Jump to content
Dogomania

Amber

Members
  • Posts

    3568
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Amber

  1. [quote name='Migori']Nie dziwię się Amber że nie chce eksperymentować. Przechodziłam podobną drogę z psim żywieniem, także już nic nie zmieniam póki obecna karma jest jako tako trawiona. Podanie czegoś nowego = noc z głowy + kosztowne leczenie. p.s. dobrze że napisałaś o ziemniakach ... mam ryż dla psicy na gazie a jestem specjalistką w przypalaniu go. Uratowałaś garnek :)[/QUOTE] Hihi, ja też zawsze się stresuje przy gotowaniu ryżu, dlatego dla psa kupowałam w woreczkach... Natomiast ludzki ryż wolę sypany. Moja mama umie ugotować go pięknie, natomiast ja i tak później zawszę muszę moczyć gar w wodzie z płynem, żeby resztki odeszły od dna :eviltong: A Bora co teraz podjada jeśli można wiedzieć? [quote name='Agathee']Jari sie cudownie prezentuje, jest taki wielki i mocny :loveu: zastanawiam sie, jak on ma sie do obcych ludzi? watpie aby ktorys sie odwazyl, ale jakby ktos chcial go potulic na spacerze, zjadlby? :diabloti: ja mam raczej respekt do takich psow, chociaz dobermana chyba nigdy nie tulilam, pamietam jak bylam mlodsza to na wakacjach przebywalam czesto z miniaturka bullterieria, pies byl raczej mily, ale samo jego spojrzenie potrafilo czasem przerazic :lol:[/QUOTE] Jest wielki i mocny to prawda, czasem zbyt wielki i zbyt mocny... :evil_lol: Mamy takiego trochę kopniętego znajomego :lol: który patologicznie kocha psy, a dobermany to już w ogóle, bo jego kolega miał dobermana w przeszłości i bardzo się kochali, dlatego jak zobaczył Jariego to nie mógł się od niego odkleić. On jest jedyną osobą, która nie zważając na nastrój Jariego od razu łapie go za szyje i się przytula, co jest totalną głupotą, ale jak mówię, koleś jest kopnięty :evil_lol: Jari jak go widzi to szczeka i warczy, ale (o dziwo) nigdy go nie pogryzł ani nic, tak więc myślę, że nie jest taki groźny na jakiego pozuje w tej sytuacji. Myślę, że gdyby podejść do niego jeszcze łagodniej, tj. ukucnąć, przemówić miłym głosem, dać powąchać rękę to w ogóle byłby miodzik. No i myślę, że o wiele bardziej lubi jednak kobiety. W sumie te dziewczyny z dogo co go znają, nie skarżyły się na jakiś terror z jego strony (albo boją się mówić :hmmmm: :evil_lol:) więc mogłabyś spróbować ;). Na spacerze jakoś nikt nas nie zaczepia o głaskanie... nie wiem czemu... Za to wszyscy zapinają swoje pieski z prędkością światła :evil_lol: [quote name='evel']BARF jest upierdliwy na początku, później jakoś idzie ;) Ale mając taki przypadek w domu też bym się nie zdecydowała na dalsze eksperymenty, szkoda psa. A właśnie - czy jest jakaś znana przyczyna tego, że jego kosmki są w aż takim stanie?[/QUOTE] Jeszcze BARFować z psem wielkości Zu to nie jest aż takie wyzwanie ;) Jak się porobi te papki i zamrozi to masz żarcia na 3 tygodnie ;) A z ciekawości zapytam, jak wygląda sprawa tej diety przy starszych psach? Np. moja Finka nie ma już połowy zębów, a te co ma też są liche, więc kości odpadają. Zastępuje się je chrząstkami? Mieli? [quote name='bazylowa']Ja mam takie coś: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=ZSm5-e7uga4[/URL] razy dwa :diabloti: plus do tego jamnik - emeryt :diabloti: Na szczęście węgry z wiekiem spokojnieją... trochę... Mój pies ma teraz 5,5 roku i słyszę ciągle "a ten to młody jeszcze!". Bynajmniej nie dlatego jak wygląda, tylko jak się zachowuje :evil_lol: Natomiast suka, tymczasowiczka skończyła w tym miesiącu 12 lat i dalej ma fiu bździu w głowie. Na szczęście nie jest już za szybka :evil_lol:[/QUOTE] Haha ten szaleniec w ogródku jest dobry, przypomniał mi się ten filmik z moim wariatem (w sumie to z dwoma :evil_lol:) [video=youtube;uDLyPzTMfmA]http://www.youtube.com/watch?v=uDLyPzTMfmA&context=C31115c3ADOEgsToPDskK42PRq_SEkGPwtcIaTwBTn[/video] Dobermanom na starość nie przechodzi :shake: Pamiętam jak byłam na wystawie i na ring miał wyjść 6 letni samiec z hodowli Jariego, myślę sobie - o teraz zobaczę, statecznego dobka... Ta, jak ten przygłup wystartował z klatki to myślałam, że hodowczyni ręce pourywa :evil_lol: Na ringu tarzał się na plecach, skakał do zabawki i ogólnie nie zachowywał się statecznie jak na Interchampiona przystało. Tak więc przede mną długa droga ;) Z drugiej strony niestety doberman jest rasą krótkowieczną, ten sam samiec kilka dni po tej wystawie już nie żył... Miłośnicy mówią, że dobki szybko żyją i tak samo szybko odchodzą, w pełnym pędzie... Oby Jariego to nie spotkało :roll: Ale statystki są nieubłagane, 8 letni pies tej rasy to staruszek. Serce, nowotwory i skręty, to najczęstsza przyczyna zgonów. Zbyt częsta.
  2. [QUOTE]ie dlatego, że się rzuca z pianą na wszystko, co żywe, ale dlatego, że nie potrafię przezwyciężyć jej nawyku zbieractwa, który widocznie na tyle się wrył w jej mózgownicę podczas życia na własną łapę, że mimo bardzo zróżnicowanej diety i ogólnego oduczania żarcia śmieci[/QUOTE]Pocieszę cię (albo i zmartwię? :hmmmm:) że zżeranie śmieci nie ma raczej związku z traumatycznymi przeżyciami Zu. Mam w domu takie 2 długie jednostki na krótkich łapkach, które schronisko widziały tylko w TV, a śmieci wyjadają jak stare wygi uliczne... Nie wiem, może to jakiś kompleks dziewczyn z dobrego domu? :evil_lol:
  3. Co jak co, ale taki futrzak jak on musi chyba kochać śnieg. No i pochodzenie zobowiązuje ;)
  4. Etna, jak jamnice, wszystko przerobi ;) One w życiu chyba nie puściły ani jednego bąka, tytanowe żołądki :diabloti: Z Jarim to nie tyle jest kwestia ciągnięcia, bo ja mu ciągnąć nie pozwalam - tylko zrywów i mojego ogólnego bezpieczeństwa... To jest duży, silny pies, a ja mam słabe kolana. Na kolcach spokojnie go kontroluje w razie np. gdy jakiś inny pies się na nas rzuca, albo muszę się z jakimś minąć, trzymam go wtedy pewną ręką i jestem spokojniejsza, że w razie czego potrafię go utrzymać. Gdy byłam w miarę zdrowa ;) potrafiłam sobie dać radę tylko w kantarze, teraz, jeszcze na tym śniegu, wolę nie ryzykować.
  5. [quote name='omry']Bosko wygląda na tle śniegu. Zresztą jak zawsze [/QUOTE] A dla mnie ta zimowa sceneria jest strasznie nudna :p Tylko śnieg i śnieg, aż w oczy bije :eviltong: [quote name='bazylowa']Oj, to współczuję! Wielka szkoda, bo to naprawdę świetna dieta. Przede wszystkim wiem co psy jedzą i karmię z czystym sumieniem. Do karm, nawet tych najdroższych i weterynaryjnych, nigdy nie będę mieć zaufania. Kupy są z BARFu mikroskopijne i szybko ulegają biodegradacji, porównując z tymi olbrzymimi i zakonserwowanymi pokarmowymi. Teraz mam porównanie, bo moja tymczasowiczka mięska nie tyka (wyjada za to moim papkę warzywną - dziwadło nie pies) i jest na Joserze. BARF ma jeszcze jedną zaletę - jest TANI. Śmiało mogę powiedzieć, że żywienie psów kosztuje mnie lekko połowę mniej Oj, rozumiem Cię jak nikt! Ja w tym roku popierdzielam nie dość, że z dwoma psami to jeszcze z wózkiem, a w wózku małoletniego transportuję, bo po lodzie i śniegu nie odważę się go w chuście taszczyć. Dziś nasz rydwan robił za pług na dziewiczym sniegu - masakra! Ale poczyniłam w tym roku inwestycję bardzo dobrą - kupiłam sobie spodnie narciarskie w Lidlu i przynajmniej w tyłek ciepło [/QUOTE] To jeszcze zależy czy ma się dojście do mięsa i jakiego mięsa. Niestety ale mięso sklepowe jest nafaszerowane antybiotykami i innymi syfami tak samo jak suche... Szczególnie kurczaki. Można kupować ekologiczne, ale to już wychodzi bardzo drogo. No i z BARFem jest mnóstwo zachodu, trzeba mieć zamrażarę, później porcjować te kości, miksować jakieś papki... Mnie już zalewanie każdej porcji karmy wodą, żeby napęczniała (po samej suchej mamy biegunki ) doprowadza czasem do szału, bo jest problem jak się zapomni... Po 3 tyg. gotowania jak Jari miał dietę eliminacyjną, myślałam, że oszaleję :diabloti: Nie, ja jednak lubię suchą ;). Podziwiam cię, że sobie dajesz radę z dwoma psami na raz, no chyba, że masz jakieś w miarę spokojne, bo Jari robi za 3 normalne psy :evil_lol: Dobra myśl z tymi spodniami narciarskimi! Ja nawet nie muszę kupować, bo swojego czasu jeździłam na nartach... a teraz, teraz fakt, tylko spodnie mi się przydadzą :p [quote name='Aleksandra95']ale on jest piękny !!!!!! [/QUOTE] Dzięki ;) [quote name='motyleqq']tydzień to się podaje same żołądki żeby unormować ph biorąc pod uwagę to, że na takie wprowadzenie BARFu źle reagują nawet mniej wrażliwe psy od Jariego, to nie ma nic dziwnego w tym, że tak się to skończyło... ale rozumiem to, że nie chcesz już eksperymentować. a tak poza tym, skoro Jari nauczył się ciągnąc w kantarze, to skąd wiesz, czy nie nauczy się i na kolcach? no i Jari w śniegu piękny [/QUOTE] Dam ci Jariego na ten tydzień przestawiania na BAFR jak chcesz, będziesz wstawała o 3, 6 i 8 na spacerki biegunkowe, jak masz ochotę... bo ja nie mam, już się nabiegałam :evil_lol: Aaaa i bąki też sadzi niezgorsze :lol: On ma prawdopodobnie zniszczone kosmki jelitowe, potrzebuje delikatnej karmy, nie widzę go trawiącego kości... Po ostatnich kościach w życiu dostał ostrego rozszerzenia żołądka :shake: Tak samo jak jedzącego papki warzywne, kefirki, olej (ło jezu) itp. Są psy chore i zdrowe, dla mnie BARF nie jest dietą dla delikatnego żołądka. Na kantarze ciągnął już po tyg. Na kolcach jak na razie, odpukać jest cały czas dobrze. Poza tym wystarczy sobie samem założyć kolce na szyje i pociągnąć, aby zobaczyć czemu są takie skuteczne... Tj. u Jariego tylko założone ściśle za uszami. Jak mu zapnę normalnie to ciągnie cały szczęśliwy ;). Ja kompletnie nie pochwalam kolców jako obroży na spacerki ale nie mam wyjścia :roll: [quote name='omry']Bosko wygląda na tle śniegu. Zresztą jak zawsze :)[/QUOTE] Ja go tam wolę w blasku słońca jak aportuje patyki z wody i jest 27 stopni :loveu: :evil_lol: [quote name='chrupcia'][URL]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6490.jpg[/URL] :) genialny jest! a czemu Jari nosi bucika ? chyba że coś przeoczyłam, a Ty pisałaś :oops:[/QUOTE] Pisałam, pisałam ;). Rozciął sobie łapę "jak zwykle". Normalne psy nie latają jak postrzelone po wszystkim co się da z prędkością nadświetlną. Dziś dla odmiany jeszcze pokaleczył sobie nos :p
  6. Ooo co by tu nie pisać złego o zimie, ale husky do śniegu to pasuje jak nic :).
  7. Taaa skąd ja to znam, u mnie jeżeli chodzi o włażenie na głowę, mistrzem jest Cortina... Sądzę, że robi o po to aby zrzucić z poduszki ;)
  8. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6515.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6516.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6521.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6524.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6529.jpg[/IMG]
  9. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6497.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6499.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6501.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6503.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6507.jpg[/IMG]
  10. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6482.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6484.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6487.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6489.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6490.jpg[/IMG]
  11. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6454.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6458.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6460.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6478.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6479.jpg[/IMG]
  12. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6441.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6442.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6443.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6448.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6449.jpg[/IMG]
  13. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6426.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6427.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6428.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6433.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6434.jpg[/IMG]
  14. [quote name='Unbelievable']jajko samo w sobie jest fajnym dodatkiem na sierść ;) jak mu po piersi nic nie było to może trochę "wyluzuje" :razz:[/QUOTE] Niestety po jajku mieliśmy gazy i luźną kupę... Całe szczęście tylko jedną :razz: Tak więc sobie darujemy... [quote name='weszka']Dobre opinie jeśli chodzi o preparat na sierść i skórę ma też Gammolen [URL]http://www.gammolen.pl[/URL][/QUOTE] Omega kompleks + tran... Aaa tran w kapsułkach też oczywiście mam ;) [quote name='Migori']Kupiłam mojej suce (też ma wixy żołądkowe) [URL]http://www.vetexpert.pl/prod_vetoskin.html[/URL] Dostawała dwie kapsułki na dobę, do obiadu. Zjadła dwa op. miała koszmarne problemy ze skórą po sterydach, była łysa, skóra łuszczyła się beznadziejnie. Po tych kapsułkach i kąpielach leczniczych widzę poprawę. Kupa na szczęście nie ucierpiała hehe Była tylko trochę bardziej plastyczna, ale nie luźna. Za tym preparatem przemawia wg mnie biotyna i dodatek cynku.[/QUOTE] Biotyna i cynk jest też w Skrzypowicie. Mam też biotynę w osobnych tabletkach, ale chyba nie ma co przesadzać. [quote name='bazylowa']A myślałaś o BARFie? Mój Baz też miał fatalną szatę. Kufa łysa. szyja łysa dolne partie tylnych łap łyse, na głowie jakieś bąble wiecznie. Weci rozkładali ręce. Dałam sobie spokój z gotową karmą i przeszłam na BARF. Różnica jest ogromna.[/QUOTE] A Baz miał też problemy żołądkowe? Bo Jari ma ogromne. Rok szukałam odpowiedniej karmy. Stanęło na RC weterynaryjnym, wszystko inne przelatywało przez niego. BARFowałam tydzień. Tyle wystarczyło, żeby pies zaczął wydalać cuchnącą wodę zamiast kupy. O ile mięso jeszcze mu podchodzi, tak papki warzywne z olejem (!) czy jakieś kefirki powodowały bombę atomową w żołądku. U Jariego najlepiej sprawdza się mono dieta, tj. jedna karma cały czas (tj RC Intestinal) i wtedy kupy są OK. Ostatnio mama dała mu surowej wołowiny to miał luźniejszą kupę przez 3 dni. Nie mam serca eksperymentować na nim już niczego - on jw po jednym jajku potrafi mieć gazy i bóle brzucha. Dziś było słoneczko, więc chcąc nie chcąc ;) musiałam porobić jakieś fotki, mimo, że zimowa aura wkurza mnie niemiłosiernie. Jari sobie rozciął łapę znowu na czymś, więc lata w bucie, który mu spada i trzeba go nakładać co chwila. Rękawiczki przemiękają, aparat się brudzi, obiektyw paruje, spodnie mokre, nos kapie i w ogóle... [B]Nienawidzę zimy :diabloti: [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6422.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6424.jpg[/IMG] [/B]
  15. No patologicznie nie znoszę śniegu, lodu, śliskich chodników, braku słońca, ciemności o 15:00, grubych ubrań, ubrudzonych solą butów, ujemnych temperatur i całego tego zimowego szamba :eviltong: W tym roku i tak zima była łaskawa do tej pory :cool3: Jari nie je śniegu, ale uwielbia po nim brykać ;). On dużo lepiej znosi niskie temperatury od wysokich, w przeciwieństwie do pańci, dla mnie idealna temperatura to 27 stopni :cool1:
  16. [quote name='Agnes']mieszkasz w innej Warszawie niz ja?:evil_lol: bo ja mam jak nic polowe mniej:razz:[/QUOTE] Dla mnie każdy śnieg to duży śnieg, może być go połowę mniej, lub więcej, jest tak samo kijowy :eviltong: Dziś nie da się ukryć, że jest go jeszcze więcej... A mieszkam na drugim końcu od Ciebie, więc może u mnie popadało więcej.
  17. Dzięki wszystkim za pomysły :). Będę robić tak: codziennie kapsułka Omega kompleks + Skrzypowita + dziś dostał gotowane jajko na twardo (baaardzo był ucieszony ;) ) ale za bardzo nie wiem ile on tego białka powinien jeść na jego masę :roll: Jedno mu myślę nie zaszkodzi... Mogę spróbować z łyżeczką oleju, bo to też nie powinno, ale jw czy w przypadku tak dużego psa to w ogóle coś daje? Skład jego karmy wygląda tak: [url]http://www.krakvet.pl/royal-canin-intestinal-gastro-moderate-calorie-14kg-p-14058.html[/url] niby wszystko jest łącznie z kwasami Omega, ale wiadomo, że to karma lecznicza na żołądek, a nie dobrej jakości bytówka z "dopalaczami" ;) + on ma kłopoty w wchłanianiem. Z drugiej strony wczoraj dostał 2 piersi kurze gotowane i dziś kupka była jak marzenie. Żołądek tego psa ma wybiórczą schizofrenię jak nic :diabloti: Całe szczęście nie mam kłopotu z dostępem do ludzkich suplementów diety, bo mój ojciec jest ogromnym fanem wszelakich tabletek aptecznych i kupuje wszystko co leci na wszystko (mamy w domu 3 apteczki :diabloti:) :lol: Byłby pewnie zły gdyby się dowiedział, że Jari się podłączył, ale nie musi o tym wiedzieć. A tak to łykamy sobie te dobrodziejstwa po śniadanku razem teraz :evil_lol: Tata będzie nawet szczęśliwy, że tak wszystko ładnie zjadam, bo wiecznie gani mamę i mnie, że zapominamy o tabletkach... A sam chodzi i chwali się każdemu, że bierze dziennie 18 suplementów i nigdy nie choruje :evil_lol:
  18. [quote name='Krzysztof Kwiatkowski']Jeśli to taki Nikon Nikkor AF-S DX 18-70 mm f/3.5-4.5 IF-ED to też przyzwoity ale bez VR nie dubluj sobie zakresu ogniskowych albo ten albo 18-105.[/QUOTE] Dokładnie, to trochę bez sensu. Do portretów w ogóle polecałabym coś jaśniejszego.
  19. [quote name='evel']Jari to jest jednak ekstremalny, Zuz przy takiej pogodzie by nawet pazurka nie umoczył :evil_lol: Słyszałam, że dobre efekty daje podawanie psu EfaOlie, czy coś w ten deseń. Ja na szczęście mogę się ratować różnymi olejami i sproszkowanymi algami. A właśnie, może algi?[/QUOTE] Z ulotki tego EfaOlie: [I][B]Działania uboczne i interakcje:[/B][/I] [I] W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić lekkie rozluźnienie stolca. Objawy te maja charakter przejściowy i ustępują po zmniejszeniu dawki.[/I] Jari to taki bardzo rzadki przypadek jestem pewna :p W sumie to tylko czekam aż go po tej Omedze pogoni... :shake: A te algi to gdzie się kupuje? [quote name='Unbelievable']Mój gram też ma taką sierść, na szyi jest praktycznie łysy, najgęstszą sierść ma na łopatkach i na... ogonie :diabloti: może to kwestia zimnego zewnątrz i ciepłego wewnątrz? w sensie dużej różnicy temperatur? może niedobór białka?[/QUOTE] Nie wiem czy to kwestia powietrza, jamnice żyją w tym samym domu i sierść mają piękną ;). Jeżeli to niedobór białka, to lipa bo karmy nie mogę zmienić. RC Moderate Calorie ma i 1% białka więcej w stosunku do Low Fat więc to żadna różnica.
  20. Ciekawe po jakim czasie Etna się nauczyć ciągnąć w tym kantarze... też będzie jak koń, z tym, że pociągowy :D Mam jednak nadzieję, że nie i tylko mój pies jest taki wybitny :eviltong: Co do kubraka to co zimę mama stara się do niego nakłonić Finkę i może tej się w końcu uda :roll: Nogi nie postawi, nie mówiąc o sikaniu, ale po 1 min. na śniegu chce wracać do domu i przebiera łapami. Jak jest mróz to staje, zapiera się, piszczy i trzeba ją nieść na rękach. Co prawda starość nie radość, ale z tym kubrakiem mogłaby odpuścić dla własnego dobra ;).
  21. [quote name='Monika_1584']A ja mam takie pytanie do "speców" :evil_lol: Właśnie kupuję pierwszą lustrzankę. Chcę kupić Nikon D70 ale nie wiem jaki obiektyw do tego. Czy 18-135 mm będzie dobry ? Zależy mi na dobrych zdjęciach w ruchu jak i portretach ( psa ).[/QUOTE] 18-105 i jest całkiem niezły, znaczy się uniwersalny. Z moją puszką jest bardzo szybki, cicho pracuje. Do psich fot jednak bardziej odpowiada mi 70-200. Lecz portrety w nim mają dość ciasne kadry. Na pierwszy obiektyw 18-105 myślę, że jest OK.
  22. [url]http://img542.imageshack.us/img542/4273/sdc109002.jpg[/url] Tu wygląda jak wilk syberyjski... ;)
  23. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6401.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6402.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6403.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6404.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6406.jpg[/IMG]
  24. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6308.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6341.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6350.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6358.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6362.jpg[/IMG]
  25. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6285.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6286.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6294.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6304.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6306.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...