Jump to content
Dogomania

Justa

Members
  • Posts

    8398
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Justa

  1. A jak nowy nabytek asher? Bo z tego co wyśledziłam mały rudy ozik jest :diabloti:
  2. [URL="http://i444.photobucket.com/albums/qq164/gassira/papisie/45monthskhagra.jpg"]http://i444.photobucket.com/albums/qq164/gassira/papisie/45monthskhagra.jpg[/URL] A narzekałaś, że taka drobniutka i klaty nie ma :mdleje: Moje piękności :loveu:
  3. [quote name='Natula']miałam niebieski i jakoś bez rewelacji było, kurde ale ten fiolet to chyba ciemny bardzo jest ? ma ktoś zdjecie na ciemnym /czarnym psie ?[/QUOTE] fiolet z nitką [IMG]http://img832.imageshack.us/img832/5958/dsc0071ow.jpg[/IMG] róż miękkie lekkie [IMG]http://img819.imageshack.us/img819/56/dsc0442qt.jpg[/IMG]
  4. Zdjęcia marne i wybaczcie, że tak późno ale byłam w oku cyklona :mdleje: Został już 'tylko' egzamin z patów.. Ewa&Duffel witamy :p [IMG]http://i55.tinypic.com/53jnmg.jpg[/IMG] [IMG]http://img189.imageshack.us/img189/3945/dsc0585p.jpg[/IMG]
  5. Justa

    Duffel

    [quote name='kamila92']Wiesz co my byłyśmy na kawałku, dalej pewnie jest większy teren ;) My po prostu chciałyśmy puścić psiury żeby sobie pobiegły :) Tam nie jest tak ciekawie jak w fortach, PM czy na Moczydle ale przynajmniej jest gdzie psa puścić i nikt się nie przyczepi :)[/QUOTE] A tak konkretnie to gdzie? Na terenie lotniska czy na takim większym pustym miejscu zaraz obok lotniska? (tam zaraz jest tor do jazdy na jakichś kładach czy innym dziadostwie ;) ) Bo jesli chodzi o teren lotniska, to nie radzę wchodzić - jeździ ŻW i wysokie mandaty wlepiają.. teren jest zresztą w tej chwili pożądnie ogrodzony i oznaczony 'wstęp wzbroniony' Tak tylko uprzedzam, mieszkam zaraz obok i miałam kiedyś masę nieprzyjemności (obyło się bez mandatu) A jeśli chodzi o Forty Bema, to owszem ładnie to tam jest, ale odkąd ludzie wprowadzili sie na osiedle, to mnóstwo dzieci, ludzi, matek z wózkami i trochę strach spokojnie spuścić psa.. No i ta woda w kanałku nie nadaje sie kompletnie do picia/pływania - syf kiła i mogiła ;) A tak w ogóle to witam się na Dufflowym wątku ;)
  6. [quote name='Marta_Ares']jak kupowalam obroże lupina to ta wysyłka za 9zl to był polecony priorytet czyli rejestrowana[/QUOTE] Ooo to jak polecony to super :) Dzięki !
  7. Jeśli chodzi o kontakt z pełną-miską super ! Nie mam żadnych zastrzeżeń ! Zdecydowałam sie na smycz czarną z nitkami M - pytanie czy karabińczyk jest czarny czy srebrny? Bo nie ma zdjęcia.. I obrożę miękkie lekkie granatową. I nie wiem jaką przesyłkę wziąć.. Bo jak mi PP zgubi (ta wysyłka za 9zł nie jest za potwierdzeniem) :mad: Ktoś robił zakupy? Jak zamawialiście?
  8. To znaczy powiem tak.. Jeśli chodzi o zastrzyki czy zakładanie wenflonów.. Nie potrzeba dużo czasu, żeby się tego nauczyć. Na studiach niestety praktyki jest niewiele, więc trzeba dokształcac się we własnym zakresie. I tak oto Ci, którzy mają chęci chodzą sobie do klinik pomagać - w czasie roku akademickiego, w czasie wakacji - jak kto ma czas i ochotę. Ja w tym roku byłam po raz pierwszy na praktykach, były ze mna dziewczyny po IV roku i tak samo niewiele umiały co ja, ale szybko się nauczyłyśmy tych manualnych czynności. Tylko jakoś nie wyobrażam sobie lekarza, który jest swietny w praktyce, a kuleje w sprawach naukowych. To ze się kuje to fakt - na atatomii się kuje, na histologii też się kuje (a to są przedmioty odsiewowe na I roku). Potem trochę się kuje, trochę się rozumie - Kuje się mikrobiologię (bo jak inaczej?) rozumie się fizjologię. Później rozumie się patofizjologię, kuje się farmakologię (bo jak inaczej?). Więc ja to odbieram tak, że studia dają mi możliwość nauki teorii. A we własnym zakresie uczę się praktyki. Bo jak inaczej się jej nauczyć jak nie w klinice? Z prawdziwymi pacjentami? W szkole choćbym chciała to takiego kontaktu nie będę miała. Z kolei w lecznicy nie nauczę się teorii - od tego są sale wykładowe, są ćwiczenia i długie godziny spędzone w domu.. A czemu ludzie wylatują? Myślę, że szok przejścia liceum/studia. Ogrom wiedzy, który nagle trzeba pochłonąć. Uczenie się 'mniej więcej coś wiem'. Brak wiary w siebie. No i trochę też pech. Ciężko powiedzieć, powody można pewnie mnożyć i mnożyć.
  9. [quote name='Saint']Oczywiście, odsieją ich. Niestety nie zmienia to faktu, że dostaną więcej kasy z ministerstwa, bo przecież liczba studentów większa.. Bardzo prosty sposób na czerpanie większych wpływów - niestety, te pieniądze mogłyby zostać ulokowane lepiej, w innej jednostce naukowej. I to jest w tym wszystkim najbardziej irytujące.[/QUOTE] Czy ich odsieją - niekoniecznie. Raczej tych co będą chcieli wszystko zrozumieć a nie nakuć na pamięć :diabloti: Kubuś, w Polsce jesteśmy :p
  10. To jak poszła matura nie jest wcale wyznacznikiem jak komu potem idzie na studiach.. Na ile Wam się przydała wiedza z LO (pomijając jakieś tam podstawy chemii)? Uczysz się wszystkiego od podstaw.. Odsiew i tak będzie, co roku jest ;)
  11. Justa

    bzik

    Przedmioty typu chemia/matematyka/informatyka są chyba na każdym kierunku studiów na I roku. Ogólnie I rok jest taki średni.. praktycznie brak konkretnych, ciekawych przedmiotów, dopiero później zaczyna się rozkręcać ;) No i cóż, jak chce się studiować dziennie, to trzeba się liczyć z zajęciami od 8 do 20 ;) Ale po pewnymc zasie człowiek zaczyna się orientować na co warto chodzić, na co nie i część zajęć odpada. Ja jestem akutalnie na III roku i wciąż zajęcia od 8 do 20 :mdleje: Cieszę się, że Ci się podoba na MSOŚ-u (bo chyba tak to się nazywa? ;) ) I trzymaj się dzielnie - I sesja zawsze najgorsza ;)
  12. Justa

    bzik

    Hej Bziki ! Jak tam sesja? Bo w końcu nawet nie pochwaliłaś się gdzie się na studia wybrałaś :diabloti:
  13. Mnie się wydaje, że nie, bo z tego co się uczyłam zakażenie następuje przez uszkodzony naskórek (uszkodzony śródłbonek naczyń) - a jak sądzę to średnio możliwe przy całej trójce. A pozatym przynajmniej te gatunki, które znam powodują poważne uszkodzenie nerek, a Gordonek ma w normie mocz. Pewnie najlepiej byłoby na posiew dać krew, żeby coś ustalić, ale skoro leczenie skutkuje, to chyba nie ma takiej potrzeby ;)
  14. Biedna psinka.. Wątróbka się zregeneruje, tylko to wymaga czasu. Jakieś 2 lata temu Galina też miała nieźle kopniętą wątrobę (po serydach lekarz podał jej szczepienie :mdleje:) ALAT był 592 (po 2 tygodniach - 250, po kolejnych 2 tyg wrócił do normy) AspAT był 296 (po 2 tygodniach 43) Także wątróbką się aż tak nie przejmuj ! Tzrymam kciuki za USG! Swoją drogą, co za paskudna bakteria..
  15. Gratuluję zdania sesji i zazdroszczę - moja się jeszcze nie zaczeła :placz:
  16. Jak się czują pieski?
  17. Napisałam w końcu do PM z pytaniem o tę cenę smyczy, żeby uniknąć nieporozumień ;) Zobaczymy. Jak smycz będzie kosztować faktycznie tyle, to ją wezmę oraz obrożę miękkie lekkie granatową :)
  18. Dzięki za odzew ;) W drpets dostawa będzie w ciągu miesiąca (odpisali w ciągu godziny!) więc pewnie tam kupię to co chcę kupić ;)
  19. [quote name='MakeBelieve']Justa- zapewne tak xD A to dobrze czy zle? :P Najlepsze jest to, że regulowana Ska kosztuje 71 zł bodajże, a Mka 50 :P[/QUOTE] No właśnie to mnie poraziło :mdleje: Myślicie, że napisać zanim zamówię ewentualnie, czy oby na pewno? Czy obowiązują ceny na stronie i się nie przejmować?
  20. Czy ktoś mógłby mnie oświecić i czy dobrze widzę, że regulowana M-ka z odblaskową nitką kosztuje 51,00zł ? Bo nie załączyli zdjęcia.. [URL="http://www.pelna-miska.pl/sklep//index.php?products=product&prod_id=1748"]http://www.pelna-miska.pl/sklep//index.php?products=product&prod_id=1748[/URL]
  21. O rany.. Coś tak czułam, że to nie tylko niestrawność :shake: Na tej Waszej Pradze to co chwila jakieś świństwo się napatoczy :( Powrotu do zdrówka ! I oby Rapuś się trzymał zdrowiutko !
  22. [quote name='NightQueen']Mam dziś egzamin - ostatni w tej sesji :multi::multi::diabloti::diabloti: (jeszcze mi się na dobre sesja nie rozpoczęła a już się kończy :loveu: kocham zerówki :loveu::loveu:) Egzamin z [FONT=Times New Roman, serif][SIZE=3][B]"ROLA KONTYNENTU AMERYKAŃSKIEGO W POLITYCE MIĘDZYNARODOWEJ[/B][/SIZE][/FONT]" :razz: czyli cała historia USA, wszystkie konflikty "Pustynna Burza", "Pustynna Tarcza", Afganistan, Irak, Iran, Korea :roll: jakieś 150 stron w książce, tragedia... kiepsko to widzę :roll:[/QUOTE] Będzie dobrze ;) 150 stron to nie tak dużo jak tak na to spojrzec obiektywnie, uwierz :p
  23. My mamy taki złoty [url]http://allegro.pl/metalowy-identyfikator-z-grawerem-kolko-i1423448347.html[/url] ;)
  24. [quote name='malawaszka']haha nie wiem czy podróbkę :lol: ale widzisz - Brokat podróbką nie jest i jaki pudel się z niego zrobił bo nie był skubany na łyso :lol:[/QUOTE] skub waszko, skub szampiona ! :diabloti:
  25. [quote name='Fides79']profilaktycznie, na wzmocnienie odporności nasz wet polecił nam kiedyś zwykły rutinoscorbin lub coś podobnego[/QUOTE] Rutinoscorbin nic nie daje z tego co mnie uczą :p Ja bym nic nie podawała na własną rękę tylko po konsultacji z weterynarzem - może być z tego więcej krzywdy niż pożytku.. A jak na codzień łakomy piesek nagle przestaje jeść to nie jest to dobry znak, gdyż psy z reguły jedzą (koty od razu przestają jak coś jest nie tak) mimo wszelkich niedogodności. Daj znać co powiedział vet jutro !
×
×
  • Create New...