-
[quote name='ariss']tajemnice o partnerze? jak go w końcu użyję :diabloti: na razie cieczki nie ma:eviltong:[/QUOTE] Proszę Cię.. to już Galina zdążyła zacieczkować się :mdleje: Gassirka chyba nie chce żebym Was w wakacje odwiedzała :placz: a w Warszawie mnie nie będzie na wystawie :placz:
-
[quote name='Grey']Stosowanie niżej jak 3 mm długości może powodować uczulenie , a wiem bo wystąpiło u mojego pierwszego sznaucera .[/QUOTE] Uczulenie? A na co to uczulenie? :mdleje:
-
Myślałam początkowo, że to skarpetki takie rajstopowe, ale coś mi się nie widziało przy palcach. Potem myślałam, że może takie przykurzone piaskiem :mdleje: Może podpisuj takie trudne do ogarnięcia zdjęcia, bo jeszcze w jakąś nerwicę wpadnę :placz:
-
http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/Wschod/DSC_8089.jpg A ja się głupia cały dzień zastanawiałam czemu ne stopy takie blade :mdleje:
-
[quote name='Yorkomanka']Nie wiem czy takie całkiem bezpieczne fryzjerka mojego psa właśnie na klatce zacięła :shake:[/QUOTE] może nie maszynką tylko nożyczkami? Bo mając tak gładką powierzchnię chyba nie da rady zaciąć.. albo trzeba być wybitnym. Ucha tak samo nie zatniesz od wierzchu - jedynie tam gdzie są nierówności, czy też brzeg ucha. [B]leepa[/B] musze pomyśleć o jakimś mniejszym ostrzu, bo przez to, że mam jedno (1,5mm) to uszy wypadałoby robić co miesiąc :mdleje:
-
[quote name='smallpati']Owszem ja takiego przypadku nie miałam, aczkolwiek nadal sobie nie wyobrażam jak maszynka może uszkodzić tkankę. Mój spaniel tak jak Gall po zapaleniu ucha nie dawał sobie z nim nic robić, ja wtedy sama go nie cięłam, robiła to "fryzjerka" ale nie miałam przypadku z nim żeby krew mu leciała czy coś takiego.[/QUOTE] Możesz zaciąć, kiedy tniesz przy brzegu ucha i po przy szarpnięciu brzeg ucha wpadnie między te dłuższe "ząbki" nie wiem jak to wytłumaczyć. Galinę raz zacięłam jak się szarpnęła - ranka była niewielka, ale krew sie lała jak z kranu :shake: Bezpieczne miejsce do robienia maszynką to jest szyja i klata - tam nie ma jak zaciąć ;)
-
Dziewczyny, co do siwienia to ja jej oczywiście mogę wyrwać te siwe włosy z głowy tylko po co? A niech sobie ma moja dojrzała dama :p Na spacerach ludzie przez ten ogon i szczenięce podskakiwanie (nazywane biegiem) też myślą, że młodziak.. A jak im odpalę, że ma ponad 7 lat to tylko oczy wyrapiają i zęby zbierają z chodnika :lol: [B]Ola[/B], trzymam kciuki za sesję i za te Twoje piątki ! Mnie coś w tym roku za dobrze szło.. No i musiało się zepsuć na koniec :( Ale może jakoś się uda wybrnąć.. [B]kaho[/B], czarne jest najpiękniejsze ! :diabloti: Na szybko kilka zdjeć, bo uciekam się uczyć.. Wieczorem ma być koncert Metallici u mnie na lotnisku i wczoraj jak ustawiali nagłośnienie to własnych myśli nie słyszałam i aż w sercu mi dudniło. Całą noc się świeciła scena i było jasno jak za dnia. A dziś od rana też coś majstrują, więc muszę spieszyć się z nauką, bo potem warunków nie będzie. Ulice zamykają, wjazdu na osiedle nie będzie. No masakra jakaś.. Ogród [IMG]http://img33.imageshack.us/img33/2585/dsc1428o.jpg[/IMG] Wyjadacz poziomkowy :diabloti: [IMG]http://img824.imageshack.us/img824/56/dsc1434.jpg[/IMG] [IMG]http://img203.imageshack.us/img203/7861/dsc1435w.jpg[/IMG] Niuchacz łąkowy [IMG]http://img4.imageshack.us/img4/7770/dsc1522u.jpg[/IMG]
-
[quote name='Agnes']Ewa!!:mad::mad::mad: piekna:placz::placz::placz::loveu: olewam rogza chce woze:evil_lol: ile to ma szerokosci? chociaz ja mam inna milosc z wozy...ale jeszcze drozsza:placz:[/QUOTE] Ja już sobie wyobrażam Azę pluskającą się w ów wozi'e w stawie :diabloti:
-
[quote name='Grey']Justa i dlatego przeszedłem na maszynkę ręczną . Psy są o wiele spokojne , dł. włosów uzyskuje od 3mm .Muszą pracować obie ręce ,a u sznaucerów odcinam linię brody .[/QUOTE] To nie jest kwestia maszynki, ona ogólnie nie lubi jak jej się cokolwiek robi przy uszach (od czasu zapalenia ucha) więc choćbym chciała ją degażówkami zrobić to będzie taka sama reakcja.
-
[quote name='smallpati']I wbrew temu co piszesz maszynką krzywdy zrobić się nie da, no chyba że ktoś już wybitnie chce wyrządzić ból psu.[/QUOTE] Da się zrobić - wystarczy, że pies szarpnie głową.. A z ucha krew leje się ciurkiem, nic przyjemniego :shake: Masz szczęście, że psy, które strzyżesz nie mają schiz związanych z uszami, ale spytaj Ewy od Gassiry albo Doginki ile stresu kosztuje ostrzyżenie uszu Galinie mojej..
-
[quote name='betty_labrador']a jak mu sierść podrosła to ostrzyzony zeby włos byl równo.[/QUOTE] No to akurat bez sensu..
-
[quote name='sheltia12']Jestem prawie po I roku weterynarii, i wcale nie stwierdzam, ze jest łatwiej niż na medycynie. Ba! Śmiem twierdzić, że nawet trudniej....[/QUOTE] Tak naprawdę porównywac może tylko ten, który oba kierunki studiował (choćby przez jakiś czas)
-
[quote name='Unbelievable']ale jej pięknie w tej obroży :loveu:[/QUOTE] Najładniejsza jaką kiedykolwiek jej kupiłam, prawda? :loveu: [quote name='Agnes']Justa popuszczanie moczu wystepuje znacznie czesciej u suk duzych a i nie podaje sie poczatkowo lekow jako takich - ja daje propalin i nie ma on nic wspolnego z hormonami. Co do tycia to zdecydowanie nie powinno sie kupowac nic co ma napis light. Co innego z alergia o czym juz rozmawialysmy nie raz;) Dzialeczki to ja zazdraszczam:placz: u nas jest problem, zeby z psem pojechac przez te deszcze:angryy: jest bardzo bardzo mokro (a normalnie sa tam piachy) i dojechac mozna tylko autem do ktorego pies wstepu nie ma:eviltong: a jak pies niet to i ja niet:shake: POWODZENIA w dalszych egzaminach! ps. pies Ci siwieje:evil_lol::diabloti:[/QUOTE] Wiem, że częściej zdarza się u dużych suk, ale u małych też bywa - ja wiem o 2 znajomych sukach które wcale duże nie są, wręcz przeciwnie. Co do leków - hormony czy nie hormony to zawsze leki - lepiej, żeby pies ich nie dostawał na stałe. A co do karmy - chodziło mi o karmę z niższą wartością energetyczna - u nas niestety to nie przejdzie, bo karmy zmienić nie możemy. Jaszczurka wcale nie jest superszczupła a dostaje dawkę nieco mniejszą od właściwej. A po sterylce jak himorny będą inaczej pracować może być niestety jeszcze gorzej.. Póki co niestety oprócz mojej wygody nie widzę potrzeby jej ciachać.. Wiem, że siwieje - nie od dziś ;)
-
[quote name='anetta'] O masz! :crazyeye: A gdzie? :eviltong: Piszesz "was" więc domyślam sie że gdzieś przy działkach. Bylismy tam dzisiaj na spacerku :p [/QUOTE] Dreptaliście sobie dzielnie przez przejście na skrzyżowaniu Powstańców/Conrada a ja jechałam autem :p
-
[quote name='Maga100']a Dawcdy, Dawcy smakowało?[/QUOTE] No baaaa.. :dabloti: [quote name='dbsst']i jak i jak opowiadaj już mi ślinka cieknie.[/QUOTE] Utyrałam się jak dla kampanii wojska, ale warto było :diabloti: Były też skrzydełka i karczycho, ale moje szaszłyki nie miały konkurencji :p Czekam więc na kolejne przepisy R :diabloti: Jan rewela, może podstaw mu pod tyłek Szpilkę tak jak to Magda czyniła z Leonem ? :p Od razu będzie siadał jak zaczarowany!
-
[quote name='eria']a wiesz jakie wzięcie by miał taki weteryniarz [...][/QUOTE] W końcu połączenie telefoniczne dużo tańsze od wizyty :mdleje: Przypomniały mi się wczorajsze porady wróżki na tvn jak to ludziom radziła - rozstawać się czy nie rozstawać/rzucać pracę czy nie rzucać/ szukać czy nie szukać.. :diabloti: [quote name='Kashdog'][url]http://img339.imageshack.us/img339/7642/dsc1519d.jpg[/url] Genialne A nie zamierzasz wysterylizować Gali?[/QUOTE] :loveu: Pisałam wielokrotnie, że boję się podawać jej narkozę, bo straszny alergik jest :shake: Pozatym zabieg jest niby bardzo rutynowy, ale co i raz słyszę o jakichś komplikacjach typu popuszczanie moczu i leki do końca życia.. Pozatym zmiana metabolizmu po sterylce w jej przypadku to niestety byłby duży problem, bo i tak ma skłonności do tycia. Na inną karmę (light) nie przejdziemy bo alergia pokarmowa i koło się zamyka. Tak więc widzę niestety więcej minusów niż plusów w naszej sytuacji. Póki co wszystko wydaje się być w porządku (dopukać!) cieczki ma regularnie, ciąży urojonej nigdy nie miała, nie interesuje się jakoś wybitnie psami i ucieczkami.. Oczywiście jak będzie taka konieczność, to zabieg będzie wykonany, ale póki co nie. Pozatym jakoś tak w wieku 7-8 lat cieczki pojawiają się coraz rzadziej - zwykle raz do roku, czyli co 8-9 miesięcy średnio. Zobaczymy. [quote name='betty_labrador']wow, ale fajne fotki, a te kwiatki :> śliczne :) milo ze odpoczęłaś :) no i zapomnialam pogratulować wirusologii[/QUOTE] Kwiatki i ogród to zasługa mojej mamy - a pięknie tam mamy :loveu: Odpoczęłam, ale już zdążyłam się niestety zmęczyć.. A egzaminy gonią - jeszcze 4.. [quote name='Doginka']no i widzisz - wiedziałam, że dasz radę - gratulacje:klacz: A foteczki jak zwykle supcio:loveu:[/QUOTE] Dałam radę dałam ! :p Ale ile mnie to nerów kosztowało.. :roll: Fotki w końcu zaczęły mi znów jako tako wychodzić.. :mdleje: Ale to nie to co kiedyś.. [quote name='Bonsai']Zazdroszczę weekendu, piękne fotki... Ja przyszłam się po skarżyć, że mam doła przedegzaminacyjnego, buuuuuuuu nic nie umiem, będę płakać! :( :placz:[/QUOTE] Ojojoj a ja Cię nie pocieszyłam wczoraj, bo mnie w domu nie było.. Ale na pewno wszystko pięknie poszło zdolniacho ! ;) [quote name='kaho']Gratulujemy zdanych egzaminow i oczywiscie trzymamy kciuki za sesje. Dobrze, ze wypoczelas - teraz ze swieza energia rozwalisz i ja:cool3::lol:. Galina [URL]http://img810.imageshack.us/img810/6711/dsc1512.jpg[/URL] - booooska :loveu:.[/QUOTE] Trzymajcie trzymajcie mocno kciuki ! Dziękuję za gratulacje ;) Energii już niewiele, ale jakoś muszę dociągnąć do przyszłego piątku.. No właśnie, miałam dziś egzamin z żywienia i paszoznastwa - 100 pytań jedyne ! Pilnowało nas 7 osób :mdleje: O treści ówpytań może nie będę wspominać.. bo zaczynam się zastanawiać na jakim kierunku jestem :mdleje: W czwartek egzamin z fizjo też test. Najwyższy czas zasiąść do nauki i powtarzania :| Galina zacieczkowana, więc zmuszona jestem wychodzić z nią na flexi - ja nie wiem jak na tym można psa wyprowadzać na codzień. Zawisła mi na końcu (czyli 5 m przedemną) i mnie poganiała spojrzeniem. Bez sensu :lol: No to czas na zdjęcia :diabloti: [IMG]http://img153.imageshack.us/img153/2191/dsc1423f.jpg[/IMG] [IMG]http://img69.imageshack.us/img69/6835/dsc1324.jpg[/IMG] [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/7236/dsc1376t.jpg[/IMG] Na posterunku [IMG]http://img249.imageshack.us/img249/4778/dsc1471m.jpg[/IMG] Wąchacz łąkowy ;) [IMG]http://img529.imageshack.us/img529/1994/dsc1542.jpg[/IMG]
-
Przegubowo - Ruda galeria zdjęciowa Tobiasza :-) 15.02.2001-10.09.2013 [*]
Justa replied to Matusz's topic in Foto Blogi
[quote name='Matusz'][COLOR=Navy] [COLOR=Navy][B]Ale wiesz mła tele co ja mam na takich ludzi no nie ? :diabloti: Poza tym mam płacone za godzinę, a nie za ilość telefonów udanych czy też nie. :p[/B][/COLOR][/QUOTE] Nieeee.. :shake: Ja nie o tym mówię że Ci nie zapłacą tylko o zszarpanych nerwach, ludzie bywają nieprzyjemni - szczególnie przez telefon :diabloti: -
Zrobiłam szaszłyki, cały wielki talerz.. Nic nie zostało :mdleje: :loveu:
-
[quote name='ladySwallow']No niestety, 2 miesiące chodził po krzakach - nikt się nim nie zajął. Najboleśniejsze były kamyczki, które powbijaly się między paliczki i opuszki łap i wokół nich zrobiły się filce... We trzy musiałysmy go trzymać, bo łapy go tak bolały przed ścinaniem, ze ich dotknąć sobie nie dał...[/QUOTE] Biedactwo.. No i w takim wypadku nie ma wyjścia, bo golenie psu najmniej bólu w tym wypadku zada :shake: Dobrze, że do Was trafił :loveu:
-
Wstawiam jeszcze kilka i zaraz zmykam pobierać nauki :placz: Łąki [IMG]http://img684.imageshack.us/img684/303/dsc1544f.jpg[/IMG] Zgarbiony, nieuczesany i upiaszczony dzieciak - ale co tam, też wakacje ma ;) [IMG]http://img32.imageshack.us/img32/6893/dsc1436.jpg[/IMG] :loveu: [IMG]http://img339.imageshack.us/img339/7642/dsc1519d.jpg[/IMG]
-
Piegi, kliker, schroniskowcy i przyjaciele. Z Warszawskiej do Warszawy. ;)
Justa replied to Bonsai's topic in Foto Blogi
[quote name='Bonsai']Justa - koleżanka właśnie mieszka na Stokłosy. :) Zaraz przy metrze. Włosy blond, a Tara taka:[/QUOTE] Nie no.. chyba płci nie pomyliałam :diabloti: :lol: Ale tamten piesek wytrymowany był na gładko, aczkolwek Tara śliczna :loveu: -
Widziałam Was dzisiaj ! ;)