-
Posts
3568 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Amber
-
My też chodzimy nad Wisłę, tylko po naszej stronie ;) Tereny super :). Możesz mi zaznaczyć na jakiejś mapce gdzie to jest dokładnie? Kawał z niej baby :lol: Jari ze swoimi 38 kg i 71 cm wydaje się malutki ;) Będzie nieźle zaskoczony, bo w okolicy nie ma psów większych od niego :lol:
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
Amber replied to Vectra's topic in Foto Blogi
Teraz możesz sobie dorabiać też sesjami foto jakbyś chciała ;) Świetne zdjęcia :) -
[quote name='anka_szklanka']@Amber, gdzie Ty mieszkasz? :> Mój wielki, nieokrzesany stwór też nie ma sie z kim wybiegać. A do tego jeszcze nie mam dobka w swojej galerii.. ;)[/QUOTE] Ja mieszkam na Białołęce, ale mogę namówić TŻta żeby mnie podrzucił gdzieś indziej samochodem jakby co. Bo ty chyba jesteś z Wilanowa, to mamy do siebie kawałek drogi. Dobrze byłoby się spotkać gdzieś, gdzie nie ma innych psów, czyli jakieś Pola Mokotowskie odpadają. U mnie fajna jest Choszczówka do tego typu spacerów, ale może ty też znasz jakieś miejsce. Zdjęcia też lubię robić, ale "nieco" gorsze od twoich ;). Jari na pewno pokochał by taką dużą koleżankę - poza tym dog i doberman razem - to byłby widok :loveu: Można wiedzieć ile twoja sunia waży i ma w kłębie cm?
-
[quote name='FredziaFredzia']To nie na nerki, na pęcherz. ;) KILOGRAM? To bardzo dużo. I przez to pewnie schodzi w dwa tygodnie? To może zamawiaj przez net karmę?[/QUOTE] Ups :oops: Ale nerki, pęcherz - jedna rodzinka :lol: No, niecały kg ale schodzi w 2,5-3 tyg. lekko :roll: Ja mam filię sklepu internetowego [URL="http://www.kar-ma.pl"]www.kar-ma.pl[/URL] blisko domu, gdzie mają te same ceny, więc tak jakbym kupowała przez net. W normalnych sklepach to chyba nawet nie mają tych linii wet, a jakbym kupowała u weta to poszłabym z torbami już dawno ;)
- 2363 replies
-
- buldog francuski
- eris
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Z tych podanych połączeń najbardziej podobają mi się zdecydowanie szopy. Z drugiej zaś strony nie uważam, żeby czerwony był twarzowym kolorem dla Etny ;) Lepsze zdjęcia kolców. Są naprawdę super, dziś pies je nieźle wyświnił na spacerze, ale wystarczyło przemyć, natłuścić i są jak nowe :) [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/854/dsc6061y.jpg/][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/5307/dsc6061y.jpg[/IMG][/URL] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6062.jpg[/IMG]
-
Iiii tam dresy, myślę, że by twoje "psiaczki" rozniosły im tyłki na strzępy gdyby doszło do realnej konfrontacji ;) Jak jak chodzę z Jarim nocą po osiedlu i mijam takie grupki to jakoś nikt nawet nie gada nic szeptem ;).
-
Aktualnie Royal Canin Intestinal Gastro Low Fat, byłam wczoraj w sklepie i chciałam wziąć wersję Moderate Calorie (ma 11% tłuszczu, zamiast 7%), ale nie mieli i kupiłam znowu Low Fat. Następnym razem zamówię MC wcześniej, bo ten Low Fat ma dawkowanie prawie 1 kg dziennie :mdleje: Mam nadzieję, że i Erisowi nowa karma posłuży dobrze na nerki :).
- 2363 replies
-
- buldog francuski
- eris
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Niestety mam podobny problem ze swoim psem, tylko ja bym chciała, żeby go ta Gastro choć trochę tuczyła, a on nic ;). No i sierść też kiepska :roll: Najważniejsze jednak, że te nasze karmy pozwalają uniknąć innych, ważniejszych problemów i tym należy się pocieszać...
- 2363 replies
-
- buldog francuski
- eris
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Amber replied to Amber's topic in Foto Blogi
[IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6069.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6072.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6075.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6076.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6081.jpg[/IMG] -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Amber replied to Amber's topic in Foto Blogi
[IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6058.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6060.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6061.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6062.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6066.jpg[/IMG] -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Amber replied to Amber's topic in Foto Blogi
[IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6039.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6041.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6043.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6052.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6053.jpg[/IMG] -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Amber replied to Amber's topic in Foto Blogi
[IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6028.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6029.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6030.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6034.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6037.jpg[/IMG] -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Amber replied to Amber's topic in Foto Blogi
[IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6019.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6020.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6022.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6024.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6025.jpg[/IMG] -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Amber replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Mutare']A dziekuje, dziekuje :) a tam "troche" jakies 3/4 lata i bedzie nastepna dobermania dziwucha ;) I ja sie ciesze ze Jari pieknie wyglada !! świetny pomysł !!! Jari jak zawsze elegancki i grzeczny model - och zeby moja tak chciała to tez bym jej taka sesyjkę strzeliła ..:\ a mnie najbardziej się pierwsza podoba - sama nie wiem dlaczego i ostatnia - taka wesoła bardzo czekoladkowi pasuje ![/QUOTE] Oj nie taki grzeczny jakbym chciała. Ty masz dobermana więc wiesz co znaczy jak zacznie marudzić, że mu się nudzi, że nie chce mu się siedzieć i pozować, że porobił by co innego... Jednym słowem - koszmar :evil_lol: [quote name='FredziaFredzia']Super ma te obroże, ale mnie zawsze zastanawia... Po co niektórym po 10 obroży dla jednego psa? :lol:[/QUOTE] [quote name='motyleqq']hehe też mnie to czasem zastanawia :D miałam swojego czasu chęć kupienia wszystkiego co piękne, ale uznałam że to bez sensu, bo i tak Etna ciągle chodzi w tej samej... mamy w sumie 5 obróż: jednej nie używa, bo jej brzydko, jedna jest przyciasna i zbyt jasna na jej brudzenie, trzecia świąteczna więc nosiła kilka dni :D jedna co dostałyśmy do testów, ale nie lubię zatrzasków, więc koniec końców używa piątej, zielonej zaciskowej ;) teraz jedzie do nas jeszcze jedna, co chłop chciał mieć do wyprowadzania :lol:[/QUOTE] [quote name='Unbelievable']ja też tak mam :evil_lol: z tym że ja mam obróż ponad 10, a zwykle i tak pies chodzi w jednej przez długi czas a reszta leży i się kurzy[/QUOTE] Temat obroży jest niewątpliwe ciekawy i warty poruszenia ;) Mi się wydaje, że z nimi jest tak jak ze wszystkimi innymi rzeczami, które chcemy, bo są ładne, a są nam niekoniecznie potrzebne. Jedni kupują buty, inni kolekcjonują znaczki, a niektórzy obroże :lol: Ja przyjęłam w miarę bezpieczną taktykę, że proszę o kupno obroży kogoś innego, jako prezent, żeby sama nie wydawać... jestem koszmarnie skąpa :diabloti: Ja akurat staram się używać wszystkich obróżek po kolei, bo mi się szybko nudzą. U mnie jest to o tyle proste, że Jari i tak nie może mieć przyczepionej smyczy do niczego innego niż kolce, więc obroże pełnią funkcje jedynie ozdobną. Oczywiście mam kilka na różne okazje, dziś np. założyłam skórzane kolce nad Wisłę i się nieco wybrudziła, ale wystarczyło ją przemyć, natłuścić i jest jak nowa. Mam kilka szmaciaków też do brudzenia, a tak to najbardziej uniwersalne są łańcuszki, ale jak jest zimno to się nie nadają, bo odparzają szyję. No i ładne szmaciaki na spacerki po mieście, gdzie wiem, że mi się nie ubrudzą. Ogólnie mam tego dużo, ale nic nie leży w szufladzie zupełnie nieużywane, więc mam lżejsze sumienie ;). [quote name='dOgLoV']Super obróżki :loveu: [URL]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5947.jpg[/URL] ta podoba mi się najbardziej :loveu:[/QUOTE] Ta jest fajna, bo odblaskowa :) Jak pisałam wyżej, byliśmy dziś nad Wisłą się nieco pobrudzić ;). Błoto umiarkowane, Jari się wyszalał, no i jedyny plus tej pory roku - nie ma komarów ;). Jak wracaliśmy spotkaliśmy kogoś z CTR/Sznupem Olbrzymem (ciężko odróżnić ;) ) na flexi który na nasz widok wydał tylko ryk "paaaani zabierze goooo", Jari się odwołał (stał z 6 metrów od nich), a ten ktoś uciekł prawie gubiąc portki... Ludzie są zabawni :evil_lol: Za to wczoraj mieliśmy kuriozalną sytuację. Poszłam jakoś o 21:00 też nad Wisłę, żeby się głupek nieco wyszalał, już tylko na sam wał - o takiej godz. jest tam pusto. Przed nami szedł mój sąsiad z klatki z "huskim" (wielkości dorodnego malamuta, biały w czarne łaty - b. ładny btw) i jeszcze jakaś babka z owczarkiem, który darł mordę na nasze psy. Ja skręciłam w ścieżkę, chcąc odejść od tej babki. Baba poszła, my wychodzimy ze ścieżki, a sąsiad nas najwyraźniej nie zobaczył i puścił huskiego ze smyczy. Husky do Jariego i w tym momencie zobaczyłam, że Jari nie ma kagańca (tam jest ciemno jak w dupie ;) ), musiał go gdzieś zgubić po drodze. Myślę - extra, łazimy w tym kagańcu cały czas, nikt nie podbiega, a jak tylko ktoś podbiega, to kagańca nie ma :evil_lol: Psy po 2 sek. obwąchaniu, rzuciły się na siebie oczywiście. Jari był na smyczy i w kolcach chwała Bogu, więc go łatwo spacyfikowałam. Chłopak zabrał psa, a ja poszłam szukać kagańca... leżał 2m od nas :p Nawet się nie zsunął, tylko zupełnie odpiął... Kompletnie nie wiem jak to się mogło stać :crazyeye: [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6015.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6018.jpg[/IMG] -
[quote name='Kajusza']ale super prezenty Jari dostał :-) Hydranty - chyba najładniejsze :-)[/QUOTE] [quote name='xxxkaluniaxxx']Amber kolce suuper :loveu:[/QUOTE] [quote name='paulaa.'][B]Amber[/B] kolce super. :smile:[/QUOTE] [quote name='Marta_Ares']w tej brązowej super wygląda :loveu: :loveu: :loveu: on ma tak sierść wytartą na szyi ?[/QUOTE] Dzięki :) Tak, tak mu się wytarła... Sama nie wiem od czego, latem był łysy na klacie, to zimą jest na szyi :lol: [quote name='Vailet']Wpisałam dokładnie "obroża zaciskowa z dużymi oczkami" ;) ale nie martw się, Toffik też na tej samej stronie był :D[/QUOTE] Jak i pół tego topicu ;)
-
Lepiej zrób fotkę jak pies stoi lub siedzi, na leżąco kaganiec się przesuwa i ciężko cokolwiek powiedzieć.
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Amber replied to Amber's topic in Foto Blogi
[IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5984.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5989.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5993.jpg[/IMG] -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Amber replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='chrupcia'][URL]http://img842.imageshack.us/img842/3694/img3676judi2kopia.jpg[/URL] pięęęękna!!!! kurcze... czemu one mi się tak poodbają ?? faktycznie czarny klon Jariego na tym zdjęciu Czekoladka też ładna, ale jakos bardziej kufa Jariego mi się podoba ogólnie z Jariego hodowli to mi się dobki podobają : co do flexi to podziewiam! ja sobie nie wyobrażam spacerów z flexi i to w jednej ręce [/QUOTE] Kwestia wprawy ;). Spróbuj, a przekonasz się sama :) [quote name='dOgLoV'][URL]http://img849.imageshack.us/img849/4306/24brl.jpg[/URL] [URL]http://img810.imageshack.us/img810/1311/img6468n.jpg[/URL] [URL]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead/DSC02269.jpg[/URL] cuda [/QUOTE] [quote name='WATACHA']Oprócz Vegi to wszystkie podobne, widać , że rodzina ;)[/QUOTE] Moim zdaniem Vega, szczególnie po kopiowaniu jest mega podobna ;) [quote name='Mutare']Haha to jestem pod wrazeniem ;p Ja planowałam zakup drugiego suczydła ale na razie plany musza poczekac bo dzidzi w drodze W takim razie gratuluje ze tak dobrze przyswaja karmę co ewidentnie widać na fotach! Odp za Amber - tak Sweetie mieszka w Gorzowie.[/QUOTE] Gratulacje z powodu dzidzi :multi: No tak, teraz to na trzeciego psa sobie "trochę" poczekasz. Widzę po moim bracie i bratanku jak małe dziecko jest absorbujące ;) Z karmy cieszę się bardzo :) W końcu mi psa nie wytykają palcami na ulicy :cool3: [quote name='FredziaFredzia']Sweetie to klon Jariego![/QUOTE] Jakby na to nie patrzeć mają te same geny :lol: [quote name='Kajusza']no to dzisiaj poznałam siostrzyczkę Jariego Bardzo fajna suka [/QUOTE] Widziałam już fotki w galerii. Ale szczęściara z ciebie, żeby tak u mnie w Wawie była jakaś rodzinka [quote name='Vailet']strasznie dobki mi się ostatnio podobają, a już ta rodzinka w szczególności ;)[/QUOTE] A dziękujemy ;) [quote name='Vectra']jednak amstaffy , to mądre psy , wiedzą co robią :diabloti: [URL]http://img849.imageshack.us/img849/4306/24brl.jpg[/URL] od razu lepiej ;) ale kiedyś pisałam , mój dobek , tak załatwił amstaffkę , w zabawie rozdarł jej ucho - trzeba było ciąć , wyglądała od razu zacniej :diabloti:[/QUOTE] Przykład Vegi pokazuje też, że można kopiować nawet ponad rocznego psa i uszy staną w końcu. Co prawda kopiowane są krótko, ale wyglądają OK. Kano też mógłby dawniej więc pójść pod nóż :diabloti: Dziś trochę foteczek z nowymi obróżkami :). Wkleiłam je też na wątek obrożowy, ale może nie wszyscy tam zaglądają... Jari baardzo niechętnie pozował ;) [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5947.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5957.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5960.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5973.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5979.jpg[/IMG] -
I ostatnia, słodkie hydranciki ;). Oczywiście założyłam obrożę do góry nogami - z pośpiechu, pies nie współpracował i tak to ;) :splat: [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5989.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5993.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5996.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5999.jpg[/IMG]
-
Top Paw, brązowy... Trochę się zlewa, ale moim zdaniem efekt ciekawy. Oprócz tej był tylko róż :diabloti: więc przyjaciółka wybrała mniejsze zło ;) [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5979.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5984.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6007.jpg[/IMG]
-
Skóra + kolce, niestety tylko 2,5 cm... Skóra tak gruba, że TŻ, wiercąc dodtakową dziurę na zapięcie, musiał się nieźle nasiłować wiertarką. [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5960.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5973.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6009.jpg[/IMG]
-
[quote name='Vailet']wykorzystałam psa i wypowiedz Amber. Na tym zdjęciu widać jak się trzyma ta obroża bez zapięcia smyczy. (znalazłam zdjęcie w necie weszłam i okazało się że to Jari, śliczny jest :loveu:)[/QUOTE] A to takiego wpisałaś, że ci wyskoczył? Kurcze nie wiedziałam, że mam takiego sławnego psa :eviltong: U nas trochę nowości :). Przyjaciółka ma znowu wizytowała w USA i przywiozła Jariemu kolejne obróżki ;). Zdjęcia balkonowe + pies nie znoszący takich fotek, proszę o wybaczenie ;) Odblask, Harley-Davidson - Bad to be Bone :evil_lol: [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5947.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_5957.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6001.jpg[/IMG] [IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%202/DSC_6002.jpg[/IMG]
-
Nie twierdzę, że alergia musi tkwić akurat w zbożach, można spróbować wszystkiego, a nawet trzeba, bo szkoda psiaka, żeby się tak drapał. Natomiast co do ziemniaków zgodzić się nie mogę, chociażby cytat ze strony watrobawet.pl: [QUOTE][I]ziemniaki[/I]. Aby pies mógł strawić skrobię ziemniaczaną należy ziemniaki rozgotować i pomiąć (puree). Skrobia ziemniaczana (podobnie jak ryż) ma działanie osłaniające na jelita, stąd dieta ziemniaczana może być stosowana w przypadku schorzeń przewodu pokarmowego (np. biegunki). Całych ziemniaków nie wolno podawać (pies często połyka je w całości i to bywa przyczyną poważnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych).[/QUOTE] Jak widać skrobia nawet dobrze robi na jelita, i to nie tylko na piśmie, bo jak pisałam, mojemu psu również służyła.
-
Ryż i makaron to zboża, a więc silne alergeny. Natomiast rozgotowane i utłuczone ziemniaki/pure są b. dobrze przyswajalne. Mój pies miał straszliwe biegunki i po niczym nie wypróżniał się tak ładnie jak po rozgotowanych pyrach. Pomysł z tą dietą mam od prof. Lechowskiego, specjalisty w żywieniu psów. Wierz mi, że działa :).
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
Amber replied to evel's topic in Foto Blogi
Brrrr ale u was paskudnie z tym śniegiem :nerwy: Powinnam pokazać te foty jamnicom, które jak jest taka plucha na dworze to w ogóle nie chcą poczynić kroku w żadną ze stron, a tu proszę Zu nie protestuje ;)